IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Как сте, кеширали многознайковци! Нали знаете, че апокалипсис няма да има и няма да успеете да купите еФтинко.

    Коментар


    • Добре, че спряха трите "проекта".

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

        Тая тема и преди сме я обсъждали но моето виждане е в полза на Румъния. Макро данните са им много по силни а дълга все още на разумно ниво. Корупцията им е на много по ниско ниво а и с тоя ръст на стандарта имат шанс по бързо да стабилизират демографията. И те имат подобен проблем с демографията но са 19 млн и ще останат голям пазар за чуждите инвеститори.

        Интересно ми е как ти би сравнил двете икономики. Също така как бихме ние излязли от тая демографска ситуация по бързо? Имам акции и аз тоест вярвам че след тази корекция има път нагоре но много добре си давам сметка за ситуацията в България.
        Не е само корупция и демография. Последните години румънците предприеха поредица от успешни икономически мерки за стимулиране на икономиката и за привличане на чужди капитали и сега се радват на плодовете им.
        През последните 7-8 години някой сеща ли се Тиквата и Физкултурникът да се предприели някакви мерки за стимулиране на икономическия растеж? Щото аз не се сещам за нищо. Спряха ни и три големи енергийни проекта - за газопровод, за нефтопровод и за ядрена централа.

        2008 година беше почнал един процес на пренасочване на чужди капитали към България. После тиквата се възкачи на трона и всичко приключи преди да е започнало.

        https://s1.postimg.org/13d2fcli4v/Untitled_cr.jpg
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

          Я изброй 10-на поне..., Ама без дублиращи се...
          Ти нали си стар тук, трябва да ги знаеш, какво да ти броя? Това да е махленска сбирка, да обсъждаме хората.
          The strongest stand last.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

            Тук има поне още 20 потребителя, изкарали голямата криза и с акции в момента. Даже 30-40....
            Я изброй 10-на поне..., Ама без дублиращи се...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

              Тук има поне още 20 потребителя, изкарали голямата криза и с акции в момента. Даже 30-40....
              Е и какво ,нали излизаш и влизаш всяка седмица по два пъти........а за 30 ,40 не съм много сигурен....а може и да са при положение че бяха десетки хиляди...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                Аз съм 100% в акции А дали компаниите са ми шитове е вече пърос на преценка
                Всеки има глава на раменете....

                но борсата се крепи с минимални средства с цел да не се ускори спада и и да прерастне в паника в момента ...
                Твойте и мойте няма да са изключение от общата психоза , ....
                За да са изключение трябва имат дивидентска политика като БТХ през 2008 /13 г. и продажба като Каолин над борсовата цена или да ликвидационния дял да е двойно по нисък на борсата... ,като Еларг ...
                Да добра банка е на кака Цвети но ако ги шибне пак една финансова криза на запад....
                Не им вярвам много и на трите банки на БФБ....особенно на Фиб,ако ще Мустака да подпира с милиони .....
                Не е препоръка...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  Колчо пишеше в политика ,но не по темите....
                  Мастера се обиди на модераторите ...
                  Аналгина излезе през 2008 ...
                  Корк се бори с ЕУБГ докрай ,после се подозираше ,че е с ника гуантанамо...
                  Споменъ беше много предпазлив и не влизаше в каци без дъно....
                  та така ,който е изкарал голямата криза ,няма никога да бъде на 100-200% в акции и да да поема риск в шитове , освен ако има проблеми с мозъчните гънки........
                  Тук има поне още 20 потребителя, изкарали голямата криза и с акции в момента. Даже 30-40....
                  The strongest stand last.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Колчо пишеше в политика ,но не по темите....
                    Мастера се обиди на модераторите ...
                    Аналгина излезе през 2008 ...
                    Корк се бори с ЕУБГ докрай ,после се подозираше ,че е с ника гуантанамо...
                    Споменъ беше много предпазлив и не влизаше в каци без дъно....
                    та така ,който е изкарал голямата криза ,няма никога да бъде на 100-200% в акции и да да поема риск в шитове , освен ако има проблеми с мозъчните гънки........
                    Аз съм 100% в акции А дали компаниите са ми шитове е вече пърос на преценка
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                      Колеца си драска от време на време..., Мастера се запиля..., Корк... преди дъъъълго врем смени ника..., СпоменЪ... спомням си как се уши и той... 2008-ма и после изчезна..., влезе след сериозния срив..., ама не прецени докъде ще "пада ножа"..., така е - помъдряваме...
                      Колчо пишеше в политика ,но не по темите....
                      Мастера се обиди на модераторите ...
                      Аналгина излезе през 2008 ...
                      Корк се бори с ЕУБГ докрай ,после се подозираше ,че е с ника гуантанамо...
                      Споменъ беше много предпазлив и не влизаше в каци без дъно....
                      та така ,който е изкарал голямата криза ,няма никога да бъде на 100-200% в акции и да да поема риск в шитове , освен ако има проблеми с мозъчните гънки........

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Липса ми Колчо слепеца ,Майстера/Факст / , Аналгина ,Корк ,Споменъ и много други даже и Факушка и Пешо К ...
                        Колеца си драска от време на време..., Мастера се запиля..., Корк... преди дъъъълго врем смени ника..., СпоменЪ... спомням си как се уши и той... 2008-ма и после изчезна..., влезе след сериозния срив..., ама не прецени докъде ще "пада ножа"..., така е - помъдряваме...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Липса ми Колчо слепеца ,Майстера/Факст / , Аналгина ,Корк ,Споменъ и много други даже и Факушка и Пешо К ...
                          Писна ми ,да ме облъчват за Ракети ,Комети , Флагмани ,Империи и сие космонаФти .... на всеки две години а целта е да се оставят тапетите в други ръце...
                          Не знам защо виждаш тази година качване/ценя мнението ти/ ,но пари нема а без пари най много рейндж до следващата световна криза.....
                          Ако ПФ даваха всяка година по 20 милиона на Василев може и да си прав но май нямат толкова алтруизъм....
                          А други не виждам на хоризонта ,даже Боци и 10% ръст да направи ,което няма да го повярвам даже и да го видя...
                          Догодина сме изборна година ...
                          Писах или Корнелия ще направи Избори до 12 м или ще си отиде,това го писах преди 10 дни и почна бурята в БСП за сега е в чаша вода....
                          Вижда се и световна криза....
                          Така че ние ще правим оборотите като в казармата по реда си ...командира на полка ако се завърти един път , КБ- 20 пъти , КР -50 ,КВ-100 а редника -1000 пъти...
                          А за сега се редя на БТХ и чакам подаръце , онзи ден някой ми пусна 4 акции на 36 ,голяма мъка ,голяма а имам оферти за стотици -там.....
                          Там е позицията където може да изскочи или динозавърче или птиче...
                          Поздрави!
                          П.П. Като си помисля с какво нетърпение очаквах през 2006 да отвори борсата а сега има дни да не отварям платформата....
                          Да остаряваме и помъдряваме ли?


                          Добре,де ще го напиша по друг начин - Очаквам моите акции да се покачват още около година. Знаеш, че Софикс не ме интересува
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                            Нищо лично.Всеки има право на мнение Мина време, научихме уроци, помъдряхме .... Това което дразни новите колеги е промяната на никовете. Бик с един ник, мечка с друг .... те все още си мислят, че тук е някакво средище, каквото форума беше в началото ..... Иначе нищо лично както вече написах. Ние и с Монти колко се карахме особено на политическа тематка, но сега помъдряли чак пат обменяме мнения.
                            Аз лично считам, че омаме около година, през която ще има растеж на БФБ, особен ако се "уцелят" акциите, но чета с интерес аргументираните мнения против моята теза.Подчертавам на аргумеентираните. Иначе за пързалки и т.н. ..... нЕма смисъл ... та те така те ....
                            Липса ми Колчо слепеца ,Майстера/Факст / , Аналгина ,Корк ,Споменъ и много други даже и Факушка и Пешо К ...
                            Писна ми ,да ме облъчват за Ракети ,Комети , Флагмани ,Империи и сие космонаФти .... на всеки две години а целта е да се оставят тапетите в други ръце...
                            Не знам защо виждаш тази година качване/ценя мнението ти/ ,но пари нема а без пари най много рейндж до следващата световна криза.....
                            Ако ПФ даваха всяка година по 20 милиона на Василев може и да си прав но май нямат толкова алтруизъм....
                            А други не виждам на хоризонта ,даже Боци и 10% ръст да направи ,което няма да го повярвам даже и да го видя...
                            Догодина сме изборна година ...
                            Писах или Корнелия ще направи Избори до 12 м или ще си отиде,това го писах преди 10 дни и почна бурята в БСП за сега е в чаша вода....
                            Вижда се и световна криза....
                            Така че ние ще правим оборотите като в казармата по реда си ...командира на полка ако се завърти един път , КБ- 20 пъти , КР -50 ,КВ-100 а редника -1000 пъти...
                            А за сега се редя на БТХ и чакам подаръце , онзи ден някой ми пусна 4 акции на 36 ,голяма мъка ,голяма а имам оферти за стотици -там.....
                            Там е позицията където може да изскочи или динозавърче или птиче...
                            Поздрави!
                            П.П. Като си помисля с какво нетърпение очаквах през 2006 да отвори борсата а сега има дни да не отварям платформата....
                            Да остаряваме и помъдряваме ли?



                            Коментар


                            • Проблемите са посочени в Докладите на ЕС- бедност, ниски доходи , корупция, лоша демография..Или да не им вярваме... Може би Черешко е по достоверен с твърденията си , че живеем прекрасно..
                              http://standartnews.com/svyat-europe...ya-348243.html

                              И защо не отстраните
                              Проблема е ифраструктурен, след като вече 10г, управлявате..

                              През м. юни тази година Националният статистически институт публикува официалните данни за бедност и социално включване за 2016 г. Там пише: с доходи под линията на бедността са 1 млн. 639 хил. български граждани – 22,9 % от населението и се увеличава; с пенсии под 310 лв. са над 1, 3 млн. пенсионери – 60 % от общия брой пенсионери. Относителният дял на лицата в риск от бедност и социално изключване е 40,4 %, 3 млн. лв. Бедните деца на възраст до 17 години са 384 хил. – 31,9 %. и се увеличават: 20 % от децата нямат подходящо място за учене или писане на домашни в къщи; 32 % от децата нямат възможност за покупка на книга, освен учебници и пособия; 36 % от децата не могат да си купят два чифта обувки в рамките на календарната година; 27 % от децата не могат да си позволят ежедневно плод или пресен зеленчук;
                              Делът на лицата, живеещи в тежки материални лишения през 2016 г. е 34,2 % от населението (2 млн. 460 хил.), тенденцията е към увеличаване: 56 % от домакинствата не могат и да си помислят дори за едноседмична почивка; 54 % не могат да посрещнат със собствени средства неотложни ремонти, подмяна на повредена битова техника или внезапно заболяване; 39 % ограничават отоплението на жилището си поради недостиг на средства; 35 % не могат да си позволят месо или риба три пъти седмично.
                              Делът на работещите бедни в България е 11,6 %, със 110 хил. човека повече от 2015 г., когато е 7,8 %. През 2013 г. този дял е бил 7,2 %. Огромна маса български граждани са с доходи на границата на физическото оцеляване.

                              Last edited by Kiro; 21.10.2017, 23:13.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Малко оф топик по една от любимите теми на 4д.

                                http://www.investor.bg/novini-i-anal...oborot-248768/ БФБ приключи търговията със спад на индексите и нисък оборот

                                Защо в тази прекраясна държава на БХ , Черешко и КОЙ все Борсата не върви, в лошата Румъния върви..
                                Проблема е ифраструктурен. Bigbear го обеснява доста добре.

                                Коментар

                                Working...
                                X