IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравко, разбира се че както за много неща в живота трябва да се търси причината първо в себе си и след това във всичко друго..Инвестициите са състезание с много конкуренти..Пари не се привличат, дават и печелят лесно..Свалете розовите очила и търсвте истинските причини..
    Last edited by Bond009; 15.09.2017, 11:09.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение

      ??????
      Я пак? Ама по-внимателно?

      На базата на кое сравнение реши че ще е бързо. Нито ще е бързо нито ще е малко нито ще е без последици за борсите - там ще има крах който статистиците ще изваждат от картинката за да могат да си извеждат зависимостите....
      Единствената ни надежда е да се размине и тъпанарите (от двете страни ги има но в америка са повече) да се осъзнаят навреме какво всъщност наистина значи похарчени милиони човешки живота.
      На базата на всички предишни потенциални световни войни дето щяха да ни удрят от 09/11 2001 г. ... то не беше Афганистан, Ирак, Арабска пролет, Украйна, сигурно пропускам още доста конфликти. В днешно време ако не си забелязал, конфликтите не са като ПСВ и ВСВ, никой не разгръща фронт. А за Корея даже не ми се и мисли колко бързо може да станат нещата и накрая просто да остане само Корейски южен остров, вземайки предвид кои ще бъдат срещу тях. А и не мисля, че Ким и останалите гaлфони там не го осъзнават това.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Някои пак са експерти по всичко- от макроикономиката до глобалната политика..Уважаеми ГОЛЕМИ ЕКСПЕРТИ защо 9 години минаха и сме толкова далече от нивото на БФБ от 2008г..Къде са чуждите инвеститори и защо не оценяват тази прекрасна Стабилна държава..
        Кире, явно все още има много хора, които не разбират, че причините да не растем са си наши вътрешни !

        Коментар


        • Някои пак са експерти по всичко- от макроикономиката до глобалната политика..Уважаеми ГОЛЕМИ ЕКСПЕРТИ защо 9 години минаха и сме толкова далече от нивото на БФБ от 2008г..Къде са чуждите инвеститори и защо не оценяват тази прекрасна Стабилна държава..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

            +1 Според мен и военен конфликт няма опасност. Ако стане нещо в Северна Корея, ще е бързо. ......
            ??????
            Я пак? Ама по-внимателно?

            На базата на кое сравнение реши че ще е бързо. Нито ще е бързо нито ще е малко нито ще е без последици за борсите - там ще има крах който статистиците ще изваждат от картинката за да могат да си извеждат зависимостите....
            Единствената ни надежда е да се размине и тъпанарите (от двете страни ги има но в америка са повече) да се осъзнаят навреме какво всъщност наистина значи похарчени милиони човешки живота.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

              С времето се свиква с това поведение но хората сме емоционални и донякъде е разбираемо. Малко хора вярваха в силният тренд и потенциала на БФБ - дори дългогодишните големи играчи не искаха да чуят за БФБ, просто им беше писнало след големият спад и ниската ликвидност. Интересувам се от БФБ от 2012-та и съм от тези които виждаха огромен заспал потенциал който беше въпрос на време да се събуди. Първо макро данните в България и региона бяха и все още са много силни и второ живеем в безпрецедентно време на свръх ликвидност.

              Пазара се събуди 2012 и започна да наваксва до кризата около КТБ която реално ни отдалечи от останалите регионални пазари. С появата на ЕТФа се събудихме и с нов заряд пазара се възстанови и така до този момент. Дори съм доволен от кризата около КТБ защото направих промени в портфейла и имах време да взема по добри решения - та всяко зло за добро.

              Няма как да знаем до къде ще е дъното на тази корекция но си беше нужна за ново зареждане на тренда. В крайна сметка Софикс направи около 55% ръст спрямо Септември миналата година. Каква точно е причината за спада може да спекулираме до безкрайност но аз лично не виждам причина да се притеснявам. За мен ако има криза тя ще се задейства от срив в някоя голяма световна икономика или от военен конфликт. Та ще видим дъното къде е но след това вярвам тренда ще се възстанови.
              +1 Според мен и военен конфликт няма опасност. Ако стане нещо в Северна Корея, ще е бързо. Но това е толкова далеч от нас, че грам не ме притеснява. Вижте световните пазари как реагират... конфликти винаги е имало, те даже не са спирали, просто по медиите шумът е прекалено голям и създава излишна ескалация на напрежение. Макроикономически нещата са отлични, а да не говорим за кеша по банките, който дреме

              Коментар


              • може да е един чудесен танцувален ден
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Днес мецата ще танцува ли или ще си вземе почивен ден?
                  Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение
                    ЗА СИНДРОМА „ЛИСИЦАТА И КИСЕЛОТО ЗЕЛЕ“ ИЛИ ЗАЩО ИМА МНОГО „ХЕЙТЪРИ“ ПО ПОЗИЦИИ, ПО КОИТО ТЕ НЯМАТ ИНТЕРЕС
                    Събитията през последните дни изопнаха нервите на мнозина инвеститори, както на начинаещите, така и на доайените. Мисля, че е добре да погледнем по-шеговито към ситуацията, затова ще направя профил на поведението на част от инвеститорите със синдром „лисицата и киселото грозде“. В ограничения по сделки пазар на БФБ всеки си е избрал специфична инвестиционна стратегия. Забелязва се една група, които в първата половина на годината са решили, че са напълно удовлетворени от доходността си и затова са си разпродали позициите. Някои ги наричат „10%“, но според мен е неточно, защото доходността им е била по-висока. Очакванията им са били за спокоен, неинтересен пазар и евентуално падане на цените, с възможност за последващо включване на по-ниски нива. Но за тяхна изненада, пазарът тръгва много силно, много от позициите скачат много бързо, постигащи доста високи доходности и което е по-интересно, с внезапно осъзнат от пазара им потенциал. Усещането да си се минал, както всички добре знаем е отвратително, особено ако гледаш преминаващия влак. А да купиш на много високи цени, при условие, че са ти били в ръцете е доста трудно. Затова обикновено се насочват към т.нар. подценени и забравени от пазара позиции. И, започват да плюят в темите на изтърваните акции. В последните седмици, особено след започналата на пазара корекция, те са вече в стихията си, злорадстват, иронизират, хейтват. Това поведение, аз, с моя скромен, текущ опит на борсата определям като синдром на киселото грозде. Хората са толкова вманиачени в позицията си, че просто пропускат моментите да се върнат на бял кон и да влязат на ниски нива. Всяка прилика с действителни лица и събития е случайна. И да направя уговорката, че констатацията не се отнася за група корифеи-хищници, които наистина отиграха много добре ситуацията и паническото поведение на дребните инвеститори, както и доста непрофесионалното (ако не е целенасочено) излизане от някои позиции на някои големи и към момента неизвестни инвеститори.
                    С времето се свиква с това поведение но хората сме емоционални и донякъде е разбираемо. Малко хора вярваха в силният тренд и потенциала на БФБ - дори дългогодишните големи играчи не искаха да чуят за БФБ, просто им беше писнало след големият спад и ниската ликвидност. Интересувам се от БФБ от 2012-та и съм от тези които виждаха огромен заспал потенциал който беше въпрос на време да се събуди. Първо макро данните в България и региона бяха и все още са много силни и второ живеем в безпрецедентно време на свръх ликвидност.

                    Пазара се събуди 2012 и започна да наваксва до кризата около КТБ която реално ни отдалечи от останалите регионални пазари. С появата на ЕТФа се събудихме и с нов заряд пазара се възстанови и така до този момент. Дори съм доволен от кризата около КТБ защото направих промени в портфейла и имах време да взема по добри решения - та всяко зло за добро.

                    Няма как да знаем до къде ще е дъното на тази корекция но си беше нужна за ново зареждане на тренда. В крайна сметка Софикс направи около 55% ръст спрямо Септември миналата година. Каква точно е причината за спада може да спекулираме до безкрайност но аз лично не виждам причина да се притеснявам. За мен ако има криза тя ще се задейства от срив в някоя голяма световна икономика или от военен конфликт. Та ще видим дъното къде е но след това вярвам тренда ще се възстанови.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение

                      Моля те поясни механизма за игра на късо през ЕТФ ... щото се смятам за голям и мощен
                      Извън шегата - при такива "интервенции" няма ли опасност да се ескалира ефекта на ластика ???
                      Продаваш на вторичен пазар, чакаш цената да падне и купуваш на първичен на по-ниско. Някъде го бяха описвали, ама важи само за тия, които могат да купуват на първичен пазар.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Интересно ако си прав ... още по интересно ще стане ако се върнат на пазара но не в ЕТФ а директно в определени позиции ...
                        Определено профила на такива играчи показва ,че това е твърде вероятно.
                        Поне аз така бих направил

                        Коментар


                        • Наближава времето да видим на какви нива ще си намери ЕТФ-а акциите на Доверие и Индустриалния холдинг. На Доверие към 300хил акции, на ИХЛБЛ може би към 820хил ще купуват. Ако събират от пазар ще се освободят средства в инвеститорите дето после ще се реинвестират по други позиции, ако има пакети интересно на какви нива ще се дадат. Да видим

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                            Имам впредвид ,че при стойност на дяловете 1,30 + имаше обратни изкупувания за около 300 000 .
                            Може би тези пари щесе върнат сега или по- късно при цени около 1,20 - 1,25
                            Само предположения !
                            Естествено това не са класическите къси продажби.
                            Интересно ако си прав ... още по интересно ще стане ако се върнат на пазара но не в ЕТФ а директно в определени позиции ...
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение

                              Моля те поясни механизма за игра на късо през ЕТФ ... щото се смятам за голям и мощен
                              Извън шегата - при такива "интервенции" няма ли опасност да се ескалира ефекта на ластика ???
                              Имам впредвид ,че при стойност на дяловете 1,30 + имаше обратни изкупувания за около 300 000 .
                              Може би тези пари щесе върнат сега или по- късно при цени около 1,20 - 1,25
                              Само предположения !
                              Естествено това не са класическите къси продажби.
                              Last edited by vale1; 14.09.2017, 10:12.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение


                                Моята спекулативна гледна точка на събитията от последната седмица е :

                                1. Някои хора играха на късо с ЕТФ-а преди корекцията на Софикс . ( все пак може да се играе на късо при БФБ ,но трябва да си доста мощен )
                                2. Етф-а си подготвя за новия състав на Софикс .
                                3. Доста големи играчи се възползваха от ситуацията.

                                Моля те поясни механизма за игра на късо през ЕТФ ... щото се смятам за голям и мощен
                                Извън шегата - при такива "интервенции" няма ли опасност да се ескалира ефекта на ластика ???
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X