IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 3% инфлация вече ! Депозантите ще бъдат под още по голям напън да пръскат, само да не набият всичко в койни

    Коментар


    • Хайде дойде средата на декември, да кача класирането по EV/EBITDA след отчетите за Q3 с цени от вчера. Виждаме лек спад на средните стойности, частично заради спад на цени, частично заради подобрени резултати.
      Company EV/EBITDA'
      SFTRD 28.54
      TOPL 20.03
      PETHL 18.90
      A4L 17.75
      LACH 16.65
      ELHIM 15.87
      FZLES 13.96
      MCH 13.46
      AGR 13.34
      0SP 12.77
      ALB 12.75
      HES 12.24
      GAZ 12.19
      ROZA 11.84
      MONBAT 10.57
      EMKA 10.37
      ALUM 9.55
      SFARM 9.31
      ODES 9.31
      IHLBL 8.63
      AROMA 6.69
      SKK 6.07
      LOMSKO 6.04
      BOARD 6.01
      3CZ 5.32
      HIDPN 5.19
      SVIL 4.92
      NEOH 3.94
      GAGBT 3.64
      ZLP 2.71
      Average 10.95
      Median 10.47

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

        Хахаха забавляваш ме.Нов си още младежо на борсата.Има време да се занулиш от прекомерен оптимизъм и заблуда че тази игра се играе правилно в България.За съжаление в БГ компании се листват на борсата не за да се развиват а за да се източват и оберат парите на вложителите.Примери с Божковци ,Захариевци и прочие колкото искаш затова внимателно с ралитата.Познавам хора които ралита,ракети,влакове и подобни вкараха в болницата на успокоителни.
        Нов си ти.
        За хората и мажоритарите, кой каквото е дробил това ще сърба.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Без алтернатива мнението ти не струва нищо, съжалявам, че не го разбираш! Почерпил съм се и тъпотиите ми идват малко в повече, иначе ви чета по цял ден
          Алтернативи има, всеки сам си ги търси и намира. Ако си мислиш, че някой иска да ти даде съвет или да сподели опит ей така между другото, мога да те уверя, че няма да стане. Но като става дума за алтернативи то мога да те уверя, че трудно може да се намери такава, поне що се отнася до ликвидността на БФБ. След 2008 г. всеки сам трябва да си е извадил изводите. За мажоритарите и КФН дори няма да споменавам. По-добре нищо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

            Просто това, което си виждал, не е достатъчно и затова си изпълнен с драматичен индиански песимизъм.
            А на мен очите ми стада бизон ски( от бикове) виждат и бягащи, и изчезващи сиукси в прерията.​​​​​​
            Хахаха забавляваш ме.Нов си още младежо на борсата.Има време да се занулиш от прекомерен оптимизъм и заблуда че тази игра се играе правилно в България.За съжаление в БГ компании се листват на борсата не за да се развиват а за да се източват и оберат парите на вложителите.Примери с Божковци ,Захариевци и прочие колкото искаш затова внимателно с ралитата.Познавам хора които ралита,ракети,влакове и подобни вкараха в болницата на успокоителни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

              Да не почнат само да ти викат Оцапаните гащи Бликащи с интусиазъм и оптимизъм младежи като теб съм виждал много на бфб.Като оцапат гащите и изчезват от форума
              Просто това, което си виждал, не е достатъчно и затова си изпълнен с драматичен индиански песимизъм.
              А на мен очите ми стада бизон ски( от бикове) виждат и бягащи, и изчезващи сиукси в прерията.​​​​​​

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                Индианец, верно че малката горила трепери, но това е от смях, гледайки свръх напрежението сред кеширалите многознайковци.
                Всъщност ми викат и Поразяващата ръка - свързано е с картите, които държа.
                Да не почнат само да ти викат Оцапаните гащи Бликащи с интусиазъм и оптимизъм младежи като теб съм виждал много на бфб.Като оцапат гащите и изчезват от форума

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                  Струва ми се че нервния си ти маймунко малка.Почваш да трепериш вече дали утре няма да си със спад 10 % на вложенията в ментето бфб.Тия с кеша повярвай спят спокойно и хич нямат претиснения нагоре или надолу е борсата
                  Индианец, верно че малката горила трепери, но това е от смях, гледайки свръх напрежението сред кеширалите многознайковци.
                  Всъщност ми викат и Поразяващата ръка - свързано е с картите, които държа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                    Кеширалите нещо много нервни. Що така.
                    Не знам, що са потни и нервни и затова питам.
                    Не, че ме интересува нещо.
                    Това си е техен проблем, разбира се.
                    Струва ми се че нервния си ти маймунко малка.Почваш да трепериш вече дали утре няма да си със спад 10 % на вложенията в ментето бфб.Тия с кеша повярвай спят спокойно и хич нямат претиснения нагоре или надолу е борсата

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                      Точно щях да влизам и да питам още ли Ви тресе оптимизма за БФБ?! Предполагам трезвомислещите отдавна поставят под съмнение потенциала на БФБ, ако конюктурата остане. 2 позиции (18% от портфейла) на БФБ. Останалото е кеширано. Обща доходност на портфейла над 35% (основно от три позции извън БГ). Кеш 35%. Малко злато (10 унции).

                      Както се казваше в един виц само се хваля и напомням за балона.
                      +1

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                        морал на борсата няма, само алчност, участнико. Никиту е само така, за пълнеж.
                        е... ти си турси и очаквай морала, но едва ли ще го дочакаш на борсата, и по-конкретно на булгаристанската пародия на такава.
                        Ти пък избегА по чужбината и взе да плюеш и да се присмиваш на всичко "булгаристанско". Остава да забравиш и "булгаристанския" и всичко ще ти е наред.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Това са морални, етични и интелектуални правила, Участнико! А къде го буташ Никито нямам представа ?
                          морал на борсата няма, само алчност, участнико. Никиту е само така, за пълнеж.
                          е... ти си турси и очаквай морала, но едва ли ще го дочакаш на борсата, и по-конкретно на булгаристанската пародия на такава.

                          Коментар


                          • Кеширалите нещо много нервни. Що така.
                            Не знам, що са потни и нервни и затова питам.
                            Не, че ме интересува нещо.
                            Това си е техен проблем, разбира се.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                              няма правила участнико! всеки е сам за себе си!
                              освен ако не си някой пушер от ИП или фонда на Никиту
                              Това са морални, етични и интелектуални правила, Участнико! А къде го буташ Никито нямам представа ?
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                Според мен има едно просто правило, което обаче много малко хора спазват. Когато плюеш по нещо /било то БФБ или пазарите като цяло, било то конкретни акции и т.н./ си задължен да дадеш алтернатива! Ако не го направиш, то мнението няма абсолютно никаква стойност! Все акъл се дава следваритлено, а той е тотално безполезен! Утре продавам всичко от БФБ, кажете алтернативата си, какво да направя с кеша?!
                                Е..., малко си закъснял..., ма знае ли човек колко може още... Лалетата и луковиците им гонят две иляди прАцента..., ти питаш: 15% къде може да се направят...

                                Сега всичко се е надръвило в лалетата... ))

                                Коментар

                                Working...
                                X