IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Хайърсъзов, аз поне имах доблестта да си призная днес за моя покупка /Хим 2,051/ за която може да ме бъзикате още в понеделник-вторник, както и за бидове при други позиции /все още не са ми продали/. Може и да съм сгрешил, ако е така, ще купя с останалия кеш на 1,80. Просто разделям покупките - защо трябва да се пазарува всичко наведнъж?
    Искам да те питам ако не падне до 1,80 лв. какво ще правиш кеша?
    Въобще би ли споделил на колко % си в кеш и колко в акции към днешна дата.
    Иначе е много просто само да се критикува пред свършен факт!
    15%,
    Прочети постовете и нагласата на форума и виж кога да влезеш пак....
    Спомняш ли кога го тествах на няколко пъти / даже и ти един път ме защити/ , щяха да ме изЕдат ,че акцията ще спадне и 3 лева е мираж... сега никакъв отпор и даже масово излизат...

    Изчакай и купувай на добри цени , според мен следващото качване е другата година ..зимата при ТИМ ....
    Така ,че време болше...
    Не е препоръка ..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Хайърсъзов, аз поне имах доблестта да си призная днес за моя покупка /Хим 2,051/ за която може да ме бъзикате още в понеделник-вторник, както и за бидове при други позиции /все още не са ми продали/. Може и да съм сгрешил, ако е така, ще купя с останалия кеш на 1,80. Просто разделям покупките - защо трябва да се пазарува всичко наведнъж?
      Искам да те питам ако не падне до 1,80 лв. какво ще правиш кеша?
      Въобще би ли споделил на колко % си в кеш и колко в акции към днешна дата.
      Иначе е много просто само да се критикува пред свършен факт!
      Да, стратегията за частични влизания/излизания е добра когато искаш да градиш дългосрочна позиция, а също и когато правиш сравнително голям пакет за пазара.
      Задават се смутни полит. времена следващите няколко месеца и е добре човек да има ходове за маневри Именно затова и аз продадох 1/4 от пакета си тук на около 2,14 лв.(цена на придобиване - 1,15). Вероятно ще опитам да си ги възстановя на по-ниски нива, каквито щем не щем вероятно ще видим в създалата се обстановка. 3/4 обаче оставям непокътнат, защото все пак съм силно оптимист за акцията в по-дълъг хоризонт (над 6-12 мес.) и не искам да остане неприятно изненадан ако краткосрочните ми очаквания не се сбъднат Харесва ми какъв обем поема пазара при връщане на цената само с няколко стотинки. Да видим обаче как ще реагират на последните новини големите играчи, до които те стигат по-бавно, а и те по-бавно реагират. Може или да оставят акцията да върне повече преди да се включат или пък конкурирайки се да си напълнят добре при сегашната ситуация да не позволят цената да слезе много. При всички случаи поне ще е интересно, за разлика от последните 2-3 месеца Предполагам че и в един момент все повече хора ще осъзнават че новините от последните дни са добри и дават надежда за БГ. Оказва се все пак че безочливостта не може да продължи твърде дълго и едно слабо и с мизерен % доверие правителство ще си отиде.. което е повод за оптимизъм

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Gaki Разгледай мнение
        Така да бъде,Ташунко.Общо взето съм печелил в случаите,когато съм се вслушвал в гласовете,които ти нашепват.
        Мерси бледолики братко.Голяма работа е Великия дух да знаеш.Преди няколко месеца реших да действам като някой корифеи и без малко да се нахакам.Та си викам Ташунко прави кво ти казва Великия дух остави ги тия аматьори сектанти с техните надъхвания.
        Last edited by Ташунко със сапа; 07.06.2014, 16:22.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Както писах преди няколко часа, аз реших да разделя риска и да купувам на 2 пъти. Купих се днес на 2,051 и ще чакам по-спокойно 1,80. Ако не стигне ниските нива какво правим. Все пак ЕЦБ печата кеш, не акции. Като гледам и какво става на запад лошо ми става......
          Няма лошо не е зле като стратегия.Абе важното е да не сме на загуба.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
            Тя отдавна падна с 10 стотинки, но откъде да знаем, че ще са само 10. Къде пък има риск в това, е друг въпрос.. Да не би да си самовнушавате, че това е целия спад?
            Иска им се ама едва ли

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              Хайърсъзов, аз поне имах доблестта да си призная днес за моя покупка /Хим 2,051/ за която може да ме бъзикате още в понеделник-вторник, както и за бидове при други позиции /все още не са ми продали/. Може и да съм сгрешил, ако е така, ще купя с останалия кеш на 1,80. Просто разделям покупките - защо трябва да се пазарува всичко наведнъж?
              Искам да те питам ако не падне до 1,80 лв. какво ще правиш кеша?
              Въобще би ли споделил на колко % си в кеш и колко в акции към днешна дата.
              Иначе е много просто само да се критикува пред свършен факт!
              Не те критикувам. Веднага ще споделя - на 100% кеш от четвъртък. Имах предимно ХИм, продадох ги на 2,13 средна. За купуване ще чакам още поне две седмици, така го мисля в момента. Смятам да се съобразя с поведението на индексите при аналогични политически ситуации, тоест изчакване.
              Last edited by Хайърсъзов; 07.06.2014, 15:33.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Gaki Разгледай мнение
                Само на 5 стотинки сме от цената,на която ще замижам и ще допълвам.Това,което не знам е колко ще паднем под 2 лева.Подобни са съжденията ми по всички позиции на ТИМ.И изобщо не е свързано с предстоящите политически сътресения у нас.Дали съм прав???Хайде де,наистина ли някой от кудкудяците се съмнява...
                Генерале, изневерявате на тактиката на подопечния ген. Али
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Ъп .

                  Честито на продалите и на купилите .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
                    Тя отдавна падна с 10 стотинки, но откъде да знаем, че ще са само 10. Къде пък има риск в това, е друг въпрос.. Да не би да си самовнушавате, че това е целия спад?
                    Хайърсъзов, аз поне имах доблестта да си призная днес за моя покупка /Хим 2,051/ за която може да ме бъзикате още в понеделник-вторник, както и за бидове при други позиции /все още не са ми продали/. Може и да съм сгрешил, ако е така, ще купя с останалия кеш на 1,80. Просто разделям покупките - защо трябва да се пазарува всичко наведнъж?
                    Искам да те питам ако не падне до 1,80 лв. какво ще правиш кеша?
                    Въобще би ли споделил на колко % си в кеш и колко в акции към днешна дата.
                    Иначе е много просто само да се критикува пред свършен факт!
                    Last edited by 15%; 06.06.2014, 16:22.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                      Изчакай под 2 лв и ще понакупим заедно.
                      Така да бъде,Ташунко.Общо взето съм печелил в случаите,когато съм се вслушвал в гласовете,които ти нашепват.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                        Като има свободен кеш защо не
                        Както писах преди няколко часа, аз реших да разделя риска и да купувам на 2 пъти. Купих се днес на 2,051 и ще чакам по-спокойно 1,80. Ако не стигне ниските нива какво правим. Все пак ЕЦБ печата кеш, не акции. Като гледам и какво става на запад лошо ми става......
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          Разбирам ако ги чакате на 1,50 примерно, но за 5-10 ст. струва ли си риска?
                          Тя отдавна падна с 10 стотинки, но откъде да знаем, че ще са само 10. Къде пък има риск в това, е друг въпрос.. Да не би да си самовнушавате, че това е целия спад?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            Разбирам ако ги чакате на 1,50 примерно, но за 5-10 ст. струва ли си риска?
                            Като има свободен кеш защо не

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                              2,05 действително е ключово ниво. Ако то падне вече 1,90 не мърда.
                              Още в понеделник ще е с ряз надолу

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                                Може, може..Аз лично при Химимпорт не си правя експерименти, не случайно е единствената акция, при която само допълвам. Ако пък не видим моите таргети ще видим възходящо движение на добри цени, все е добре. Само да не видим под 1.80, че тогава няма да е приятно за никого
                                Аааааааа що бе за мен ще е добре

                                Коментар

                                Working...
                                X