IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
    въпреки, че започнаха да раздават дивидент се вижда, че никой не им иска акциите, а ако спрат да дават тези няколко трохи цената съвсем ще се спихне...

    и понеже никой не им иска акциите то и никой не вижда причина да влага получения дивидент обратно в акции на компанията ................... омагьосан кръг от който като, че ли няма излизане...
    Никой не ти е виновен ,че направи репо /предполага/ в неподходящ момент и сега освен,че плюеш акцията,но и пишеш неистини.Как така никой не иска акцията-това е може би най-ликвидната акция.Относно влагането на дивидентите абратно в нея,мисля че имаше анкета и повечето отговориха,че биха реинвестирали дивидента в нея.Емоциите са вредни в инвестирането.

    Коментар


    • На някой много му се искат ниски цени и се опитва да баламосва новаците с покупки на мижави бройки. Мен, като приличен (по продължителност и бройки) акционер, а не като спекулант, цената не ме вълнува особенно. Важното ми е да получавам добър дивидент и компанията да се развива и да е на печалба. Бръщолевенията на разни индианци, ферита-мерита и тем подобни, не ме вълнуват - нека си чешат езиците.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Моите очаквания са за спад на печалбата и тази година, след като игнорираме перото "данъци".
        и без да игнорираш ефекта от Q1 и включиш от перото "данъци", печалбата пак ще е по-ниска от предходната година ............... според мен, де...

        Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Мисля като Тонката, че дивидента би бил около 6 до 7 стотинки. Абсолютния кошмар би бил ако решат да ревизират дивидентната си политика и решат да не дадат никакъв за 2017.


        въпреки, че започнаха да раздават дивидент се вижда, че никой не им иска акциите, а ако спрат да дават тези няколко трохи цената съвсем ще се спихне...

        и понеже никой не им иска акциите то и никой не вижда причина да влага получения дивидент обратно в акции на компанията ................... омагьосан кръг от който като, че ли няма излизане...

        не знам какво би се получило, ако вместо да дават дивидент решат със същата сума да направят едно обратно изкупуване ................. дали тогава като си подкрепят акцията няма да предизвикат интерес на тълпата...

        но от друга страна пък мажо не го интересува цената на акцията и не му трябва обратно изкупуване ................... навярно даването на дивидент ги задоволява мажоритарите защото имат доказан доход с платени данъци, че не се знае след някоя година кой ще дойде на власт, а Цветан Василев "утъпка пътеките" и не се знае кои ще са следващите които ще минат по неговия път
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

          не трябваше ли за 2017 да има половин дивидент по привилигированите ?
          тази година получихме половината дивидент по привилегиите защото ги конвертираха в края на юни 2016 год.

          но би било хубаво и следващата година да ни отпуснат по половин дивидент на акция
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

            Винаги ме е било страх от хора, които не познавам! Сега няма да мога да спя спокойно...
            Last edited by vig; 02.11.2017, 16:59.

            Коментар


            • [QUOTE=vig;n3259097]

              Нека го е страх.

              Винаги ме е било страх от хора, които не познавам! Сега няма да мога да спя спокойно...
              Last edited by RUBLA; 02.11.2017, 16:19.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                Колега не бива така. Това може да е станло без негово желание. Аз имам така продадена 1 (една) акция на цена около 1.7. Но няма виновни. Така се получи .
                Нека го е страх.
                Last edited by RUBLA; 02.11.2017, 16:18.

                Коментар


                • Колега не бива така.. Това може да е станло без негово желание. Аз имам така продадена 1 (една) акция на цена около 1.7. Но няма виновни. Така се получи .
                  Last edited by RUBLA; 02.11.2017, 16:18.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                    Добре ,че не ти ги е продал по 1 лот ,че тогава стават златни
                    Може са му били последните
                    Според мен е от тези, които си мислят, че могат да "манипулират" пазара.
                    Last edited by RUBLA; 02.11.2017, 16:17.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vig Разгледай мнение
                      Дано бъде наказан мръсника, който ми е продал 18 акции! При 2 лева комисионна, къде ми отива цената?
                      Добре ,че не ти ги е продал по 1 лот ,че тогава стават златни
                      Може са му били последните

                      Коментар


                      • Дано бъде наказан мръсника, който ми е продал 18 акции! При 2 лева комисионна, къде ми отива цената?
                        Last edited by RUBLA; 02.11.2017, 15:22.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                          не трябваше ли за 2017 да има половин дивидент по привилигированите ?
                          Имаше от 2016 ,от 2009 г /7год. / от средата на годината до 2016г средата
                          Last edited by toto 2; 02.11.2017, 09:56.

                          Коментар


                          • Markov, имаше го, но отшумя като приказка

                            Коментар


                            • Я да видим, какво се случва в темата на най-подценената акция на БФБ.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                ти залагаш, но според мен е рано за прогнози за дивидента

                                все пак преди няколко седмици изплатиха дивидента за 2016 и до този момент са излезнали едва два отчета и половина за 2017 година

                                ще изчакам да видя каква ще е конс. печалба за 2017 и тогава ще прогнозирам размера на дивидента

                                в този ред на мисли смятам, че е по-умесно да видим какви са ни очакванията за печалбата която ще се покаже за тази година...

                                до този момент не виждам причина да ревизирам предположенията си и затова оставам на старото си мнение:

                                реално погледнато "залагам" на песимистично предположение и смятам, че печалбата ще продължи да се свива и за 2017г. ще е по-ниска от тази за 2016 г., а оптимистичната нотка е, че темпа на спад ще се забави

                                очаквам да прочета и вашите очаквания относно печалбата за 2017 г.

                                не е препоръка - имам акции
                                Консолидираните отчети нямат никакво отношение за дивидента. Не го казвам, за да се заяждам /убеден съм, че го знаеш/, а по-скоро за това, че Керезов го спомена на няколко пъти, смятайки % на отдадените дивиденти.
                                Моите очаквания са за спад на печалбата и тази година, след като игнорираме перото "данъци".
                                Мисля като Тонката, че дивидента би бил около 6 до 7 стотинки. Абсолютния кошмар би бил ако решат да ревизират дивидентната си политика и решат да не дадат никакъв за 2017.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X