IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
    спирам да пиша, защото като напиша нещо и после никой не пише
    все едно си пиша сам
    много е досадно
    https://www.speedy.bg/bg/post/vpisva...ie-na-kapitala
    Коментирай и това ако искаш. На мен също ми харесва акцията, и ме е яд че продадох 75% от акциите си, след тази "новина", но какво да се прави. Не я пускам да се заяждам, просто не всичко е цветя и рози.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

      Имам на средна 42 и HODL. Ето не си сам.
      10x че написа нещо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
        спирам да пиша, защото като напиша нещо и после никой не пише
        все едно си пиша сам
        много е досадно
        Имам на средна 42 и HODL. Ето не си сам.

        Коментар


        • спирам да пиша, защото като напиша нещо и после никой не пише
          все едно си пиша сам
          много е досадно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Marie-Sophie Germain Разгледай мнение
            ... но все повече възгласите по позицията започнаха силно да ми заприличват на еуфорията през 2007.
            просто кажи гроздето е кисело и ще те разберем
            кажи, много малко имам в портмонето, даже продадох тук за да взема на промоция другаде, която се оказа бездънна промоция
            ако заблуждаваш нас, окей
            но не заблуждавай себе си, това вече е проблем
            трябва да имаш ясна визия какви си ги надробил и защо
            много е трудно
            и аз си анализирам грешките
            гледам да не префлхвърлям проблема с кратки заучени фрази "еуфория" пирамида, а да гледам аджеба какво има отзад и какво пропускам

            е пропускам много неща, но надявам се полека лека вдигам завесата

            Късмет
            Last edited by oslo; 02.08.2020, 10:58.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение
              Може ли някой да сподели кои са прагове за отправяне на задължително търгово предложение? Не намерих някъде да е написана статия където да са описани граници. Моля, някой да потвърди че търгово е задължително:
              1. при преминаване на праг от 50%
              2. при преминаване на праг от 66% (2/3)
              3. при преминаване на праг 90%, като можоритар може да отпише акция от борсата
              4. при преминаване на праг от 95%, мажоритар може да наложи задължителна продажба на акции от страната на миноритариите.
              Четене на закон е много суха материя. Моля някой да сподели кои са границите на задължително.

              В случай със Спиди ако съм разбрал вярно, при упражняване на кол опция от страната на Геопост те ще преминат праг от 50%. Така ще им се наложи да отправят задължително търгово.

              Ако някой може също да отговори на въпрос 3, щото в момента беше отправено търгово на Трейс. Дали мажоритар могат да отпишат дружеството от борсата, дори ако никой не приеме търгово? Приликата със Спиди е в това че Геопост и Спиди Груп заедно имат 90%, тоест на теория никой не им пречи да отпишат дружество, или се бъркам?
              с извинение но въпросите ти не са правилните

              правилната идея за мен е
              "мажо продава дъщеря си (ако приемем че многогодишния му труд Спиди е дъщеря му). Естествено че ще търси макс цена и макс партньор. Защото пич, вярвам че много тъпаци са се натискали да влязат на мястото на францизите. И мажо ще е дал евентуално 70% + 10% на дребните. Оставя си 20% от проекта на живота си за внуците. Устава го пази с 15.5% е цар, контролира всичко. Като стане на 80 г. ще отиде в Спиди и ще каже "здравейте как сте", ще му рапортуват и козируват. Това ще го държи жив. А не една торба пари и скука. Защото кабриолети яхти самолети е татална скука и скъсява живота от скука. На тези работи се възхищава само раята. Нашта порода ядържи здрава предизвикателството. Виж дядо Бъфет".

              Така че стои си, лежи си. Мажо ще свърши работата и за теб. Без да съм чел скоро закона или 50% или 2/3 е границата за търгово.

              Това с 90 и 95 не ги мисли. Аз ако имах за партньор Френската държава си оставям 20% и хем риба (кеш) хем рак (дял в яка компания с як дял с як устав, който ме пази).

              Чел ли си устава? Ще ти падне шапката. и явно още 2013 е планиран да пази последните 20%

              Не е препоръка за покупко продажба, имам акции.

              Между другото е препоръка за влагане на въображение. Нарисувай си голямата картина. Тези филми прецакай другарчето с 90% са за едни други компании. Тук вярвам нито мажо нито французите са бг мизерници. Напротив. Ми шефовете на Спиди си предложиха по малки бонуси (към 4 пъти) при положение че раздадоха рекордни дивиденти, а агрия е тотална дивидентна суша от време оно. И тук има истински резултати.

              Аз седя мирно и кротко вече 8 години и трайчо костов. Мажо работи за мен и бди над моите (и неговите) интереси.

              Не е препоръка. Имам акции от 18 лв. С дивидентите май пада на 10 лв.

              Сега ще ви разкажа една история. Лето господне 2013 то. "Флагмана" на 1.33 лв. Аз хваля Спиди, а масово тогава мнението беше казва "аз от флагмана ще наплавя 5 пъти, Спиди няма да е мръднало, то е зле, всеки не го харесва".

              Сега 7 години по късно флагмана е на 1 лв. горе дору (не съм му гледал цената му скоро). Спиди е на към 58. С дивидентите ала бала близо 5 пъти.

              И във връзка с този пример ще ти кажа нещо за бъдещето. В тази хартия може да има още много хляб. Търгово не търгово. Този бизнес расте и не старее. Затова и мажо сроред мен ще си остави 20%.

              Той просто спестява разходи на хората и бизнеса и аз лично го ползвам все по агресивно. Ми пратка за 2-3 лв. ... Това е по евтино от таски от центъра до центъра. Или от два билета за градския. Доставки с дронове и т.н.
              Ще видим.

              Не е препоръка за покурко продажба на ценни книжа. Имам акции.

              Коментар


              • Може ли някой да сподели кои са прагове за отправяне на задължително търгово предложение? Не намерих някъде да е написана статия където да са описани граници. Моля, някой да потвърди че търгово е задължително:
                1. при преминаване на праг от 50%
                2. при преминаване на праг от 66% (2/3)
                3. при преминаване на праг 90%, като можоритар може да отпише акция от борсата
                4. при преминаване на праг от 95%, мажоритар може да наложи задължителна продажба на акции от страната на миноритариите.
                Четене на закон е много суха материя. Моля някой да сподели кои са границите на задължително.

                В случай със Спиди ако съм разбрал вярно, при упражняване на кол опция от страната на Геопост те ще преминат праг от 50%. Така ще им се наложи да отправят задължително търгово.

                Ако някой може също да отговори на въпрос 3, щото в момента беше отправено търгово на Трейс. Дали мажоритар могат да отпишат дружеството от борсата, дори ако никой не приеме търгово? Приликата със Спиди е в това че Геопост и Спиди Груп заедно имат 90%, тоест на теория никой не им пречи да отпишат дружество, или се бъркам?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                  Дори и да е НАЙ - НАЙ, аз си реализирах Стъпка 1 "Диверсификация", когато се очаква да си на върха - ПРОДАЖБА НА ЧАСТ ОТ ПАКЕТА. Ако ще върви и нагоре - ВТОРА СТЪПКА на диверсификация. Вярвам, че правилото "Купи и дръж" вече не важи напълно, а трябва да се модифицира.
                  Евала и какво си купи, че ми е много интересно? Ако не е тайна де? Рядко на бфб има подобен бизнес като потенциал и коректност на можоритаря, но пък ако няма продавачи, няма да има и купувачи, ерго търговия. Успех с инвестицията, аз ще чакам търговото
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Дори и да е НАЙ - НАЙ, аз си реализирах Стъпка 1 "Диверсификация", когато се очаква да си на върха - ПРОДАЖБА НА ЧАСТ ОТ ПАКЕТА. Ако ще върви и нагоре - ВТОРА СТЪПКА на диверсификация. Вярвам, че правилото "Купи и дръж" вече не важи напълно, а трябва да се модифицира.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Без да съм проверявал, но съм почти сигурен, че тази компания е единствената на БФБ от активно търгуваните, дето е на ол тайм хай, при това абсолютно заслужено и с едни почти гарантирани 30% нагоре до 6 месеца, ако стане работата като хората. И няма никой, дето да се изока НАЙ - упс, забравих, те са забили в избушеняците на мумифицирания чичак и нямат тук Е, добре, аз ще се изокам:


                      НАЙ!
                      Яко, нали! И аз ги имам в портмонето и им се кефя в случая на кризисния период, но все повече възгласите по позицията започнаха силно да ми заприличват на еуфорията през 2007.

                      Коментар


                      • Без да съм проверявал, но съм почти сигурен, че тази компания е единствената на БФБ от активно търгуваните, дето е на ол тайм хай, при това абсолютно заслужено и с едни почти гарантирани 30% нагоре до 6 месеца, ако стане работата като хората. И няма никой, дето да се изока НАЙ - упс, забравих, те са забили в избушеняците на мумифицирания чичак и нямат тук Е, добре, аз ще се изокам:


                        НАЙ!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                          Няма такова тримесечие
                          Излязло ли е? Сега ще видя

                          P.S. Видях - ебитда ше отлети поне на 60 милки и какво става с цената на сделката при 8х ебитда едва ли не, може би, къде отиваш ти. После ще нямало оферти продава - вътрешнярите всичко знаят, бате, а имаше някакъв балък дето продаде и на 50 кинта преди месец - евала и хвалЪ на таквъзи инвеститори
                          Last edited by Грую Груев; 31.07.2020, 10:24.
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Няма такова тримесечие

                            Коментар


                            • Съвместно партньорство с OLX

                              30.07.2020 Уважаеми клиенти,


                              Имаме удоволствието да Ви споделим, че СПИДИ стартира успешно съвместно партньорство с OLX.

                              СПИДИ вече се предлага като решение за изпращане на пратки от клиентите на OLX.

                              Предимства на OLX доставките със СПИДИ са ниските цени за пратки до 3 кг без ограничение в броя пратки на месец, както и безплатна услуга „Преглед и тест“ за пратките с наложен платеж. Към това добавяме и евтино връщане на всички непотърсени пратки – на цена офис-офис.


                              https://speedy.bg/bg/post/mutual-partnership-with-olx

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                И аз, след като купих в началото на годината и след това, започнах да се заглеждам - факт е, че пред офисите на Еконт има много повече хора за пратки, но пък баничарките на Спиди са в съотношение поне 4:1 спрямо Еконт-а по пътищата - едва ли е само да се повозят шоферчетата Затова и предложих, ако Мариян има време и нерви, да спретне едно сравнение между двете фирми, доколкото изобщо има такова инфо за Еконт.

                                Иначе тук изчезнаха продавачите (що ли) и явно се мъти нещо - да видим какво ще е, но определено някой има инфо, което е в посока на увеличение на цената. Рядко харесвам мажоритар, но този тук (и оня на Корадо, ма там нямам, а и переспективите тук са повече от отлични с оглед на бизнеса) просто ми пълнят душата (бих добавил и Планината, но те са ми много олд скул бизнес, обаче Митанкин рулира и е абсолютен еталон и Алтерко, но от техният бизнес нищо не разбирам, пък и вече съм го ял покрай дотком бърста и отражението му у нас), останалото (почти всичко, с малки изключения - лично мнение) е шлака с претенции.

                                Гледаме мача от ложите
                                Аз и Телелинк нагрухтях малко за 10к.

                                Коментар

                                Working...
                                X