IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

    ти разсъждаваш в тази посока ............... повечето мислят обратното
    Аз примерно мисля, че ще има рали и цената ще излети.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
      Инокений , или както ти е ника.... мислиш ли че намаляването на ФФ е добре за останалата шепа инвеститори ?
      Две Нули или както ти е Ника ... Мен лично, предполагам и колегите във форума ме интересува повече цената на акцията отколкото ФФ. Поздрави и успех в търговията

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        добре, кажи поне за 1 причина поради която биха маниполирали отчетите за да изкарат печалба?
        ти разсъждаваш в тази посока ............... повечето мислят обратното
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

          някои допускат обратното например

          други допускат нещо друго

          повечето инвеститори пишат в темата от години, че не вярват на отчетите тук

          един вярва на дядо мраз, а друг на дядо коледа, трети на нищо не вярва

          всеки има право да вярва в каквото си иска
          добре, кажи поне за 1 причина поради която биха маниполирали отчетите за да изкарат печалба? (в обратна посока се сещам)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

            До голяма степен се разбира, че ако пише 50 млн. печалба, аз допускам, че може да е реално 45млн. - не че умишлено ще я надуят, защото нямат полза от това, но може да има някакви преноси, изравняване и др. неща, които дефакто не знам.
            някои допускат обратното например

            други допускат нещо друго

            повечето инвеститори пишат в темата от години, че не вярват на отчетите тук

            един вярва на дядо мраз, а друг на дядо коледа, трети на нищо не вярва

            всеки има право да вярва в каквото си иска
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              да, от поне 6 месеца нямам акции тук ............... как е правилно да го напиша си е твой проблем , а как съм го написал си е мой проблем




              може да си спориш с който си искаш и за каквото си искаш ......... затова е форума



              винаги до сега съм отговарял утвърдително и гледам поне веднъж в месеца да напиша, че смятам да купя акции на ХИМ на правилната за мен цена



              аз да те питам:

              защо до голяма степен вярваш на отчетите, а не напълно?

              на този фундаментален въпрос като отговориш ще ти стане ясно защо аз съм написал онова по-долу
              Полки не се измъквай с въпрос когато ти зададат въпрос ! До голяма степен се разбира, че ако пише 50 млн. печалба, аз допускам, че може да е реално 45млн. - не че умишлено ще я надуят, защото нямат полза от това, но може да има някакви преноси, изравняване и др. неща, които дефакто не знам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                Полки, като казваш на нас малките себе си включваш ли?? Нали каза, че нямаш .. значи правилнто е - на вас малките .
                да, от поне 6 месеца нямам акции тук ............... как е правилно да го напиша си е твой проблем , а как съм го написал си е мой проблем


                Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                Аз мога да споря по всяко твое изречени,
                може да си спориш с който си искаш и за каквото си искаш ......... затова е форума

                Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                ти сигурно искаш да купиш, след като следиш тази тема.
                винаги до сега съм отговарял утвърдително и гледам поне веднъж в месеца да напиша, че смятам да купя акции на ХИМ на правилната за мен цена

                Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                нека само те попитам за това " ...с голяма доза сигурност бих казал, че никой не вярва на отчетите тук, ..." - аз пък до голяма степен им вярвам и не виждам причина да не са точни в голяма степен. А ти защо мислиш обратното, но ако може по-конктретно?
                аз да те питам:

                защо до голяма степен вярваш на отчетите, а не напълно?

                на този фундаментален въпрос като отговориш ще ти стане ясно защо аз съм написал онова по-долу
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                  а, да ............... пропуснах нещо важно

                  ако вместо това "обратно изкупуване" както ти му казваш, мажо беше раздал тези над 10 млн. лв. като дивидент на нас малките, бъди сигурен, че акцията щеше да бъде точно там оценена: "на по-справедливо (4-5 лв. за книга)"

                  мда .............. абсолютно сигурен съм...
                  Полки, като казваш на нас малките себе си включваш ли?? Нали каза, че нямаш .. значи правилнто е - на вас малките . Аз мога да споря по всяко твое изречени, но това е нормално при положение, че ти нямаш а пък аз имам. Явно имаме противоположни интереси - ти сигурно искаш да купиш, след като следиш тази тема. Но нека само те попитам за това " ...с голяма доза сигурност бих казал, че никой не вярва на отчетите тук, ..." - аз пък до голяма степен им вярвам и не виждам причина да не са точни в голяма степен. А ти защо мислиш обратното, но ако може по-конктретно?
                  Last edited by petyob; 15.10.2018, 23:53.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    Еми един ден ако пазара оцени акцията по-справедливо (4-5 лв. за книга) може пак да порасте флота
                    Гледай на случващото се сега като на обратно изкупуване поради несправедливо ниска оценка.
                    а, да ............... пропуснах нещо важно

                    ако вместо това "обратно изкупуване" както ти му казваш, мажо беше раздал тези над 10 млн. лв. като дивидент на нас малките, бъди сигурен, че акцията щеше да бъде точно там оценена: "на по-справедливо (4-5 лв. за книга)"

                    мда .............. абсолютно сигурен съм...
                    Last edited by polki; 15.10.2018, 23:42.
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Еми един ден ако пазара оцени акцията по-справедливо (4-5 лв. за книга) може пак да порасте флота
                      - "ако" и "може" в едно изречение е твърде неопределено в далечното бъдеще

                      - не е трудно да се види, че с нарастване на цената инвеститорите намаляват

                      - пазара оценява справедливо акцията, но алигатора не го устройва тази цена и се е заел самостоятелно да определи къде да се търгува ........... подобни действия са обречени

                      - да не пропуснем, че повече от 10 години цената не е достигала до това "по-справедливо (4-5 лв. за книга)"

                      - да не забравяме, че ИПО-то беше на 4 лв., а СПО-то бе на 11 лв. .......... все още има физически и юридически лица които стискат тези акции

                      Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      Гледай на случващото се сега като на обратно изкупуване поради несправедливо ниска оценка.
                      няма как да гледаме на случилото се като на обратно изкупуване заради начина по който беше направено всичко ............ от рязкото вдигане на цената до безпомощното крепене придружено с "купуването на акции с отвращение" както би казал един екс-премиер

                      с голяма доза сигурност бих казал, че никой не вярва на отчетите тук, а всеки претегля цената на акцията спрямо доходността която му носи дивидента ............ а фактите не са никак розови ........ последните два дивидента носят доходност под 3% ----- на обикновен език казано - необходими са 35 години за да се възвърне вложеното, а практиката до сега показва, че мажоритарите на всяка по-добра компания по правило прецаква миноритарите и има поредно доказателство в последните дни със свилоза ............. колко години инвеститорите "стискаха кълки" при Дачев и когато предвкусваха успеха, "мажо" им дръпна купичката под носа

                      затова инвеститорите станаха прагматични ............. гледат какво получават срещу парите си и не ги интересува "какво би станало ако цената отиде някъде си и дали ФФ ще се увеличи или намали" ......... това никой пряко не го касае освен ................. мажо, разбира се

                      не е препоръка - нямам акции на ХИМ

                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                        Инокений , или както ти е ника.... мислиш ли че намаляването на ФФ е добре за останалата шепа инвеститори ?
                        Еми един ден ако пазара оцени акцията по-справедливо (4-5 лв. за книга) може пак да порасте флота
                        Гледай на случващото се сега като на обратно изкупуване поради несправедливо ниска оценка.

                        Коментар


                        • Инокений , или както ти е ника.... мислиш ли че намаляването на ФФ е добре за останалата шепа инвеститори ?

                          Коментар


                          • FF 20.11% / -0.05%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                              алигаторът нещо няма апетит днес, дали е болен или се наяде или е убеден, че храната сама ще влезе в устата му, не знам, но не гони дребосъка ..
                              Няма страшно Петьо.Който продал ,продал.Изхода ще е много тесен.

                              Коментар


                              • алигаторът нещо няма апетит днес, дали е болен или се наяде или е убеден, че храната сама ще влезе в устата му, не знам, но не гони дребосъка ..
                                Last edited by petyob; 12.10.2018, 18:49.

                                Коментар

                                Working...
                                X