IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами излъга, че съм съветвал хора , да не купуват..По принцип съвети не давам, без да ми поискат и то много рядко..Кой ти е казал, че не съм продал..Имам няколко продажби..Смятам, че ръста не е свършил за да продам още..За мен засега 600 е вероятния ръст и съпротива..- дано да стане..Изобщо другите не са Ви виновни за пазара, гледайте си пазара и мислете има ли големи купуваи или не..Интересно ми е защо се дразните и на Монти, ами той често излиза прав, ето че сега сам си призна в друга тема, че е сгрешил..

    Коментар


    • Ами мога да го кажа по друг начин- Вие всеки ден се самозалъгвате, че сте добре..Малко ми прилича на мечтите на момичетата да се оженят за принц, без да се запознават с никакви момчета, или да си купиш Мазерати , а да нямаш пари още и за Опел..Приемам Борсата за сериозно място..Тук според мен ако си дългосрочен трябва да не се самозалъгваш..А и някак си не е прието все да си фантазираш и показваш мечти, а да се правиш на голям инвеститор..Що се отнася до продажбите, то практиката показва, че много малко хора продават на върховете- пуста лакомия..2008 доста хора се самозаблудиха и нищо не продадоха..Аз за 6 месеца разпродадох всичко..
      И после пълних след 2 години по- малко..Ако може пак да ми обясните какво против имате не всички да носят от Вашите розови очила..
      Аз не чакам ръстове за да купувам, имам ли пари ги вкарвам веднага в акции, така, че излиза, че съм много по голям оптимист от Вас, но не с розови очила
      Last edited by Kiro; 29.09.2016, 00:51.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        1. Ти си поредния, който раздава акъл.. да не съм сляп за инвеститорите и икономиката..
        2. За мен е глупост да лъжеш и пишеш глупости, които не са истина.
        3. Ти можеш ли да ми покажеш сериозни факти за сериозен ръст 1000- 2000 пункта..Къде са външните инвеститори, банките, фондовете..къде са оборотите от 2-4-6 милиона на ден..Къде е годишния ръст от 15-20%...Сигурно има хора , които се самозалъгват, но аз не съм от тях и засега стратегията ми е повече от успешна..Борсата е като рибарлъка много хора имат въдици, но малко хващат риба и още повече всеки път много риба..
        1. Къде видя да раздавам акъл бе Киро ?
        2. Никога не съм лъгал и съм готов да се обзаложа за всяка една моя дума.
        3. Не мога да ти покажа сериозни факти за ръст 1000-2000 и точно заради това лека-полека започнах да продавам. Цялата идея е ти като мислиш така, защо не започнеш да продаваш ? Защо след като мислеше така и при 300 не продаваше? Имаш ли логичен отговор?
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Ти си поредни, който раздава акъл.. да не съм сляп за инвеститорите и икономиката..За мен е глупост да лъжеш и пишеш глупости, които не са истина..Ти можеш ли да ми покажеш сериозни факти за сериозен ръст 1000- 2000 пункта..Къде са външните инвеститори, банките, фондовете..къде са оборотите от 2-4-6 милиона на ден..Къде е годишния ръст от 15-20%...Сигурно има хора , които се самозалъгват, но аз не съм от тях и засега стратегията ми е повече от успешна..Борсата е като рибарлъка много хора имат въдици, но малко хващат риба и още повече всеки път много риба..
          Спри да пишеш глупости - никога не съм нападал някой , че купува акции ..Можеш ли да ми покажеш подобни постове или тролиш без доказателства..Акъл от тебе не искам..
          Имаше една история за двама продавачи на обувки, които ги изпратили да продават в Африка. Двамата се върнали със съвсем различни доклади. Според единият там нямало перспективи защото никой не носел обувки а според другият било невероятна възможност защото все още никой не носел обувки.
          Според мен всичко това, което искаш да се случи ще стане, но точно тогава е много по-вероятно да е дошло време да се продават акции. Двамата с теб правим едно и също но говорим по различен начин. Купили сме когато е имало проблеми и ще продаваме, когато всичко е цветя и рози. В случай, че всичките позитивни неща са се случили а в цените не са отразени рискове и проблеми за какво ми е да имам акции?
          Лека и доходна.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

            КАКВО ЩЕ ПРАВИШ КЕША КОЙТО ДНЕС ПОСТЪПИ В СМЕТКАТА ТИ???
            Ето този въпрос по принцип ме ужасява, но в конкретния случай, най-вероятно ще го използвам за откриване на сметка при международен ИП, за да се възползвам от възможно най-ниски такси и комисионни. Там какво ще правя още не съм убеден, тъй като никой до сега не ми каза инструмент, който да се представя обратно- порпорционално на борсите /не се чувствам добре, когато търгувам къси/. Ако не намеря такова животно, ще се принудя да започна да си купувам на малки порции във времето къси ЕТФ-и на европейски и щатски акции. През това време обаче ще продължавам да вкарвам ежемесечно свеж кеш на БФБ и ще получавам дивиденти, с които се надявам да започна да купувам акции на по-ниски нива тук.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • времето ще покаже.

              Коментар


              • Според мен киро просто обича да е на кестерме, нищо друго. Аз лично му свикнах вече

                Коментар


                • Ами защо не четат вашите постове, нали сте много и все ъпъри..Все ги биете и лупкате тези мечки..Хайде докарайте ги чуждите инвеститори с милионите да Ви купят шитовете....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Ти си поредни, който раздава акъл.. да не съм сляп за инвеститорите и икономиката..За мен е глупост да лъжеш и пишеш глупости, които не са истина..Ти можеш ли да ми покажеш сериозни факти за сериозен ръст 1000- 2000 пункта..Къде са външните инвеститори, банките, фондовете..къде са оборотите от 2-4-6 милиона на ден..Къде е годишния ръст от 15-20%...Сигурно има хора , които се самозалъгват, но аз не съм от тях и засега стратегията ми е повече от успешна..Борсата е като рибарлъка много хора имат въдици, но малко хващат риба и още повече всеки път много риба..
                    Външните инвеститори не идват в момента понеже четат постовете на Киро......

                    Коментар


                    • Ти си поредния, който раздава акъл.. да не съм сляп за инвеститорите и икономиката..За мен е глупост да лъжеш и пишеш глупости, които не са истина..Ти можеш ли да ми покажеш сериозни факти за сериозен ръст 1000- 2000 пункта..Къде са външните инвеститори, банките, фондовете..къде са оборотите от 2-4-6 милиона на ден..Къде е годишния ръст от 15-20%...Сигурно има хора , които се самозалъгват, но аз не съм от тях и засега стратегията ми е повече от успешна..Борсата е като рибарлъка много хора имат въдици, но малко хващат риба и още повече всеки път много риба..
                      Спри да пишеш глупости - никога не съм нападал някой , че купува акции ..Можеш ли да ми покажеш подобни постове или тролиш без доказателства..Акъл от тебе не искам..
                      Last edited by Kiro; 29.09.2016, 00:24.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        Днес бе най-вълнуващият ми ден на БФБ. Видях неща, които не бях виждал и направих най-много сделки откакто съм тук - може би от 4-5 год. Продадох 15-тина % от портфейла си и заредих за продажба още толкова, на нива по-високи от сегашните с около 10-20%. Знам, че така не се прави и че е тъпо в началото на тренд да се продава, но аз така се чувствам спокойно и спя перфектно, което е топ приоритет за мен, дори преди доходността. До днес бях 100% в акции.!
                        Поздравление. По-скоро поздравления за:

                        - за това, че като е дошъл таргета ти спазваш дисциплина и следваш плана си
                        - за това, че чистосърдечно си признаваш продажбите на втория ден

                        Имам един въпрос:

                        КАКВО ЩЕ ПРАВИШ КЕША КОЙТО ДНЕС ПОСТЪПИ В СМЕТКАТА ТИ???

                        Има и други продавали последните дни - оборотите са повече от прилични ................ така, че ще ми е интересно да прочета повече мнения на хора които са взели кеша на 5-10% над дъното...
                        НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Без външни инвеститори траен ръст е невъзможен..Дано поне банките в БГ се включат Ще се радвам поне да свършим годинана на 600 пунка, а после ще видим..
                          Дали този ръст не предвещава крах за черешо -тиквите
                          Абе Киро, как може да си на 80 или 90% в акции през последните години и постоянно да говориш негативно за тях? Може ли да дадеш логична обосновка за това, че аз ако трябва да дам, ще ме баннат за първи път и завинаги

                          П.П. Когато пазарът пада, ти плюеш хората, които купуват. Когато се вдига, ти се кефиш, че си фул с акции
                          Last edited by 15%; 29.09.2016, 00:16.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Без външни инвеститори траен ръст е невъзможен..Дано поне банките в БГ се включат Ще се радвам поне да свършим годинана на 600 пунка, а после ще видим..
                            Дали този ръст не предвещава крах за черешо -тиквите

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                              Леле верно ли, на мен ми е даже по-кеф от мача, отколкото от днешното рали. Зависи явно за кой отбор си
                              Не съм фен на никой отбор, но бих желал нещо българско да се докаже като добра марка. Освен това, явно съм идеалист и си мечтая бедния по съдба да победи големия.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Монти, при бул маркет се купува от предлагането защото като стоиш на търсенето си оставаш с гледането.
                                На теб ли да го обяснявам....
                                След еофорията има момент от няколко дни а и повече , когато се връща маркета и се прибира кеша , след това се мисли дали има условия за следващия скок и ако се прецени че ще има скок ,ще влеза тогава..... нема да загубя повече от 5% на акция.....правил съм го в миналото...

                                Коментар

                                Working...
                                X