IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 2,2 падне ли, 2-1,90 излиза на хоризонта или по точно по пътя на долу

    Коментар


    • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
      Аз пък мисля че заложилите на ХИМ ще спечелят в повече от тези дето се точат на Градус
      Тази теза не е за пренебрегване. След IPO-то, когато вече няма да има нужда от кеш и продавачите намалеят, не се знае дали Градуса или традиционните коне ще дръпнат повече?

      Коментар


      • Тук ситуациятя е нищо, но от сърце, ама то на цялата борса е така и всички чакат апокалипсиса, т.е. продават. дали са били прави - идея нямам! Но тези, които продадоха на 2,50 се оказаха по-умни от мен. Засега
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение
          Защо такова мълчание ?!
          Polki, кажи/сподели нещо ?
          Е тук неясното беше дивидента ! Сега вече всичко се успокои

          Коментар


          • Аз пък мисля че заложилите на ХИМ ще спечелят в повече от тези дето се точат на Градус

            Коментар


            • Защо такова мълчание ?!
              Polki, кажи/сподели нещо ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kerezov Разгледай мнение
                Към Dimitar1978 и 4i4o,

                колега, ако сметнеш изплатения миналата година дивидент по обикновенните акции в % от печалбата за 2016 год. и предстоящия дивидент, в процентот печалбата за 2017 год. ще установиш, че ... процента е един и същ. Как ще формулираме размера, няма никакво значение.
                4i4o,
                нямам спомен да сме дали ЗХБГ под наем. Под наем е завода в Провадия. И за преработка в алкохол говорим за биоетанол. Биодизелът не е алкохол.
                1. То беше ясно за какво питам , но нейсе...
                2. И аз това писах, като отговор към колегата...От всяко ла.но, биогориво не става...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kerezov Разгледай мнение
                  Към Dimitar1978 и 4i4o,

                  колега, ако сметнеш изплатения миналата година дивидент по обикновенните акции в % от печалбата за 2016 год. и предстоящия дивидент, в процентот печалбата за 2017 год. ще установиш, че ... процента е един и същ. Как ще формулираме размера, няма никакво значение.
                  4i4o,
                  нямам спомен да сме дали ЗХБГ под наем. Под наем е завода в Провадия. И за преработка в алкохол говорим за биоетанол. Биодизелът не е алкохол.
                  Г-н Керезов, Благодаря за уточнението ( относно % дивидент ) !

                  Коментар


                  • Към Dimitar1978 и 4i4o,

                    колега, ако сметнеш изплатения миналата година дивидент по обикновенните акции в % от печалбата за 2016 год. и предстоящия дивидент, в процентот печалбата за 2017 год. ще установиш, че ... процента е един и същ. Как ще формулираме размера, няма никакво значение.
                    4i4o,
                    нямам спомен да сме дали ЗХБГ под наем. Под наем е завода в Провадия. И за преработка в алкохол говорим за биоетанол. Биодизелът не е алкохол.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

                      Биодобавката в дизела е 6% от години. Новия курс на ЕС е за постепенно заместване на маслото от хранителни продукти с биодобавка от отпадъци - слама, джибри, тор.Потърпевши ще са земеделци, отглеждащи рапица, но това след години.

                      В слама, тор и вода само тикви растат....
                      За биогорива трябва малко повече - по химичен или микробиологичен метод тези съставки да се превърнат в алкохол...

                      Шъ стане, но някога....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                        2. Мистър Керезов, защо аджеба дадохте под наем ЗХБГ, точно преди да се приеме изискването за добавяне на биодизел в горивата..?
                        Бяха споменавали за 4-5 %, а го приеха за 6 %....(Направо подарихте бизнес на приятелите , пардон наемателите....)
                        Биодобавката в дизела е 6% от години. Новия курс на ЕС е за постепенно заместване на маслото от хранителни продукти с биодобавка от отпадъци - слама, джибри, тор.Потърпевши ще са земеделци, отглеждащи рапица, но това след години.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kerezov Разгледай мнение
                          Уважаеми колеги,
                          Обикновено при Вас става " подай пръст, за да ти отхапят ръката от рамото". Искам правилно да ме разберете - не ми е възможно да стоя постоянно във форума. Понякога правите изчисления, които имат смисъл единствено за вас, а сега не си правите труда да пресметнете сумата на изплатения и предстоящия дивидент към резултата от 2016 и 2017 години. Що се отнася до прогнозите - веднъж съм правил прогноза - при листването на борсата и бях обвинен в неточност на прогнозата, спрямо окончателния резултат - на индивидуално ниво, разликата беше 0,18%, а на консолидирана база - 0,11% и от тогава се въздържам от прогнози
                          Г-н Керезов ,искам да поздравя Вас и мениджмънта на Химимпорт за за свършената работа!Много съм доволен от от решенията на ръководството и пожелавам за в бъдеще все така добри резултати."Подаденият пръст" както се изразихте със сигурност ще бъде отразен положително от миноритарите независимо от всичко.Очаквам дори доста повече- например някои фондове да оценят предвидимостта тук .......още веднъж" Поздрави за добрите резултати"............ако ОСА беше във Варна със сигурност бих присъствал!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            Дали на борсата или в живота, лъжата не води до никъде....
                            Ekзактно, 4и4о!
                            Grooos, има запитване-оферта за електронно провеждане на събранията, но ако ти я виждаш като Императив - съгласих се с теб, сега!
                            Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Аз с мойто малко акъл за толкова години стигнах до прозрението,че борсата е място където да се лъжем един друг а не да ставаме
                              приятели или гаджета.
                              Дали на борсата или в живота, лъжата не води до никъде....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение



                                Но има поздрави, а на позитив трябва да се отговори, поне от кортуазия...
                                Аз с мойто малко акъл за толкова години стигнах до прозрението,че борсата е място където да се лъжем един друг а не да ставаме
                                приятели или гаджета.

                                Коментар

                                Working...
                                X