IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте компании, в които нямате акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На БФБ или извън страната?
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • Ако предположим, че темата е сериозна, тогава ето моите два фаворита, които обаче не се търгуват на нашия пазар:

      Luxoft Holding

      EPAM Systems

      И двете компаннии са водещи сили в глобалния IT outsourcing сектор и от 2014г. и двете компании набират IT персонал за офисите си в България. От чисто инвестиционна гледна точка намирам P/E и на двете кмпании за доста високи, но ROE и особено ROA и на двете компании са ОК за дългосрочни инвестиции (2-3-5 години). Наскоро даже един от инвестиционните фондове на БНП Париба вложи 50 милиона долара в Луксофт.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        Практиката във форума е всеки да пише положителни коментари в темите на компаниите, в които има инвестиции, и да пише отрицателни коментари в темите на други компании. Има обаче един човек, който има акции в една определена компания занимаваща се със земеделска земя, който продължава да я храни дори след като купи акции от нея и за жена си. Да, тази тема е вдъхновена от тони и защото искам да чета интересни и аргументирани постове, а не неща от сорта на ракета и ъп ъп. Ето някои от компаниите в които нямам акции, но бих инвестирал:

        Неохим
        +стратегически инвеститор с добра репутация
        +цената в момента е ниска заради лошата 2014 г., която беше изпълнена с аварии
        +има достатъчно поръчки за продукцията, в едно интервю четох че в момента изпълняват поръчки от лятото
        +много добър сайт с информация пълен с интервюта и новини за компанията
        -зависимост от Булгаргаз, единствен доставчик
        -възможност за още аварии през 2015 г.

        Адванс Терафонд
        +много добра 2014 г. от страна на продажба на земя, т.е. много добър дивидент през 2015 г.
        +много ПФ имат участия, т.е. биха крепили цената на акциите
        +-много кеш - от една страна имат финансов ресурс, но от друга може да се приеме като знак, че няма къде да инвестират средства
        -маржа на печалбата от продажба на земя намалява
        -приходите от ренти са по-ниски от таксата на управляващото дружество

        Фонд за недвижими имоти България
        +имат вече значителни приходи от наем от имоти в бизнес парка
        -големи проекти, които не могат да бъдат реализирани, за тях тече и такса за обслужване
        +цената може се увеличи много при продажба ня някои от тези проекти на добра цена

        Мисля, че има и добри фирми с ниска ликвидност като Хидропневмотехника, но не ми харесват такива компании, защото ако нещо се обърка, да кажем лош тримесечен отчет, после няма излизане. Също не мога да препоръчам банки, защото съм работил в банка и знам колко лесно може да се влияе на финансовия резултат. Давам пример - един идиот не плаща нищо по кредита си от шест месеца, банката му предлага предоговаряне, нов месечен план, лихвите и наказателните лихви отивам към главницата. Кредита изведнъж става добър и редовен, провизиите изчезват и има печалба. И след шест месеца пак

        Давайте и вие компании, в които бихте инвестирал, ще ми е интересно да видя добри аргументи

        Мнението не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
        Не се набивай нито в неохим нито в хидрото (нямам от техните акции a i неща да ти правя конкуренция)
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Препоръчайте компании, в които нямате акции

          Практиката във форума е всеки да пише положителни коментари в темите на компаниите, в които има инвестиции, и да пише отрицателни коментари в темите на други компании. Има обаче един човек, който има акции в една определена компания занимаваща се със земеделска земя, който продължава да я храни дори след като купи акции от нея и за жена си. Да, тази тема е вдъхновена от тони и защото искам да чета интересни и аргументирани постове, а не неща от сорта на ракета и ъп ъп. Ето някои от компаниите в които нямам акции, но бих инвестирал:

          Неохим
          +стратегически инвеститор с добра репутация
          +цената в момента е ниска заради лошата 2014 г., която беше изпълнена с аварии
          +има достатъчно поръчки за продукцията, в едно интервю четох че в момента изпълняват поръчки от лятото
          +много добър сайт с информация пълен с интервюта и новини за компанията
          -зависимост от Булгаргаз, единствен доставчик
          -възможност за още аварии през 2015 г.

          Адванс Терафонд
          +много добра 2014 г. от страна на продажба на земя, т.е. много добър дивидент през 2015 г.
          +много ПФ имат участия, т.е. биха крепили цената на акциите
          +-много кеш - от една страна имат финансов ресурс, но от друга може да се приеме като знак, че няма къде да инвестират средства
          -маржа на печалбата от продажба на земя намалява
          -приходите от ренти са по-ниски от таксата на управляващото дружество

          Фонд за недвижими имоти България
          +имат вече значителни приходи от наем от имоти в бизнес парка
          -големи проекти, които не могат да бъдат реализирани, за тях тече и такса за обслужване
          +цената може се увеличи много при продажба ня някои от тези проекти на добра цена

          Мисля, че има и добри фирми с ниска ликвидност като Хидропневмотехника, но не ми харесват такива компании, защото ако нещо се обърка, да кажем лош тримесечен отчет, после няма излизане. Също не мога да препоръчам банки, защото съм работил в банка и знам колко лесно може да се влияе на финансовия резултат. Давам пример - един идиот не плаща нищо по кредита си от шест месеца, банката му предлага предоговаряне, нов месечен план, лихвите и наказателните лихви отивам към главницата. Кредита изведнъж става добър и редовен, провизиите изчезват и има печалба. И след шест месеца пак

          Давайте и вие компании, в които бихте инвестирал, ще ми е интересно да видя добри аргументи

          Мнението не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby
        Working...
        X