IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Да, така си е, Батя си е феномен, не е ли по-добре да си кажеме истината!?))) не знаеш ли защо !? Ама че си ....))) Батя е 140% в акции (-40% кеш) - това не е ли феноменално!!!!))))
    Щом може да си плаща ОК, а на теб драги къде са ти топките ???

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бик в атака
      Вие Батя за някакъв феномен ли го мислите?!
      Да, така си е, Батя си е феномен, не е ли по-добре да си кажеме истината!?))) не знаеш ли защо !? Ама че си ....))) Батя е 140% в акции (-40% кеш) - това не е ли феноменално!!!!))))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

        Абе вие нямате ли си глави да мислите?! Какво значение има какво ще каже Батя, чичо или леля??? Вие Батя за някакъв феномен ли го мислите?!
        Софиянец ,всички имат глави само че долни и се чудят кого да наведат и да ги заврат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Батя това с пкб да не бе сигнала?
          Абе вие нямате ли си глави да мислите?! Какво значение има какво ще каже Батя, чичо или леля??? Вие Батя за някакъв феномен ли го мислите?!
          Събитията не винаги отговарят на очакванията!

          Коментар


          • Батя това с пкб да не бе сигнала?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

              Нищо подобно, всъщност и имам български акции на едни 5-10% от портфейла винаги гледам да са в български акции. И в общи линии почти винаги печалбата е въпрос и на късмет, и с това нямам проблем. Но когато някой публично почне да приказва колко е евтино в България само защото ПЕ то на Софикс е под 10 значи или е тотално куха лейка или е пълен измамник.
              БФБ показва ПЕ на Софикс около 12 и аз мисля че е реално ниво.
              Друг е въпроса колко неликвидни дружества има в Софикс : за тази седмица имаме 6 дружества с под 10 сделки и 6 дружества с под 30 хил оборот – това е много много слабо.

              Аз лично се надявам за поне 3 нови компании в Софикс през началото на Септември.

              Коментар


              • "Ако не бях те уволнил, нямаше нищо от това да ви се случи."


                Завръщане към стартъп корените

                Изпълнителният директор на "Телерик академия" Бойко Яръмов



                http://www.capital.bg/biznes/intervj...rtup_korenite/

                Коментар


                • През 2017 г. се очаква да постъпи кеш от разпределение на печалби за 260 млн. лв., което е 70% ръст
                  Мненията ми не са препоръка за търговия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                    Елана кое от двете е?
                    Елана си вършат работата. Опитват се да привлекат интерес към български акции. Но ако инвеститор мисли по този начин е трудно да се каже че мисли.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                      Елана кое от двете е?
                      Не могат ли да съществуват комулативно?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        Нищо подобно, всъщност и имам български акции на едни 5-10% от портфейла винаги гледам да са в български акции. И в общи линии почти винаги печалбата е въпрос и на късмет, и с това нямам проблем. Но когато някой публично почне да приказва колко е евтино в България само защото ПЕ то на Софикс е под 10 значи или е тотално куха лейка или е пълен измамник.
                        Елана кое от двете е?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          Неслучайно го наричам раЗновесие Човека просто не цели да е обективен, а някакси да докаже пред себе си колко е правилно че няма БГ акции. Пък тези които имат и печелят добре от това, го постигат единствено на база адски голям късмет
                          Нищо подобно, всъщност и имам български акции на едни 5-10% от портфейла винаги гледам да са в български акции. И в общи линии почти винаги печалбата е въпрос и на късмет, и с това нямам проблем. Но когато някой публично почне да приказва колко е евтино в България само защото ПЕ то на Софикс е под 10 значи или е тотално куха лейка или е пълен измамник.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                            Равновесие, тотално издишаш. Първо изказваш твърдение, базирано на грешни данни, после казваш ама нищо че са грешни, ако бяха верни пак същото..голям смях..Сега твърдиш нещо без даже да се аргументираш. Ами ще ти кажа не е вярно. Софарма има двойно по-ниско ттм РЕ от Байер, ако можем да ги сложим в един отрасъл. ЦКБ и ПИБ пък да не говорим, спрямо Комерцбанк 3-4 пъти по-ниско...и тн тн.

                            Да не говорим, че те мърди дори да си сметнеш реалните РЕ-та на компаниите, и чакаш някой друг да го направи за теб..
                            На софарма половината от капитализацията и от печалбата идва от търговия с лекарства. Не е така при Байер. Какво точно ПЕ на Софарма трейдинг очакваш - 30 може би.

                            А за смятането. Ами вие си давате парите в компании от Софикс вие си правете сметките. Аз не виждам ама никаква причина да ви върша вашата работа.

                            Коментар


                            • Гледам пак сте се заспорили за пе-то на софка
                              Верно е че инфостока е далечко от истината, ма същото се отнася и за елана.
                              Много зависи как го изчисляваш, как го виждам аз...

                              Миналата година рапортуваните профити на всички софикс компании бяха 320млн.
                              Към сегашния кап на индекса от 4120млн това прави 12.88 ре
                              Като махнем еднократните 47млн ( от виза за пиб и цкб и сръбския иванчич на софарма, други не се сещам) - идва 4120/273 = 15.1 ре на софка.
                              Без пиб ( дето най много мрънка там Равния) - 3520/208 = 16.9
                              Ако заложим 20% ръст на профитите тая година форърд 2017 пе-то идва към 12.6

                              Както и да го смята човек - няма как да излезе под 10 трейлинга както твърдят елана.
                              Да не говорим за другата им глупост - че див.доходност била над 4 и кусур %.
                              Точно двойно по малко е. 91млн общо от всички софикс компании за 2016 са си 2.2%. А 8млн за последно бяха за прив. на хима, тоест дори 2% е реалната. Мизерия.

                              Отделно посочените вече проблеми в предни постове с двойното отчитане на профитите на мцх и цкб и при тях и при майките, за мен и на софарма трябва да се взема неконсолидирания, тия неща изкривяват картинката.
                              Определено има нещо сбъркано с методиката на бфб сайта.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                ПЕ-то може да и е по ниско макар и не двойно, ма на ев/ебитда са си сходни. Верно че байер не е най подходящия и пиър, по скоро тева и/или милан могат да се имат за такива, а на тях им отстъпва ( т.е по щедро оценена) и по двата показателя.
                                А би трябвало да се търгува с дисконт - експозиция към по рискови пазари, ликвидност и т.н.
                                МЦХ също не изглежда подценен на фона на итън да кажем, дори съвсем обратното.
                                Монбата не съм ги гледал, банките са друга тема...

                                Та общо взето за мен Равния не е много далеч от истината с това което твърди.
                                Айде пак общи приказки, някой няма ли да изкара числа да докаже тезата си...

                                Коментар

                                Working...
                                X