IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
    Четирицефрен Софикс до 1-2 години граничи с абсурда, предният път като бяхме там медианните печалби растяха с над 30% годишно, сега няма такива индикации. Ниската ликвидност обаче съчетана с еуфория на цените, а не в отчетите не може да бъде пренебрегвана. За същщщият период/1-2 години/ Софикс спокойно може да даде 70-100 % от дъно до връх без нищо съществено да се промени в икономиката.
    +1
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Парите и ентусиазмът май се изпариха ... Или решиха да следват указанията на BSEtrader . :-)))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
        Всички мечки се трансформират рано или късно
        техен проблем, ако искат може и да не се трансформират, но поне да не говорят глупости 24 часа по 7 дни в седмицата

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Точно така. Затова гледам реален П/Е, смятам с колко би могла да порасне печалбата в следващата 1-2 години според мен и продължавам да гледам други фактори. При всички положения обаче, ако се получи над 15 не влизам.
          Четирицефрен Софикс до 1-2 години граничи с абсурда, предният път като бяхме там медианните печалби растяха с над 30% годишно, сега няма такива индикации. Ниската ликвидност обаче съчетана с еуфория на цените, а не в отчетите не може да бъде пренебрегвана. За същщщият период/1-2 години/ Софикс спокойно може да даде 70-100 % от дъно до връх без нищо съществено да се промени в икономиката.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            То затова има продавачи и купувачи, защото са на различни мнения. А да търгуваш минало без да гледаш настоящето, както и да прогнозираш някакво бъдеще, може да е още по-неточно
            Точно така. Затова гледам реален П/Е, смятам с колко би могла да порасне печалбата в следващата 1-2 години според мен и продължавам да гледам други фактори. При всички положения обаче, ако се получи над 15 не влизам.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              Точно така, но когато става дума за прогнози, нещата се размиват и стават твърде субективни. Както си забелязал, някои са луди по дадена акция и им се вижда, че постоянно ще растат печалбите, други по друга и така. От това се бяга единствено чрез конкретно П/Е и факти.
              То затова има продавачи и купувачи, защото са на различни мнения. А да търгуваш минало без да гледаш настоящето, както и да прогнозираш някакво бъдеще, може да е още по-неточно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                На борсите не търгуваме ли очаквания, а не минало...
                Точно така, но когато става дума за прогнози, нещата се размиват и стават твърде субективни. Както си забелязал, някои са луди по дадена акция и им се вижда, че постоянно ще растат печалбите, други по друга и така. От това се бяга единствено чрез конкретно П/Е и факти.
                Last edited by 15%; 29.09.2016, 15:35.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Това, което съм прочел за Монбат например е печалба от 22 млн. за 2015 г. Към момента пазарната капитализация е 303 млн. СТарата планина и тя според мен не е 5, ПИБ не го пипам, тъй като съм по-страхливичък. Не говорим за форуард П/Е-та, това е важно да се уточни.
                  На борсите не търгуваме ли очаквания, а не минало...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                    Кои са тези компании, че то ПИБ е при П/Е 2, или НЕОХ на 4-5, Стара планина е 5, Монбат е 10, не знам къде ги гледате тези ПЕта по 15-20...
                    Това, което съм прочел за Монбат например е печалба от 22 млн. за 2015 г. Към момента пазарната капитализация е 303 млн. СТарата планина и тя според мен не е 5, ПИБ не го пипам, тъй като съм по-страхливичък. Не говорим за форуард П/Е-та, това е важно да се уточни.

                    П.П. Неохима ми се вижда трудно прогнозируем. Изкараха 1-2 страхотни отчета, но ако трябва да гледаме 1-2 г. назад, положението е страшно. Поздравявам смелите, които яхат ПИБ, Неохим и т.н., но това не е за мен. Приел съм този факт.
                    Last edited by 15%; 29.09.2016, 15:21.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Лелее, по принцип си прав, но аз говорех за друго нещо. Мен ме интересуват определени компании, чиито П/Е е кристално ясно и към момента е 15-20 при Софикс 500. Въпросът беше, че същите тези компании биха се търгували на ПЕ 60, което мен лично не ме устройва. По тази причина и продадох вчера 15-тина% от тях.

                      Времето ще покаже, дано да видим Софикс 1500!
                      Кои са тези компании, че то ПИБ е при П/Е 2, или НЕОХ на 4-5, Стара планина е 5, Монбат е 10, не знам къде ги гледате тези ПЕта по 15-20...

                      Коментар


                      • някой може ли да ми обясни какъв е скритият замисъл на хората дето си чопкат по 35 акции за левче???? кому е нужно да се набутваме с комисионни всички за 35 лв......... иначе браво за оптимизма... ако имах много акции бих продавал яко

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Е всеки си преценява. Когато влакът върви е хубаво да си на него - независимо какво ти говори здравия разум. Защото иначе кога ще печелиш - когато спре ли
                          Монти например печелеше при спрели влакове. Как става това е несъвсем добре изяснена мистерия
                          Още по-мистериозно ще е, ако е започнал да губи при тръгнал влак

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            Лелее, по принцип си прав, но аз говорех за друго нещо. Мен ме интересуват определени компании, чиито П/Е е кристално ясно и към момента е 15-20 при Софикс 500. Въпросът беше, че същите тези компании биха се търгували на ПЕ 60, което мен лично не ме устройва. По тази причина и продадох вчера 155 от тях.

                            Времето ще покаже, дано да видим Софикс 1500!
                            Е всеки си преценява. Когато влакът върви е хубаво да си на него - независимо какво ти говори здравия разум. Защото иначе кога ще печелиш - когато спре ли

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
                              Изрично написах ''преди 2007г.''. Съветвам те да се погледнеш в огледалото и отново да кажеш вица за чукчата, който не чете . Няма повод от злоба, затова, че сега си се сетил да бързаш (думите ти бяха: ''бегай не ни занимавай, че времето е бързо и требва да се действа ''). Всеки взема грешни решения. И на мен често ми се случва, затова и нищо не препоръчвам.
                              Написал е човекът че е на работа, защо го дразниш? Нека да идват все повече хора, това е добре. И за тях също
                              Предполагам, че не си недоволен от развитието на нещата покрай растящия ни индекс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Средно ПЕ е нещо много обтекаемо. Ако го смяташ през медианата ще удари в момента към 15, но ако го претеглиш през капитализацията както прави борсата е 9,87 в момента. Хайде да го кажем 10, на софикс 510. Т.е. печалбата на индекса идва 51. Взимаме по 10% ръст за две години и печалбата след две години идва 62. Като сложиш 62*25 и Софикс идва 1542
                                Лелее, по принцип си прав, но аз говорех за друго нещо. Мен ме интересуват определени компании, чиито П/Е е кристално ясно и към момента е 15-20 при Софикс 500. Въпросът беше, че същите тези компании биха се търгували на ПЕ 60, което мен лично не ме устройва. По тази причина и продадох вчера 15-тина% от тях.

                                Времето ще покаже, дано да видим Софикс 1500!
                                Last edited by 15%; 29.09.2016, 14:27.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X