IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ПОЛОВИН ГОДИНА С ЕДИН И СЪЩИ ДЪРВЕН АРГУМЕНТ ЛИ ЩЕ МИ ИЗЛИЗАШ????
    Last edited by X_Y; 03.06.2014, 15:30.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      С твоето появянане ..
      Сигурно ще ни изнесеш беседа за разликата и приликата между хим обикн. и хим.прив. и какво значи да продеш всички акции от дадена позиция и пак да си имаш от нея......


      продеш всички акции от дадена позиция - ОТ ОПРЕДЕЛЕН ПОРТФЕЙЛ

      хим обикн. и хим.прив.- ГИ РАЗЛИЧАВАЙ ТИ, КОГАТО СЕ НАМЕСВАШ В ТЕМАТА
      Last edited by X_Y; 03.06.2014, 15:30.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
        Е ся направо се срина нивото...
        С твоето появянане ..
        Сигурно ще ни изнесеш беседа за разликата и приликата между хим обикн. и хим.прив. и какво значи да продеш всички акции от дадена позиция и пак да си имаш от нея......

        Коментар


        • Е ся направо се срина нивото...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
            аз.... отлитам както казва един виден наш политик...
            тука нивото на дискусията падна рязко.
            Можете да си отворите тема - влиянието на ЕГОТО във взимането на инвестиционни решения.
            Ти кажи за Гагарин....

            Коментар


            • аз.... отлитам както казва един виден наш политик...
              тука нивото на дискусията падна рязко.
              Можете да си отворите тема - влиянието на ЕГОТО във взимането на инвестиционни решения.
              Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                Не разбирам - завиждаш или тролваш?
                аз пък не разбирам - как може да се завижда на сънищата на мераклиите
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                  Не разбирам - завиждаш или тролваш?
                  Неее, той не е завислив трол, неее....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                    това го пише човек който се хвалеше, че е направил 2000% профит за година-две

                    Не разбирам - завиждаш или тролваш?

                    Коментар


                    • това го пише човек който се хвалеше, че е направил 2000% профит за година-две



                      Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                      Доходността при нискорисковите фондове е малка, но в сравнение с акциите е 99.9% сигурна. Нека не забравяме, че дивидентите не са гарантирани година за година, а и в общия случай никой не може да каже в какъв размер ще са, ако въобще ги има. Междувременно и никой не може да каже каква ще е цената на акцията. Може да се окаже, че няма дивидент, няма и капиталова печалба.

                      При нискорисковите фондове има предвидимост месец за месец каква ще е доходността, ако стандартното отклонение на фонда е под 1%. И при положение, че някои от тези фондове имат потенциал да бият повечето едногодишни лихви, предлагани от банките и то без обвързващи срокове, защо пък човек да не сложи пари там?

                      За неразбралите - в случая говоря за сигурност и предвидимост, а не за максимална печалба за сметка на волатилността/риска. Затова акциите и дивидентите им в случая не влизат в сметките.

                      П.П. Не разбрах за каква доходност ме питаш, но каквато и да е тя - не гадая бъдещето, а инвестирам и реагирам според ситуацията. Обикновено инвестициите ми са дългосрочни, но според ситуацията мога и да им намаля срочността.
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Химимпорт АД отчита печалба от 25.9 млн. лева за първото тримесечие на 2014 г.


                        е и какво от туй. късам си дипломата от унсс

                        Коментар


                        • Привилегированите дръпнаха. Обикновените тръгват по-късно. Зависи от силата на подема.

                          Коментар


                          • Ай скочи най накрая ма, дигни едни 10 стинки за ден, зарадвай тука феновете... Че тая окопна война почна да ми писва...
                            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                            Коментар


                            • И да внимаваш - преди 5-6 дена не ми прие разбивката при МСХ и ХЕСа
                              Last edited by inta53; 01.06.2014, 10:33.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                И какво ще се случи следващите години. Доста народ си е заложил такива проценти - 10, 20, 30% надолу и продава. Първият път ще продадат - то корекции стават поне веднъж годишно. След това ще влезат по-високо отколкото са продали. Втория път може и пак да продадат, но може и да купят при спад. Третия път почти сигурно ще купят, също както и четвъртия пък и петия път и шестия път. И да кажем шестия път бай дъ дипс ще се окаже че това дип е всъщност началото на мечи пазар. Може и да не купи след първия път - ще си избере нещо друго. Но след това ще гледа как акцията която е продал и е чакал да пада расте ли расте. Ще стане корекция при новата акция която има, може и нея да я продаде на - 30. И ще се повтори същото.

                                Все пак бичите пазари продължават години. И отново се стига до въпроса рано или късно - това сега корекция ли е или начало на мечи тренд. И съм готов да се обзаложа - че като му дойде времето този въпрос да се задава 90% от хората ще смятат че е корекция и че отново бай дъ дипс е правилното действие. А от останалите 10%, 90% така и така постоянно все мечи пазари им се привиждат, просто защото ги е страх да държат акции.
                                +11111111111111111111111111

                                Коментар

                                Working...
                                X