IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо ПОК напускат АДСИЦ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    Абе историята показа,че има мааалка разлика между това да инвестираш в земя и това да инвестираш в АДСИЦ
    колко малка?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Отварям нова тема за да не спамим по другите.
      Та тъй като снощи си побъбрихме с Пиб на близки теми се замислих абе защо ПФ взеха да разпродават тук? Говоря за истинските ПФ - не такива като на ТИМ които използват всичко за да правят счетоводни врътки и за това гледат да имат колкото се може повече фирми, та:
      1. ПФ са много по-тъпи от нас и за това сглупиха!
      2. Който е влязал спекулативно в адсиц на ниски цени - както аз в ЛАНД на 60стинки може да спечели, но сега вече е късно
      3. Адсиц раздават печалбата и се превръщат във фирми без бъдеще защото се обезкървяват
      4. От инвестиция в Адсиц печели винаги УД-то на адсиц-а от таксите
      5. Ето Атера например , след като раздаде 4-тия дивидент в живота си ще остане с около 40млн кеш(държани на 3% депозит) и ще чака надявайки се актива в който инвестира да падне че да влезе пак , после актива пак да поскъпне и така след 10-15год да разпродаде пак че да има още 30стинки дивидент. Друг е въпроса че преди с тия 40млн е можела да купи едни декари, а сега най вероятно три пъти по-малко!!!

      Вие как мислите има ли файда и бъдеще на тия цени да се влиза в АДСИЦ?
      Ърм.

      Какво да ти река - специално за Атерка - ще завършат годината с около 240 000 дка земица. Лично аз съм съгласен още догодина да я шитнат сичката по 1150-1200 кинта декарът, а 14-та година да обявят ликвидация. Прави си сметката.
      А повечето поковци са простаци.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Абе историята показа,че има мааалка разлика между това да инвестираш в земя и това да инвестираш в АДСИЦ
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Браво, хубава дискусия се е заформила!
          Подкрепям Равновесие!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
            Хубу. Стискай хартишките, че имам още земя да купувам
            Не съм ти конкуренция, мен земя не ме интересува.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Кавичките са много подходящи. Единственото сигурно в земята е че ще си стои там. Но всъщност не е сигурно дори че ще може да бъде използвана за земеделие.
              Хубу. Стискай хартишките, че имам още земя да купувам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                Нарича се "сигурност"
                Кавичките са много подходящи. Единственото сигурно в земята е че ще си стои там. Но всъщност не е сигурно дори че ще може да бъде използвана за земеделие.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  какво пък толкова му е доброто в инвестирането в земя.
                  Нарича се "сигурност"

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                    Аз говоря за земя. Ивестицията в земя на тези цени, за мене е по-добра алтернатива от депозита
                    Честно казано нямам идея. Не разбирам от земя. Но виждам че е безсмислено да се купува земя че да се печели от рента. За това и ми е трудно да си представя какво пък толкова му е доброто в инвестирането в земя. Те за мен и депозитите се глупост между другото

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Нима ?
                      Колкото и да е плодородна и да е по равно и по комасирано - мислиш ли че е нормално да струва 2.5 та до почти Х 3 спрямо средната за страната ?
                      Да не би 3 реколти да вадят или субсидиите им да са тройни ?

                      За мен не е нормално такива цени там, не и сега. Не казвам след 4-5 години....
                      Нормално е, след като дават 2.5 до 3 пъти по-високи ренти. Докато предлага една по-доходна и далеч по-сигурна алтернатива от един депозит в банка, не е балонизирана

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Аз не смятам че Атера предлага подобна сигурност. Нито смятам че земята ще расте кой знае колко още.

                        не вярвам в безплатните обяди. Ако нещо изглежда ниско рисково и с възможност за прилична печалба, то или не е нискорисково или печалбата от него няма да кой знае колко. Преди 1 година Атера изглеждаше прекрасно за влизане. Но тогава не беше широкозастъпено мнението че е безплатен обяд.

                        Все пак това си е мое мнение. Няма как да знам как ще се движи земята, нито как ще се движат сходни алтернативи. но лично за мен в момента има по-голям смисъл от дългосрочен депозит с добра лихва, отколкото Атера.
                        Аз говоря за земя. Ивестицията в земя на тези цени, за мене е по-добра алтернатива от депозита

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                          Конкретно за излизането на Алианц от Еларг на 1.07 лв. за мен е чиста кражба на мениджмънта. Тони, ако помниш, покупката на дела на QVT бе финансирана от Алианц банк. Те бяха вътрешни в цялата история и явно се възползваха максимално от това.
                          Мениджмънта прецака осигурените с едни поне 15 мил. лева и напълни своите гуши...

                          Това не е за КФН дори, това е за прокурор!
                          Доста правилно мнение, според мен. Това поведение е гавра с вложителите в ПФ.

                          За мен идеята с тези адсиц беше да се инвестират парите и да се доят активите, а не покупко-продажби. Ама мениджмънта е отворил по-големички усти, и така...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                            Едно уточнение - бизнес моделът е купуване на малки парцели, укропняване и продажбда на големи парцели. Идеята е големите парцели да струват повече от малките. Рентата е отделно. До момента излиза че този модел работи - продават по-скъпо отколкото купуват (900 към 600 лева). Разбира се, има спекулации, че това се дължи по-скоро на факта че в момента се купува земя по-ниска категория , а се продава по-висока. Дали е така - аз незнам.
                            Това не променя с нищо модела, който съм описал.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                              Кое в България виждаш като алтернатива, която ще предложи сигурност за спестеното, и в същото време по-добра доходност (най-малкото - защита от инфлацията)? Цената на земята ще продължи да расте, до голяма степен поради същите причини, поради които расте и златото
                              Аз не смятам че Атера предлага подобна сигурност. Нито смятам че земята ще расте кой знае колко още.

                              не вярвам в безплатните обяди. Ако нещо изглежда ниско рисково и с възможност за прилична печалба, то или не е нискорисково или печалбата от него няма да кой знае колко. Преди 1 година Атера изглеждаше прекрасно за влизане. Но тогава не беше широкозастъпено мнението че е безплатен обяд.

                              Все пак това си е мое мнение. Няма как да знам как ще се движи земята, нито как ще се движат сходни алтернативи. но лично за мен в момента има по-голям смисъл от дългосрочен депозит с добра лихва, отколкото Атера.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                                Пиб, Атера почти нямат земя в Добруджа. Сделките там в момента са на цени 1300-1500 лева за д-ка, и според мен земята там все още не е балонирана, дори и на тези цени
                                Нима ?
                                Колкото и да е плодородна и да е по равно и по комасирано - мислиш ли че е нормално да струва 2.5 та до почти Х 3 спрямо средната за страната ?
                                Да не би 3 реколти да вадят или субсидиите им да са тройни ?

                                За мен не е нормално такива цени там, не и сега. Не казвам след 4-5 години....

                                Коментар

                                Working...
                                X