IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    Да разбираме ли, че в твоите сметки влизат продажба на акции от страна на мажоритара или приближени на цени доста под настоящите?
    не, не вярвам това да се случи ......... и за да съм напълно честен дори и не съм си помислял за подобен развой на събитията...

    за мен вариантите тук са два:

    1 --- "големия" решава, че утре цената ще е 2,30 и още с отварянето на борсата цената ще е там ........... или решава, че за два дни цената ще е 2,30 и за два дни го прави факт

    все пак и сегашната цена е само на 7% от 2,30 и това да се закара на 2,30 не е никакъв проблем ........... не вярвам някой да се съмнява в това...

    2 --- "пасианса" на Големия не се нарежда така както го е предвидил ......... задържа прекалено много време цената близка до тази която иска , но това ДЪЛГО задържане на цената започва да му изпразва кесия и да му пълни торбата с акции (от които няма нужда) ........... в даден момент се отдръпва леко от пазара (рано или късно това ще се случи) ........... цената си намира равновесната точка и живота продължава докато в един момент ГОЛЕМИЯТ алигатор не решава нещо да предприеме и "блатото отново да се размърда"

    заложил съм на вариант 2 ............. струва ми се по-вероятен да се случи .......... все пак дали цената ще е "два и 15" или ще е "2 без 15" в един момент за алигатора няма да е от значение когато разбере и се убеди, че плана му няма да се осъществи

    от живота знам, че нещо не се ли осъществи с лекота от първия опит, после много трудно се получават плановете така както са замислени ............ кой както си иска да тълкува това изречение

    вече 8 месеца цената се крепи .............. за последните 6 месеца са прехвърлени 9 млн.акции ............... колко от тези акции според теб са в торбата на ГОЛЕМИЯТ???

    от тези ордери за покупка на 150 хил.акции в ляво, според мен 90% са на Големият .............. ясно е, че не му се купуват акции, но все още таи надежда, че плана му ще проработи...

    до кога мислиш, че ще изкупува и ще държи цената??? ............ докато изкупи фрии флоута ли? ............ в даден момент ще се оттегли и ще преглътне поражението


    вместо миналата година да си подкрепят акцията когато и ПИБ катереше, когато и Софарма се качваше, изобщо когато имаше ентусиазъм на БФБ и надежди, че Софка ще кацне на хилядарката .............. големия тук си пасуваше

    сега вече цялото БФБ е мазало, а алигатора пикае срещу вятъра ........ дали ще се напръска ................ ти какво мислиш????

    Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Преди нова година имах 100% от акциите, които си позволявам да държа в групата и се подлъгах като продадох огромната част от тях под 2 лева с надеждата да си ги върна по-ниско, на около 1,60-1,70. Та, посредника, който ми ги купуваше бе един и същи /говорим за десетки сделки/ - варненски, на който не и е известно да има клиент от всичките ми познати, а и не съм сигурен, че има офиси извън града. В тази връзка, ако наистина искат да продадат част от акциите си, няма ли логика първо да понадуят цената?
    ти не разбра ли, че вече надуха цената от 1,65 до 2,30 ............ а всичко останало до 2,60 им дойде отгоре "дюшеш" на големите ................ кой как се е възползвал от ситуацията си е негов проблем...
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение


      затова и онзи ден като ме питаха в темата: "колко ще е дивидента следващите 3 години" не отговорих и дори спестих част от мнението си, а именно - щом прехвърлят акциите си дивидента ще остане мираж дълги години

      а след това пак ще гледаме феномена наречен ""горещ картоф" ............... разбира се, че това ще го наблюдават тези които са тук
      Да разбираме ли, че в твоите сметки влизат продажба на акции от страна на мажоритара или приближени на цени доста под настоящите? Преди нова година имах 100% от акциите, които си позволявам да държа в групата и се подлъгах като продадох огромната част от тях под 2 лева с надеждата да си ги върна по-ниско, на около 1,60-1,70. Та, посредника, който ми ги купуваше бе един и същи /говорим за десетки сделки/ - варненски, на който не и е известно да има клиент от всичките ми познати, а и не съм сигурен, че има офиси извън града. В тази връзка, ако наистина искат да продадат част от акциите си, няма ли логика първо да понадуят цената?
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
        Те това на акция колко е ?
        Доста

        Коментар


        • Те това на акция колко е ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

            Привет,

            Обосновката, която даваш е много писимистична ! Имам чувството, че или имаш вътрешна информация/информтор или си човек , който доста е загубил в тази позиция ?!
            От писанията ти до тук, разбирам, че си инвестирал и ще инвестираш ( не знам дали имаш към днешна дата ) в тази позиция при определена цена / марж, тоест не е толкова черно ?!
            разбрал съм, че живота е кръговрат и нещата периодично се повтарят по един или друг начин

            нямам вътрешна информация и никога не съм имал ............ просто голяма част от нещата които съм казвал са се сбъдвали не само на БФБ, но и в други сфери на живота

            от ХИМ-групата само съм печелил ........... стотици % профит ............. добре, че са те на борсата ............. най-големите движения бяха тук ............ надявам се пак да е така...

            към днешна дата нямам акции които се търгуват на БФБ ............... не един път съм писал, че пак ще купя ХИМ --- дали ще е следващата пролет, лято или есента на 2019 год. или ще е през 2020 г. нямам представа ............ но смятам да купя отново акции на дружества от орбитата на ХИМ както и на самия ХИМ
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение


              "горещ картоф" в ръка държал ли си?


              същото е и с държането на акции ............ няма разлика

              като хванеш горещият картоф първо го държиш до един момент в който почувстваш болката и после инстиктивно го хвърляш ........ така е и с акциите

              аз съм виждал не веднъж как стискат, стискат акции на ХИМ-а и в един момент им писва на хората и накрая ги хвърлят без значение каква е цената

              върни се 10 години назад в тази тема и ще видиш, че имаше един ник "ст.стоилов" който колкото повече падаше акцията, толкова повече "ревеше във форума" .......... казвах му да продава докато е време, че иначе ще му взема акциите на дъното ......... не продаде на 4 лв. ...... не продаде на 3 лв. ...... не продаде и на 2 лв. .......... накрая продаде на 1,15 и изчезна ......... мисля, че именно аз взех част от пакета му, но може и от друг да съм купил по същото време - няма значение ........ основното е друго ------ човека беше споделил, че е вложил над милион лева в акции на ХИМ и беше държал, държал, държал и накрая не издържа и хвърли "горещият картоф"

              после това стана практика при ХИМ ........ видяхме и гърците как разпродават, видяхме и артио как продаваха, видяхме и кой не още да хвърля "горещият картоф"

              и пак ще гледаме същият мач с нови герои ........... нали не си въобразяваш, че "от тук докато свят светува всичко ще е цветя и рози"?

              хубаво ви се чертае светло бъдеще според разни коментари по-долу .......... криза няма да има ..... дивидента ще се вдига с 15-20% всяка година ....... цената ще расте с 100-200% през година ......... "градяли имидж на дивидентна акция" и т.н., и т.н.



              въпроса е до кога ще се случва това

              да ти отговоря ............. така ще е докато си продадат акциите които не им трябва ............ а след това съм сигурен, че не искаш да знаеш какво следва

              затова и онзи ден като ме питаха в темата: "колко ще е дивидента следващите 3 години" не отговорих и дори спестих част от мнението си, а именно - щом прехвърлят акциите си дивидента ще остане мираж дълги години

              а след това пак ще гледаме феномена наречен ""горещ картоф" ............... разбира се, че това ще го наблюдават тези които са тук
              Привет,

              Обосновката, която даваш е много писимистична ! Имам чувството, че или имаш вътрешна информация/информтор или си човек , който доста е загубил в тази позиция ?!
              От писанията ти до тук, разбирам, че си инвестирал и ще инвестираш ( не знам дали имаш към днешна дата ) в тази позиция при определена цена / марж, тоест не е толкова черно ?!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                Шефа на всички ПФ на ХИМ групата го попитах очаква ли скоро криза а той твърдо отговори. Не....каза още ние. На бфб няма с кой да търгуваме няма хора няма борса, 2007. Имаше някакви чужденци гърци но сега няма никой(край на цитата-доста умен и интелигентен човек ми се видя)
                другия път като видиш този "доста умен и интелигентен човек" му дай този списък и го питай защо напуснаха тези така наречени от него "гърци"

                каква е причината да напуснат? ............. след това му кажи, че това е и причината нови "гърци" да няма и скоро няма да дойдат да им купят хартиите

                Click image for larger version

Name:	ХИМ 2009 г..jpg
Views:	1
Size:	11.0 КБ
ID:	3383968
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

                  Привет,

                  Защо сравняваш Химимпорт с "горещ картоф" ?

                  "горещ картоф" в ръка държал ли си?


                  същото е и с държането на акции ............ няма разлика

                  като хванеш горещият картоф първо го държиш до един момент в който почувстваш болката и после инстиктивно го хвърляш ........ така е и с акциите

                  аз съм виждал не веднъж как стискат, стискат акции на ХИМ-а и в един момент им писва на хората и накрая ги хвърлят без значение каква е цената

                  върни се 10 години назад в тази тема и ще видиш, че имаше един ник "ст.стоилов" който колкото повече падаше акцията, толкова повече "ревеше във форума" .......... казвах му да продава докато е време, че иначе ще му взема акциите на дъното ......... не продаде на 4 лв. ...... не продаде на 3 лв. ...... не продаде и на 2 лв. .......... накрая продаде на 1,15 и изчезна ......... мисля, че именно аз взех част от пакета му, но може и от друг да съм купил по същото време - няма значение ........ основното е друго ------ човека беше споделил, че е вложил над милион лева в акции на ХИМ и беше държал, държал, държал и накрая не издържа и хвърли "горещият картоф"

                  после това стана практика при ХИМ ........ видяхме и гърците как разпродават, видяхме и артио как продаваха, видяхме и кой не още да хвърля "горещият картоф"

                  и пак ще гледаме същият мач с нови герои ........... нали не си въобразяваш, че "от тук докато свят светува всичко ще е цветя и рози"?

                  хубаво ви се чертае светло бъдеще според разни коментари по-долу .......... криза няма да има ..... дивидента ще се вдига с 15-20% всяка година ....... цената ще расте с 100-200% през година ......... "градяли имидж на дивидентна акция" и т.н., и т.н.



                  въпроса е до кога ще се случва това

                  да ти отговоря ............. така ще е докато си продадат акциите които не им трябва ............ а след това съм сигурен, че не искаш да знаеш какво следва

                  затова и онзи ден като ме питаха в темата: "колко ще е дивидента следващите 3 години" не отговорих и дори спестих част от мнението си, а именно - щом прехвърлят акциите си дивидента ще остане мираж дълги години

                  а след това пак ще гледаме феномена наречен ""горещ картоф" ............... разбира се, че това ще го наблюдават тези които са тук

                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                    защо не се листнат в полша или франкфурт????

                    защо миналата когато БФБ бяха в Лондон с всички мажоритари и рекламираха Софикс-Експат само ХИМ отсъстваше

                    сега се чудят къде да си пласират милионите акции, а нямало на кой да прехвърлят горещият картоф ........ как ще има като се чудят само кой да прекарат...

                    баламите умряха, а никой не им вярва

                    правя ви предложение: дайте ми по 11 лв. на акция, а аз в следващите 10 години няма да ви дам нищо, а след това ще започна да ви давам дивидент като започна с 4 ст.; на следващата година ще ви дам 5 ст.; на третата година ще ви дам 6 ст. и т.н.

                    балъците да ми пишат на лични
                    Привет,

                    Защо сравняваш Химимпорт с "горещ картоф" ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                      каза още ние. На бфб няма с кой да търгуваме няма хора няма борса, 2007. Имаше някакви чужденци гърци но сега няма никой
                      защо не се листнат в полша или франкфурт????

                      защо миналата когато БФБ бяха в Лондон с всички мажоритари и рекламираха Софикс-Експат само ХИМ отсъстваше

                      сега се чудят къде да си пласират милионите акции, а нямало на кой да прехвърлят горещият картоф ........ как ще има като се чудят само кой да прекарат...

                      баламите умряха, а никой не им вярва

                      правя ви предложение: дайте ми по 11 лв. на акция, а аз в следващите 10 години няма да ви дам нищо, а след това ще започна да ви давам дивидент като започна с 4 ст.; на следващата година ще ви дам 5 ст.; на третата година ще ви дам 6 ст. и т.н.

                      балъците да ми пишат на лични
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                        Разбира се,че няма да съвпада......Въпрос на гледна точка и при какви условия си изказваш мнението: 1.Ако нямаш акции, тогава разбира се ще ти се " привижда" апокалипсис и най-ниска цена и ще чертаеш графики със стрелка надолу, за да си върнеш акциите на възможно най ниска цена.
                        хахахахха ........... привиждал ми се апокалипсис

                        4 месеца ви пишех, че до ОСА цената ще се крепи на 2,30

                        след ОСА ви писах, че цената ще пада бавно и все още ви го пиша

                        миналата година като бях с репата и ви пишех цели фермани срещу това, че мажоритаря продава акции, че чуждите фондове продават акции, че мажоритаря не подкрепя акцията си, а е оставил акцията на произвола тогава пак бяхте настръхнали срещу мен

                        как не разбрахте, че изразявам мнение което по никакъв начин не влияе на никой, не влияе на абсолютно никой и пиша това което мисля без значение дали имам или нямам акции
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                          Бях на ОС. хората в прав текст казаха че целта им е печалбата да расте между 15% и 20% процента всяка година ....каза не сме магьосници и не винаги става с 20 въпреки че ни се иска. 20. а според мен респективно това означаваше и покачване на дивидента с толкова!сам можеш да сметнеш за три години колко ще бъде....
                          разбира се ........... може и някоя година да пропуснат дивидента

                          никой от ХИМ не е излизал и не е казвал, че всяка година ще дават дивидент - справка в поста на мистър Керезов

                          Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                          Шефа на всички ПФ на ХИМ групата го попитах очаква ли скоро криза а той твърдо отговори. Не....


                          да се смея ли, да плача ли ................ това адски ми напомня 2008 год. когато Станишев и Орешарски приказваха същите приказки

                          все пак в отчетите на ХИМ все още се цитира пасажа за 2008 год. ............ вече 10 години копи/пейст...

                          но на отчетни събрания всички са превъзбудени и излъчват бодрост и хепи


                          Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                          каза още ние. На бфб няма с кой да търгуваме няма хора няма борса, 2007. Имаше някакви чужденци гърци но сега няма никой
                          няма и да има

                          нека идат и питат онези чужденци които им повярваха и купуваха пакетите на 4лв. и на 11 лв., а после продава под левче .......... дали ще се върнат, а

                          Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                          за мен картинката е ясна и далеч не съвпада с тази на Полки...
                          много се радвам, че мненията ни не съвпадат ........... бих се притеснил, ако съм на едно мнение с масата тук...

                          само преди година като ви пишех горните неща всички ревяхте пак срещу мен и ме съветвахте да продавам и да се махам...

                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                            Бях на ОС. хората в прав текст казаха че целта им е печалбата да расте между 15% и 20% процента всяка година ....каза не сме магьосници и не винаги става с 20 въпреки че ни се иска. 20. а според мен респективно това означаваше и покачване на дивидента с толкова!сам можеш да сметнеш за три години колко ще бъде....

                            другото важно което казаха е че няма да продават бизнеси и никога не са го правили а само ще купуват...за четири от бизнесите си ще търсят партньори в чужбина за да ги развиват-умишлено няма да ги назовавам предприятията....
                            това беше от Керезов!
                            Шефа на всички ПФ на ХИМ групата го попитах очаква ли скоро криза а той твърдо отговори. Не....каза още ние. На бфб няма с кой да търгуваме няма хора няма борса, 2007. Имаше някакви чужденци гърци но сега няма никой(край на цитата-доста умен и интелигентен човек ми се видя)

                            всеки сам да прецени какво ще се случва с акцията на ХИМ кога. Как и с какви темпове...за мен картинката е ясна и далеч не съвпада с тази на Полки...
                            2018. 2.30. 6.3
                            2017. 1.70. 5.4
                            2016. 1.30. 4.5
                            2015. 1.10
                            темпо на растежа. На акцията и на дивидента
                            Разбира се,че няма да съвпада......Въпрос на гледна точка и при какви условия си изказваш мнението: 1.Ако нямаш акции, тогава разбира се ще ти се " привижда" апокалипсис и най-ниска цена и ще чертаеш графики със стрелка надолу, за да си върнеш акциите на възможно най ниска цена.2.Когато си държиш акциите се притесняваш до кога ще пада цената и т.н. Зависи от "ЧОВЕКЪТ", дали е искрен или не, дали преувеличава или изказва мнение, което го устройва. Сам си прецени. Дори нищо да не правиш от 2015г до 2018г ще бъдеш на повече от 200% печалба, а като добавиш и дивидента....Вечни спадове и вечни поскъпвания няма.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                              Бях на ОС. хората в прав текст казаха че целта им е печалбата да расте между 15% и 20% процента всяка година ....каза не сме магьосници и не винаги става с 20 въпреки че ни се иска. 20. а според мен респективно това означаваше и покачване на дивидента с толкова!сам можеш да сметнеш за три години колко ще бъде....

                              другото важно което казаха е че няма да продават бизнеси и никога не са го правили а само ще купуват...за четири от бизнесите си ще търсят партньори в чужбина за да ги развиват-умишлено няма да ги назовавам предприятията....
                              това беше от Керезов!
                              Шефа на всички ПФ на ХИМ групата го попитах очаква ли скоро криза а той твърдо отговори. Не....каза още ние. На бфб няма с кой да търгуваме няма хора няма борса, 2007. Имаше някакви чужденци гърци но сега няма никой(край на цитата-доста умен и интелигентен човек ми се видя)

                              всеки сам да прецени какво ще се случва с акцията на ХИМ кога. Как и с какви темпове...за мен картинката е ясна и далеч не съвпада с тази на Полки...
                              2018. 2.30. 6.3
                              2017. 1.70. 5.4
                              2016. 1.30. 4.5
                              2015. 1.10
                              темпо на растежа. На акцията и на дивидента
                              Хувабо мнение си написал!
                              Няма как да не се съглася, с това че печалбата на ХИМ може да расте с подобни проценти (и дори повече, но това е друга тема). А цената не вярвам да остане толкова ниска ако се правят добри растящи печалби и ако се дават растящи дивиденти.
                              Накратко и аз съмоптимист за компанията, която все още си е със супер атрактивни показатели.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Полки, какъв ще бъде сумарно според теб дивидента за следващите 3 години?
                                Бях на ОС. хората в прав текст казаха че целта им е печалбата да расте между 15% и 20% процента всяка година ....каза не сме магьосници и не винаги става с 20 въпреки че ни се иска. 20. а според мен респективно това означаваше и покачване на дивидента с толкова!сам можеш да сметнеш за три години колко ще бъде....

                                другото важно което казаха е че няма да продават бизнеси и никога не са го правили а само ще купуват...за четири от бизнесите си ще търсят партньори в чужбина за да ги развиват-умишлено няма да ги назовавам предприятията....
                                това беше от Керезов!
                                Шефа на всички ПФ на ХИМ групата го попитах очаква ли скоро криза а той твърдо отговори. Не....каза още ние. На бфб няма с кой да търгуваме няма хора няма борса, 2007. Имаше някакви чужденци гърци но сега няма никой(край на цитата-доста умен и интелигентен човек ми се видя)

                                всеки сам да прецени какво ще се случва с акцията на ХИМ кога. Как и с какви темпове...за мен картинката е ясна и далеч не съвпада с тази на Полки...
                                2018. 2.30. 6.3
                                2017. 1.70. 5.4
                                2016. 1.30. 4.5
                                2015. 1.10
                                темпо на растежа. На акцията и на дивидента

                                Коментар

                                Working...
                                X