IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Браво Изабела.. А кога Румънските..
    Румъния не се е включила още в регионалната платформа SEE Link

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      BSEtrader, може ли ти конкретно да посочиш кое е хейт.. Ако може и докажи тезата на 4Д ,която подкрепи, че 90% от българите са готови да крадат и бъдат в корупционни схеми като политиците..
      Киро - 90% от политиците крадат? поне това разбирам от твоя пост. А ние Българите не искаме да крадем?
      Политиците марсианци ли са? И ти ако станеш политик няма ли да лъжеш и да крадеш?
      Сигурен съм че и сега нарушаваш закона - всеки ден, всеки час. И ЗЗДП е само един закон, хиляди са тези които нарушаване, и даже и не знаем че го правим. Що? Щото никой не ни държи сметка, никой не ни контролира да го спазваме и всеки си прави каквото иска или поне 90% от хората
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
        Хейт е когато някой умира от кеф като намери лоша новина, за да я пусне и с огромно задоволство да каже - видяхте ли колко е зле. После да прескочи следващите 3 добри новини и да вземе четвъртата - лоша и да се изкефи яко от това.

        А за това,че когато някой напише нещо че е бяло, после се намират хора които да кажат - той твърди че е зелено ... Това не ми се коментира, абсурдно и безумно е, но го гледам всеки ден.

        Бъдете живи и здрави!
        Правото ни на мнение и различно от това как всички са крадци няма как да бъде хейт ! Както ние обикновените и простосмъртните спазваме законите, това трябва да важи за всички управляващи над нас. Защото другото е анархия, то се и вижда де. Както аз си плащам чинно всички глоби, такси, данъци, не искам и не давам подкупи, спазвам всички закони и правила това искам да бъде за всички. А не законите да важат за едни, а други да се чувстват безнаказани ! Същото е положението и тук на борсата, защо едни компании могат да работят по правилата, а други не ! Въобще в обществения ни живот е пълно с такива примери ! Примера на 4д за паркирането по тротоарите, ами да попитам защо, ако има такива и манталитета им е такъв не се санкционират и няма контрол над това ? Защо същия, който паркира на тротоара като отиде в чужбина не го прави ? Ще кажете културата и възпитанието ни е такова и всички сме такива ! Е няма как да се съглася с това !

        Коментар


        • Бойко Атанасов единствен кандидат за председател на КФН

          05 Март 2019 10:30
          Toва добра новина ли е за бфб или хейт ?

          Коментар


          • Браво Изабела.. А кога Румънските..

            Коментар


            • Привет! От днес, 5 март, хърватски и македонски акции могат да се търгуват в платформата ELANA BG Trader.
              От 5 март 2019 г. ЕЛАНА Трейдинг вече предлага електронна търговия с акции от хърватската и македонската борса през платформата си ELANA BG Trader. Инвестиционният ...

              Коментар


              • И какво доказваш уважаеми с тези глупости..Коя от новините , които съм пускал не са истина и това за кефенето е твое елементарно и просташко тълкуване на фактите..Да не би да твърдиш , че сме много добе - моля докажи, че не сме най- бедните в ЕС..ОЧАКВАМ ОТ ТЕБЕ ДОКАЗАТЕЛСТВА..Сигурен съм , че имам много повече инвестиции на БФБ и тези лоши новини ме засягат много повече от тебе..Абе ти да не се опитваш и цензура да налагаш..Много стари комунистически номера..
                Другото са твои емоционални измислици и хленч за факти, които не са ти удобни заради това, че вероятно си обвързан политически..Фактите моля..
                Дай моля сега факти, че 90% от българите искат да са корумпирани и да крадат.. Тук е икономически форум все пак..
                Last edited by Kiro; 05.03.2019, 12:11.

                Коментар


                • Хейт е когато някой умира от кеф като намери лоша новина, за да я пусне и с огромно задоволство да каже - видяхте ли колко е зле. После да прескочи следващите 3 добри новини и да вземе четвъртата - лоша и да се изкефи яко от това.

                  А за това,че когато някой напише нещо че е бяло, после се намират хора които да кажат - той твърди че е зелено ... Това не ми се коментира, абсурдно и безумно е, но го гледам всеки ден.

                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                    Кажи сега кой е писал срещу законността, честността и справедливостта, че ми е интересно.
                    Виждам, че Киро ме е изпреварил !
                    За да приемате, че всички сме маскари и крадливи в България и едва ли не трябвало да се адаптираме към това, значи отричате основни ценности и това да има законност в държавата !

                    Коментар


                    • BSEtrader, може ли ти конкретно да посочиш кое е хейт.. Ако може и докажи тезата на 4Д ,която подкрепи, че 90% от българите са готови да крадат и бъдат в корупционни схеми като политиците..
                      Last edited by Kiro; 05.03.2019, 11:57.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение


                        Аз обаче ще драсна дълъг пост........
                        +++
                        Евала за който.
                        Много неща казани точно на място.

                        аз съм ебати пича
                        Ти СИ ! Cheers !

                        Само с това не съм съгласен де си го рекъл че трябва се съобразяваме с нихилистите безродници щото били много.
                        Това най общо са хора без корени, самочувствие, достойнство, ценности. Бих се обзаложил че немалка част от тях и деца не правят, излишно бреме им е. Съвременните кирякстефчовци на България, лутащи се...жалка работа.
                        Част от тях са запленени от идеи, които дори и евреите много отдавна знаят колко струват:
                        https://www.jpost.com/Opinion/Our-Wo...l-chaos-464770

                        Мършите роби за които говорят с пренебрежение преди 133г показват среден пръст на всички велики сили, вкл. и асвабадителите и разказват играта на сърбите насъскани от тях.
                        А техните синове изумявайки света стигат и до Цариград на върха на щиковете си.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Ха ! Ако писането за законност, честност и справедливост е хейт ...
                          Кажи сега кой е писал срещу законността, честността и справедливостта, че ми е интересно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                            При толкоз много хейт като цяло е повече от показателно, че мнението на dddd има 10 лайка, не се среща често. Всеки да го разбира както иска.

                            Поздрави от мен, dddd!
                            Ха ! Ако писането за законност, честност и справедливост е хейт, явно е нормално 4d и подкрепящите го да са на мнение, че всички са крадци и маскари ! На някои хора ценностната им система май въобще я няма !

                            Коментар


                            • При толкоз много хейт като цяло е повече от показателно, че мнението на dddd има 10 лайка, не се среща често. Всеки да го разбира както иска.

                              Поздрави от мен, dddd!
                              Last edited by BSEtrader; 05.03.2019, 10:02.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
                                Мислех да напиша някакъв дълъг пост по повод инвеститори и психология, но в крайна сметка се отказах, понеже онзи, който би го разбрал, си го знае и без това, а онзи, който не го разбира сам, то и да му го обяснявам – все тая. Според мен затова много ценни хора не пишат или го правят рядко. За щастие има и изключения. Та... човек не може да надскочи себе си и хората вярно са казали, че ако дълго време убеждаваш глупак в нещо, значи глупаците сте двама. Така че ще напиша един цитат, не знам на кого е, не помня откъде съм го чул/чел, всяко съотнасяне към конкретни форумци и никове, е плод на вашето въобржение; „На онзи, който няма пари, всичко му е скъпо, а на онзи, който няма акъл, всичко му е тъпо“.

                                Обичам да чета форума – и с онези, чиито мнения считам за ценни, и с онези, които скролвам (понеже пишат винаги едно и също). Но се радвам да ги има, понеже те за мен са важен индикатор. И в едната, и в другата група има както оптимисти за пазара, така и песимисти, т.е. ценността на един форумец не е по линията дали е оптимист или песимист, а как мисли и как се аргументира.

                                Притежавам акции на БФБ. Препоръки нямам никакви за нищо.
                                Мда
                                +1

                                Аз обаче ще драсна дълъг пост, нищо че няма да ме разберат повечето. Ще започна с един от любимите ми лафове - Ако някой ти дава ракия, значи има ракия, ако някой ти дава акъл, значи няма ракия Та Наздраве и да продължа.

                                Ся, у нас, у Българистаня, има една много голяма, ама много голяма прослойка, която са национални нихилисти. Те имат различни разновидности - за едни народът е мърша, други са горди, че са ги "освободили". демек народът ни е неспособен за велики дела, трети особено се кефят на лафове за "80% идиоти", четвърти викат, че за всичко сами сме си били виновни, та да си мрем в л@йна и да не се оплакваме, пети са просто ибрикчии на принципа "никой не ме обича, пък аз съм ебати пича", шести обясняват собствената си непригодност с някакви имагинерни нефелни сили на народа и т.н. Та всички тези хорица са много готин индикатор и до там - обаче, понеже са мнозинство, трябва да се съобразяваме с тях.

                                Понеже тук много сте емнали Кирето и правите наколенки на 4Д-то, то да си кажа и аз мнението - хубаво би било да се знае кой какъв е и с какви сили и средства влиза в този форум, И тъй като форумът е анонимен, то и желанията за манипулации в него са огромни, затова би било добре, преди който и да ти дава акъл (щото няма ракия) да вземе да рече 2 приказки за себе си, от каква позиция (се) изхожда, пък тогава да го съдим и по делата, а не само по думите.

                                Аз лично съм по-скоро привърженик на Киро (сигурно защото съм с юридическо и финансово образУвание и вече доста години работя във финансовата и правната сфера, а отделно се занимавам с акции от времето на Хранков, когато бях още юноша, тъй като понятието тийнейджър не беше навлязло в употреба. Просто съм видял хиляди примери, а също и множество такива върху себе си, в които държавата е абдикирала, а дис селски тарикати, като любимия ми Еверест, са клатили инвеститорите както им дойде. Що - ми щото могат. Тук дори не отварям реч за Бедовци (от него съм на +), Шишита (странно, ама и от него съм на плюс), Божковци (на минус), Енемони (пак на плюс) и т.н. Просто липсва каквато и да е форма на правова държава (най-много да успееш да вдигнеш цената на някое обратно изкупуване с 10% и толкова). Тук мога само да стисна ръката на Торанага, който успя да пребори системата, но той е по-скоро бяла лястовица на фона на всичко около мен.

                                Ся, много ще рекат, че пак народът си е виновен за цялостното състояние, щото нали той избира, имаме демокрация и т.н. И на теория ще са прави, обаче на практика какво получаваме - едно съвсем излишно самобичуване с нулева полза!!! И какво като обидиш народа, че е прост и тъп, така ли го стимулираш утре да излезе и да измете изродите начело? Като му набиваш комплекси за робство, верноподаничество или глупостите за "в който съюз сме влезли, все се е разпаднал"? така ли? Ми не, не е това начинът, трябва много работа, за да се покаже, че народът ни е и велик, и мъдър, и много напредничав - и не, това не става с мото тип Чърчил за банята и бозата, не става с лафовете на Бисмарк за конекрадците от Долния Дунав, не става с постоянно кланяне на мадър Раша и 3-ти март за национален празник - не, не става. Става с добрите примери - със Симеон Велики, с даването на православие на всички останали източни славяни на национално ниво, става с първата Патриаршия след големите 5, става с първия легитимно признат цар след този на Източния и Западния Рим, става с точни изкази като Първа Българска Империя, а не царство, става с победите при Одрин, Дойран и Тутракан, става с професор Стаменов и лактобациликус булгарикус, а не с някакъв си йогурт и т.н.

                                Та да, с много неша става, най-вече със смяна на народопсихолигията и вдигане на самочувствието. Да, може да сме бедни (то пък едни бедни - май месец не можеп да се разминеш от "бедни вулгари" в Малякия или пък пак от "бедняци" от Булгаристан, окупирали и изкупили де що има по сергиите в Одрин всеки уикенд), но сме членове на клуба на най-богатите, може сега да сме смачкани, но сме най-древната държава със същото име в Европа, може и да ни тъпчат, но ние винаги сме се изправяли....

                                И за да не отплесвам - на БФБ могат да виреят само вътрешняри, фронтрънващи Никиту при Суфлекс фонда ми и дългосрочни в ключови компании. Като всичко пак е условно и зависи от царя слънце в БанкИ. Това обаче не значи, че сме кофти народ или че сами сме си виновни, просто някои неща не зависят от нас. Толкоз.

                                Хубав ден и много печалби
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X