IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение


    Виж мнението ти за Хим се надявам да е точно...,защото на Монти нямам никаква вяра в прогнозите.

    Те с Полки са от слънчоглед партията ...
    Вале 1, 4д,
    По добре спекулант отколкото подводен инвеститор....
    Нали знаеш защо се качваше досега Доверие , можеш да си пишете за Недоверие каквото каквото искате но в една главна квартира са пуснали туит преди няколко месеца когато беше около 2,5 - 3 ....
    Ама Ората мислят и решиха да вземат печалбата си в ръцете и в други акции да ги вкарат.... а не да чакат Годо на 10
    Пробваха и с вербална интервенция ,продажбите продължиха....10 далече а пет 100% печалба...
    Днес почнаха и да купуват, но продадените акции отидоха в ХИМ ...нещо като махало....5,5 ама повече не пускат нагоре....
    Парите ще ходят в Хим докато мажо не почне да продава....а това засега не е станало....
    Ако се изпусне ХИМ отиваме в зимна Епоха.....на БФБ.
    За мен Алтерко , Доверие ,Трейс ,Треидинга , Фиб са минало.....даже и да мине увеличението ....
    Само спекуланта мисли в мен за 10 % във Фиб...
    Last edited by Монти; 14.01.2020, 14:04.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Монти, за мен прогноза за Доверие 7 в средносрочен план е силно консервативна. За мен дори нереално песимистична. Проблема на начина ти на мислене е, че знаеш цената а не и стойността на нещата, и си нямаш и хабер от трендове. За сметка на това си много по-добър от мен в цъкането на бид и аск. Но при Доверие имаме огромна неоценена стойност и много як тренд, който за мен е само в началото си. Така погледнато песимизма ти е необоснован. Но за сметка на това мнението ти за хим е много вероятно да е вярно. Изобщо не го оспорвам.
      dddd мисля,че мнението ти относно доверие е твърде спекулативно.
      Огромната неоценена стойност за мен не е потвърдена от фактори, на които може да се има Доверие.
      За банката наистина са дадени страхотни резултати,но те са презентирани само от представители на Чичо и местни структури,а представянето на доверие холдинга в България не е много добро през последните десетина години.
      Относно тренда - наистина беше много як досега ,но дали ще продължи ?
      А дано ,ама... като гледам ,че нараства фри флота на дружеството в последно време....
      Иначе всяко интересно движение на умрялата ни нисколиквидна борса е добре дошло.

      Виж мнението ти за Хим се надявам да е точно...,защото на Монти нямам никаква вяра в прогнозите.

      Те с Полки са от слънчоглед партията ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        Пакета на ПФ Доверие май свършва/ши и нивото е 1,70 -1,72 ,мине ли се отива се на 1, 85-1,88 , има ли проблеми отива се на 1,63-1,65...
        За мен риска е 60/ 40 в полза на минаването...60 за ентусиазма и отчета , 40 за шорт фонда ..
        Вярно алчността е безгранична но от 2 лв на 5,70 лв е солидна печалба и всичките спекуланти на оградата и чакаме Годо...в холдинг Доверие..
        За мен 10-20% в хим и холдинг Варна са по вероятни от златна гъска от от 5,5 начало в Доверие?
        7 лв Доверие....как ви се струва ....ами малко ми е в повече здравия разум за такива надежди а това са 20 % качване....а 1,90 хим нормално ли е...?
        Когато беше на 2 лева, че и по надолу имаше причина, но сега има друга причина цената да бъде 5.7 лв. Не се заблуждавай от цифрите, а от потенциала, а тук е наистина голям. Според мен стойността на компанията е в пъти по висока от сегашната и вярвам, че пазара ще го оцени. Който иска да слиза, но аз съм твърдо на нея и вярвам, че няма да ме разочарова. Успех!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

          Е то втори ден всички продават доверие и купуват хим логично е да свърши пакета
          Не точно, днес са минали 12 х. лв. доверие, а 80 х. лв. Хим

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            Пакета на ПФ Доверие май свършва/ши и нивото е 1,70 -1,72 ,мине ли се отива се на 1, 85-1,88 , има ли проблеми отива се на 1,63-1,65...
            За мен риска е 60/ 40 в полза на минаването...60 за ентусиазма и отчета , 40 за шорт фонда ..
            Вярно алчността е безгранична но от 2 лв на 5,70 лв е солидна печалба и всичките спекуланти на оградата и чакаме Годо...в холдинг Доверие..
            За мен 10-20% в хим и холдинг Варна са по вероятни от златна гъска от от 5,5 начало в Доверие?
            7 лв Доверие....как ви се струва ....ами малко ми е в повече здравия разум за такива надежди а това са 20 % качване....а 1,90 хим нормално ли е...?
            Монти, за мен прогноза за Доверие 7 в средносрочен план е силно консервативна. За мен дори нереално песимистична. Проблема на начина ти на мислене е, че знаеш цената а не и стойността на нещата, и си нямаш и хабер от трендове. За сметка на това си много по-добър от мен в цъкането на бид и аск. Но при Доверие имаме огромна неоценена стойност и много як тренд, който за мен е само в началото си. Така погледнато песимизма ти е необоснован. Но за сметка на това мнението ти за хим е много вероятно да е вярно. Изобщо не го оспорвам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Пакета на ПФ Доверие май свършва/ши и нивото е 1,70 -1,72 ,мине ли се отива се на 1, 85-1,88 , има ли проблеми отива се на 1,63-1,65...
              За мен риска е 60/ 40 в полза на минаването...60 за ентусиазма и отчета , 40 за шорт фонда ..
              Вярно алчността е безгранична но от 2 лв на 5,70 лв е солидна печалба и всичките спекуланти на оградата и чакаме Годо...в холдинг Доверие..
              За мен 10-20% в хим и холдинг Варна са по вероятни от златна гъска от от 5,5 начало в Доверие?
              7 лв Доверие....как ви се струва ....ами малко ми е в повече здравия разум за такива надежди а това са 20 % качване....а 1,90 хим нормално ли е...?
              Е то втори ден всички продават доверие и купуват хим логично е да свърши пакета

              Коментар


              • Мисля ,че трябва да се затвърди Днес ентусиазма с голям оборот и премине днес 1,78- 1,80 за да се намалят за утре продавачите и да се отреже шорт фонда в началния етап, да бъде сам като продавач......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                  Хубаво де. Не са MSCI, а FTSE Russel. Въпрос на време е и MSCI да ги повишат: https://www.romania-insider.com/buch...ng-market-2019
                  Скоро някой ги повишил в нещо- ОК, но ръстът им е от години и възстановяването им е от години...т.е. дали сме имърджинг маркет или фронтиер не ни е оправданието, че се намираме, където сме

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                    Да не си им хвърлил око? За Трейс не знам, но за Доверие мога да ти кажа, че ще има повече хляб в нея от колкото в Хима и ЦКБ, Скоро ще се увериш. За мен е грешка излизането от Доверие и отиване в тези две акции. Не казвам, че няма да растат, а е Доверие повече ще расте и то по обясними причини. Няма препоръки, само споделям мнение, което може и да е грешно. Успех.
                    Пакета на ПФ Доверие май свършва/ши и нивото е 1,70 -1,72 ,мине ли се отива се на 1, 85-1,88 , има ли проблеми отива се на 1,63-1,65...
                    За мен риска е 60/ 40 в полза на минаването...60 за ентусиазма и отчета , 40 за шорт фонда ..
                    Вярно алчността е безгранична но от 2 лв на 5,70 лв е солидна печалба и всичките спекуланти на оградата и чакаме Годо...в холдинг Доверие..
                    За мен 10-20% в хим и холдинг Варна са по вероятни от златна гъска от от 5,5 начало в Доверие?
                    7 лв Доверие....как ви се струва ....ами малко ми е в повече здравия разум за такива надежди а това са 20 % качване....а 1,90 хим нормално ли е...?

                    Коментар


                    • https://www.youtube.com/watch?v=86URGgqONvA

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение

                        Кой ги повиши?
                        https://en.wikipedia.org/wiki/Frontier_markets
                        Според горния лист и Румъния и ние сме фронтиер

                        https://www.msci.com/market-classification
                        Хубаво де. Не са MSCI, а FTSE Russel. Въпрос на време е и MSCI да ги повишат: https://www.romania-insider.com/buch...ng-market-2019

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                          Лошото е, че ние още се водим Frontier Marker, а не Emerging Market. Румънците ги повишиха в Emerging Market и автоматично почват да влизат в една камара индекси на MSCI примерно. A това само по себе си дава мощен тласък нагоре.
                          Кой ги повиши?
                          https://en.wikipedia.org/wiki/Frontier_markets
                          Според горния лист и Румъния и ние сме фронтиер

                          https://www.msci.com/market-classification

                          Last edited by MaseratiSUV; 14.01.2020, 11:09.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Треис и Доверие ,според мен ще връщат......И понеже съм наивен и имам малко кеш напред , купих няколко иляди + хим за да ви досаждам след месец.....ако сте сгрешили!
                            Да не си им хвърлил око? За Трейс не знам, но за Доверие мога да ти кажа, че ще има повече хляб в нея от колкото в Хима и ЦКБ, Скоро ще се увериш. За мен е грешка излизането от Доверие и отиване в тези две акции. Не казвам, че няма да растат, а е Доверие повече ще расте и то по обясними причини. Няма препоръки, само споделям мнение, което може и да е грешно. Успех.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение

                              А нов максимум кога?
                              Шихан вълна 3 от най-голям порядък като нищо може да с случва в момента. Пак международните гурота призовават да се инвестира в емърджинг маркетс и в смол капс... Само Ник Василев трябва да докара още 100-200 млн инвестиции в ИТФ-а, а ШиханЪТ трябва да се стегне в кръста и да обяви по-снонси дивиденти и нещо голямо, както да поизпоми цената, за да може да емитира конвертируеми/обикновени акции или дълг, с които да финансира експанзията си Трябва му мащабен проект на Шиханът
                              Лошото е, че ние още се водим Frontier Marker, а не Emerging Market. Румънците ги повишиха в Emerging Market и автоматично почват да влизат в една камара индекси на MSCI примерно. A това само по себе си дава мощен тласък нагоре.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                                А 5лв когааа?
                                А нов максимум кога?
                                Шихан вълна 3 от най-голям порядък като нищо може да с случва в момента. Пак международните гурота призовават да се инвестира в емърджинг маркетс и в смол капс... Само Ник Василев трябва да докара още 100-200 млн инвестиции в ИТФ-а, а ШиханЪТ трябва да се стегне в кръста и да обяви по-снонси дивиденти и нещо голямо, както да поизпоми цената, за да може да емитира конвертируеми/обикновени акции или дълг, с които да финансира експанзията си Трябва му мащабен проект на Шиханът

                                Коментар

                                Working...
                                X