IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
    и днес търговията направо кърти
    Нещо не разбирам писанките ти в последно време. /не че преди съм ги разбирал/ В момента Софикс е на вай-високото си ниво от 8-9 години насам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      Всеки момент очаквам да се появи някой и да сподели колко е доволен
      Вече е тук

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

        Брато, гледам, че имаш регистрация от 2005 година. Та за толкова години не можа да си изградиш стратегия за инвестиране?
        Еми преди се занимавах с Форекс там пари не се правят. От едно известно време се заглеждам по борсата но е по-скоро заглеждане. Та да не можах.
        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
          и днес търговията направо кърти
          Всеки момент очаквам да се появи някой и да сподели колко е доволен

          Коментар


          • и днес търговията направо кърти
            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

              В началото докато събера някакъв смислен капитал да кажем 4-5 000 лв ще минат няколко месеца (3-4) през тези няколко месеца ако от всички акции купувам по 400-500 лв очаквам че на края на тези месеци портфейла ми няма да е с правилното тегло защото някой акции ще са спечелили други загубили и така. Тъй като всяка година списъкът с 10-те компании се мени мисля че балансиране тогава би имало смисъл. Колкото до въпроса с целевата сума по-скоро е в кой момент би било разумно да спра да отделям тези 500-1000 лв на месец при каква сума влагането на нашата борса би загубило смисълът си (сега като се замисля предполагам това е строго индивидуално).
              Брато, гледам, че имаш регистрация от 2005 година. Та за толкова години не можа да си изградиш стратегия за инвестиране?
              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                Част от въпросите не ги разбира, но все пак ще кажа какво мисля по темата
                Имаш целева структура на портфейла- определен брой на компаниите с определено тегло, размера на покупките го правиш според транзакционните разходи/приблизително би съвпаднал с тези 500-1000 лв. за сделка/, а реда е започвайки от компаниите, които ти се струват най-привлекателни в момента. Балансирането на портфейла се предприема когато той се различава толкова от моментната ти целева структура, че хипотетичните ти ползи от балансирането надвишават транзакционните раздоди по него. Сума смислена като крайна цел- не разбирам какво имаш предвид, дивидентните компании са значително по-ликвидни от средното за БФБ, но все пак с портфейл от няколкостотин хиляди лв. ще влияеш на цените на дневна база, а с няколко млн.- и на месечна/да кажем, че споменатите суми биха ти коствали няколко % от стойността на портфейла за да излезеш в споменатите периоди/. Доходност 5-8 % годишно за следващото десетилетие изглежда реалистична, но е доста вероятно да имаш година и с +-50%...
                В началото докато събера някакъв смислен капитал да кажем 4-5 000 лв ще минат няколко месеца (3-4) през тези няколко месеца ако от всички акции купувам по 400-500 лв очаквам че на края на тези месеци портфейла ми няма да е с правилното тегло защото някой акции ще са спечелили други загубили и така. Тъй като всяка година списъкът с 10-те компании се мени мисля че балансиране тогава би имало смисъл. Колкото до въпроса с целевата сума по-скоро е в кой момент би било разумно да спра да отделям тези 500-1000 лв на месец при каква сума влагането на нашата борса би загубило смисълът си (сега като се замисля предполагам това е строго индивидуално).
                http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                Коментар


                • 0.5 % от 400 лв е = 2 лв, ако гониш минималната комисионна

                  а реално няма никакво значение дали 400-500-600-1000 - все са си 0.5 процента комисиона

                  а пък ако за тримесечие завъртиш по-сериозен оборот смъкват и перманентно комисиона

                  успех и аз съм в твойта лодка с 1000лв месечни инвестиции и съм много доволен от играта последната година

                  Коментар


                  • Част от въпросите не ги разбира, но все пак ще кажа какво мисля по темата
                    Имаш целева структура на портфейла- определен брой на компаниите с определено тегло, размера на покупките го правиш според транзакционните разходи/приблизително би съвпаднал с тези 500-1000 лв. за сделка/, а реда е започвайки от компаниите, които ти се струват най-привлекателни в момента. Балансирането на портфейла се предприема когато той се различава толкова от моментната ти целева структура, че хипотетичните ти ползи от балансирането надвишават транзакционните раздоди по него. Сума смислена като крайна цел- не разбирам какво имаш предвид, дивидентните компании са значително по-ликвидни от средното за БФБ, но все пак с портфейл от няколкостотин хиляди лв. ще влияеш на цените на дневна база, а с няколко млн.- и на месечна/да кажем, че споменатите суми биха ти коствали няколко % от стойността на портфейла за да излезеш в споменатите периоди/. Доходност 5-8 % годишно за следващото десетилетие изглежда реалистична, но е доста вероятно да имаш година и с +-50%...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                      по добре почни от деня на акциите 16 март тогава покупките ще ти бъдат без такси
                      ребалансирането не е нужно да го правиш всеки месец според мен
                      има смисъл да инвестираш с такива суми месечно и може да очакваш доходност от 5%
                      Абе да чух и аз за тази промоция ама няма как да се включа за тогава аз сумата от 500 лв съм я избрал точно защото тогава комисионната е минималното 2 лв. Аз си го представям нещо като на месец да купувам 1-2 акции докато събера всичките 10 примерно първият месец да вкарам 1000 лв да купя 2 акции и така след което да ребалансирам в края на годината като се сменят акциите в спискът ? И после всеки месец да добавям пак така по малко акции за 500-1000 лв. Звучи ли смисленно ?
                      http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                        Да попитам тук че незнам къде. Искам да "инвестирам" някакви минимални суми на месец нещо от сорта на 500-1000 лв месечно с цел в някакъв момента да имам балансиран портфейл по стратегията за дивидентните кучета на bigbear ? Имам си сметка в Карол ако приемем че почна да инвестирам така от началото на Април в какъв ред да купя дружествата от списъкът ? Също така каква стратегия би била за балансиране на портфейла във времето при равни месечни инвестиции ? Каква сума вложена на борсата би била смислена като крайна цел (10 000, 100 000, 1 000 000) ? Каква доходност би следвало да очаквам ? Следя системата в последните две години и гледам доходност от 46% за целият период (без дивидентите). Може ли да очаквам доходност от 5-8% на година ? Мислите ли че такова "редовно" инвестиране с 500-1000 лв би имало смисъл ?
                        по добре почни от деня на акциите 16 март тогава покупките ще ти бъдат без такси
                        ребалансирането не е нужно да го правиш всеки месец според мен
                        има смисъл да инвестираш с такива суми месечно и може да очакваш доходност от 5%
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Да попитам тук че незнам къде. Искам да "инвестирам" някакви минимални суми на месец нещо от сорта на 500-1000 лв месечно с цел в някакъв момента да имам балансиран портфейл по стратегията за дивидентните кучета на bigbear ? Имам си сметка в Карол ако приемем че почна да инвестирам така от началото на Април в какъв ред да купя дружествата от списъкът ? Също така каква стратегия би била за балансиране на портфейла във времето при равни месечни инвестиции ? Каква сума вложена на борсата би била смислена като крайна цел (10 000, 100 000, 1 000 000) ? Каква доходност би следвало да очаквам ? Следя системата в последните две години и гледам доходност от 46% за целият период (без дивидентите). Може ли да очаквам доходност от 5-8% на година ? Мислите ли че такова "редовно" инвестиране с 500-1000 лв би имало смисъл ?
                          http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                            не знам, ама мен лично идеята за диви всеки 6 месеца ми допада дано стане, ще раздвижи нещата определено
                            Много добра идея!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              От поста ти лъха на комунизъм и планова икономика. Задължение за това, за онова..
                              т.4 е пълно безумие! Ако някой трябваше да поддържа минимална цена на Химко, ОЦК или Енемона, кой после ще му компенсира колосалните загуби!?
                              т.8 е супер дискриминативна. Не може така да се привличат емитенти на борсата. Това е неустойчиво, а и отваря вратата за много фалшиви листвания с единствена цел данъчна облага!
                              е за тия от точка 4 ще се направи отделен "шит сегмент" на борсата, да си ги търгуват най-коравите спекуланти и да си ги оценяват по метода на професор каро

                              сега явно "публичноста" е дискриминативна, много компании искат да се делистнат
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • не знам, ама мен лично идеята за диви всеки 6 месеца ми допада дано стане, ще раздвижи нещата определено

                                Коментар

                                Working...
                                X