Първоначално изпратено от pepe1234
Разгледай мнение
Световната банка не счита БВП за достатъчен икономически показател
Нека временно и условно се абстрахираме от съдържанието на статията. По моята субективна логика наличието на думата достатъчен индикира, че в конкретния случая се защитава тезата за няколко /множество/ и вероятно обвързани показатели. Нали ежедневно се надлъгваме тук с нЕкви Артии, та знаем, че оценка на една ценна книга при ползване на само един показател не става.
Като се абстрахираме от втората част на заглавието /в която спрягат богатството като може би евентуална алтернатива/, аз продължавам да твърдя, че истинска и качествена оценка може да стане само през няколко обвързани показатели.
БВП не е претеглен, абсолютен си е. Само средните величини биват и претеглени. Сори, статистика съм учил твърде отдавна.
Може би става дума за БВП на калпак по някакви групи, на които търсиш претеглената величина.
Не мисля, че спорим за нещо решително. Възникват някакви неточности, които се чистят лесно в директен разговор, но при писане на постове през час си е цяла мъка.
Викам да стига, кво ще кажеш?!
Коментар