IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Публикували са поканата за свикване на ОСА, на 14.06.2016 от 10:30 ч. в хотел "Холидей Инн". Ще предложат 1,13 лв. дивидент бруто (50,1% от нетната год. печалба).

    Проект за решение: «Общото събрание на акционерите взема решение да разпредели печалбата на дружеството за 2015 г. в размер на 12 032 779.49 лв., както следва:
    1. Сума в размер на 6 029 588.47 лв. да бъде разпределена за изплащане на дивидент на акционерите - по 1.13 лв. за всяка акция преди облагане. В съответствие с разпоредбата на ЧЛ.115 «в», ал.5 от ЗППЦК изплащането на дивидента да се извърши в 3-месечен срок от провеждането на общото събрание.
    2. Остатъкът от печалбата за 2015 г. да бъде отнесен като неразпределена печалба.
    Last edited by Чичо Манчо; 09.05.2016, 18:36.
    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение
      Когато що-годе читави компании на бфб, масово се търкалят на показатели п/е под 10 а ти водиш умопомрачителни монолози за да ни хвалиш едно надуто дружество на п/е над 20 - смяташ ли го за нормално ? Да, занем че имаш акции, и ние имаме, имали сме или ще имаме, но все пак считам, че малко корекция в надувките ще е по-здравословна
      хайде посочи ми читавите че не ги виждам
      и читаво е да има екзит
      тоест опцията за 8*ev/ebitda

      всичко друго е бошлаф

      не е препоръка
      просто си пишем кои какво мисли
      аз най много пари съм направил от компании с мега p/e
      примерно 100

      не ме плаши п/е
      други неща гледам
      Last edited by oslo; 07.05.2016, 15:36.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
        По-долу съм писал, но ще го напиша пак и го сметнах пак
        50% от нетната неконсолидирана печалба за 2015 г. или 1,13 лв. са очакванията ми
        но понеже е леко къдраво, си мисля , че може да го сложат 1,15 лв, за по-кръгло. До 1 месец ще разберем, защото в този срок се пада да обявят ОСА и дано в материалите пише предложението за дивидент

        Не е препоръка за покупко-продажба на ЦК. Имам акции.
        Когато що-годе читави компании на бфб, масово се търкалят на показатели п/е под 10 а ти водиш умопомрачителни монолози за да ни хвалиш едно надуто дружество на п/е над 20 - смяташ ли го за нормално ? Да, занем че имаш акции, и ние имаме, имали сме или ще имаме, но все пак считам, че малко корекция в надувките ще е по-здравословна
        търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

        Коментар


        • К50: "Спиди" е най-добрата компания на борсата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
            В материалите за ОСА, подадени в Агенцията по вписвания пише таргета на ръководството за 2014 г.:

            - Постигане на консолидирани приходи за 2016 г. в размер на най-малко 140 млн. лв. (мисля, че мин. година целта им беше 120 млн. лв. и беше надхвърлена с малко)

            - Въвеждане на нова концепция за пощенска услуга в офисната мрежа на дружеството, включително преоборудване и ребрандиране на 30% от точките за обслужване на клиенти. (Значи ли, че ще има и нова услуга освен 3-5-8?!?!?)

            - Оптимизиране на модела за процесиране и товарене на пратки с въвеждането на комбинирана система от "насипно" товарене, контейнери и палети

            - Промяна на логистичния модел на ДПД Румъния с въвеждане на система от 8 регионални преразпределителни хъба

            Иначе за дивидент се предлага малко над 50% от печалбата, както е по Устава на дружеството (по-мои сметки 1,128 лв./акция) и се предлага 1,13 лв. брутно или общо 6 029 588,47 лв.

            Датата за ОСА е предложена 14 юни от 10:30 ч. в Холидей Инн , последната спирка на метрото в Бизнес парка

            Досега одитор беше БДО, сега предлагат Прайсуотърхаус купърс да е за 2016 и 2017

            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции.
            Поздравления за анализите които правиш и за интереса и информираността ти по позицията.Продължавай в същия дух.Поздрави.
            Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodimit Разгледай мнение
              Не си само ти,но човек винаги се радва да види смислен анализ,за разнообразие,че много тролове се навъдиха.Колко очакваш да е дивидента?Може би около 1,10лв.
              В материалите за ОСА, подадени в Агенцията по вписвания пише таргета на ръководството за 2014 г.:

              - Постигане на консолидирани приходи за 2016 г. в размер на най-малко 140 млн. лв. (мисля, че мин. година целта им беше 120 млн. лв. и беше надхвърлена с малко)

              - Въвеждане на нова концепция за пощенска услуга в офисната мрежа на дружеството, включително преоборудване и ребрандиране на 30% от точките за обслужване на клиенти. (Значи ли, че ще има и нова услуга освен 3-5-8?!?!?)

              - Оптимизиране на модела за процесиране и товарене на пратки с въвеждането на комбинирана система от "насипно" товарене, контейнери и палети

              - Промяна на логистичния модел на ДПД Румъния с въвеждане на система от 8 регионални преразпределителни хъба

              Иначе за дивидент се предлага малко над 50% от печалбата, както е по Устава на дружеството (по-мои сметки 1,128 лв./акция) и се предлага 1,13 лв. брутно или общо 6 029 588,47 лв.

              Датата за ОСА е предложена 14 юни от 10:30 ч. в Холидей Инн , последната спирка на метрото в Бизнес парка

              Досега одитор беше БДО, сега предлагат Прайсуотърхаус купърс да е за 2016 и 2017

              Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodimit Разгледай мнение
                Не си само ти,но човек винаги се радва да види смислен анализ,за разнообразие,че много тролове се навъдиха.Колко очакваш да е дивидента?Може би около 1,10лв.
                По-долу съм писал, но ще го напиша пак и го сметнах пак
                50% от нетната неконсолидирана печалба за 2015 г. или 1,13 лв. са очакванията ми
                но понеже е леко къдраво, си мисля , че може да го сложат 1,15 лв, за по-кръгло. До 1 месец ще разберем, защото в този срок се пада да обявят ОСА и дано в материалите пише предложението за дивидент

                Не е препоръка за покупко-продажба на ЦК. Имам акции.

                Коментар


                • Не си само ти,но човек винаги се радва да види смислен анализ,за разнообразие,че много тролове се навъдиха.Колко очакваш да е дивидента?Може би около 1,10лв.
                  Last edited by mirodimit; 01.05.2016, 00:11.
                  Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                  Коментар


                  • с извинение, че тук само аз си пиша, но с цел да има анализаторско покритие и с уточнението че имам акции, ще напиша накратко

                    Неконсолидираните приходи са нагоре с 15,5% през тримесечието на годишна база, а консолидираните са с 16,4% повече

                    Печалбата и ЕБИТДА намаляват поради големите инвестиции. Консолидираната ЕБИТДА намалява с 10%, а аз гледам нея заради екзита през 2020 г., който планирам, както и нетната печалба гледам, защото 50% от нея е много вероятно да е за дивидент поради клауза в устава на дружеството.

                    В отчета е записано

                    "През 2015 и началото на 2016 г. активно се работи по увеличаване на капацитета и изграждането на мрежата за новите услуги. Голяма част от извършваните разходи са текущи по характер и водят до значително увеличаване на разходите. Разширението на капацитета и новите услуги изпреварва реализирания ръст като до повишаване на натоварването, ефективността им изостава от тази на останалите дейности. Това води до понижаване на оперативната печалба, както в страната, така и в Румъния,
                    ...
                    с цел мотивиране на подизпълнителите беше увеличено възнаграждението им, а отварянето на нови транспортни линии, в които Спиди АД вижда потенциал все още работят при ниска ефективност, което доведе до по-високи разходи към подизпълнителите, спрямо увеличението на приходите.

                    В края на 2015 г. и началото на 2016 г. значително беше увеличен капацитета на логистичните центрове. Това доведе до ръст на разходите за наеми, персоналът беше увеличен и съответно разходите за заплати. Увеличението на дейността и по-доброто натоварване на капацитета следва да доведе до възстановяване на маржовете
                    "

                    Надявам се инвестициите да се отплатят и създаденият капацитет да се запълни.

                    Мисля, че ръководството се старае сега да инвестира и ще изпили ЕБИТДА в периода около 2020 г., когато имам очаквания за голяма сделка с акции на дружеството на 8 пъти EV/EBITDA.

                    Наистина няма логика в момента да изпилват ЕБИТДА. Сега трябва да растат, което значи капацитет, реклама,

                    Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции.
                    Last edited by oslo; 01.05.2016, 00:30.

                    Коментар


                    • Над 1/3 от пазара на Спиди е в Румъния


                      http://www.investor.bg/analizi/262/a...dolina-214842/
                      Готова ли е Румъния да създаде новата Силициева долина?
                      Страната привлича все повече инвеститори в сферата на технологиите, стартъп сцената се развива бързо

                      Румъния отдавна е привлекателно място за аутсорсинг центровете на технологичните компании, за тези, които се занимават с разработката на софтуер и дори на тези, насочени към проучване и развитие. Сега Румъния създава своя собствена предприемаческа култура, пише в свой анализ TechCrunch.

                      Онлайн базата от данни Romanian Startups включва 300 стартъпа от страната. За сравнение, миналата година те бяха 250. Секторът се радва на повече инкубатори, ангели инвеститори и основатели на бизнеси – близо 600.

                      Въпреки че сцената на технологичните стартъпи тепърва се заражда, тя расте, а някои от компаниите в нея имат потенциала да променят правилата на играта. Vector Watch, която има инженерен екип, базиран в Румъния, е създала умен часовник, чиято батерия издържа 30 дни. Axosuits е румънска стартираща компания за роботика, фокусирана върху създаването на достъпни екзоскелети за хора с увреждания.

                      Големите технологични компании със сигурност наблюдават това, което се случва в Румъния. През 2014 г. Facebook придоби технологичния стартъп, занимаващ се с реклама, LiveRail. Той е създаден от двама румънци. През 2013 г. Avangate, базирана в Букурещ компания за търговия с дрехи, беше придобита от американската Francisco Partners. Предишната година Twitter купи Quality Software Corporation заради водещите им софтуерни решения за управление и страхотни инженерни таланти.

                      Данни на Thomson Reuters показват, че 16 румънски технологични и телекомуникационни компании са били придобити през последните три години. 13 други румънски фирми за медии и забавление също са били купени.

                      Привлекателността на таланта

                      Аутсорсингът продължава да е нещо особено важно в Румъния. Компании, като Intel и Oracle, се насочват към този пазар, инвестирайки в кол-центрове, софтуер, развитие и услуги по поддръжка. Те са привлечени от Румъния по същите причини, които помагат за развитието на румънската технологична индустрия, включително:

                      Таланти. Компанията Brainspotting, която проучва пазара на труда, посочва, че Румъния, чието население е 20 млн. души, се класира сред топ 10 по брой на сертифицираните специалисти в информационните технологии – 95 хил. Половината от тях са разработчици на софтуер. Близо 90% от румънските IT специалисти говорят английски език.

                      Асоциацията на софтуерните и IT услугите в Румъния очаква работната сила в сектора в страната да се увеличи тройно до 2020 г.

                      Фокус върху образованието. Университетите в страната се класират в челната тройка на IEEE Design Competition всяка година от 2001 г. насам. Нещо повече, страната има повече медали от Олимпиадата по информатика и математика от всяка друга европейска страна и е трета след Русия и Китай в световната класация по този показател, сочи докладът на Brainspotting за 2014 г.

                      Икономически тенденции. Румъния е една от най-бързо развиващите се икономики в Европейския съюз и е една от най-добре представящите се за последните 20 години, твърди Световната банка. Освен това страната редовно се нарежда нагоре в класациите по скорост на интернет връзката.

                      Във висшите училища уроците по предприемачество вече са нещо обичайно, твърди Junior Achievment Romania, неправителствена организация, която предава предприемачески умения на млади хора.

                      Фокус върху технологиите

                      Не е изненада, че технологичната стартъп култура все още не е много развита в Румъния. Частната инициатива, презряна и забранена от бившия комунистически режим, се зароди едва при демократичните промени преди около две десетилетия. От тогава Румъния, подобно на своите съседки, разчита изцяло на чуждестранни инвестиции, за да се възстанови. Румънското правителство също реши да се фокусира върху технологиите.

                      От 2001 г. работещите в сектора за информационни технологии се освобождават от данъци в зависимост от приноса на техния работодател. Това направи сектора още по-привлекателен за работниците.

                      Същевременно Румъния е една от най-бедните страни в Европейския съюз. Заплатите в ИТ сектора ѝ често са три пъти (или повече) над средното за страната, обяви Red Herring миналата година.

                      Миналото на Румъния също ѝ помогна да засилването на ИТ индустрията ѝ. Страната е посочена в икономическия план на Съветския съюз за място, в което трябва да се създават компютри.

                      Конкуренция

                      Днес в Букурещ, столицата на Румъния, се намира повече от половината от работната сила на страната, занимаваща се с информационни технологии, посочва Brainspotting. Там се намират компании като Oracle, Intel, IBM и Adobe.

                      Но Клуж, вторият най-голям град в Румъния, също привлича вниманието. Скорошна статия в growthbusiness.co.uk задава въпрос още в заглавието – дали Клуж не е „Европейската Силициева долина“. Според Brainspotting търсенето на ИТ таланти в Клуж нараства. А градът се опитва да се възползва от всичко това.

                      Cluj Innovation City е ключов проект за града и региона. Той има за цел да обедини властите, университетите и бизнеса за насърчаване на развитието на технологичния сектор – нещо, което се случи естествено преди десетилетия във връзка със създаването на Силициевата долина.

                      И все пак, както мнозина отбелязват, Румъния трябва да преодолее някои големи препятствия, за да се превърне в истински технологичен център. Достъпът до капитал е ограничен, културата за поемане на риск тепърва се заражда. И все пак всяка промяна трябва да започне от някъде, а това което виждаме, е добър старт за Румъния.

                      Коментар


                      • кучетата си лаят кервана върви
                        дъжд от нови 8 офиса в 4 града

                        гр. София:*

                        - жк. Фондови жилища бл.203, Партер (до жп. прелеза на Кукуш 1)*

                        Работното време на SPS Фондови жилища е от понеделник до петък - от 09:00 до 18:30 часа, а в събота от 09:00 до 13:00*

                        - бул. Симеоновско шосе № 66 (до хотел Брод)*

                        Работното време на SPS Симеоновско шосе е от понеделник до петък - от 09:00 до 18:00 часа, а в събота от 09:00 до 13:00*

                        - ж.к. Младост 4 бл. 483 партер (зад Технополис и Спорт Депо)*

                        Работното време на SPS Младост 4 бл.483 е от понеделник до петък - от 09:00 до 18:30 часа, а в събота от 10:00 до 14:00*

                        - бул. Цариградско шосе № 131, пред сградата на АТМ*

                        Работното време на SPS АТМ е от понеделник до петък - от 09:00 до 18:00 часа*

                        - ж.к. Обеля ул.11 номер № 3*

                        Работното време на SPS Обеля е от понеделник до петък - от 09:00 до 18:30 часа, а в събота от 09:00 до 13:00*


                        гр. Банкя:*

                        - ул. Александър Стамболийски № 1*

                        гр. Средец:*

                        - ул. Димитър Кичев 6

                        гр.*Бургас:*

                        - ул. Шейново 46*

                        Коментар


                        • Майко, 207 милиона пазарна капитализация, чудя се СФИ или Спийди е по-голям балон
                          Bulls on BSE

                          Коментар


                          • Микро нивото в компанията е разбираемо, че няма как да го познавам. Никога не съм работил отвътре и нямам цялостен поглед как се случва дейността. Но доста внимателно следя какво върши служителят, когато го видя на терен или пък какво е ценообразуването на компанията.


                            Първоначално изпратено от cottonella Разгледай мнение
                            Всъщност малко хора се замислят, че 8 кг офис - офис на Спиди е 8.00лв+торбичка 0.30= 8.30. Цената в основния конкурент е 6.80 без отстъпката от 20%)
                            За Еконт не можах да намеря такава цена. Най-ниското, което беше е 9.60 лв. Аз основно изпращам документи и малки пакети (до 3 кг). Там сравнение между Спиди и Еконт много трудно може да има, защото при Спиди всичко е ясно - минаваш по тарифата 3-5-8 и за всеки пакет знаеш точно колко ще платиш. Цената за идентична услуга при Еконт е с около левче отгоре.

                            Първоначално изпратено от cottonella Разгледай мнение
                            Сега офисите са големи и просторни с по няколко гишета https://www.google.bg/maps/@43.21812...8i6656!6m1!1e1
                            (преди се гъчкаха из всевъзможни кюшета https://www.google.bg/maps/@43.21490...8i6656!6m1!1e1)
                            При нас в Биснес парка в София е точно обратното. Спиди са на добра локация, която е лесно достъпна за всички работещи там. Офисът на Еконт е далеч от парка, в приземния етаж на блок, служителите вътре едвам успяват да се завъртят. Това е така, защото там работят 5 човека, докато в офиса на Спиди максимално съм виждал двама. Да не говорим, че веднъж се наложи да си взема нещо от офиса на Еконт - там цареше пълен хаос и след 5 минути успяха да ми объркат внимание.

                            Първоначално изпратено от cottonella Разгледай мнение
                            Точно пред блока има SPS - идват към 9-9:30, пратките половин час след тях, а клиентите да си чакат - когато дойдат ще дойдат.
                            По номера на товарителницата, в сайта на компанията може да се следи докъде е стигнаха пратката. Много е удобно за мен и знам кога да отида да си я потърся в офиса.


                            Първоначално изпратено от cottonella Разгледай мнение
                            Между другото как мислите - защо Е-mag не се довериха на Спиди последните две години?
                            Може би защото Спиди има толкова много работа и клиенти, че не могат да смогнат да ги обслужат всичките. Ако се чудиш какво да правиш по цял ден, много по-лесно се посреща пика на пратките по празниците. Освен това не трябва да се разчитат на празниците за да направят оборот, а си го въртят през цялата година.

                            Първоначално изпратено от cottonella Разгледай мнение
                            А, относно офисите SPS - последният от тях е с номер 777, а започнаха от 500. Сега пребройте колко са действащите SPS-и.
                            Само в първата година от стартирането на SPS кампанията се отказаха 22-24%.
                            Не намирам нищо притеснително в това. В крайна сметка това е нова инициатива и рисковете са значителни. При някои офиси просто няма достатъчно бизнес за да са рентабилни. Аз предпочитам компанията да отстранява непечелившите SPS офиси, вместо да търпи загуби от тях, само за да не покажат неефективността им.

                            Първоначално изпратено от cottonella Разгледай мнение
                            Както и да е - за мен този балон издиша, затова няма да се пукне.
                            Просто там дори въздухът под налягане е малко.
                            По какво установи, че компанията е балон? В началото не претендираш за "познания в борсовите операции" в края обаче си набрал смелост. В момента компанията сериозно инвестира в бизнеса в Румъния и интеграцията с мрежата на ДПД. Затова е нормално да има забавяне на ръста на печалбата за сметка на ръста на приходите. Но ако мениджърите са кадърни и си разбират от работата, печалбата с времето трябва да тръгне нагоре. P/E в момента е 17-18, като говорим за компания с потенциал. За сравнение може да провериш коефициентите на FedEx и UPS, които са огромни едва ли приходите ще растат с двуцифрени нива в близко бъдеще. Освен това Спиди нямат много дългове и редовно разпределят 50% от печалбата.

                            Настоящ акционер.

                            Коментар


                            • Едно мнение.... Имат недостатъци, но това мнение си е черен ПР от конкуренцията.

                              Коментар


                              • Този балон издиша, затова няма да се пукне!

                                Нямам претенции за познания в борсовите операции, но това, което знам от опит за slowly мога да го споделя с вас.

                                Занимавам се просто казано с пратки.
                                Работих с тази фирма една година. Видях много и много научих.
                                Научих, че голям не е този, които се мисли за "лидер в куриерските услуги", а който е избран (не Богоизбран) от клиентите за техен доставчик.
                                Валери и Авак може да са точни хора, но докато разчитат на "наши много ценни и уважавани кадри" няма да прокопсат. После след прекратяване на взаимоотношенията тези същите кадри ми се извиняваха в продължение на половин час - явно послушковците са изпълнили завета на шефа и именно за това са "ценни кадри". Както и да е... Минало.
                                Сега работим с друга фирма и виждам колко сме били заблудени от "величието" на големите.
                                Пратките сега са в офисите в 9:00 (преди от 9:30 до към 11 и нататък - естествено санкции и виновни няма)
                                Комуникация по няколко канала - телефон, мейл, Skype и Facebook (преди на еднинен национален телефон - половината ми коса побеля, докато чакам да се свържа)
                                Възможност за контрол над пратката, докато пътува - подателят може почти всичко (преди - хахаха НИЩО)
                                Съдействие при опаковането - пратката не тръгва без подходяща опаковка ( преди опаковката беше ангажимент и за сметка на подателя).
                                Всъщност малко хора се замислят, че 8 кг офис - офис на Спиди е 8.00лв+торбичка 0.30= 8.30. Цената в основния конкурент е 6.80 без отстъпката от 20%)
                                В Спиди таксата за наложен платеж е 1.2%, но не по-малко от 0.60лв
                                Сега офисите са големи и просторни с по няколко гишета https://www.google.bg/maps/@43.21812...8i6656!6m1!1e1
                                (преди се гъчкаха из всевъзможни кюшета https://www.google.bg/maps/@43.21490...8i6656!6m1!1e1)
                                За счупен стъклен протектор за 12 лв си получаваме 12лв с извинение (преди за чисто нов лаптоп за 1000 лв с изрична застраховка предложиха обезщетение 45лв, а за залят с боя костюм - нищо. Дори и "извинете" нямаше)
                                Точно пред блока има SPS - идват към 9-9:30, пратките половин час след тях, а клиентите да си чакат - когато дойдат ще дойдат.
                                Между другото как мислите - защо Е-mag не се довериха на Спиди последните две години?
                                Пред колко офиса на slowly сте чакали опашка както пред другия основен куриер?
                                А, относно офисите SPS - последният от тях е с номер 777, а започнаха от 500. Сега пребройте колко са действащите SPS-и.
                                Само в първата година от стартирането на SPS кампанията се отказаха 22-24%.
                                Заместиха ги нови, но по лична информация мениджъри по населени места си взимат добрите локации за техни хора и така хем шефовете им доволни, хем и те си джиткат далаверите необезпокоявано. Със сигурност знам за два офиса в моят град по тази схема.
                                Наистина ли мислите,че офиси в населени места като Бутан, Вълчедръм, Сатовча, Хърлец с общо 10 000 жители ще вдигнат печалбата на компанията?
                                Надутата бройка офиси хвърля прах в очите на незапознатите. Печалба не се търси - само помпане на акциите.
                                "Освободиха "старите кучета", които имаха по над 8-9 години стаж и бяха започнали от нулата. Някои от тах не издържаха на глупостите и сами си заминаха. После назначиха свои хора." - ми каза един бивш служител.
                                Пилят цените, за да вдигнат броя пратки и да си запълнят таргетите, а от там и премиите, но по- големия брой пратки бие върху качеството, а от там и на печалбата, само че при такива надути отчети...абе остави.
                                Както и да е - за мен този балон издиша, затова няма да се пукне.
                                Просто там дори въздухът под налягане е малко.

                                Регистрирах се само, за да кажа личното си мнение.
                                Пък кой както иска да го разбира.
                                Регистрирах се само, за да хейтна простотиите, които съм видял там. Вероятно ще се въздържам от други коментари, защото си давам сметка колко апокалиптично изглежда всичко, но както казах на един ръководен кадър там - една фирма загива тогава, когато спре да прави това, което я е направило голяма.

                                Не е препоръка за оплюване или величаене - просто лично мнение!

                                Коментар

                                Working...
                                X