IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
    Значи, аз също дълго време слагах поръчки отляво с надеждата някой да ми продаде. Е, повече от седмица се опитвах и все нищо не се случваше. В един момент просто се отказах и се обадих на моя брокер рано сутринта. До обяд вече ми бяха намерили бройките, за които имах мерак. Всеки може да има различни мащаби, но не пречи да се звъннете един телефон ( или да пишете имейл, както аз направих ) в крайна сметка.

    Тони, да няма да купуваш права другата седмица?
    не - аз не съм пряк акционер тук

    Коментар


    • Значи, аз също дълго време слагах поръчки отляво с надеждата някой да ми продаде. Е, повече от седмица се опитвах и все нищо не се случваше. В един момент просто се отказах и се обадих на моя брокер рано сутринта. До обяд вече ми бяха намерили бройките, за които имах мерак. Всеки може да има различни мащаби, но не пречи да се звъннете един телефон ( или да пишете имейл, както аз направих ) в крайна сметка.

      Тони, да няма да купуваш права другата седмица?

      Коментар


      • вярно тук много трудно се влиза - дори и след увеличението ще влезе голям инвеститор, който няма да продава, така че едва ли ще стане много по-ликвидна позиция.
        Аз дебнах дебнах и се отказах да чакам - намерих друг начин да вляза в позицията
        Успех на инвестиралите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от James Brown is dead Разгледай мнение
          тук ликвидноста е равна на нула!
          Няма влизане какво ми я хвалите тая позиция!
          100млн за куриери! Направил си оборот на Омникар човека и си пласирал возилата в куриерската фирма - пък тука големи овации!
          Е колко да стане един пощальон преносител на пратки 500млн?
          Купувай си избушленяците тогава

          Коментар


          • Първоначално изпратено от James Brown is dead Разгледай мнение
            тук ликвидноста е равна на нула!
            Няма влизане какво ми я хвалите тая позиция!
            100млн за куриери! Направил си оборот на Омникар човека и си пласирал возилата в куриерската фирма - пък тука големи овации!
            Е колко да стане един пощальон преносител на пратки 500млн?
            James, гледам че в доста теми си влязъл и си се изказал негативно, явно разбираш нещата и ние правим основни грешки. Това което си коментирал (BREF, Спиди, ПИБ) отдавна вече е дискутирано и отразено в цената на акциите, но тъй като си отскоро няма как да го знаеш.
            Все пак бъди малко по-толерантен и посмекчи тона към колегите си форума.
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • тук ликвидноста е равна на нула!
              Няма влизане какво ми я хвалите тая позиция!
              100млн за куриери! Направил си оборот на Омникар човека и си пласирал возилата в куриерската фирма - пък тука големи овации!
              Е колко да стане един пощальон преносител на пратки 500млн?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                Аз го очаквам след успешното увеличение на капитала. А места наистина няма....
                Някой съмнява ли се, че увеличението ще е успешно след като имаме твърдата заявка по този начин да се привлече стратегически инвеститор в компанията?

                От параметрите на договорката с Геопост си правя извода, че текущата цена на компанията си е справедлива на база PV/EBITDA 8. Ако има скорошен ръст, то той ще се дължи на базата на реално подобряване в резултатите на компанията.

                Капиталовата печалба не ме блазни толкова, колкото дивидента, който ще се раздава в дългосрочен план. Затова за мен по-интересно от цената на акцията е как ще успеят да интегрират новите дружества в сегашната структура. Вече виждам тук там реклами за доставки до Румъния, което ме радва. Но предизвикателствата ще дойдат другата година, когато вече ще имаме контрол над придобитите компании и ще трябва да ги развиваме. На ОСА мениджмънтът каза, че румънският куриер е на 4-5 място в страната с пазарен дял от едва 4%, което оставя широко поле за разрастване. Споменаха и, че маржовете там са по-ниски от тези, които Спиди постига. Хората, заявиха че в момента отделят доста ресурси за да са подготвени за навлизането на съвсем нов пазар, макар и той да е близък по някои характеристики с нашия има и собствени специфики. Ще се радвам да споделите ако имате някакви наблюдения над румънския пазар. За Геопост България нямам сериозни притеснения, просто защото си е местно дружество и интеграцията ще е далеч по-лесна.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                  Влакчето скоро тръгва, места няма, следващата гара е далеч
                  Аз го очаквам след успешното увеличение на капитала. А места наистина няма....

                  Коментар


                  • Влакчето скоро тръгва, места няма, следващата гара е далеч

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      Направиха Ipo в най-неподходящ момент след като беше започнала кризата и никой не искаше да купува тогава, защото и прекалено се изсилиха с цената - Тайминг, както се казва.
                      А за сегашната цена кво мислиш?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                        Защото фрии-флота е малък и е само в дългосрочни инвеститори
                        Направиха Ipo в най-неподходящ момент след като беше започнала кризата и никой не искаше да купува тогава, защото и прекалено се изсилиха с цената - Тайминг, както се казва.
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                          Идната седмица ще излязат подробности за увеличението на капитала. Чудя се само що така няма никаква ликвидност...
                          Защото фрии-флота е малък и е само в дългосрочни инвеститори

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            Дали съм разбрал правилно:
                            Геопост Франция имат право да закупят мажоритарен дял от Спиди до 2020г при цена 8х EV / EBITDA !!!

                            Това така ли е?
                            Има ли някой отчети на ДПД Румъния, за да видим какво се купува?

                            В случай, че Спиди успеят да интегрират успешно новата придобивка и бързо разширят бизнеса и, и направят синергия - акцията ще с ръст над 100%.
                            Такова сливане винаги има рискове и често е неусшешно, но да се надяваме, че сега не е така.
                            Идната седмица ще излязат подробности за увеличението на капитала. Чудя се само що така няма никаква ликвидност...

                            Коментар


                            • Дали съм разбрал правилно:
                              Геопост Франция имат право да закупят мажоритарен дял от Спиди до 2020г при цена 8х EV / EBITDA !!!

                              Това така ли е?
                              Има ли някой отчети на ДПД Румъния, за да видим какво се купува?

                              В случай, че Спиди успеят да интегрират успешно новата придобивка и бързо разширят бизнеса и, и направят синергия - акцията ще с ръст над 100%.
                              Такова сливане винаги има рискове и често е неусшешно, но да се надяваме, че сега не е така.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                                Куриерските услуги в БГ добре се развиват!
                                Куриерските услуги не само в България се развиват добре. Погледнете на приложените от мен връзки (на румънски са и с използване на софтуер за превод може да се добие цялостна идея) за развитието на куриерите в региона, какво ги движи и какво би следвало да се очаква:

                                http://www.economica.net/dpd-romania...nal_87049.html

                                http://transporter.ro/s-14179-Stiri-...--%C3%AEn-2014

                                И още една:
                                http://studentofvalue.com/speedys-ac...a-and-romania/
                                Last edited by Alee; 05.09.2014, 06:52.
                                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                                Коментар

                                Working...
                                X