IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
    Аз на толкова го купувах през 2013г. и хората ме оплюваха, че съм се минал и съм го купил на твърде висока цена. Ех, добрите стари времена...
    Така е но тогава беше след продажбата на голям държавен пакет и излизане на голям външен инвеститор.........какво ще накара да излети борсата ами само мажо... а той вече е пълен със свойте артии.... през 2013 /2014 и Ройтерс и блумбърг сипеха суперлативи по нашата борса и излъгаха няколко чужди менинджъри и спекуланти,който сега си скубят косите как да
    излезнат.... знаейки на колко са продавали преди тя набутали се...

    П.П.Ако гледаме обратния път пък аз съм спекулирал тази акция на 60,70 ст....да не проверявам сега...до не повече от 80 ст....
    Last edited by Монти; 10.09.2015, 12:31.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
      Аз на толкова го купувах през 2013г. и хората ме оплюваха, че съм се минал и съм го купил на твърде висока цена. Ех, добрите стари времена...
      "Новото е добре забравено старо."

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
        Много си нервничък бе Джадай.Карай я малко по-спокойно че ако Хима падне на 1.30 какво ще те правим тогава.
        Аз на толкова го купувах през 2013г. и хората ме оплюваха, че съм се минал и съм го купил на твърде висока цена. Ех, добрите стари времена...

        Коментар


        • Полки обърни внимание на българските поговорки и особено на оная за бързата кучка .

          Коментар


          • Много си нервничък бе Джадай.Карай я малко по-спокойно че ако Хима падне на 1.30 какво ще те правим тогава.

            Коментар


            • http://www.investor.bg/forum/showthr...=13060&page=78
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                Абе момче точно тогава ти бях постнал едни продажби на 1.60 и 1.62 ако не се лъжа.Това много бързо го пропускаш.Кажи ти как са твоите Химчета които купи на 1.60 и с комисионите сигурно ти стъпаха на 1.63 лв.Бързата кучка май слепи ги ражда .
                две години и половина те чакам да ми покажеш скрийншот на тези виртуални твои продажби на 1,60

                иначе покупките ти на 1,40-1,50 при ЦКБ все още си ги стискаш, налЕ



                http://prikachi.com/images.php?images/572/8348572J.jpg
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                  още един който обяви покупки преди 1 година и 3 месеца на ЦКБ при 1,40-1,50 лв. за акция, а сега "съм се отказал от покупки на Софикс 600 да речем"

                  нали точно на софикс 600 купуваше ЦКБ на 1,50

                  абе, момци .............. вие ако не си спомняте какво сте яли (изср@ли) вчера , то ние помним какви покупки обявявахте миналата година

                  момци, ако не може да си спомните покупките ............. да ви дам скрийншотове

                  Абе момче точно тогава ти бях постнал едни продажби на 1.60 и 1.62 ако не се лъжа.Това много бързо го пропускаш.Кажи ти как са твоите Химчета които купи на 1.60 и с комисионите сигурно ти стъпаха на 1.63 лв.Бързата кучка май слепи ги ражда .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                    Има значение разбира се как да няма.Първо означава че съм се отказал от покупки на Софикс 600 да речем...
                    още един който обяви покупки преди 1 година и 3 месеца на ЦКБ при 1,40-1,50 лв. за акция, а сега "съм се отказал от покупки на Софикс 600 да речем"

                    нали точно на софикс 600 купуваше ЦКБ на 1,50

                    абе, момци .............. вие ако не си спомняте какво сте яли (изср@ли) вчера , то ние помним какви покупки обявявахте миналата година

                    момци, ако не може да си спомните покупките ............. да ви дам скрийншотове

                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      вече година и половина познавам тренда на борсата...
                      не разбирам как така познаваш тренда от година и половина, а преди 1 година и 3 месеца обяви покупки на ЦКБ на 1,40-1,50 лв за акция?
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        За мен последният проблем на Хима му е слабата ефективност. Преди това трябва да излъскат имиджа, прозрачността, да разберат, че има миноритарчета /прекрасна стъпка в тази посока е ГАЗ, дано не е единичен случай/ и други подобни. Иначе съм съгласен с теб.
                        Все се чудя дали факта че ГАЗ разпределя дивидент е повече в интерес на ТИМ или жест към миноритарите?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          За мен последният проблем на Хима му е слабата ефективност. Преди това трябва да излъскат имиджа, прозрачността, да разберат, че има миноритарчета /прекрасна стъпка в тази посока е ГАЗ, дано не е единичен случай/ и други подобни. Иначе съм съгласен с теб.
                          Е точно пък тези неща ми изглеждат в сферата фантастичните филми........ама знае ли човек

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                            Съгласен съм с теб напълно че големите структури са по ниско ефективни (въпроса е колко по ниско ефективни),но иначе на консолидирана база ефективността за момента е още по ниска от неконсолидираната въпреки монополното положение и пазарен дял по груби сметки активи за 7,5 милярда генерират печалба около 90 милки годишно или греша!
                            Въпреки това съм оптимист по позицията ,даже имам покупки и около 2-та лева и си ги държа!
                            За мен последният проблем на Хима му е слабата ефективност. Преди това трябва да излъскат имиджа, прозрачността, да разберат, че има миноритарчета /прекрасна стъпка в тази посока е ГАЗ, дано не е единичен случай/ и други подобни. Иначе съм съгласен с теб.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                              Е добре, като стана 450 и какво от това? Нито вадиш милионите да купуваш тънко, нито печелиш от това, че ти се обезценяват акциите! Няма ли да е по-добре да стане 650?
                              Има значение разбира се как да няма.Първо означава че съм се отказал от покупки на Софикс 600 да речем и съм пуснал поръчки купува в ниското.За пример някой поръчки се удволетвориха преди 2 седмици и акциите продължиха да падат.За какво да бързам.В моменти когато ти се обезценяват акциите си личи дали имаш нерви за тази игра.За мен всеки спад е добре дошъл .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                                Правилно!
                                Холдинга винаги се е борил предимно за пазарен дял и стратегическо позициониране. В различни отрасли се държът дори монополни позиции. Една подобна огромна експозиция нараснала неимоверно през годините е нормално да има дори по-малък коефицент на ефиктивност.
                                Всичко опира до приоритети!
                                Много често трябва да се избере фокус, а тук той е между пазарен дял или ефиктивност. Сега някой ще каже, не може ли и двете! Трудно е да се отговори. Вижда се, че и при нарастване на международните, огромни по своите мащаби корпорации, ефиктивността винаги спада.Просто това е нормално. Необходимо е значително реформиране на много структури,за да са по-ефективни и това да се усети при консолидирането.
                                В карайна сметка при положение, че не се разппределят дивиденти по обикновенните акции, а по привилигированите, дивидента е фиксиран, се прави твърде голяма драма за печалбата.
                                Активите на холдига привличат много инвеститори тук! Монополното му положение също. В завършех бих отбелязал, че когато определен субек притежава монополно положение, то рано или късно идва и печалбата!
                                Самата цена е трудно да се прогнозира в краткосрочен план на къде ще поеме и затова е безмислено да се гадае!
                                Съгласен съм с теб напълно че големите структури са по ниско ефективни (въпроса е колко по ниско ефективни),но иначе на консолидирана база ефективността за момента е още по ниска от неконсолидираната въпреки монополното положение и пазарен дял по груби сметки активи за 7,5 милярда генерират печалба около 90 милки годишно или греша!
                                Въпреки това съм оптимист по позицията ,даже имам покупки и около 2-та лева и си ги държа!

                                Коментар

                                Working...
                                X