IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1000 лева на 10 места е по-добре отколкото 10 К на едно място?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мисля си, че ако човек е избрал дивидентоснасящи акции и не разчита толкова много на ръст е хубаво да има повече позиции. Така ако едни решат да не дават дадена година други пък може би ще увеличат дивидента си и така никога няма да е валат. Или с други думи ако имаш 12-15 позиции на БФБ, които традиционно дават то малко или много всяка година ще взимаш - и да не забравяме че печалбата от дивидент е основна характеристика на акциите.
    Пък ако някоя от тези 15 на 27 декември се окаже Каолин - още по добре
    Last edited by tony1975; 27.12.2012, 00:02.

    Коментар


    • Аз лично не вярвам че има баланс. Понякога е подходящо едно нещо, друг път друго. Това което съм дал е общия случай, човек да си играе според собствените си идеи, без никоя от тях да има голям шанс да го разори. За което са нужни различни идеи, диверсифицирани идеи и всяка една от тях да е сравнително диверсифицирана. Разбирам и спекулативната гледна точка, намери най-доброто и заложи на него. Но не вярвам особено нито в "намери" нито в "най-доброто". Не случайно почти всяка година някоя група тренирани да хвърлят стрелички шимпанзета се справят по-добре от голяма част от тези дето си мислят че намират най-доброто.

      Коментар


      • Софикс и Равновесието - просто трябва да се намери балансът между едното и между другото.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Същото може да бъде казано с още по-голяма сила и за концентрирането им в малко позиции.

          Коментар


          • Не се заблуждавайте че пръскането на пари в много позиции е печелившо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
              Интересното при портфейлите е че винаги един или няколко актива дърпат другите без значение в коя посока
              Ако се знаеше предварително и кои точно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                Равновесието - как би следил толкова неща, бе човече?
                .
                Купуваш диверсифицирани идеи, не отделни компании. Например в момента си мисля че готина идея са европейски банки от южна европа, биотехнологии, генерични производители в индия, производители на вятърни перки, производители на титан, евентуално добивни компании които биха спечели от урбанизация на китай, в същото време някой софтуерни или производители на технологични джаджи компании постоянно излизат напред, инфраструктурни компании работещи в развиващи се пазари и евентуално летища или авиокомпании в голами развиващи се пазари.

                та как ти се струва колко компании му трябват на човек за да покрива различни възможности за печалба Човек не знае от къде ще излезе зайчето. нито пък ми се чака десетилея че една точна идея да доведе до печалба. Ако доведе. като вземе човек по десетина компании от различни идеи и няколко ей така защото са интересни 100-150 комапнии са стават съвсем лесно. Още повече че при под 1% на компания риска пада доста.

                А за тези дето хвалят Бъфет. Ако можете да купете контролен пакет в Кока кола съм сигурен че можете да печелите като бъфет. Ако не можете. Е тогава за какво изобщо го гледате какво прави.

                Коментар


                • Неков, раздадоха ли дивидента мекомките?

                  Коментар


                  • зависи какво се разбира под по-добре

                    1. ако искаш да си по-защитен повече позиции ти дават по стабилен портфейл, но и по-инертен и при ръст и при спад

                    2. ако искаш да извлечеш максимума портфейл с 2-3-4 позиции може да разбие пазара ако си ги уцелил, но и обратния момент го има . (примерно имаш бтх, софия табак еларг и атера)...виж къде е софикс виж къде са те.... но може да имаш и само оцк и мост и бенча...

                    ако говорим за риски и ликвидност. и търсим сигурност повече позиции по-добре
                    ако говорим за възможна голяма доходност(но много по-рисково) по-малко позиции - по-чист резултат при ръст на някоя от тях.

                    поздрави и успех
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      Що не вземете пак да прочетете какво е казал Бъфет?
                      пише го по-надолу
                      с мои думички - Диверсификацията е за тези, които незнаят какво правят!

                      аз имам две позиции - едната е акции!
                      сега ми кажете, че съм диверсифицирал
                      Имаш само от Софарма Трейдинг ли?

                      Коментар


                      • Мале-мале, друго не мога да река.


                        Фортиссов - ти - в едната крайност, Равновесиев - в другата.


                        Форти - не те ли блазни да си купиш нещо друго секси, освен Трейдингът, хеле като знаеш, че други акции са по-печеливши?

                        Равновесието - как би следил толкова неща, бе човече?




                        А Чичо Уорън да не би само в един бизнес да инвестира? Едно говори, ама друго връши...
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Що не вземете пак да прочетете какво е казал Бъфет?
                          пише го по-надолу
                          с мои думички - Диверсификацията е за тези, които незнаят какво правят!

                          аз имам две позиции - едната е акции!
                          сега ми кажете, че съм диверсифицирал

                          Коментар


                          • Оптимално ми изглежда към 100-150 позиции по целия свят, в различни валути, региони и отрасли. С различни специфики и различни катализатори за растеж и различни потенциални проблеми.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Ного ясно, че познавам Господарят на Жабоците, добър човек... а всеки мажоритарин трябва да носи отговорност. Който не носи - там не инвестирай.
                              Процентов, имат си и Господарка. Тоже готина и носи
                              Не се притеснявай от жабите, добри са. Ма и не прекалявай с бутчетата, че от преяждане и разстройство фаща

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15%
                                Импе, какви отговорности носи Банев, ТИМ, Бедо.... не си спомням завършака и т.н.?
                                Ако знаех кой реално носи отговорност щях да се набия при него, без въобще да гледам коефициенти и др. Сподели за някой такъв без Жабоците /между другото ти виждал ли си шефа на жабоците, знаеш ли му миналото?/ и Донев, моля.
                                Ного ясно, че познавам Господарят на Жабоците, добър човек... а всеки мажоритарин трябва да носи отговорност. Който не носи - там не инвестирай.
                                Last edited by Императорът; 25.12.2012, 22:10.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X