IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няма станали милионери от взаимен фонд!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Лъки, % доходност е твърде определящ, за да се задоволяваме с по-нисък. Пример: Ако предположим, че ти си събирал по 1000 лв на година и си го правил 10 г. би имал 10 000 лв. На лихва 6,5% това би ти носило 650 лв./г. Сега предполагаме, че и аз спестявам по 1000 лв/ г., но изкарвам 13% доходност. Това означава, че аз те водя с 5 г. спестеяване, защото аз на 5тата г. ще имам същата доходост като твоята на 10тата.
    А 13% годишна доходност може да си докара малък играч без проблеми с пренебрежимо нисък риск, стига да има дисциплина и да бъде опериран от прекомерна алчност!
    Толкова определящ, че даже за НИК може да се ползва Я кажи как докарваш 15%?
    Питам щото от непублични в момента ми е към 8%, а от БФБ губя към 10.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
      говорим за съвсем стабилна доходност - нещо горе долу като в ДФ-то Само че ДФ-то според мен си е доста доста по-рисково )
      Лъки, % доходност е твърде определящ, за да се задоволяваме с по-нисък. Пример: Ако предположим, че ти си събирал по 1000 лв на година и си го правил 10 г. би имал 10 000 лв. На лихва 6,5% това би ти носило 650 лв./г. Сега предполагаме, че и аз спестявам по 1000 лв/ г., но изкарвам 13% доходност. Това означава, че аз те водя с 5 г. спестеяване, защото аз на 5тата г. ще имам същата доходост като твоята на 10тата.
      А 13% годишна доходност може да си докара малък играч без проблеми с пренебрежимо нисък риск, стига да има дисциплина и да бъде опериран от прекомерна алчност!
      Last edited by 15%; 02.05.2013, 01:29.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        ааааа на врагът пари не давам
        Там ти е грешката Врагът може да бъде използван докато спре да бъде враг. След това лесно може да се преместиш на друго място (ако забележиш говорим за съвсем стабилна доходност - нещо горе долу като в ДФ-то Само че ДФ-то според мен си е доста доста по-рисково )
        Last edited by LuckyYou; 01.05.2013, 19:38.
        The best things in life are free. The second best things are very expensive!
        не е препоръка

        Коментар


        • Ха! Че твоя човек загуби всичко! И все ка дивидентни се беше натресъл.
          Най-добре направи си рисърч, и бягай от бфб.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
            Еее тони, пет процента ама сигурни. Я виж на бефебе как е, в най-добрия случай не мърдаш, а и бая нерви харчиш.
            Човече след "Кипър" не искам да чувам за сигурни депозити!!!
            Хайде сега няколко примера за обратното:
            М+С при средна 6,3/0,40ст(дивидент)=6% - капиталовата да кажем че се дължи на дивидента
            СФТРД при средна 1,6/0,20ст(дивидент)= 12% - капиталовата не я споменавам

            имам и други
            Импе къде е оная тема за дивидентите - да почваме да ги редим
            Last edited by tony1975; 01.05.2013, 16:43.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              ааааа на врагът пари не давам
              нали не мислиш че тоя процент ще стои дълго или че няма причина за "високите" му нива. Нали точно КТБ скоро ще се изпразни откъм кеш и това е един от методите за набирането му, ч/з по голяма депозитна маса.
              А и да го кажа така и 5% не са много
              Еее тони, пет процента ама сигурни. Я виж на бефебе как е, в най-добрия случай не мърдаш, а и бая нерви харчиш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                http://www.corpbank.bg/individual_customers_41.html
                И още едно уточнение - безсрочен депозит = не плащаш данък дивидент. Това са елементарни неща, трябва да ги знаете - най-високата лихва е там. Вие не можете да разберете, че от фирмите, които са най-псувани се печелят най-много пари. За да бъдат псувани, значи изяждат хляба на някой. А щом го изяждат, значи аз трябва да имам техни акции/ депозити ( в случая )
                Я кажи колко ти е високата доходност от безсрочен депозит ВЛОГАРЮ.? Щото на мен вчера ми показаха зелената книжка на баба ти- 0,2

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                  http://www.corpbank.bg/individual_customers_41.html
                  И още едно уточнение - безсрочен депозит = не плащаш данък дивидент. Това са елементарни неща, трябва да ги знаете - най-високата лихва е там. Вие не можете да разберете, че от фирмите, които са най-псувани се печелят най-много пари. За да бъдат псувани, значи изяждат хляба на някой. А щом го изяждат, значи аз трябва да имам техни акции/ депозити ( в случая )
                  ааааа на врагът пари не давам
                  нали не мислиш че тоя процент ще стои дълго или че няма причина за "високите" му нива. Нали точно КТБ скоро ще се изпразни откъм кеш и това е един от методите за набирането му, ч/з по голяма депозитна маса.
                  А и да го кажа така и 5% не са много

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    какъв депозит бе човек!?!?!
                    аз имам един свободен във ПИБ(2 годишен) и не бях гледал от година лихвите, ама онзи ден чукнах в Моите пари , ами те паднали до 3,5-4%
                    http://www.corpbank.bg/individual_customers_41.html
                    И още едно уточнение - безсрочен депозит = не плащаш данък дивидент. Това са елементарни неща, трябва да ги знаете - най-високата лихва е там. Вие не можете да разберете, че от фирмите, които са най-псувани се печелят най-много пари. За да бъдат псувани, значи изяждат хляба на някой. А щом го изяждат, значи аз трябва да имам техни акции/ депозити ( в случая )
                    The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                    не е препоръка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      така е,
                      но при цялото ми уважение и към двамата....едва ли ще доживеят още 30години за да забогатеем и ние и по скоро проблема е кои са фондовете в БГ които могат да те доближат до тази доходност без да ти излапат състоянието със такси.
                      Веднага ти казвам. Никой фонд няма да се доближи до подобна доходност. А и Сорос взима 20% от печалбите за годината като такса. Неговото си е хедж фонд, не е взаимен фонд. Така че няма начин някой да ти дава голяма доходност, устойчиво и да не ти съдира гърба от такси. И дори и да го прави, с таксите и с доходността, това няма начин как да е взаимен фонд. Ще е хедж фонд. А никой хедж фонд няма да вземе за управление парите на никой, ако той не вкара поне еди 150 -200 хиляди долара. Като дори и да иска да ги вкара пак не е сигурно че ще му ги вземат.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Да милионери няма.Има много загубили.Има дори такива глупаци които теглиха заеми и продаваха апартаменти и ниви.После плакаха.Много пъти съм обяснявал че не който иска да забогатява никога не трябва да инвестира в неща които самия той не контролира и управлява.Да си повериш парите на някого и да си мислиш че той ще спечели за теб е като да туриш вълк за пазач на стадото и да се надаш да се увеличават овцете и агнетата.Не е за вярване че има толкова наивни прости и алчни хора.
                        Mоже и да има такива, но те са били глупаци. На който му издържаха топките, едва ли се оплаква! Bulls make money, bears make money, pigs get slaughtered
                        Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                        Коментар


                        • По въпросите за вътрешната информация. Ако на това разчитате на борсата - по добре забравете за нея. Има си някакво ниво на ценности, което не трябва да се загърбва.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Ти не печелиш нито от имоти нито от инвестиции.Щото с депозит от 5000 няма какво да спечелиш.Ти просто си фантазираш.А и пенсиите не ги вдигат често и с много.Охранителната фирма в която са те взели и тя не дава повече от 310 кинта и на всичкото отгоре не са плащали още за януари.
                            Нямам депозит 5000, а 1000 и е от вчера. Петтях +1 са ми във ВФ. Това не са инвестиции а спестяване. Печеля единствено от имоти. Затова мисля да тегля нов кредит на много тънка лихвичка за да лапна още един имот, че ми не стигат. За охранителната фирма кефиш Надявам се като ми дадат януарската да прибавя още към депозита като баба и дядо със зелената книжка на ДСК.
                            Last edited by Лорда; 01.05.2013, 09:50.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                              Аз от ВФ имам малко по-добра доходност от банков депозит, затова и днес си направих такъв, въпреки отвращението ми към подобен род "инвестиция".
                              Щом докарваш ръст от личните ти инвестиции, не диверсифицирай. Аз печеля от имоти и пак ще набивам там.Диверсификацията е бошлаф работа.
                              Ти не печелиш нито от имоти нито от инвестиции.Щото с депозит от 5000 няма какво да спечелиш.Ти просто си фантазираш.А и пенсиите не ги вдигат често и с много.Охранителната фирма в която са те взели и тя не дава повече от 310 кинта и на всичкото отгоре не са плащали още за януари.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Здравейте,
                                пак предстоят една купчина почивни дни без интересни финансови новини.
                                Имам чувството че 2013 година най-накрая ще е повратна във тая пуста финансова криза и си викам дали да не стана по-агресивен в инвестициите си. През всичките години от 2009 насам продължавам да слагам освен директно на БФБ и във Взаимен фонд. Някой мъдър съфорумец беше казал че не знае някой да е станал милионер ч/з инвестиции във взаимен фонд!!! Има ли смисъл да продължавам да капя там или да насоча всичко под мое управление?
                                Вярно е че ч/з ВФ получавам една диверсификация ако не в друго поне във мисленето, но е и факт че личните ми инвестиции нарастнаха доста а взаимните фондове буксуват и основно папат такси!!!

                                п.с. какво мислите за новия :"Адванс Глобал трендс"?
                                Да милионери няма.Има много загубили.Има дори такива глупаци които теглиха заеми и продаваха апартаменти и ниви.После плакаха.Много пъти съм обяснявал че не който иска да забогатява никога не трябва да инвестира в неща които самия той не контролира и управлява.Да си повериш парите на някого и да си мислиш че той ще спечели за теб е като да туриш вълк за пазач на стадото и да се надаш да се увеличават овцете и агнетата.Не е за вярване че има толкова наивни прости и алчни хора.

                                Коментар

                                Working...
                                X