IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

    Написаха се какви ли не глупости за Ковачки, Пеевски, индуси, турци, румънци, акумулатори и т.н., а никой не си помисли, че може и някой друг да има интерс, при това много голям, особенно в едното ЧЕЗ, но още месец, два и ще разберем.
    Аз също си го мисля от известно време. По принцип има "тънка" връзка, ще разберем скоро дали това "избухване" на групата през последните месеци има нещо общо или е нещо друго. Имам и от двете, нямам препоръки

    Коментар


    • Великият дух на вожда даде Фирa
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

        Чешки ли са
        Написаха се какви ли не глупости за Ковачки, Пеевски, индуси, турци, румънци, акумулатори и т.н., а никой не си помисли, че може и някой друг да има интерс, при това много голям, особенно в едното ЧЕЗ, но още месец, два и ще разберем.

        Коментар


        • Друго си е пак да си Флагман

          Коментар


          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
            А може би скоро ще излезе новина за някакво придобиване, на някакви много скъпи активи, малко регулирани, ама много монополни... мечти, мечти...
            Чешки ли са

            Коментар


            • А може би скоро ще излезе новина за някакво придобиване, на някакви много скъпи активи, малко регулирани, ама много монополни... мечти, мечти...

              Коментар


              • Луда работа. Тия, които чакат сигнал от 20 %, че да купуват, имат го.
                Last edited by realista; 11.01.2018, 14:22.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                  ...
                  Втората причина може да е, че всеки техен нов чуждестранен бизнес-партньор ги проучва и като ги види как ги оценява пазара (под 200 млн. евро преди нова година) разбират, че сериозно куца бизнеса на Химимпорт. Едно е да седнеш на масата на преговори със самочувствието, че компанията ти е оценена от пазара на 1 млрд.лв. (4,15-4,20 лв./акция) и е най-голямата на БФБ, а съвсем различно е чувството и самочувствието ти когато мега-гига-хипер холдинга струва по-малко от монтански завод за акумулатори например.
                  ...
                  Върху това отдавна трябваше да помислят мен ако питаш...

                  Коментар


                  • Иде ми да си налея от сутринта... в работата...
                    Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                    Коментар


                    • Бой мИчета по дупета

                      Коментар



                      • ​​​

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                          Според мен отговор 1 е верният но да видим.
                          а аз силно се надявам да НЕ Е 1та изброена от Полки, т.к. тогава ще имаме 2ри Еврохолд с тотално размит капитал.
                          а при Химимпорт все пак все още има надежда/и и вяра в по-добро корпоративно управление. Да, те са бавни, не блестят прекалено много, не парадират и не разпространяват скандали. Те са просто работяги. Кофтито, че покрай работата си, тотално са забравили, че са и публична компания.

                          на мен лично ми се иска ключът да е около No.3 и малко No.2

                          пс: Полки, мерси за стегнатият съм-ъп на твоите предположения

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                            Oт къде ли може да им дойде музата??? И аз това се питам... Миналата година Химимпорт стана на 70 години, но никой не разбра това - нямаше фанфари, нямаше тържества и фойерверки. Мълчаха като риби

                            След като 10 години поред декларираха, че няма да раздават дивидент, а ще се инвестира цялата печалба, изведнъж най-неочаквано обявиха, че предлагат дивидент за всички акции на ХИМ. И вече две поредни години го изплащат.

                            След като толкова години декларираха, че цената на акцията не ги интересува изведнъж най-неочаквано сменят тактиката и по безкомпромисен начин показват, че намеренията им са сериозни.

                            Първата причина която ми идва на ум е , че ще искат пари от пазара. Сега е момента за ново увеличение на капитала и може би това е крайната цел.

                            Втората причина може да е, че всеки техен нов чуждестранен бизнес-партньор ги проучва и като ги види как ги оценява пазара (под 200 млн. евро преди нова година) разбират, че сериозно куца бизнеса на Химимпорт. Едно е да седнеш на масата на преговори със самочувствието, че компанията ти е оценена от пазара на 1 млрд.лв. (4,15-4,20 лв./акция) и е най-голямата на БФБ, а съвсем различно е чувството и самочувствието ти когато мега-гига-хипер холдинга струва по-малко от монтански завод за акумулатори например.

                            Третата причина може да е, че наистина е възможно предколедната цена (1,66-1,70 лв./акция) да е твърде ниска оценка за това което седи зад дружеството и е най-нормално при наличие на кеш който няма къде по-разумно да се вложи да бъде вкаран тук с цел на по-късен етап да се реализира с подобаваща печалба на далеч по-висока цена.

                            Това са първите три причини които ми идват на ум, но разбира се, както обикновенно се получава ключа е заровен някъде другаде, но след време нещата винаги стават ясни...
                            Според мен отговор 1 е верният но да видим.

                            Коментар


                            • Тук нещата са като вица дето 4 играят карти и един кибик постоянно се обажда-пусни попа,не дамата .вземи му с асото....Накрая един от играчите му казал-като ги разбираш толкова много.седни на моето място и играй.Кибикът пита-ама вие на каква игра играете?
                              На каква игра и кой играе-само те си знаят.От нас се иска-пуканки,кола,да гледаме мача и да викаме за нашите.
                              Успех на всички и хим ъп,ъп,ъп 4лв.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                                ................ това е сигурно поне
                                Шегуваш ли се
                                Едно е сигурно - изненадата дава озключително предимство и трябва да си глупак за да не се възползваш от нея...
                                Не подценявай хората - особено тези с пари и власт...
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X