IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Още преди две години, когато хима беше 1.1 и привилигированите 1.40+, преди конвертирането , логично беше да вземеш привилигированите.При конвертацията беше логично, че обикновените ще скочат,обявиха дивидент.Просто 90 % от привилигированите бяха на групата и нямаше логика да загубят толкова проценти. Така и стана ,обикновените за две седмици се върнаха на 1.40.Отделно че групата прибра не малки пакети в този диапазон.Лично мое мнение,може и някой друг да е прибрал големите пакети на чужденците,кой да знае...Сега явно има нещо замислено тук, което ще се обяви, когато цялата еуфория е към своя край.
    Last edited by Solid149; 01.02.2018, 19:53.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
      Който си може, си го може....
      И прогнози верни прави и анализите му точни....
      Браво, браво......
      здрасти лел4е ............ 4НГ и на тебе
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

        Много кратък срок им даваш, но дано познаеш!

        имам 100бр.
        напротив

        за 1 месец от началото на година цената на акцията на ХИМ се е качила с 37,51% , а за следващия 1 месец прогнозирам да се вдигне само с 10-20%

        но това е така само защото февруари е малък месец

        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Който си може, си го може....
          И прогнози верни прави и анализите му точни....
          Браво, браво......

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

            писах я преди месец като се разбра, че софармата ще заседне на 4,27, а се усещаше надигащата се сила при ХИМ-а

            до тук някои инвеститори изпуснаха 20% ............... да видим дали ще изпуснат и следващите 20%

            лично мнение - не е препоръка за каквото и да е - имам ХИМ и нямам Софарма
            Много кратък срок им даваш, но дано познаеш!

            имам 100бр. и ще си ги задържа поне докато видя поканата за оса
            Last edited by tony1975; 01.02.2018, 19:39.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

              Интересна теза, странното е че днес я чух от друго място...
              писах я преди месец като се разбра, че софармата ще заседне на 4,27, а се усещаше надигащата се сила при ХИМ-а

              до тук някои инвеститори изпуснаха 20% ............... да видим дали ще изпуснат и следващите 20%

              лично мнение - не е препоръка за каквото и да е - имам ХИМ и нямам Софарма
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                Корекция-Софарма-4,27лв/не 2.27лв/.Мечти ,мечти
                имах на предвид, че до сега софарма се движи между 4,22-4,27 ........... всички разбраха какво имам на предвид, но само на теб ти се струва, че е мечта

                пиша за минал период, ако ти прави впечатление и сега ще се поправя по-долу
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                  Първо гонеха 2.4 ключово, сега 2.5, утре например 2.60? И така на всеки 10 стишки.
                  Без препоръки!
                  ключовите съпротиви след 2,40 са на 3 лв. ; след това 3,60 и следващата е на 4 лв. ................. това са онези 4 лв. с които ХИМ-а стартира на БФБ през далечната вече 2006 година

                  2,50 или 2,60 или каквото и да е друга цена си е най-обикновенна цена през която трябва да премине акцията за да стигне съпротивите при които обикновенно се прехвърлят солидно количество акции и пакети ............. виждаш, че последните дни оборота си е нормален и се движи межди 30-40 х.лота и 70-80 х.лота при положение, че средния дневен оборот при ХИМ е 146 х.лота

                  както се вижда нищо съществено не се случва...
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alexander The Great Разгледай мнение

                    От горното излиза че данните в ЦД стават само за да се вижда броят на акционерите, защо не променят фрии флоута ???
                    Не! ЦД брои за ФФ пакетите под 5%, а БФБ тези под 2%, от там идва разликата.
                    ФФ по данните на БФБ намалява защото акционер с между 2 и 5% купува акции. А той пък надхвърли 2-та процента на 22.12.17 мисля че беше.. има едни големи пакетни сделки, можеш да ги видиш.
                    Успех на БФБ!
                    Всички сме били новобранци някога

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                      започват да се усещат вече ............... още преди месец при 2 лева ХИМ писах, че най-нормалното нещо е да се продаде софарма и да се купи ХИМ...

                      сега започнаха да стоплят .............. sell sfarm & buy CHIM

                      но болшинството "инвеститори" сега си мислят, че вече е късно да продават Софарма и да купят ХИМ, нали? мислят си, че тренда тук е на привършване и няма смисъл...

                      аз пък твърдя, че след 1 месец цената на ХИМ ще е поне с 10-20% по-висока от цената на Софарма считано от днешните нива и изобщо не е късно да се хване следващата вълна при ХИМ

                      пилците ще ги броим на 1-и март ................ днес 01.02.2018 г. ХИМ-а е 2,46 а Софарма 4.22

                      лично мнение - не е препоръка за каквото и да е - имам ХИМ и нямам Софарма
                      Интересна теза, странното е че днес я чух от друго място...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                        очаквам не само пакета да не е минал, но и цената на акцията на софарма да е по-ниска от сегашните 2,22-2,27 лв. на които се търгува
                        Корекция-Софарма-4,27лв/не 2.27лв/.Мечти ,мечти

                        Коментар


                        • Кеширалите, как е положението.
                          Да не сте напрегнати нещо.
                          Разбира се, това си е ваш проблем и това мен изобщо не ме интересува.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                            Сигурно би бил прав, но това при положение, че пакета на Фармата не е минал до тогава.
                            очаквам не само пакета да не е минал, но и цената на акцията на софарма да е по-ниска от сегашните 4,22-4,27 лв. на които се търгува
                            Last edited by polki; 01.02.2018, 19:27.
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bat sali Разгледай мнение

                              не е нужно нищо да се продава .... В ХИМ има почти 800 мл. лв. неразпределена печалба за изминали години , пона така пише в отчетите !
                              има ги .......... не съм казал, че ги няма

                              само казвам, че пазарната капилизация днес е 590 млн.лв., а неразпределената печалба е почти 800 млн.лв. от което следва, че акцията като струва 3,30 лв. пазарната капитализация ще се изравни с неразпределената печалба

                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                започват да се усещат вече ............... още преди месец при 2 лева ХИМ писах, че най-нормалното нещо е да се продаде софарма и да се купи ХИМ...

                                сега започнаха да стоплят .............. sell sfarm & buy CHIM

                                но болшинството "инвеститори" сега си мислят, че вече е късно да продават Софарма и да купят ХИМ, нали? мислят си, че тренда тук е на привършване и няма смисъл...

                                аз пък твърдя, че след 1 месец цената на ХИМ ще е поне с 10-20% по-висока от цената на Софарма считано от днешните нива и изобщо не е късно да се хване следващата вълна при ХИМ

                                пилците ще ги броим на 1-и март ................ днес 01.02.2018 г. ХИМ-а е 2,46 а Софарма 4.22

                                лично мнение - не е препоръка за каквото и да е - имам ХИМ и нямам Софарма
                                Сигурно би бил прав, но това при положение, че пакета на Фармата не е минал до тогава.

                                Коментар

                                Working...
                                X