IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Не знам каква е причината, но вече сериозни анализи, от сериозни хора почти не се срещат тук и не вярвам да получиш адекватен отговор. Колкото да става приказка, ще кажа моето мнение без да претендирам за нищо: Химимпорт е струвал под 70 ст. при по-добри резултати ако не ме лъже паметта. В този смисъл явно няма голям продавач, а просто отдръпване от БФБ като цяло и Хима като някакъв флагман е олицетворение на това. Отдръпването става защото за големите няма ликвидност, която да им осигури евентуални печалби от спекула, а малките не можем да надделеем. Така се купуват само дивидентни акции, които все пак осигуряват някаква доходност с надеждата някъде далеч в бъдещето да може да продадеш "главницата".
    благодарско за отговора 15%....аз съм оптимист по позицията тук....при всеки спад допълвам по малко........все ще обърне нагоре и тогава ще има
    не е препоръка!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
      Все се чудя преди имало ли е периоди с толкова ниски обороти и ликвидност на борсата изобщо и колко време продължи или това е прецедент,ако някой от играчите с по-дълъг стаж помни нека сподели?
      Имало е около 2000 .Имаше Слвей на 8 -10 лева и нямаше кой да ги купи

      Коментар


      • Все се чудя преди имало ли е периоди с толкова ниски обороти и ликвидност на борсата изобщо и колко време продължи или това е прецедент,ако някой от играчите с по-дълъг стаж помни нека сподели?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Точно това казвам с поста си бе Софикс

          Наздраве!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
            Когато беше под 70 стинки имаше голям продавач.
            Точно това казвам с поста си бе Софикс

            Наздраве!
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              Не знам каква е причината, но вече сериозни анализи, от сериозни хора почти не се срещат тук и не вярвам да получиш адекватен отговор. Колкото да става приказка, ще кажа моето мнение без да претендирам за нищо: Химимпорт е струвал под 70 ст. при по-добри резултати ако не ме лъже паметта. В този смисъл явно няма голям продавач, а просто отдръпване от БФБ като цяло и Хима като някакъв флагман е олицетворение на това. Отдръпването става защото за големите няма ликвидност, която да им осигури евентуални печалби от спекула, а малките не можем да надделеем. Така се купуват само дивидентни акции, които все пак осигуряват някаква доходност с надеждата някъде далеч в бъдещето да може да продадеш "главницата".
              Когато беше под 70 стинки имаше голям продавач.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                Здравейте колеги
                имам едно бързо питане за тези,които следят позицията.....понеже покрай гръцката криза си купих малко акции тук началото на лятото със средна цена 1.57 се чудя защо в момента цената е под 1.50 при положение че в европата и САЩ борсите възстановиха сапада а икономиката на БГ се развива относително добре...да ли пък нямаме продавач на които не му се чака повече,но не иска да срива рязко цената......(благодарско на всички предварително за всяко аргументирано мнение по въпроса.....може и на лични)
                Не знам каква е причината, но вече сериозни анализи, от сериозни хора почти не се срещат тук и не вярвам да получиш адекватен отговор. Колкото да става приказка, ще кажа моето мнение без да претендирам за нищо: Химимпорт е струвал под 70 ст. при по-добри резултати ако не ме лъже паметта. В този смисъл явно няма голям продавач, а просто отдръпване от БФБ като цяло и Хима като някакъв флагман е олицетворение на това. Отдръпването става защото за големите няма ликвидност, която да им осигури евентуални печалби от спекула, а малките не можем да надделеем. Така се купуват само дивидентни акции, които все пак осигуряват някаква доходност с надеждата някъде далеч в бъдещето да може да продадеш "главницата".
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                  Пич питай Император-Ът той може да ти каже защо падат акциите на Хим-ЪТ и верен ли ти е път-ЯТ, ааа и кой е продавач-ЪТ
                  аз знам че Импето знае
                  ама викам си да попитам и за мнението на другите колеги и как те виждат картинката

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                    Съгласен!
                    А той от къде е?
                    Нещо като наследник на изселените българи от македонско по време на войните....
                    нищо лошо към предците, Големи Хора с идеали и заслуги за поклон

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                      Здравейте колеги
                      имам едно бързо питане за тези,които следят позицията.....понеже покрай гръцката криза си купих малко акции тук началото на лятото със средна цена 1.57 се чудя защо в момента цената е под 1.50 при положение че в европата и САЩ борсите възстановиха сапада а икономиката на БГ се развива относително добре...да ли пък нямаме продавач на които не му се чака повече,но не иска да срива рязко цената......(благодарско на всички предварително за всяко аргументирано мнение по въпроса.....може и на лични)
                      Пич питай Император-Ът той може да ти каже защо падат акциите на Хим-ЪТ и верен ли ти е път-ЯТ, ааа и кой е продавач-ЪТ

                      Коментар


                      • Здравейте колеги
                        имам едно бързо питане за тези,които следят позицията.....понеже покрай гръцката криза си купих малко акции тук началото на лятото със средна цена 1.57 се чудя защо в момента цената е под 1.50 при положение че в европата и САЩ борсите възстановиха сапада а икономиката на БГ се развива относително добре...да ли пък нямаме продавач на които не му се чака повече,но не иска да срива рязко цената......(благодарско на всички предварително за всяко аргументирано мнение по въпроса.....може и на лични)

                        Коментар


                        • Много бързате. Дивидент ще има на последния ден от края на 3 месечни срок след ОСА-то, в което е гласуван. Знам го, защото имаха привилигировани тук няколко години.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                            Изговаря се и се изписва ....дивидент----------ът е за тебе Императорът

                            ей , човече не ни напомняй от къде си и какъв е начина ви на говорене а оттам и на изписване
                            Съгласен!
                            А той от къде е?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Хм, помислих, че ви е пъкнал дивидентът.
                              Изговаря се и се изписва ....дивидент----------ът е за тебе Императорът

                              ей , човече не ни напомняй от къде си и какъв е начина ви на говорене а оттам и на изписване

                              Коментар


                              • Хм, помислих, че ви е пъкнал дивидентът.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X