IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
    Затова се чака до падеж !
    Някъде да, някъде не. Дори и дългосрочен да си.
    При всяка артия е различно, универсални правила няма.

    Специално тука последния месец след като направих 60% профит подстригах 30% от активите си в прив-те. Или с други думи прибрах 3/4 от печалбата. Че ми трябваха и за нисе.
    Е, от най голяма стана вече 2-ра след атерата, ма все пак 18% от общия портфейл не е малко. Надявам се на още 50% поне от тия нива
    Пък и почти 11.5% чист дивидент иде

    Коментар


    • Първоначално изпратено от iv_cho Разгледай мнение
      И ти си прав, аз съм си заложил -25% от върха...Пример: ХИМ 2,36 - 25% - 1,77лв продавам. Така ми остават 221% към момента на продажба или ако това стане в понеделник би изглеждало като 147% годишна доходност от дата на покупката.
      И какво ще се случи следващите години. Доста народ си е заложил такива проценти - 10, 20, 30% надолу и продава. Първият път ще продадат - то корекции стават поне веднъж годишно. След това ще влезат по-високо отколкото са продали. Втория път може и пак да продадат, но може и да купят при спад. Третия път почти сигурно ще купят, също както и четвъртия пък и петия път и шестия път. И да кажем шестия път бай дъ дипс ще се окаже че това дип е всъщност началото на мечи пазар. Може и да не купи след първия път - ще си избере нещо друго. Но след това ще гледа как акцията която е продал и е чакал да пада расте ли расте. Ще стане корекция при новата акция която има, може и нея да я продаде на - 30. И ще се повтори същото.

      Все пак бичите пазари продължават години. И отново се стига до въпроса рано или късно - това сега корекция ли е или начало на мечи тренд. И съм готов да се обзаложа - че като му дойде времето този въпрос да се задава 90% от хората ще смятат че е корекция и че отново бай дъ дипс е правилното действие. А от останалите 10%, 90% така и така постоянно все мечи пазари им се привиждат, просто защото ги е страх да държат акции.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Да, когато пазара обърне посоката. Само че как ще разбереш че е обърнал посоката. Падне пазара 5%, това обръщане ли е, а 10%, или 20% на минус. На колко надолу ще продаваш. Продадеш на -20% и гадния пазар вземе че на следващия ден направи +10%. ще влизаш ли пак или още е обърнал посоката. Или пък изобщо не я обърнал. Влезеш на +15% от там от където си продал и той пак вземе че падне 5% сега какво става, нагоре ли ще е или надолу. Или решиш да чакаш 30% че да продадаш. Ама при 30% спад вече ти трябват 40% ръст че да наваксаш.
        И ти си прав, аз съм си заложил -25% от върха...Пример: ХИМ 2,36 - 25% - 1,77лв продавам. Така ми остават 221% към момента на продажба или ако това стане в понеделник би изглеждало като 147% годишна доходност от дата на покупката.
        препоръки не давам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Да, когато пазара обърне посоката. Само че как ще разбереш че е обърнал посоката. Падне пазара 5%, това обръщане ли е, а 10%, или 20% на минус. На колко надолу ще продаваш. Продадеш на -20% и гадния пазар вземе че на следващия ден направи +10%. ще влизаш ли пак или още е обърнал посоката. Или пък изобщо не я обърнал. Влезеш на +15% от там от където си продал и той пак вземе че падне 5% сега какво става, нагоре ли ще е или надолу. Или решиш да чакаш 30% че да продадаш. Ама при 30% спад вече ти трябват 40% ръст че да наваксаш.
          Затова се чака до падеж !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от iv_cho Разгледай мнение
            Хмм, интересна логика...
            От края на 2012 съм в ХИМ, имам над 250%(166% на година)...
            Но някакси не мисля при евентуален спад да чакам много и да съм доволен на 15% .При възходящ пазар доходност под 50% на година ми се струва много консервативно, а когато пазара обърне посоката...SELL и доходността се запазва във високите граници.
            Да, когато пазара обърне посоката. Само че как ще разбереш че е обърнал посоката. Падне пазара 5%, това обръщане ли е, а 10%, или 20% на минус. На колко надолу ще продаваш. Продадеш на -20% и гадния пазар вземе че на следващия ден направи +10%. ще влизаш ли пак или още е обърнал посоката. Или пък изобщо не я обърнал. Влезеш на +15% от там от където си продал и той пак вземе че падне 5% сега какво става, нагоре ли ще е или надолу. Или решиш да чакаш 30% че да продадаш. Ама при 30% спад вече ти трябват 40% ръст че да наваксаш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от iv_cho Разгледай мнение
              Хмм, интересна логика...
              От края на 2012 съм в ХИМ, имам над 250%(166% на година)...
              Но някакси не мисля при евентуален спад да чакам много и да съм доволен на 15% .При възходящ пазар доходност под 50% на година ми се струва много консервативно, а когато пазара обърне посоката...SELL и доходността се запазва във високите граници.
              Да, това е правилното отиграване. За това е грешно да се смята средна доходност, защото година с година не си прилича по пазарни условия.
              Last edited by Хайърсъзов; 31.05.2014, 19:07.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
                Когато съм направил 30% още в началото на годината, значи си имам 30% годишна доходност. Всичко останало си е жив бонус, дори не го изчислявам. При възходящ тренд 15% годишна доходност са МАЛКО. Всичко в тези твърдения зависи от срока на дългосрочния план. Ако имаш 3 години спад и 4 години ръст, тогава да - 15% средна годишна доходност е добре.
                Хмм, интересна логика...
                От края на 2012 съм в ХИМ, имам над 250%(166% на година)...
                Но някакси не мисля при евентуален спад да чакам много и да съм доволен на 15% .При възходящ пазар доходност под 50% на година ми се струва много консервативно, а когато пазара обърне посоката...SELL и доходността се запазва във високите граници.
                препоръки не давам

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  Някой много точно го каза, говорят за 15% дългосрочно, дай доходност по години от акциите на хима от листването насам да видим, това че в едни 3 месеца си имал 15% е супер, ама дългосрочния план ти е важен.
                  Според мен 15% годишно е добър таргет за дългосрочен план, аз за радост съм доста отгоре, но 15% го смятам за добре.
                  Когато съм направил 30% още в началото на годината, значи си имам 30% годишна доходност. Всичко останало си е жив бонус, дори не го изчислявам. При възходящ тренд 15% годишна доходност са МАЛКО. Всичко в тези твърдения зависи от срока на дългосрочния план. Ако имаш 3 години спад и 4 години ръст, тогава да - 15% средна годишна доходност е добре.
                  Last edited by Хайърсъзов; 31.05.2014, 11:02.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
                    Тук направихме 30% още през януари.ЗА БРОЕНИ ДНИ. Вие си гонете 15те % годишно.
                    Някой много точно го каза, говорят за 15% дългосрочно, дай доходност по години от акциите на хима от листването насам да видим, това че в едни 3 месеца си имал 15% е супер, ама дългосрочния план ти е важен.
                    Според мен 15% годишно е добър таргет за дългосрочен план, аз за радост съм доста отгоре, но 15% го смятам за добре.

                    Коментар


                    • Тук направихме 30% още през януари.ЗА БРОЕНИ ДНИ. Вие си гонете 15те % годишно.

                      Коментар


                      • Що не се замислите къде и как ви се търгуват акциите, на какъв пазар и борса и мажо, после да говорите резултата какъв ще е. Видяхме го вече, преди 6 години, сега едва ли скоро ще стане същото, няма как капиталовия ви пазар да е държавен, функциите на борсата са изчезнали и накрая при липса на ликвидност каквато и цена да извади,винаги и много бързо става ниска.А това не е борсова търговия с активи.
                        Акциите по подразбиране са покачващи се, тъй като очакванията винаги са положителни.Но не и тук, нали така.

                        И при тия мажоритари и при дъщерните им холдинги пример за "Българския енрон", оправдаващи се с световната криза и какви ли не пълни глупости.

                        в ТАКАВА СРЕДА, КАПИТАЛ НЕ ВИРЕЕ. КАК ИСКАТЕ ПОСЛЕ РАЗВИТИЕ И КАКВО ЛИ ОЩЕ НЕ. КАК?

                        Гугъл са тръгнали от един гараж и в момента са най скъпата марка в света. А тия нашите цяла тайна бивша служба са завладели и информацията и служителите и милионите и и 10 години тъпчат само гуши, Това до кога ли ще продължава?
                        Last edited by FlashTrade; 31.05.2014, 07:11.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          Е браво най-после да видим у форумо мъжка приказка, 100% откровеност, за разлика от батката/ Браво Давидов
                          Иначе батката въведе тезата за избушеняците, - да да ама не!
                          Контрапример -? -> за същото време, за което батката прави с тукашния избушеняк 250% - при софарма трейдинг - устоичив ръст 300% няма падане,
                          мцх - устойчив ръст 300%, няма падане,
                          хес - същото и т.н. Забележете, че повечето от неизбушеняците дават и дивидент ! (невключен в сметките с доходността)
                          дори биовет с 300% е по-стабилен от хима
                          така, чее ... - да ме прощава батката, ама може и да си яде ушите при избушеняците. Може в краткосрочен период да е захлебил - но "бъфет"-принципът е верен - добрата компания в края на краищата винаги бие избушляка
                          И за да няма мрънканици - имам флагмански велпапета - привилегировани !!! напук на батката, който ги отрича ! Е, за топливо няма да му правя сечено, нека си ги играе там без мен !
                          А защо мислиш, че флагманските велпапета не са само за кенефа?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            ...
                            Да кажем Епъл - прекрасни продукти, прекрасни печалби, огромен кеш.

                            .....
                            Епъл си е балон от време - онО. !
                            но... истината е, че инстинктивно са налучкали - работата със софтуера! Никакви форми, цветове и дизайни, не биха ме накарали да взема епъл, ако не е по-елегантната и по-лека работа със софтуера! Функционалността преди всичко. Другото е талаш. (за мен)
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                              Какъв Епъл, тук говорим за екология, пари за рециклиране, в БГ сме все пак...
                              Ти си знаеш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                Сигурен ли си че от Епъл от тук нататък ще изкарваш по 15% годишно - аз не съм.

                                Е щом от Епъл не можеш да си сигурен че ще изкарваш по 15% годишно, как може някой с гаражен бизнес да претендира че той може да изкарва 15% годишно А то спрямо Епъл всеки бизнес в България е гаражен.
                                Какъв Епъл, тук говорим за екология, пари за рециклиране, в БГ сме все пак...
                                Last edited by 15%; 31.05.2014, 00:22.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X