IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение

    И в случай , че това според теб е вярно , нямаш ли някакви притеснения?Та и късмет пожелаваш?!? Макар , че ако написаното от теб е близо до истината, нищо друго освен късмет не ни остава.
    Няма как да е различно-огромни активи,ниска рентабилност.Нали е бизнес,а идеята на всеки бизнес е да извлича максимална печалба.Собствениците не са идиоти-при резултатите в отчета, по-ефективно е да продатат всичко и парите в банка.За мен всичко е счетоводна игра.Виж Лукоил-над 15 млрд. оборот, печалба все нямат/по спомен/....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
      Какво ви притеснява отчета?Според мен е писан точно така-листчета с крайните числа,но счетоводителят е стимулиран не със бой а, с бентли /поне/. Явно искат да дадат малък дивидент и ги разбирам.Човешката алчност е безгранична и бихме искали всяка година все по-голям и по-голям дивидент. А така-стимул на цената,че има пак дивидент,силен следващ отчет.....и така със малки стъпки-РАКЕТААААААА.Успехи на всички!
      И в случай , че това според теб е вярно , нямаш ли някакви притеснения?Та и късмет пожелаваш?!? Макар , че ако написаното от теб е близо до истината, нищо друго освен късмет не ни остава.

      Коментар


      • Чакаме консолидирания !

        Коментар


        • Какво ви притеснява отчета?Според мен е писан точно така-листчета с крайните числа,но счетоводителят е стимулиран не със бой а, с бентли /поне/. Явно искат да дадат малък дивидент и ги разбирам.Човешката алчност е безгранична и бихме искали всяка година все по-голям и по-голям дивидент. А така-стимул на цената,че има пак дивидент,силен следващ отчет.....и така със малки стъпки-РАКЕТААААААА.Успехи на всички!
          Last edited by 0; 31.01.2017, 09:14.

          Коментар


          • Не съм доволен от това, което ни показва в отчета този мастодонт(не че съм го и чел сериозно). Понякога си мисля, че отчетите тук ги пише във някаква тъмна стаичка един подпухнал от бой и насинен счетоводител, който на кратка бележчица получава указания каква тенденция трябва да следва и какви числа трябва да получи! Няма ли кой да му каже на тоя чичо, че тенденцията се обърна и вече БВП расте и трябва да бута цифрите и печалбата нагоре, а не пак надолу!!!
            Шегата на страна - толкова много активи, а печалбата пада и пада и пада. Като не се справят, защо не поканят професионален мениджмънт който да ги поведе към ръст на печалбата -- могат да си го позволят!

            п.п. и г-н Керезов ако имате време моля за отговор - до кога най-голямата по активи публична компания ще поддържа толкова НЕПУБЛИЧЕН и мизерен сайт? Последната презентация там за холдинга е от 2013г. Нищо ли не успяхте да промените/подобрите в компанията от тогава? Едни отчети с едни локуми вътре дето разказват как е почнала кризата и други исторически случки и това е целия сайт?!?! Че по-добре сложете линк към X3 news, няма смисъл да хабите място на някой сървър!!! Вземете пример от собствениците на Холдинг Варна какъв корпоративен сайт имат, е повечето инфо е от 2014 ама е шаренко. Аз не ги познавам, ама вие сте от Варна сигурно ги знаете кои са...

            За ЕТФ-а няма да питам ....
            Last edited by tony1975; 31.01.2017, 09:02.

            Коментар


            • Към 31 декември 2016 г. задълженията за дивиденти по привилегировани акции са: 9 063 000лв, ако разпределят дивидент по обикновените акции и запазят сегашното разпределение на печалбата (70%) той ще е колкото миналата година или подобен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dolce Разгледай мнение

                Имат да плащат по тях още мисля.Но някой да сподели за задълженията
                Спадат драстично, но пък те са раздавали бая пари, ако съм разбрал правилно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dolce Разгледай мнение

                  Имат да плащат по тях още мисля.Но някой да сподели за задълженията
                  Половин дивидент по привилегията имат да дават,не звучи много добре отчета за пореден път

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                    Вече няма привилегировани, така че не се знае..
                    Имат да плащат по тях още мисля.Но някой да сподели за задълженията

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                      Ако отново се разпредели дивидент ,то той почти със сигурност ще е по -малък от предходния!
                      Вече няма привилегировани, така че не се знае..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                        Някой да е прегледал вече отчета?
                        Ако може да сподели с няколко думи...
                        Спад на нетната печалба и на приходите от финансова дейност. Но не е чак толкова зле. По спомен на акция май 14 ст. печалба.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                          Някой да е прегледал вече отчета?
                          Ако може да сподели с няколко думи...
                          Ако отново се разпредели дивидент ,то той почти със сигурност ще е по -малък от предходния!

                          Коментар


                          • Някой да е прегледал вече отчета?
                            Ако може да сподели с няколко думи...

                            Коментар


                            • Дано един ден това чакане и това протакане да се възнаградят ценово подобаващо.
                              The strongest stand last.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                                ...
                                Второ акции на Хим имат само 3 ПФ - ДСК,ИНГ и Бъдеще , но при последните 2 са малко .
                                ...
                                Връзката е друга, че Хим има два ПФ, които имат едни акции от групата... Но ще видим скоро.. мисля че са се подготвили за тестовете.. с резултата на ЦКБ при тестовете на банките доказаха че знаят как

                                Коментар

                                Working...
                                X