IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

    Привет,

    Мисля, че правилно написах какво имам !
    Ти правилно си го написал, но не е вярно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      Така де ,пенсии ама купили над 1,08лв дялове....
      Като падне под тази цена и какво става , ....кога ще пада ами като няма свежи пари а на всяко ребалансиране губят стотици хиляди.....
      А и не на последно място....пенсии ама не от групата на хим.....
      Техните акции отпадат една по една от софикс а не изпитват никакво желание да крепят акциите на съгласие и реал финанс...три на броя...Холдинг Варна , ХИМ и ССВ и още неколко други....та така...
      Монти, отказал съм се да мисля за неща, които са много отвъд моите компетенции и познания. Хвърлям по едно око на отчетите, преценявам си каква доходност ме устройва спрямо риска и купувам или продавам на тази база. Сега какво мисли някой от шефовете на Хим, в какво настроение ще се събуди утре, какво ще направи някой гуру оттатък океана просто няма как да знам и не го мисля по никакъв начин.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        Дано не бъда разбран погрешно, че искам да убеждавам някого в предстоящи ръстове тук, но от фонда на практика няма кой да продава - там са само пенсиите. А пакета на Абърдийн мина на тази цена, когато дивидент при Хима имаше само в сънищата на най-големите оптимисти. . Ако запазят дивидентната си политика /нещо, в което вярвам/ ми е трудно да си представя, че пазара ще остави ликвидна компания да се търгува на П/Б 0,3 при 7% дивидентна доходност. Разбира се, всичко е възможно, въпрос на вероятности....
        Така де ,пенсии ама купили над 1,08лв дялове....
        Като падне под тази цена и какво става , ....кога ще пада ами като няма свежи пари а на всяко ребалансиране губят стотици хиляди.....
        А и не на последно място....пенсии ама не от групата на хим.....
        Техните акции отпадат една по една от софикс а не изпитват никакво желание да крепят акциите на съгласие и реал финанс...три на броя...Холдинг Варна , ХИМ и ССВ и още неколко други....та така...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

          Привет,

          Донякъде съм съгласен с доводите ти, но !
          Представи си, ако има разпродажби от Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF ?! Дори и по-малък пакет от пакета на Абърдийн, но достатъчен за да катурне цената
          Като цяло съм оптимист и затова имам акции, макар да съм намалил количеството !
          Дано не бъда разбран погрешно, че искам да убеждавам някого в предстоящи ръстове тук, но от фонда на практика няма кой да продава - там са само пенсиите. А пакета на Абърдийн мина на тази цена, когато дивидент при Хима имаше само в сънищата на най-големите оптимисти. . Ако запазят дивидентната си политика /нещо, в което вярвам/ ми е трудно да си представя, че пазара ще остави ликвидна компания да се търгува на П/Б 0,3 при 7% дивидентна доходност. Разбира се, всичко е възможно, въпрос на вероятности....
          Last edited by 15%; 04.09.2018, 11:04.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

            Митьо, ти нямаш нищо.
            Само едни големи мераци.
            Привет,

            Мисля, че правилно написах какво имам !

            Коментар


            • Три без коз

              кажи ти какво имаш, че тази тема си стана преобладаващо твоя и единствено, което разбират четящите постовете ти е, че нищо и никой не те интересува и не е твой проблем. fair enough! но хайде похвали се малко и ти, да разберем поне доколко си навътре в нещата!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

                Привет,

                Донякъде съм съгласен с доводите ти, но !
                Представи си, ако има разпродажби от Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF ?! Дори и по-малък пакет от пакета на Абърдийн, но достатъчен за да катурне цената
                Като цяло съм оптимист и затова имам акции, макар да съм намалил количеството !
                Митьо, ти нямаш нищо.
                Само едни големи мераци.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  За мен нещата стоят по следния начин:

                  1. Песимистичен сценарий - много е трудно да опиша всички евентуални ситуации, които биха могли да се случат с например търговската война, Турция и т.н., но най-грубо казано, ако Дакс да кажем е под 10-11 000. Все пак ако имах такива способности, щях да правя по милион на месец от международните пазари и нямаше да се занимавам с БФБ въобще. Както и да е, да се върнем на песимистичния ми вариант - за мен вероятноста да видим цена от 1,10-1,20 е пренебрежимо малка и не я включвам в никои мои сметки. Все пак на тази цена мина втория пакет на Абърдийн, държавния дял и т.н. при мноооого по-лоши времена и ликвидност от днешните и при Дакс около 8000 по много груби спомени. В този вариант, залагам евентуално дъно от около 1,70-1,80, където според мен пазарът бе намерил равновестната си точка преди големият да реши да купува. Тази цена я виждам при вариант Дакс трайно под 11000. Аз лично в момента имам точно 1/2 от акциите, които бих искал да имам тук и в плановете ми влиза спад на цената и купуване на бройки на всеки 10 ст, като първият ми бид е малко над 2 лева, след това 1,91, 1,81 и т.н.

                  2. Оптимистичен сценарий - Дакс над 12-13000, отчетите продължават да се подобряват на годишна база и няма драми по света. Тогава виждам първа цена от 2,50, а след време и над 3 лева. Ако пакета при Фармите мине, също би помогнала според мен отчасти, но нямам представа дали и кога ще стане това.

                  Сега ще кажеш, че в поста ми няма конкретика и ще си прав, но просто според мен нещата не зависят от ТА или нещо обективно. Подготвил съм се по-скоро за негативния ми сценарии, тъй като не съм купил достатъчното количеството според мен. Може би ги виждам нещата 70% - лошият ми сценарии и 30% добрият. Питам какво мислят хората като теб, за да променя в съзнанието си тези % в една или друга посока. Ако това се случи, следователно увеличавам бройките като купувам от аска директно и се доближавам до желаното от мен количество или намалявам таргета си за дъно и съответно цените, на които бих купувал по пътя надолу, ако прогнозите са като твоята песимистични.

                  П.П. Не се интересувам толкова много от Дакса, но за форум го ползвам за по-лесно и като нарицателно за обща картина в ЕС.
                  Привет,

                  Донякъде съм съгласен с доводите ти, но !
                  Представи си, ако има разпродажби от Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF ?! Дори и по-малък пакет от пакета на Абърдийн, но достатъчен за да катурне цената
                  Като цяло съм оптимист и затова имам акции, макар да съм намалил количеството !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                    Tим имат нов хотел на к.к Св. Константин и Елена-Астор Гарден.Разкошен е .Някой има ли представа дали е актив към Хим?И след сезона около него щели да строят още нещо.
                    беше пълен и наистина е чудесен!
                    Тук се казва че е собственост на св. Константин и Елена холд...за съжаление няма плаж .
                    http://www.chernomore.bg/izbrano/201...l-astor-gardan

                    п.п. смешното е че на страницата им го няма между притежаваните хотели!!!

                    https://www.stconstantine.bg/hotels/about
                    В него се предлагат отлични условия за морска, СПА и кулинарна ваканция
                    Last edited by tony1975; 04.09.2018, 08:38.

                    Коментар


                    • Има нов хотел на к.к Св. Константин и Елена-Астор Гарден.Разкошен е .Някой има ли представа дали е актив към Хим?И след сезона около него щели да строят още нещо.
                      Last edited by Andi11; 04.09.2018, 10:25.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                        мда

                        всички са налице и шоуто може да започне сега
                        Майката си тракало, страшна работа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          А и вярата в ХИМ.....
                          ХИМ са най-големите ........... няма втори като тях...

                          верно е, че през годините загубиха малко от блясъка който имаха в началото, но кораба доста се учука през годините...

                          И все пак ХИМ са най-големите ........ доста пари направих покрай тях и се надявам пак да направя, а и вече плуват в по-спокойни води
                          НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Иначе щеше да знаеш че в Пътища и мостове , лимонките и кремиковци... В КОРП и Олово излезнах на добра цена....
                            сега се сещам да те питам понеже не знам какво става след като фалира някоя компания ........... след като се спре да се търгува някоя компания акциите седят ли си в платформата ......... в смисъл виждаш ли си ги???
                            НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                              нещо се бъркаш и то генерално ................ ХИМ-а са толкова големи, че бих казал, че за тях няма значение кой е на власт .... те са добре с всички минали, настоящи и бъдещи управления на България
                              "...според мен ХИМа много здрави нерви има, за да противостои на народните крадци и измамници.
                              твърде възможно е при ХИМа да има серизно раздвижване в ЦА когато се смени управлението."

                              много добре си ме разбрал значи , след като не съм сбъркал, какво имах пред вид с риторичното си включване.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                                И индианецът е тук, и мечето Монти е тук, и кеширалия Полки е тук, и подрастващото Тролче, и испанския портиер, и хиляди знайни и незнайни кеширали герои.)
                                мда

                                всички са налице и шоуто може да започне сега
                                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X