IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1000 лева на 10 места е по-добре отколкото 10 К на едно място?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Абе вълк, трънки, заради приказката фигуративно го казах.
    Но според мене повече от 6 акции не би трябвало да има човек понеже е трудно да ги следи адекватно, иначе ставаш разноглед.
    И естествено си прав че селекцията и нивото на влизане са най важни.

    Аз отсега си имам план как трябва да ми изглежда портфейла на БФБ след 1 година и като бройка и като % и нива за всяка акция и си го следвам стриктно.
    Най общо казано таргета ми е да имам базисна (без намаляване на активи) чиста 8% дивидентна доходност на портфейла, 56-62% да ми е в адсици, 12-16 в привилегировани и 22-25% в няколко растежни акции. Но не повече от 8, макс.9 акции общо. Вкл. и водещата дето е близо 1/2 от портфейла.
    Старал съм се да намеря баланса между поне 4-5 години дългосрочност, дефанзивност на портфейла, но и да имам определена гъвкавост и на какво да стъпя при по-рязка промяна на пазарната обстановка.
    Доколко съм успял/ще успея ...само бъдещето ще покаже.
    Засега знам отлично само следващите 4-5 месеца какво трябва да сторя.
    Макар че нашата е малко като на метеоролозите работата - колкото и да си професионал...се нещо ще те изненада. Ма в това му е и чара.

    Пиб, с този ти пост съм много съгласен, ако има някакво значение въобще.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Виж Пиб, за мен всичко е %. Ако изкарам от някоя акция 5 лв., с 50 е повече отколкото да изкарам от друга 2000 лв с 25000. Друго важно нещо поне според мен е избора на самата акция - това е най-важното, защото когато реша, че вярвам някому, аз ъм готов до усреднявам до край! За мен при малките инвеститори възможността за усредняване е най-важното!
      Хубаво е да се чувстваме вълци, но на мен специално реалността надделява над мечтите. Какви вълци, колко милиона имаш, та предпочиташ да си вълк? Сещаш ли се ако този чат го чете някой като Банев, Прокопиев, Донев и т.н. как ще се усмихне?
      Абе вълк, трънки, заради приказката фигуративно го казах.
      Но според мене повече от 6 акции не би трябвало да има човек понеже е трудно да ги следи адекватно, иначе ставаш разноглед.
      И естествено си прав че селекцията и нивото на влизане са най важни.

      Аз отсега си имам план как трябва да ми изглежда портфейла на БФБ след 1 година и като бройка и като % и нива за всяка акция и си го следвам стриктно.
      Най общо казано таргета ми е да имам базисна (без намаляване на активи) чиста 8% дивидентна доходност на портфейла, 56-62% да ми е в адсици, 12-16 в привилегировани и 22-25% в няколко растежни акции. Но не повече от 8, макс.9 акции общо. Вкл. и водещата дето е близо 1/2 от портфейла.
      Старал съм се да намеря баланса между поне 4-5 години дългосрочност, дефанзивност на портфейла, но и да имам определена гъвкавост и на какво да стъпя при по-рязка промяна на пазарната обстановка.
      Доколко съм успял/ще успея ...само бъдещето ще покаже.
      Засега знам отлично само следващите 4-5 месеца какво трябва да сторя.
      Макар че нашата е малко като на метеоролозите работата - колкото и да си професионал...се нещо ще те изненада. Ма в това му е и чара.
      Last edited by pipbel; 25.12.2012, 21:34.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
        Ама Импе , ти и една ли нямаш бре? Аз набих една точно преди коледа, исках да купя и твоите заг. за още 1Б, ама ти си бил голям скъпчия!
        Ти пък - скъпчия - аз нескъпчия. Акции, носещи редовен дивидент от по около 8 кинта на година искаш да ти ги дам за без пари едва ли не. Поисках ти цена, при която дивидентната ти доходност на година ще е около 12% - това скъпчийство е ли?
        А мисълта ми беше, ако имах само и единствено една бимберичка на света.

        Процентов - да си вук, означава да носиш и ного отговорности.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Викаш требе да сме кат червената шапчица, а
          3 месеца така бях и аз преди година - до 18 акции бях стигнал със смешни количества във всяка, сакън да не отърва нещо, а и уж селектирани - ма файда йок.

          Мерси, ти си пълни кошничките, аз предпочитам да съм вълка.
          Да изям бабата, ама после беж и да не заспивам на леглото като него, че е рисково като дойдат ловците
          Виж Пиб, за мен всичко е %. Ако изкарам от някоя акция 5 лв., с 50 е повече отколкото да изкарам от друга 2000 лв с 25000. Друго важно нещо поне според мен е избора на самата акция - това е най-важното, защото когато реша, че вярвам някому, аз ъм готов до усреднявам до край! За мен при малките инвеститори възможността за усредняване е най-важното!
          Хубаво е да се чувстваме вълци, но на мен специално реалността надделява над мечтите. Какви вълци, колко милиона имаш, та предпочиташ да си вълк? Сещаш ли се ако този чат го чете някой като Банев, Прокопиев, Донев и т.н. как ще се усмихне?
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            E така де, но той говори според мен да станеш мажоритар, което е доста различно от моя случай например. За дребните като че ли е важно да да имат много кошници....
            Викаш требе да сме кат червената шапчица, а
            3 месеца така бях и аз преди година - до 18 акции бях стигнал със смешни количества във всяка, сакън да не отърва нещо, а и уж селектирани - ма файда йок.

            Мерси, ти си пълни кошничките, аз предпочитам да съм вълка.
            Да изям бабата, ама после беж и да не заспивам на леглото като него, че е рисково като дойдат ловците
            Last edited by pipbel; 25.12.2012, 20:50.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от suniverse Разгледай мнение
              Уорън Бъфет има отговор на въпроса:
              "Дръж всички яйца в една кошница и много добре я пази"
              E така де, но той говори според мен да станеш мажоритар, което е доста различно от моя случай например. За дребните като че ли е важно да да имат много кошници....
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Мисля, че ако имах една единствена бимберица сега, щях да я резпределя между Атерките и Златните Жабоци.
                Ама Импе , ти и една ли нямаш бре? Аз набих една точно преди коледа, исках да купя и твоите заг. за още 1Б, ама ти си бил голям скъпчия!

                Коментар


                • Мисля, че ако имах една единствена бимберица сега, щях да я резпределя между Атерките и Златните Жабоци.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Здравейте,
                    интересно изказване на Монти (който аз много уважавам) ме накара да пусна поредната тема, Та някой си Канцлер, който не познавам се е изказал, че: 1000 лева на 10 места е по-добре отколкото 10 К на едно място.

                    Как предпочитате вие?
                    Ха-ха - Канцлерът рече така, когато една бимберица беше доста повече като реална стойност - години преди епохата на тимберицовизъмът.
                    Иначе аз мисля, че и двете са доста крайни - не бива човек да си туря всичките кокенца в една кошница, но това не значи, че трябва да туря всяко кокенце в отделна кошничка.
                    1 Б може да бъде разпределена в 1-3 позиции, 10 Б в до 8 позиции - така мисля аз.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • ХА- ХА 1000 лева са много малко пари за повече от 1-2 позиции, но лесно се губят в боклуци акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Здравейте,
                        интересно изказване на Монти (който аз много уважавам) ме накара да пусна поредната тема, Та някой си Канцлер, който не познавам се е изказал, че: 1000 лева на 10 места е по-добре отколкото 10 К на едно място.

                        Как предпочитате вие?
                        Интересното при портфейлите е че винаги един или няколко актива дърпат другите без значение в коя посока

                        Коментар


                        • По -добре малка печалба ,отколкото голяма загуба.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                            Честита Коледа!
                            Задължително трябва да се диверсифицира, за голям портфейл и десет позиции са малко. Мисля, че за БФБ около 5 позиции е оптималното!
                            +1

                            За бфб оптималното е 0 позиции

                            Коментар


                            • Честита Коледа!
                              Задължително трябва да се диверсифицира, за голям портфейл и десет позиции са малко. Мисля, че за БФБ около 5 позиции е оптималното!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Здравейте,
                                интересно изказване на Монти (който аз много уважавам) ме накара да пусна поредната тема, Та някой си Канцлер, който не познавам се е изказал, че: 1000 лева на 10 места е по-добре отколкото 10 К на едно място.

                                Как предпочитате вие?
                                Да ти дам 1000 кинта, ако искаш на 100 места си ги сложи, в замяна искам 10000 ,ще си ги сложа у задния джоб!!! Весела Коледа

                                Коментар

                                Working...
                                X