IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няма станали милионери от взаимен фонд!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бе бях няколко дена на път. Гледам Тонито отворил друга тема.
    Има здрав левичарски уклон към ровене и нови теми той.

    Ма в този случай - само евала мога да му кажа. Готина е станала.
    Хубава дискусия гледам се е развила.

    15 Процентов - кефиш.
    Успехи !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
      9 причини защо да не инвестирате във взаимни фондове

      Доказателствата за ниската ефективност от хедж-фондовете и взаимните фондове продължават да заливат световните финансови пазари.

      Според последни данни на FT, 70% от печалбите на инвестиционните фондове са били усвоени от мениджърите, а не от инвеститорите.

      И докато е налице сериозно намаляване на доверието на инвеститорите за смисъла от това да плащат значителни такси и комисиони, за да участват в подобни инвестиционни схеми, то вероятността за преструктуриране на финансовите организации е много малка според Business Insider.

      1. По-слабо представяне

      Доказано е, че 75% от инвестиционните фондове от отворен тип се представят по-зле от средното за пазара в дългосрочен план, дори и без да се отчетат по-високите такси и комисиони, събирани от тези фондове.

      2. Скрити разходи

      Фондовете на практика крият разходите си, което прави трудно инвеститорите директно да ги сравняват. Разходите се влагат и приспадат от крайния резултат на фонда, което пък се отразява в цената на акциите. Така е много трудно инвеститорите да имат реална представа какво плащат, за да бъдат управлявани техните средства, а разходите могат да достигат до 5% от инвестираните средства.

      3. Агенционен принцип

      Повечето портфолио-мениджъри обикновено забогатяват от таксите и комисионите, които събират, а не толкова от постигнатите печалби за фонда. Както се казва „да сте виждали инвеститорски яхти по пристанищата?“.

      4. Проблеми с размерите

      Понякога фондовете стават толкова големи, че са трудноподвижни и нямат възможност да инвестират в относително по-малки компании, които традиционно имат склонност за по-добро представяне от големите компании.

      5. Риск за кариерата

      Фонд-мениджърите са поставени под изключително напрежение за реализиране на добри и постоянни тримесечни резултати, за да запазят работата си. Така те често са склонни да поемат по-големи рискове, рискувайки средствата на инвеститорите.

      6. Проблеми с адаптацията

      На фондовете им е изключително трудно да се адаптират бързо към променящата се среда, като например в момента - „включване и изключване на риска“. Това от своя страна води до изоставащи действия и често включване в приключили трендови движения.

      7. Историческо представяне

      Хората често имат склонност да избират фондове, които са се представяли добре в исторически план. Бъдещите резултати не бива да се обвързват с минали, а редица изследвания сочат, че портфолио-мениджъри на подобни фондове постигат по-ниска от пазарната средна доходност на новопостъпилите във фонда средства.

      8. Проблеми с излизането

      Някои по-слабо ликвидни фондове често изпитват проблеми при излизането на големи инвеститори. Това косвено засяга и останалите инвеститори, поради факта, че се налагат продажби на налични позиции, за да се осигури изискваната сума. Това пък може да окаже силен низходящ натиск върху книжата на някои по-слабо ликвидни позиции от продажбата на самия фонд.

      9. Липса на прозрачност

      Някои фондове публикуват основните си позиции, други-не. Дори и в тези случаи обаче информацията често е оскъдна и не се предоставят сведения кога фондът е влязъл в позиция, при какви нива и кога ги е продал. Всичко това до голяма степен води до непрозрачност за инвеститорите.
      Ето това е чудесна статия. А мен най-много ме притесняват комисионните и разбира се това, че няма никаква прозрачност. Не може ти да не знаеш в кои акции инвестират собствените ти пари
      Last edited by LuckyYou; 03.05.2013, 08:00.
      The best things in life are free. The second best things are very expensive!
      не е препоръка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Martingale Разгледай мнение
        А има ли фонд дето репликира софикс?
        ако не ти се занимава сам да си направиш портфейл включваш Софикс, то тогава можеш да възложиш тази задача на всеки един ИП да свърши тази работа срещу съответното възнаграждение...
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Martingale Разгледай мнение
          А има ли фонд дето репликира софикс?
          разбира се, че има

          това е софикса



          а този фонд му се явява реплика

          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • 9 причини защо да не инвестирате във взаимни фондове

            Доказателствата за ниската ефективност от хедж-фондовете и взаимните фондове продължават да заливат световните финансови пазари.

            Според последни данни на FT, 70% от печалбите на инвестиционните фондове са били усвоени от мениджърите, а не от инвеститорите.

            И докато е налице сериозно намаляване на доверието на инвеститорите за смисъла от това да плащат значителни такси и комисиони, за да участват в подобни инвестиционни схеми, то вероятността за преструктуриране на финансовите организации е много малка според Business Insider.

            1. По-слабо представяне

            Доказано е, че 75% от инвестиционните фондове от отворен тип се представят по-зле от средното за пазара в дългосрочен план, дори и без да се отчетат по-високите такси и комисиони, събирани от тези фондове.

            2. Скрити разходи

            Фондовете на практика крият разходите си, което прави трудно инвеститорите директно да ги сравняват. Разходите се влагат и приспадат от крайния резултат на фонда, което пък се отразява в цената на акциите. Така е много трудно инвеститорите да имат реална представа какво плащат, за да бъдат управлявани техните средства, а разходите могат да достигат до 5% от инвестираните средства.

            3. Агенционен принцип

            Повечето портфолио-мениджъри обикновено забогатяват от таксите и комисионите, които събират, а не толкова от постигнатите печалби за фонда. Както се казва „да сте виждали инвеститорски яхти по пристанищата?“.

            4. Проблеми с размерите

            Понякога фондовете стават толкова големи, че са трудноподвижни и нямат възможност да инвестират в относително по-малки компании, които традиционно имат склонност за по-добро представяне от големите компании.

            5. Риск за кариерата

            Фонд-мениджърите са поставени под изключително напрежение за реализиране на добри и постоянни тримесечни резултати, за да запазят работата си. Така те често са склонни да поемат по-големи рискове, рискувайки средствата на инвеститорите.

            6. Проблеми с адаптацията

            На фондовете им е изключително трудно да се адаптират бързо към променящата се среда, като например в момента - „включване и изключване на риска“. Това от своя страна води до изоставащи действия и често включване в приключили трендови движения.

            7. Историческо представяне

            Хората често имат склонност да избират фондове, които са се представяли добре в исторически план. Бъдещите резултати не бива да се обвързват с минали, а редица изследвания сочат, че портфолио-мениджъри на подобни фондове постигат по-ниска от пазарната средна доходност на новопостъпилите във фонда средства.

            8. Проблеми с излизането

            Някои по-слабо ликвидни фондове често изпитват проблеми при излизането на големи инвеститори. Това косвено засяга и останалите инвеститори, поради факта, че се налагат продажби на налични позиции, за да се осигури изискваната сума. Това пък може да окаже силен низходящ натиск върху книжата на някои по-слабо ликвидни позиции от продажбата на самия фонд.

            9. Липса на прозрачност

            Някои фондове публикуват основните си позиции, други-не. Дори и в тези случаи обаче информацията често е оскъдна и не се предоставят сведения кога фондът е влязъл в позиция, при какви нива и кога ги е продал. Всичко това до голяма степен води до непрозрачност за инвеститорите.
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Няма станали милионери от взаимен фонд!

              Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Здравейте,
              пак предстоят една купчина почивни дни без интересни финансови новини.
              Имам чувството че 2013 година най-накрая ще е повратна във тая пуста финансова криза и си викам дали да не стана по-агресивен в инвестициите си. През всичките години от 2009 насам продължавам да слагам освен директно на БФБ и във Взаимен фонд. Някой мъдър съфорумец беше казал че не знае някой да е станал милионер ч/з инвестиции във взаимен фонд!!! Има ли смисъл да продължавам да капя там или да насоча всичко под мое управление?
              Вярно е че ч/з ВФ получавам една диверсификация ако не в друго поне във мисленето, но е и факт че личните ми инвестиции нарастнаха доста а взаимните фондове буксуват и основно папат такси!!!

              п.с. какво мислите за новия :"Адванс Глобал трендс"?
              какво значи "Няма станали милионери от взаимен фонд!"???

              разбира се, че има станали милионери от взаимен фонд и то не един...

              общо взето на автора на темата му тече мисълта като брауново движение и си пише тук защото няма друга работа очевидно, а има 2 важни неща за които не се е сетил да посочи:

              - с какъв начален капитал се започва .................... то е ясно, че с 5 лева няма как да станеш милионер, но с една прилична инвестиция от 1/4 или 1/2 милион за няколко години може да станеш милионер

              - за какъв времеви хоризонт

              другото което е важно да се отбележи е в каква валута е така бленувания и желан милион ........................ защото както се задава ново комунистическо правителство няма да се учудя след 2-3 години 1 евро да е равно на 3900 лв. и $1 да се разменя срещу 3300 лв. ->>> позната родна картинка, нали
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                Няма как да се съглася. Tail рисковете на борсата (особено наща) са в пъти пъти по-големи, отколкото в банката на депозит! Ти не оценяваш нещата правилно според мен. Това важи и за малките играчи.
                Разбира се, че е по-рисковано, но всеки сам си решава границата на "разумния риск". Иначе съм против депозитите, защото вярвам, че те ще намаляват още повече в бъдещето. Страх ме е, че като се обърнем някой ден лихвата ще е 2-4%, а акциите да са станали твърде балонизирани. Тогава какво бих правил?
                Това разбира се си е мое мнение и не съм сигурен, че този сценарии ще се осъществи. Накрая всеки ще си сърба попарата. Може би след 5 г. примерно ще се разбере къде е била истината.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                  Толкова определящ, че даже за НИК може да се ползва Я кажи как докарваш 15%?
                  Питам щото от непублични в момента ми е към 8%, а от БФБ губя към 10.
                  Преди всичко искам да подчертая, че доходност от 13-15 % г. е смешна и аз не се гордея с нея. А иначе как съм я постигал:
                  1. Късмет - влезнал съм преди време в няколко АДСИЦа на по-ниски цени, чиито дори миналогодишните дивиденти надвишават 15%.
                  2. Малко спекула - при промеите в Софикс, когато се възползвам от индексните и задължението им да продават големи количества в определени дни, което мачка цената им временно.
                  3. Следене на 10тина компании, в които вярвам, че няма да фалират /със сериозна история, инвестиции, прилични мажоритари/ даващи към днешна дата 2-5% дивидентна доходност. Там пускам поръчки ниско, а след това се мъча да продам високо, което изисква огромно търпение. Цялата идея е, че съм спокоен при тези компании, ако се наложи да са в мен за голям период от време. Също съм оставил едни парички в сметката, дори да усреднявам при тях ако се наложи.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    мениджмънта ???
                    Аз не говоря от комисионни, аз имам предвид инвеститор Иначе мениджмънта ясно
                    The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                    не е препоръка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                      Между другото и аз съм склонен да се съглася, че е възможно да има станали милионери от купуване на дялове в ДФ и после продаване преди кризата. Все някой такъв би имало!
                      Виж какъв билионер ще станеш с депозити:


                      http://www.vsekiden.com/133930
                      ХАХАХАХАХХА Как не те е срам въобще да споменаваш тази "дУходност"

                      Коментар


                      • мениджмънта ???

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          има милионери много ясно
                          я пак помислете
                          Между другото и аз съм склонен да се съглася, че е възможно да има станали милионери от купуване на дялове в ДФ и после продаване преди кризата. Все някой такъв би имало!
                          The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                          не е препоръка

                          Коментар


                          • има милионери много ясно
                            я пак помислете

                            Коментар


                            • В момента фондовете на ОББ Асет мениджмънт са на добри нива за вход.Таксите са ниски и имат и СИП
                              Не е препоръка за инв.реш.
                              "Начинът да гледаш право в Слънцето,без да ослепееш е ти самият да светиш..."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                Лъки, % доходност е твърде определящ, за да се задоволяваме с по-нисък. Пример: Ако предположим, че ти си събирал по 1000 лв на година и си го правил 10 г. би имал 10 000 лв. На лихва 6,5% това би ти носило 650 лв./г. Сега предполагаме, че и аз спестявам по 1000 лв/ г., но изкарвам 13% доходност. Това означава, че аз те водя с 5 г. спестеяване, защото аз на 5тата г. ще имам същата доходост като твоята на 10тата.
                                А 13% годишна доходност може да си докара малък играч без проблеми с пренебрежимо нисък риск, стига да има дисциплина и да бъде опериран от прекомерна алчност!
                                Няма как да се съглася. Tail рисковете на борсата (особено наща) са в пъти пъти по-големи, отколкото в банката на депозит! Ти не оценяваш нещата правилно според мен. Това важи и за малките играчи.
                                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                                не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X