IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    размишлявам си върху случващото се:

    - подкрепата е ужасно силна(почти не съм виждал нещо подобно в кратката си история на бфб)
    - ясно е че 2017 и 2018 ще са силни за финансовите компании а хим колкото и омешана структура да има си е в голяма степен фин.холдинг
    - слухове много, чак във ФБ фонд-мениджъри шеговито споменават таргет цена
    - дори Цвети Цачев, който не харесва хим, питан кои ще са топ 3 компании за 2018, каза че с този старт е вероятно хим да е една от тях
    - факт е и че обикновено появяванията на г-н Керезов са следвани от интересни събития
    - факт е че хим са групата, която има достатъчно кеш да направи каквото поиска на БФБ и се чудя защо до сега спаха или това е била целта в сянката на задаваща се корекция на запад да се предложи едни акции с гарантиран дивидент
    - факт е и че освен един сериозен каролец, предимно изкупуват варненски посредници
    Това което ме притеснява е отново липсата на прозрачност и яснота ЗАЩО, бфб не е мястото където ей така се хвърлят 20млн при положение че години не ти е дремело къде е акцията. Дали поскъпването не е червейчето канещо огладнелите спекуланти, а кукичката да са нови привилегировани акции?
    Всички предни повишения бяха свързани с близки ръстове при ЦКБ и Зрънчо, а сега нямаме такова нещо. ЦКБ расте по скоро с парите на продалите в Хим. Брутално купуващия не се интересува от чудесните резултати на ЦКБ, а преследва само и единствено Хим.

    Какво мислите за ставащото...дали на новия сайт няма да ни чака конспект на нова емисия и за това да е цялата надпревара с алчността?

    п.п. поста ми не е с цел дразнене на акционерите, защото и аз съм един от тях. По скоро искам да породя дебат даващ отговори или поне догатки, защото в тази група все още акционерите разчитат само на слухове и форумни приказки...
    Щом ги няма Монти и Ташунко сапа на хоризонта свиркай си.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      размишлявам си върху случващото се:

      - подкрепата е ужасно силна(почти не съм виждал нещо подобно в кратката си история на бфб)
      - ясно е че 2017 и 2018 ще са силни за финансовите компании а хим колкото и омешана структура да има си е в голяма степен фин.холдинг
      - слухове много, чак във ФБ фонд-мениджъри шеговито споменават таргет цена
      - дори Цвети Цачев, който не харесва хим, питан кои ще са топ 3 компании за 2018, каза че с този старт е вероятно хим да е една от тях
      - факт е и че обикновено появяванията на г-н Керезов са следвани от интересни събития
      - факт е че хим са групата, която има достатъчно кеш да направи каквото поиска на БФБ и се чудя защо до сега спаха или това е била целта в сянката на задаваща се корекция на запад да се предложи едни акции с гарантиран дивидент
      - факт е и че освен един сериозен каролец, предимно изкупуват варненски посредници
      Това което ме притеснява е отново липсата на прозрачност и яснота ЗАЩО, бфб не е мястото където ей така се хвърлят 20млн при положение че години не ти е дремело къде е акцията. Дали поскъпването не е червейчето канещо огладнелите спекуланти, а кукичката да са нови привилегировани акции?
      Всички предни повишения бяха свързани с близки ръстове при ЦКБ и Зрънчо, а сега нямаме такова нещо. ЦКБ расте по скоро с парите на продалите в Хим. Брутално купуващия не се интересува от чудесните резултати на ЦКБ, а преследва само и единствено Хим.

      Какво мислите за ставащото...дали на новия сайт няма да ни чака конспект на нова емисия и за това да е цялата надпревара с алчността?

      п.п. поста ми не е с цел дразнене на акционерите, защото и аз съм един от тях. По скоро искам да породя дебат даващ отговори или поне догатки, защото в тази група все още акционерите разчитат само на слухове и форумни приказки...
      Като цяло съгласен с разсъжденията.
      Може би, на малко по различно мнение относно ЦКБ. Според мен ЦКБ расте не с парите от Хим, а купувачите са като цяло едни и същи при двете. Вярно, не с такава агресия при покупките, но такъв обем и такъв ръст в цената не помня отдавна при банката. Да, пари при продажба на Хим се освобождават, но защо те не се насочват видимо и към други акции, а само към ЦКБ?!
      И още едно предположение за случващото се с Хим - да не би кандидатът за купувач на ЧЕЗ да не е Интерком груп ЕАД, а Интерком груп ООД?! Малка, но съществена разлика има...

      Коментар


      • размишлявам си върху случващото се:

        - подкрепата е ужасно силна(почти не съм виждал нещо подобно в кратката си история на бфб)
        - ясно е че 2017 и 2018 ще са силни за финансовите компании а хим колкото и омешана структура да има си е в голяма степен фин.холдинг
        - слухове много, чак във ФБ фонд-мениджъри шеговито споменават таргет цена
        - дори Цвети Цачев, който не харесва хим, питан кои ще са топ 3 компании за 2018, каза че с този старт е вероятно хим да е една от тях
        - факт е и че обикновено появяванията на г-н Керезов са следвани от интересни събития
        - факт е че хим са групата, която има достатъчно кеш да направи каквото поиска на БФБ и се чудя защо до сега спаха или това е била целта в сянката на задаваща се корекция на запад да се предложи едни акции с гарантиран дивидент
        - факт е и че освен един сериозен каролец, предимно изкупуват варненски посредници
        Това което ме притеснява е отново липсата на прозрачност и яснота ЗАЩО, бфб не е мястото където ей така се хвърлят 20млн при положение че години не ти е дремело къде е акцията. Дали поскъпването не е червейчето канещо огладнелите спекуланти, а кукичката да са нови привилегировани акции?
        Всички предни повишения бяха свързани с близки ръстове при ЦКБ и Зрънчо, а сега нямаме такова нещо. ЦКБ расте по скоро с парите на продалите в Хим. Брутално купуващия не се интересува от чудесните резултати на ЦКБ, а преследва само и единствено Хим.

        Какво мислите за ставащото...дали на новия сайт няма да ни чака конспект на нова емисия и за това да е цялата надпревара с алчността?

        п.п. поста ми не е с цел дразнене на акционерите, защото и аз съм един от тях. По скоро искам да породя дебат даващ отговори или поне догатки, защото в тази група все още акционерите разчитат само на слухове и форумни приказки...
        Last edited by tony1975; 11.02.2018, 10:19.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
          Остава час и половина до края на деня и нищо не е сигурно, но във вторник при спад от 5,81% са изтъргувани близо 380 хил. акции, днес до момента са малко над 48 хил. при спад от минус 3,89% ... купува 228 хил. / продава 58 хил.
          Финал: 2,52лв, обем 57 882
          ФФ: 20,93%, Акционери: 3622 (+7)
          05-09.02.2018 Отваря: 2,57лв / Затваря 2,52лв = - 0,05лв или -2,33%, Обем бр. = 781 181, Обем лв. = 1 951 619лв, Средна цена = 2,498лв


          п.п След разпродажбите във вторник, в сряда има нови акционери или по-вероятно колеги които са решили да си купят акциите отново, 07.02.2018г обем: 112 305, ръст: 3,29%
          Last edited by Innocent; 09.02.2018, 19:25.

          Коментар


          • Наблюдавахме елегантно рамо за CHIM & CCB в края на сесията.Добре,добре...

            Коментар


            • Остават по-коравите инвеститори, които усещат, че тук е възможно най-доброто тепърва да предстои.
              Last edited by dici; 09.02.2018, 16:24.

              Коментар


              • Остава час и половина до края на деня и нищо не е сигурно, но във вторник при спад от 5,81% са изтъргувани близо 380 хил. акции, днес до момента са малко над 48 хил. при спад от минус 3,89% ... купува 228 хил. / продава 58 хил.

                Last edited by Innocent; 09.02.2018, 19:10.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от PIMP Разгледай мнение
                  Всичко може, но не е препоръчително да се п.кае срещу вятъра
                  В смисъл.........

                  Коментар


                  • Всичко може, но не е препоръчително да се п.кае срещу вятъра

                    Коментар


                    • Само не е кихнал батко или кака и цената не е отишла до 2,60... Като гледам колко бройки са до тази цена и кихане е много...

                      Без препоръки за кихане или нещо подобно!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                        Забелязвате ли, че вълната е ЗАТИХВАЩА.......т.е. всеки път обвзетите от паника колеги намаляват и не можем да стигнем цената на първото пропадане, оборотът при спада намалява,ФФ се увеличава, акционерите като бройка намаляват. Шегата настрана. Така мисля засега. Кажете и вашата гледна точка.
                        Мислиш,не мислиш, важно е какво мисли батко?Другото е размисли и страсти в стил Полки.

                        Коментар


                        • "Сенатът в САЩ все пак успя да прокара двегодишното бюджетно споразумение, което ще увеличи федералните разходи с 300 млрд. долара и ще отмени тавана на дълга за една година. Депутатите се опитват да сложат край на частичната парализа на правителството, която започна в полунощ, след като Конгресът изпусна крайния срок за финансирането му, коментира Bloomberg."
                          Това ще успокои нещата и днес старецът ще е здраво на зелено.

                          Коментар


                          • Привет,

                            Интересно, към края на сесията дали ще минем 2.50.

                            Коментар


                            • След още няколко възвратно-постъпателни движения всички ще бъдат задоволени.

                              Коментар


                              • Забелязвате ли, че вълната е ЗАТИХВАЩА.......т.е. всеки път обвзетите от паника колеги намаляват и не можем да стигнем цената на първото пропадане, оборотът при спада намалява,ФФ се увеличава, акционерите като бройка намаляват. Шегата настрана. Така мисля засега. Кажете и вашата гледна точка.

                                Коментар

                                Working...
                                X