IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

    ееех деца
    Едно време какви ралита имаше...
    Вдигне се с 10% предиобяд.
    Отидеш да се наобядваш, върнеш се, цената скочила с още толкова.
    Вадиш и смяташ с калкулатора с колко си забогатял на хартия докато си изял една шкембе чорба с тройка кебапчета...
    аз само съм чел за събитията 2006/7 и съм косвен участник, имах дялове в договорен фонд по него време и от една прилична сума печалба стана прилична сума загуба

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

      Не ми се отдават прогнозите...за утре не знам иска ми се да ходим на север, но знае ли човек....
      Как мислите ще видим ли коледно рали тук и по други позиции?
      ееех деца
      Едно време какви ралита имаше...
      Вдигне се с 10% предиобяд.
      Отидеш да се наобядваш, върнеш се, цената скочила с още толкова.
      Вадиш и смяташ с калкулатора с колко си забогатял на хартия докато си изял една шкембе чорба с тройка кебапчета...
      Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        А утре?!?
        Не ми се отдават прогнозите...за утре не знам иска ми се да ходим на север, но знае ли човек....
        Как мислите ще видим ли коледно рали тук и по други позиции?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

          Сутрешният ми опит за познаване на цената на затваряне днес претърпя пълно фиаско
          А утре?!?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

            Сутрешният ми опит за познаване на цената на затваряне днес претърпя пълно фиаско
            Ще чакалите малко Дръвчо да ви настигне.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
              Според мен преодоляхме съпротивта на 1.6 и пътя нагире до следващат е откри мисля около 1.8. Затваряне днес на 1.67
              Не е препоръка само предположения...
              Сутрешният ми опит за познаване на цената на затваряне днес претърпя пълно фиаско

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                Ха, този пичага със сходните аскове от по 486, 485 и т.н. бройки го бях забравил. Ето, че пак е в играта.
                нали го знаеш, че като продаде отдясно се нарежда отляво

                докато в един момент не го помете валяка и в следващия момент купува с 10% над цената на която е продал...

                всеки луд с номера си
                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                  Аз виждам, че резервите даже са се увеличили с 2,6 млн. и има на 1 млрд. постъпления от продажба на инвестиции....
                  Хора научете се да четете финансови отчети.
                  На стр. 4 от консолидирания отчет за 2015 (одитиран) е собствения капитал.
                  Там има ред - Дял от изменение на инвестициите отчитани по метода на собтствения капитал - за 2015 година имаме отписване от резервите за 86 милиона. Без обяснение. Какво е това? Това директно бърка в размера на капиталовата секция. Ясно?
                  Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    Ха, този пичага със сходните аскове от по 486, 485 и т.н. бройки го бях забравил. Ето, че пак е в играта.
                    Той никога не е излизал . Има го по много позиции с оферти около 800 лв.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                      Именно. Обаче може да вкараш и креативно счетоводство и дебита вместо да го даваш на текущ разход го вкарваш срещу резерви - т.е. намаляваш резервите. Погледни им резервите за периода. Директно намаляват с над 90 милиона - без обяснение.
                      Не знам какъв отчет гледаш, ама резервите не намаляват с 90 мил.

                      Това което намирам е, че "През 2015 г. Групата прехвърля контрола си върху Фрапорт ТСЕМ АД и рекласифицира инвестицията си с оглед на бъдещите си планове.",

                      което за мен значи, че вече не ги водят като инвестиция в асоциирано предприятие, а като нещо друго...примерно финансов актив, където имаме ръст.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                        Именно. Обаче може да вкараш и креативно счетоводство и дебита вместо да го даваш на текущ разход го вкарваш срещу резерви - т.е. намаляваш резервите. Погледни им резервите за периода. Директно намаляват с над 90 милиона - без обяснение.
                        Аз виждам, че резервите даже са се увеличили с 2,6 млн. и има на 1 млрд. постъпления от продажба на инвестиции....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                          Ako продаде 115 милиона по баланс за 0 лева ще има 115 милиона счетоводна загуба от операцията.
                          Именно. Обаче може да вкараш и креативно счетоводство и дебита вместо да го даваш на текущ разход го вкарваш срещу резерви - т.е. намаляваш резервите. Погледни им резервите за периода. Директно намаляват с над 90 милиона - без обяснение.
                          Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                            Поради факта, че знам, че Г-н Керезов ще прочете тези редове, има следния много важен въпрос. Към 31.12.2015 в конс отчет на Хим прави много силно впечатление "липсата" на инвестицията от 40% във Фрапорт, оценена преди това на близо 115 милиона лева. Като много внимателно прегледах отчета видях и много сериозни отписвания от резервите на стойност близо 90 милиона. И за двете неща няма обяснение никъде. Много мирише на следната счетоводна операция - Дт. Резерви Кт. Инвестиции- ако операцията е такава си е чиста кражба - т.е. Хима продава инвестиции за 115 милиона по баланс за 0 лева.

                            Г-н Керезов, бихте ли ни казали какво точно аджеба е станало с тези инвестиции на Хим във Фрапорт?
                            Ako продаде 115 милиона по баланс за 0 лева ще има 115 милиона счетоводна загуба от операцията.

                            Коментар


                            • Повече играчи = по-голяма ликвидност. Всички са добре дошли. Всеки да си играе играта, а пък накрая ще теглим чертата. Тогава се вижда коя игра е донесла по-голяма доходност в %.

                              Коментар


                              • Ха, този пичага със сходните аскове от по 486, 485 и т.н. бройки го бях забравил. Ето, че пак е в играта.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X