IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо ПОК напускат АДСИЦ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Импе, твойте хора нямат ли и ПОК и ЖК? Или само ТИМсъгласие не са простаци?
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Ърм.

      Какво да ти река - специално за Атерка - ще завършат годината с около 240 000 дка земица. Лично аз съм съгласен още догодина да я шитнат сичката по 1150-1200 кинта декарът, а 14-та година да обявят ликвидация. Прави си сметката.
      А повечето поковци са простаци.
      Защо простаци бе Импов, ти не работеше ли също за някой "пок" със животозастраховки, или си ги "разкешил" най-после !?
      Дано поне си извадил и Нушенцето от блатото... да си правите компания на морето с дивидента от златния жабок
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Да обобщя!

        днес е неделя и се поразрових из отчетите на няколко любими адсиц-а и какво ми направи впечатление:
        1. БРЕФ плаща през 2013 година по 270 000лева на тримесечие на обслужващото си дружество!
        2. АТЕРА плаща през 2013 година 720 000лева на тримесечие на обслужващото си дружество!

        Голямо точене става тук, май!
        СФИ плащат по 60 000 лева на тримесечие на обслужващото си дружество, ама явно аз изпускам нещо! Те пък дават по 320 000 на трим. за поддръжка и управление на имоти!
        Добре, че нямам от тези избушеняци. Той и Геко разправяше преди време че партито при адсиците е бошлаф работа, ама не му се вързвахме много Всяко нещо с времето, както се казва
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • +1
          Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          Безплатни неща няма. Но всеки си преценява дали фонда, който си е избрал си заслужава таксите, които се плащат.
          А по темата за ПОК - тук се получават два пъти такси - ти плащаш на пенсионната компания такси за управление, а те от своя страна плащат такси на АДСИЦ отново за управление. Не трябва ли при това положение ПОК да си намали таксите с 80% към нас, защото ние пак ще плащаме на други за това?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Да обобщя!

            днес е неделя и се поразрових из отчетите на няколко любими адсиц-а и какво ми направи впечатление:
            1. БРЕФ плаща през 2013 година по 270 000лева на тримесечие на обслужващото си дружество!
            2. АТЕРА плаща през 2013 година 720 000лева на тримесечие на обслужващото си дружество!

            Голямо точене става тук, май!
            СФИ плащат по 60 000 лева на тримесечие на обслужващото си дружество, ама явно аз изпускам нещо! Те пък дават по 320 000 на трим. за поддръжка и управление на имоти!
            Безплатни неща няма. Но всеки си преценява дали фонда, който си е избрал си заслужава таксите, които се плащат.
            А по темата за ПОК - тук се получават два пъти такси - ти плащаш на пенсионната компания такси за управление, а те от своя страна плащат такси на АДСИЦ отново за управление. Не трябва ли при това положение ПОК да си намали таксите с 80% към нас, защото ние пак ще плащаме на други за това?

            Коментар


            • Да обобщя!

              днес е неделя и се поразрових из отчетите на няколко любими адсиц-а и какво ми направи впечатление:
              1. БРЕФ плаща през 2013 година по 270 000лева на тримесечие на обслужващото си дружество!
              2. АТЕРА плаща през 2013 година 720 000лева на тримесечие на обслужващото си дружество!

              Голямо точене става тук, май!
              СФИ плащат по 60 000 лева на тримесечие на обслужващото си дружество, ама явно аз изпускам нещо! Те пък дават по 320 000 на трим. за поддръжка и управление на имоти!
              Last edited by tony1975; 13.10.2013, 12:01.

              Коментар


              • Е няма как да си вкарат такъв автогол.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Ама проблема е че точно това няма как да стане. Щото УД не се луди да изпуснат кравичката която им дава мляко
                  И аз залагам на това. Специално при атерата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Ърм.

                    Какво да ти река - специално за Атерка - ще завършат годината с около 240 000 дка земица. Лично аз съм съгласен още догодина да я шитнат сичката по 1150-1200 кинта декарът, а 14-та година да обявят ликвидация. Прави си сметката.
                    А повечето поковци са простаци.
                    Ама проблема е че точно това няма как да стане. Щото УД не се луди да изпуснат кравичката която им дава мляко

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Мда, не беше толкова отдавна, че да забравя и случая в ФПП когато имаше 100хил дивидент за всички акционери и 100хил възнаграждение за г-н Моравенов!!!
                      2010 май беше?
                      Ха , интересен факт ... това не го знаех,

                      значи е възможно целта на новата емисия корпоративни облигации да е -

                      1 - да се плати дивидента
                      2 - да се плати възнаграждението на г-н Моравенов

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Отварям нова тема за да не спамим по другите.
                        Та тъй като снощи си побъбрихме с Пиб на близки теми се замислих абе защо ПФ взеха да разпродават тук? Говоря за истинските ПФ - не такива като на ТИМ които използват всичко за да правят счетоводни врътки и за това гледат да имат колкото се може повече фирми, та:
                        1. ПФ са много по-тъпи от нас и за това сглупиха!
                        2. Който е влязал спекулативно в адсиц на ниски цени - както аз в ЛАНД на 60стинки може да спечели, но сега вече е късно
                        3. Адсиц раздават печалбата и се превръщат във фирми без бъдеще защото се обезкървяват
                        4. От инвестиция в Адсиц печели винаги УД-то на адсиц-а от таксите
                        5. Ето Атера например , след като раздаде 4-тия дивидент в живота си ще остане с около 40млн кеш(държани на 3% депозит) и ще чака надявайки се актива в който инвестира да падне че да влезе пак , после актива пак да поскъпне и така след 10-15год да разпродаде пак че да има още 30стинки дивидент. Друг е въпроса че преди с тия 40млн е можела да купи едни декари, а сега най вероятно три пъти по-малко!!!

                        Вие как мислите има ли файда и бъдеще на тия цени да се влиза в АДСИЦ?
                        Дискусията се заформи добре, но за мен остана впечатлението, че дискусията се заформи като Защо ПОК напускат АДСИЦ за земеделска земя Иначе според мен няма данни, че ПОК напускат АДСИЦ ...малък, но съществен нюанс

                        Коментар


                        • Мда, не беше толкова отдавна, че да забравя и случая в ФПП когато имаше 100хил дивидент за всички акционери и 100хил възнаграждение за г-н Моравенов!!!
                          2010 май беше?
                          Last edited by tony1975; 14.09.2013, 16:49.

                          Коментар


                          • Изцяло съм за притежаването на земя ! Много пъти съм писал защо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                              Абе историята показа,че има мааалка разлика между това да инвестираш в земя и това да инвестираш в АДСИЦ
                              И двете стават, стига да избереш правилния АДСИЦ. А най-добре комбинация от двете

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                колко малка?
                                В пропърти мениджмънта.
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X