IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Що бе Полки, какво имаш предвид, като казваш работа !?


    за работата ли питаш? ........ ще ти кажа така ...... ти, ако имаш 1000 компании и си ги раздала да се управляват "на знайни и незнайни воини" и тези активи години наред не носят очакваната печалба (например между 7 и 10 години не се избива инвестицията) ...... ти какво би направила?

    аз лично бих седнал в кабинета си и бих започнал да ги викам един по един тези назначени "меринджеи-воини" да дойдат на килима и да ми дадат обяснение на фундаменталния въпрос: "що така, бе, миме, аджеба..."

    след това уши ли ще мачкам, уши ли ще режа или направо глави - не знам ...... ще решавам на място...

    но е смешно ХИМ да е вадила двойна печалба с далеч по-малко активи преди 12 години спрямо сега

    не препоръчвам по-горе под "рязане на глави" да се чете и възприема буквално, а по-скоро да се сменя меринджея
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение



      сега ще трябва да се запретнат ръкавите и да се започне работа ..... в това число и шихана, а не по цял ден да се седи в залата за тренировки...
      Що бе Полки, какво имаш предвид, като казваш работа !?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

        На колко ст. ти е поръчката купува и колко бройки търсиш да купиш ?
        Не търся. Чакам да видя как ще се реформират. Това е структура от началото на 2000 г. 2020 сме, виждаме, че светът е друг, и тази криза, ако не друго точно това ни казва.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
          Така е, тази криза дойде неочаквано, но е възможност. Видно е че 20то десетилетие ще е различно от 00те или 10тото.
          Който не се промени, ще страда.
          На колко ст. ти е поръчката купува и колко бройки търсиш да купиш ?

          Коментар


          • Така е, тази криза дойде неочаквано, но е възможност. Видно е че 20то десетилетие ще е различно от 00те или 10тото.
            Който не се промени, ще страда.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

              По натам още по-малко ще струват или ще фалират дори ако не се инвестира или реформират. С наличните пари следва да инвестират в това с което ще останат.
              преди 3 години ги пишех тези неща ........ тогава имах 3 репа тук, а съакционерите в тази тема ми отговаря да продавам и да се махам ...... дразнеха се от написаното...

              сега ще трябва да се запретнат ръкавите и да се започне работа ..... в това число и шихана, а не по цял ден да се седи в залата за тренировки...
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                Ликвидация значи продажба на преценените за ненужни и не достатъчно рентабилни активи.. И ти реши че точно сега е времето!?
                Говорим за продажба, не за подаряване!
                По натам още по-малко ще струват или ще фалират дори ако не се инвестира или реформират. С наличните пари следва да инвестират в това с което ще останат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
                  Днес ще тествате ли 0.90?
                  Защо?
                  М.... . ш..... ..й.о!

                  Коментар


                  • Днес ще тествате ли 0.90?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                      Сега е времето след 13 Май, всички големи компании да се замислят, какво не им трябва от кервана с всякакви активи, имоти, предприятия-гробници от преди 10 ноември и да разкарат всичко ненужно - с две думи ликвидация.
                      Ликвидация значи продажба на преценените за ненужни и не достатъчно рентабилни активи.. И ти реши че точно сега е времето!?
                      Говорим за продажба, не за подаряване!

                      Коментар


                      • Сега е времето след 13 Май, всички големи компании да се замислят, какво не им трябва от кервана с всякакви активи, имоти, предприятия-гробници от преди 10 ноември и да разкарат всичко ненужно - с две думи ликвидация.

                        Коментар


                        • В X3 news има уведомление за отложени отчети.

                          УВЕДОМЛЕНИЕ От Химимпорт АД с ЕИК 000627519 във връзка със Закона за мерките и действията по време на извънредното положение, обявено с решение на Народното събрание от 13 март 2020 г., който е обнародван в брой 28 от 24.03.2020 г. на Държавен вестник, за удължаване на сроковете за представяне на финансово – отчетна информация от страна на емитентите. приключващи на 31 декември 2019 г. или следващи периоди, в контекста на COVID-19 Уважаеми Дами и Господа, Уведомяваме Ви, че Ръководството на Химимпорт АД , предвид загрижеността си към своите служители и придържайки се към препоръките на Министерство на здравеопазването, на СЗО както и препоръките за организиране на работния процес, които Министерството на труда и социалната политика разпространи,което своя страна води до относителни затруднения в комуникационните процеси, взе решение да публикува своите отчети съгласно новите положения в параграф 45 т. 1 и 2 от Закона за мерките и действията по време на извънредно положение, както следва: • Информация по 100н ал.1 от ЗППЦК – до 31 юли 2020 г. • Информация по 100н ал.2 от ЗППЦК - до 31 юли 2020 г. • Информация по 100о 1 ал.1 от ЗППЦК - до 30 септември 2020 г. • Информация по 100о 1 ал.2 от ЗППЦК - до 30 септември 2020 г. • Информация по 100о ал.1 от ЗППЦК - до 30 септември 2020 г. • Информация по 100о ал.2 от ЗППЦК - до 30 септември 2020 г. . 30 март 2020г.


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от HiperioN Разгледай мнение

                            Трябва да ти кажа, че и при мен портфейла ми нарастна 3-4 пъти за посочения период, след като разпродадох почти на всичко през 2007 октомври и ноември.Уцелих връх, но точното дъно не можах и купувах по малко за да се застраховам. От там и печалбата спадна. Вероятно си по - рисков играч от мен и затова имаш по-висока доходност. Аз лично не изпадам в крайности и портфейла ми е голям за БФБ... та на кратко съм си много доволен.
                            Ще наблюдаваме тежка година и бавно движение нагоре, след като се смени посоката.
                            поздравление ...... смятам, че това е важното ....... в дългосрочен план портфейла да расте ...... от опит знаем, че ще има моменти (месеци, години) когато доходността ни ще я няма ....... ще има години когато доходността ни ще е висока ........ за мен е важно след 5 или след 10 години да съм доволен от себе си, а моите критерии са високи...
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                              Ще бъде удължена. Който си мисли нещо друго е неосъзнат ъпър.
                              Аз съм осъзнат такъв..
                              И не само на думи, но и на дела.....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                не мисля, че следващият месец карантината ще продължи и съответно падане на борсите няма да има ....... според мен след 3 седмици карантината у нас ще приключи...



                                за някои може да е ръждясала пружината през 2007 год. и да са останали да чакат онези нива ..... специално за мен мога да кажа, че от 2009 до 2018 год. портфейла ми нарасна с над 500% и на няколко пъти пружината яко се разспъна ....... ще съм доволен в следващите 10 години да постигна същата доходност като при предните 10 години ...... пък нека пружината да е ръждясала...
                                Трябва да ти кажа, че и при мен портфейла ми нарастна 3-4 пъти за посочения период, след като разпродадох почти на всичко през 2007 октомври и ноември.Уцелих връх, но точното дъно не можах и купувах по малко за да се застраховам. От там и печалбата спадна. Вероятно си по - рисков играч от мен и затова имаш по-висока доходност. Аз лично не изпадам в крайности и портфейла ми е голям за БФБ... та на кратко съм си много доволен.
                                Ще наблюдаваме тежка година и бавно движение нагоре, след като се смени посоката.

                                Коментар

                                Working...
                                X