IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Голяма мъка тука...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15%
      Абе аз уж защитавам тази артия, но съм готов да се обзаложа, че Керезов не е уточнявал % на дивидента. Просто се ядоса по едно време, тъй като имаше спорове между колеги във форума за това колко % се заделял като дивидент. Тогава той обясни разликата между консолидирани и неконсолидари отчети, между привилегировани и обикновени акции и т.н. След това каза, че Хима ще продължава да дава дивиденти, но колко ще са те .. С всичко останало написано съм съгласен
      Искам само да припомня, че когато илзезе новината че Химимпорт се ориентират към дивидентна книга, във форума се изляха 3 страници коментари преди да се появи и Керезов, но човекът беше разбрал съвсем правилно от прочетеното в онзи момент, че на много хора никак не им "излиза математиката" !!!)))) Не можеха да пресметнат колко милиона са раздали Химимпорт през 2016. А милионите не бяха никак малко. и дори съизмерими с цялата печалба на МОнбат до момента)))) (казвам като пример, може да се посочат и сравнение с други набедени блучип-балончета)))) Така, че нека по нова година да отворим прашлясалите учебници по математика и да си припомним някои глави аритметика, алгебра и защо не геометрия (за феновете на "та")!?!? ))) Все ще е нещо. Ако пък стигнем до метода на хорнер за приблизително смятане наум корени на уравнения би било цял бонус.))) Да не се отпускаме в мечти, но Чудесно би било през новата 2017 математиката все повече "да ни излиза")))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Потвърждавам казаното по долу от 15%. Обещаното от Керезов беше, че и занапред ще се разпределя дивидент, но не е уточнявал какъв процент. И е нормално да не е, защото печалбата не е константна величина.

        Коментар


        • Вземал съм дивидент от привилегированите, както и от първите обикновени. Никога не съм се съмнявал и сега нямам основания да се съмнявам, че ще плащат, щом са казали.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

            как да не е обявено?!?!?! .................. аз от къде ще знам, ако "никъде не е обявено"?!?!?!?

            ти къде искаш да обявят, че ще продължат да дават дивидент? .............. в "държавен вестник" ли да пишат, че дивидента остава?!?!?

            все пак сме големи хора и човек като Александър Керезов като заяви във форума, че Химимпорт ще продължат да разпределят същия % от печалбата както до сега, считам, че това е достатъчно .............. ти как мислиш?
            Абе аз уж защитавам тази артия, но съм готов да се обзаложа, че Керезов не е уточнявал % на дивидента. Просто се ядоса по едно време, тъй като имаше спорове между колеги във форума за това колко % се заделял като дивидент. Тогава той обясни разликата между консолидирани и неконсолидари отчети, между привилегировани и обикновени акции и т.н. След това каза, че Хима ще продължава да дава дивиденти, но колко ще са те ..
            С всичко останало написано съм съгласен
            Last edited by aleks262; 29.12.2016, 10:56.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

              Никъде не е обявено, но ако стане, евала, това е повече от нормално да се направи. Ще видим лятото.
              как да не е обявено?!?!?! .................. аз от къде ще знам, ако "никъде не е обявено"?!?!?!?

              ти къде искаш да обявят, че ще продължат да дават дивидент? .............. в "държавен вестник" ли да пишат, че дивидента остава?!?!?

              все пак сме големи хора и човек като Александър Керезов като заяви във форума, че Химимпорт ще продължат да разпределят същия % от печалбата както до сега, считам, че това е достатъчно .............. ти как мислиш?
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                дивидент дават 7 години поред ................ удобно пропускаш този факт

                парите коитодо до сега се даваха само на привилегированите акции ще започнат да ги разпределят между всички акции ................... значи дивидентната политика продължава...

                нещо не ясно?
                Никъде не е обявено, но ако стане, евала, това е повече от нормално да се направи. Ще видим лятото.


                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                  дивидент дават 7 години поред ................ удобно пропускаш този факт

                  парите коитодо до сега се даваха само на привилегированите акции ще започнат да ги разпределят между всички акции ................... значи дивидентната политика продължава...

                  нещо не ясно?
                  Дават го, защото са задължени. Догодина за последно са задължени. Въпросът е след това дали и до колко акцията ще е дивидентна. Дивидентът по обикновените акции за тази година не се брои за сериозна индикация за редовна политика по раздаването на дивиденти.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dolce Разгледай мнение
                    Някой лапна кифтето
                    пътя е отворен ............. не забравяйте да си сложите коланите...
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                      Дивидентна ще я наречем, ако не 1 път на 10 г. дадат няколко стотинки, а следващите 10 г. дават редовно и не на молекулярно ниво като Еврохолд.
                      дивидент дават 7 години поред ................ удобно пропускаш този факт

                      парите коитодо до сега се даваха само на привилегированите акции ще започнат да ги разпределят между всички акции ................... значи дивидентната политика продължава...

                      нещо не ясно?
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dao.dy.dzin Разгледай мнение
                        Но все пак защо не продадоха на 'своите хора' на 1.35 ?
                        прочети пак последното изречение което си цитирал и ако не го разбереш пак попитай...
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dao.dy.dzin Разгледай мнение

                          Добра логика .
                          Но все пак защо не продадоха на 'своите хора' на 1.35 ?
                          А защо да го правят?

                          Да предположим, че има врътка от левия джоб в десния. Може пък играта да е, за да се покаже някаква активност в графата "операции с финаносви инструменти". Ако е така, тогава всичко е добре планирано и премерено. Ако гледаш само от гледна точка на единични хора/сделки, пропускаш по-голямата картина.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Много грешни заключения или пък .. внушения! Със сигурност не считат акцията си за надценена. Дори и на 2,30-2,40 преди две години не продаваха на външни играчи, та камоли сега, когато вече акцията е и дивидентна и зад ная стои още по-солиден СК! Ако Инвест Кепитъл е продал някакви пакети, бъди сигурен че е на "свои хора".. най-разнообразни КИС колкото искаш под голямата шапка на Химимпорт. Те си знаят точно каква им е целта, нищо чудно да е и качване на теглото в Софикс или пък осчетоводяване на печалби от закупените в ниското пакети на чужденци... но определено не си продават акциите на външни.
                            Добра логика .
                            Но все пак защо не продадоха на 'своите хора' на 1.35 ?
                            Този който е безпристрастен вижда безпределното , който е пристрастен вижда пределното - дао дъ дзин

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Дори и на 2,30-2,40 преди две години не продаваха на външни играчи, та камоли сега, когато вече акцията е и дивидентна и зад ная стои още по-солиден СК!

                              Не сме 2014-а, преглеждал си отчетите, харесва ли ти промяната за периода? Дивидентна ще я наречем, ако не 1 път на 10 г. дадат няколко стотинки, а следващите 10 г. дават редовно и не на молекулярно ниво като Еврохолд. Солиден СК пишеш, а възвращаемостта на СК как е?

                              Аз гледам цифрите, всичко друго са приказки от 1001 нощ, които попиват с интерес младите инвеститори.


                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                                "Инвест Кепитъл" АД(фирмата мажо) намали през годината своите акции от 73,86 до 73,03, вижда се ясно в публикуваните отчети. Сега по мои сметки никой извън мажо не притежава подобен процент, с който е увеличен ФФ=> вдигат благородно по неразбираема за мен причина или считат че акциите им са надценени и момента е удобен за продажба?

                                ....
                                Много грешни заключения или пък .. внушения! Със сигурност не считат акцията си за надценена. Дори и на 2,30-2,40 преди две години не продаваха на външни играчи, та камоли сега, когато вече акцията е и дивидентна и зад ная стои още по-солиден СК! Ако Инвест Кепитъл е продал някакви пакети, бъди сигурен че е на "свои хора".. най-разнообразни КИС колкото искаш под голямата шапка на Химимпорт. Те си знаят точно каква им е целта, нищо чудно да е и качване на теглото в Софикс или пък осчетоводяване на печалби от закупените в ниското пакети на чужденци... но определено не си продават акциите на външни.

                                Коментар

                                Working...
                                X