IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Данъците объркват положението доста. Иначе от отчета ми прави впечатление, че е доста по-обяснителен. Има явно желание за промяна в поведението.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      няма такова нещо ....... получавам солидни лихви всеки месец и дори след начисление на таксите остава доста повече от това да бях взел 6 ст. дивидент и да бях натрупал 60-70 ст. капиталова загуба като теб!!!

      пари в ХИМ няма кой да налива освен алигатора ....... просто момента е такъв и затова положението е такова ........ ако дивидента беше двоен и цената щеше да е бленуваната тройка с гарнитура, но засега е толкова...
      От коя банка са солидните лихви? Питам за един приятел.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
        Не е зле положението. 15 стинки. Да видим кой накъде. От утре.
        само 5-6% по зле спрямо 2017 ........ консолидирания може да навакса .......... а, дано, ама...

        не е препоръка - нямам акции
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Не е зле положението. 15 стинки. Да видим кой накъде. От утре.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            В момента депозитите носят 0.5% ,ако сметнеш и таксите лихвата е отрицателна.Пък дали скоро ще ще или няма да ще ще видим.
            няма такова нещо ....... получавам солидни лихви всеки месец и дори след начисление на таксите остава доста повече от това да бях взел 6 ст. дивидент и да бях натрупал 60-70 ст. капиталова загуба като теб!!!

            пари в ХИМ няма кой да налива освен алигатора ....... просто момента е такъв и затова положението е такова ........ ако дивидента беше двоен и цената щеше да е бленуваната тройка с гарнитура, но засега е толкова...
            Last edited by polki; 28.01.2019, 08:17.
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              някои хора като пишат, че дивидента от ХИМ щял да се равнява на депозит в банка даже и не се замислят, че 6 ст. дивидент на 4 лв. е 1,5% доходност ........... скоро всички бг банки ще дават по повече

              тук 10 години не даваха дивидент на акциите ......... какво пречи пак да наложат едно десетгодишно ембарго? ....... някой ще им забрани ли?
              В момента депозитите носят 0.5% ,ако сметнеш и таксите лихвата е отрицателна.Пък дали скоро ще ще или няма да ще ще видим.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                логично от както дават дивидент по обикновените...борят се да увеличават печалбата с 10-20% годишно а от там и дивидента с толкова...бавно и амбициозно градят доверие и промяна на имиджа ...всички печелят и всички са доволни!
                Депозит в хим!
                просто е...но хората докато се усетят цената ще е 4лв
                някои хора като пишат, че дивидента от ХИМ щял да се равнява на депозит в банка даже и не се замислят, че 6 ст. дивидент на 4 лв. е 1,5% доходност ........... скоро всички бг банки ще дават по повече

                тук 10 години не даваха дивидент на акциите ......... какво пречи пак да наложат едно десетгодишно ембарго? ....... някой ще им забрани ли?
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
                  Ipo-то беше на 4 ... пфу.. преди 15 г... каква сделка е това


                  4 ли каза?

                  той на 4 им ги прибра първия път парите, а после повтори на 11 понеже на жабчетата им се услади ............ сега алигатора и на 2,50 е готов да им раздаде неограничено количество кой колкото поиска хартийки
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                    логично от както дават дивидент по обикновените...борят се да увеличават печалбата с 10-20% годишно а от там и дивидента с толкова...бавно и амбициозно градят доверие и промяна на имиджа ...всички печелят и всички са доволни!
                    Депозит в хим!
                    просто е...но хората докато се усетят цената ще е 4лв
                    Ipo-то беше на 4 ... пфу.. преди 15 г... каква сделка е това

                    Коментар



                    • Първоначално изпратено от cimeonoff Разгледай мнение
                      Уважаеми господин 15%.
                      ​​​​​​ Бих искал да ми отговорите в проценти, с колко вашето доверие в компанията се е повишили към днешна дата?
                      логично от както дават дивидент по обикновените...борят се да увеличават печалбата с 10-20% годишно а от там и дивидента с толкова...бавно и амбициозно градят доверие и промяна на имиджа ...всички печелят и всички са доволни!
                      Депозит в хим!
                      просто е...но хората докато се усетят цената ще е 4лв
                      Last edited by Scottie Pippen; 27.01.2019, 23:40.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cimeonoff Разгледай мнение
                        Уважаеми господин 15%.
                        ​​​​​​ Бих искал да ми отговорите в проценти, с колко вашето доверие в компанията се е повишили към днешна дата?
                        Повишило спрямо кой момент, г-н Симеонов - вчера, преди седмица, година, или 2004г...?

                        Коментар


                        • Уважаеми господин 15%.
                          ​​​​​​ Бих искал да ми отговорите в проценти, с колко вашето доверие в компанията се е повишили към днешна дата?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


                            Maлко наивничко си ми звучи.
                            Особено на фона на това че по пазара има и дивидентни аристократи с половин век + история и 7.5% дивидентна д/ст.
                            Наблегнах на думата перспективни. През годините може да има и 10, и 20% доходности, но това са еднократни ефекти, съвкупност от благоприятни събития, които не биха могле да се повтарят всяка година и т.н.! Ако имаше такива компании, то доходностите на всички управляващи дружества биха били над 7,5%.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Няма как "да се изпусне" дадена компания да дава перспективни дивиденти над 4- 5% да кажем към днешна дата.

                              Maлко наивничко си ми звучи.
                              Особено на фона на това че по пазара има и дивидентни аристократи с половин век + история и 7.5% дивидентна д/ст.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                                [LIST=1][*]Колега запознат съм. Повишението започна след 20-ти декември 2017г. През целия месец бяха изтъргувани малко над 3 мил. акции при ръст от 6,49%.[*]ФФ не намалява всеки ден, можеш да провериш. В момента е 19,52%, но имаше момент в който беше 19.49%, т.е не само купуват, но и продават.
                                Разбирам те като цяло и си прав, че само времето ще покаже истината каква е. Само искам да уточня, че под ФФ аз нямам предвид формалния такъв, следен от ЦД. Акциите от агресивното изкупуване миналата година може и да не са променили това число, но съм убеден, че тези акции никога няма да излязат на пазара чрез аскове. Ако някога въобще излязат, то би било чрез огромна договорена сделка на цена със сигурност над 2,50.
                                Аз продадох Градус, за да влезна тук, при Фармата и малко БСО. Див. доходност не ми е приоритет, но е някакъв бенчмарк. Няма как "да се изпусне" дадена компания да дава перспективни дивиденти над 4- 5% да кажем към днешна дата. След време това число ще се промени заедно с основните лихви, но към днешна дата е горе-долу това.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X