IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от PetraV Разгледай мнение
    Oslo, погледни тук:

    How Amazon Will Dominate the Supply Chain
    Inside the company’s plan to become ‘Uber for delivery’

    Пътят към пълна доминация

    От известно време насам различни медии спекулират как Amazon ще завладее и бизнеса с доставки.
    Амазон няма шанс

    виж какво става

    Спиди кърти мивки
    1,28 лв. за доставка по Спиди
    и вече няма изискване за обем, само за тегло да е до 31.5 кг.
    тоест влязоха в сегмента на Еконт с бясни цени
    https://www.speedy.bg/bg/standard-24-hours

    Не знам как тази ценова война ще им се отрази на маржа, но предполагам хич няма да е зле, вярвам, че са си сметнали

    Поздрави

    Коментар


    • Oslo, погледни тук:

      How Amazon Will Dominate the Supply Chain
      Inside the company’s plan to become ‘Uber for delivery’

      Пътят към пълна доминация

      От известно време насам различни медии спекулират как Amazon ще завладее и бизнеса с доставки.

      Коментар


      • Е тук нормалното предлагане съвсем изчезна.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Г-н Груев, да се включа малко с офтопик. Познавам лично Oslo и мога да Ви кажа, че оценката ви за него е леко неадекватна. Успехи в търговията.
          На мен Спиди ми харесва, но понеже рисковият ми профил е малко по-различен от този на Осло бих търсил малко по-ниска цена за вход. Понеже преобладаващите акционери имат по-ниски очаквания за възваращаемост на портфейла си от акции те не биха допуснали цената да падне до нива, които да ме устройват. Изключение би направило само тяхна грешна преценка за това как ще се развива компанията във времето. Затова е много вероятно въпреки, че харесвам акцията да си остана без нея.
          Г-н Груев, още един път ви пожелавам успешна търговия и да успеете да изкарате поне 1/5 от това което е изкарал до момента Осло на борсите. Ще бъдете много щастлив от такъв развой на нещата.
          Оф, айде и ти -следиш ли ме, имаш лично отношение към мен, или? Пак да спамим - ми не ми се спами пък! Финално, за да не дразня колегите тук - оказа се, че и аз познавам колегата oslo - живи и здрави да сме, другото се оправя, а 1/5 от неговото, без да се изхвърлям, но отдавна съм го изкарал, а за шастлив, шастлив съм - 2 деца, цветущо здраве, поне 2 екскурзии към дестинации, отстоящи на поне 2000 км от България годишно, достаъчно имоти (наследствени), стабилни доходи и някой лев настрани - дано повече да са като мен (имам и от предходните, и от непреходните неща, не се оплаквам). Сори за офтопика и спирам.

          Успех на хората тук и дано Спиди ги зарадва с още много положителни новини!
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Г-н Груев, да се включа малко с офтопик. Познавам лично Oslo и мога да Ви кажа, че оценката ви за него е леко неадекватна. Успехи в търговията.
            На мен Спиди ми харесва, но понеже рисковият ми профил е малко по-различен от този на Осло бих търсил малко по-ниска цена за вход. Понеже преобладаващите акционери имат по-ниски очаквания за възваращаемост на портфейла си от акции те не биха допуснали цената да падне до нива, които да ме устройват. Изключение би направило само тяхна грешна преценка за това как ще се развива компанията във времето. Затова е много вероятно въпреки, че харесвам акцията да си остана без нея.
            Г-н Груев, още един път ви пожелавам успешна търговия и да успеете да изкарате поне 1/5 от това което е изкарал до момента Осло на борсите. Ще бъдете много щастлив от такъв развой на нещата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

              каквото кажеш, правя обратното и печеля
              благодаря ти
              Супер си, продължавай в същия дух - самочувствието е хубаво нещо, хеле пък за новобранка, дето не е яла шамарите и мисли, че всичко, що хвърчи, се яде, но не е е особено подходящо точно в този форум. Успех, все пак, и продължавай да вЕрваш на евана и евереста, докато търсиш грешки на счетоводителката им, която била в мензис. Приличаш ми на онези разбирачи в Еврофутбола, дето от сутрин до здрач се обясняват как еди кой си ще вкара гол в 65-тата минута, защото това била рождената година на майка му, а Марс и Венера били в затъмнение спрямо Сатурн, докато тъщата му баш в този момент готвела шкембе чорба, а накрая балансът им все е отрицателен. Но няма лошо, всеки сам си решава - както казах и преди, хубаво би било стокхолмския синдром да го прекръстят на синдром на осло...

              Извинявам се за офтопика, успех на държащите тук!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груевn3364947
                Лично мнение - скъпа акция, почти на ол тайм хай, която няма особен потенциал за качване на много конкурентен пазар. Да не говорим, че дивидентната доходност е брутално смешна за голяма, уж, компания - обаче всеки сам си избира къде и как да се набута (някои предпочитат евана агро, като мен)
                П.С. А шофьорите им са едни от най-големите селяци и селяндури взети накуп, но това е друга тема. За мен Еконт са доста по-добри от тях, но пък повечето доставки при онлайн пазаруване съм ги получвал през Спиди. Успех на хората тук
                каквото кажеш, правя обратното и печеля
                благодаря ти

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

                  +1, но с добавката, че ебитда е 12,5 за полугодие по последен отчет.
                  И тези гимнастики, че до края на годината щели да направят 29 не ми изглеждат толкова лесни.
                  И за мен е надута акция.
                  но защо гледаш за последни 6 месеца (последен отчет) , а не за 12 назад, или за 24, или 48 месеца?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                    +1
                    +1, но с добавката, че ебитда е 12,5 за полугодие по последен отчет.
                    И тези гимнастики, че до края на годината щели да направят 29 не ми изглеждат толкова лесни.
                    И за мен е надута акция.

                    Коментар


                    • Лично мнение - скъпа акция, почти на ол тайм хай, която няма особен потенциал за качване на много конкурентен пазар. Да не говорим, че дивидентната доходност е брутално смешна за голяма, уж, компания - обаче всеки сам си избира къде и как да се набута (някои предпочитат евана агро, като мен)
                      П.С. А шофьорите им са едни от най-големите селяци и селяндури взети накуп, но това е друга тема. За мен Еконт са доста по-добри от тях, но пък повечето доставки при онлайн пазаруване съм ги получвал през Спиди. Успех на хората тук
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                        Отчета е много добър, но липсва ликвидност ... 193бр продава е повече от отчайващо ... Успех на притежаващите
                        О, ликвидност не ми трябва. Преди 2020 г. не смятам да продавам
                        още 2 години

                        Тука съм си холдер

                        Коментар


                        • Отчета е много добър, но липсва ликвидност ... 193бр продава е повече от отчайващо ... Успех на притежаващите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                            Консолидираната EBITDA е 7 494 хил. лв. за второто тримесечие (да не споменавам, че са първите, които вадят и консолодирираните резултати, респект)

                            Да умножа ли по 4, за да получа за цяла година?
                            Добре щом настоявате 4 * 7 494 = 29 976 хил. лв.

                            Да умножа ли по 8, ако случайно си мисля, че 8 пъти EBITDA е добър мултипъл за сектора?

                            Добре, от мен да мине 8 * 29 976 = 239,8 млн. лв. или по 44,4 лв. на акции. Е разбира се, дали ще се намери някой да даде 8XEBITDA?

                            Хм, колко е сегашната пазарна капитализация?
                            225,86 млн. лв. при последната цена от 42 лв.

                            Бря, какво стана тука?

                            За хейтърите, EBITDA в Румъния и geopost бг е 1,33 млн. лв. през второто тримесечие (като извадя конс минус неконс, което е консервативно)
                            като умножим по 4 и после по 8 получаваме 42 млн. лв. оценка на новопридобития бизнес от Geopost. Мисля, че го придбиха за 25 млн. лв. Със синергичния ефект от DPD Balkans върху неконс. отчет на Спиди, сделката става .... А бъдещето е пред нас

                            Имам акции и оферта Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

                            П.С.: Пичове, видяхте, че само отчета на Amazon изненада позитивно. Е амазон какво е? Електронна търговия. А кой доставя поръчките от електронната търговия?

                            П.С. 2 : Аз какво ви разяснявам отчета, вместо да се натъргувам на воля? Явно съм с добра душа и ограмотявам.
                            +1

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                              П.С.: Пичове, видяхте, че само отчета на Amazon изненада позитивно. Е амазон какво е? Електронна търговия. А кой доставя поръчките от електронната търговия?
                              Осло, не случайно Амазон вече си правят собствени логистични фирми на места, не им се плаща на другите толкова много за доставките.

                              https://logistics.amazon.com/ и

                              https://logistics.amazon.co.uk/

                              и подбират доста хора:

                              Transportation & Logistics


                              Коментар


                              • Консолидираната EBITDA е 7 494 хил. лв. за второто тримесечие (да не споменавам, че са първите, които вадят и консолодирираните резултати, респект)

                                Да умножа ли по 4, за да получа за цяла година?
                                Добре щом настоявате 4 * 7 494 = 29 976 хил. лв.

                                Да умножа ли по 8, ако случайно си мисля, че 8 пъти EBITDA е добър мултипъл за сектора?

                                Добре, от мен да мине 8 * 29 976 = 239,8 млн. лв. или по 44,4 лв. на акции. Е разбира се, дали ще се намери някой да даде 8XEBITDA?

                                Хм, колко е сегашната пазарна капитализация?
                                225,86 млн. лв. при последната цена от 42 лв.

                                Бря, какво стана тука?

                                За хейтърите, EBITDA в Румъния и geopost бг е 1,33 млн. лв. през второто тримесечие (като извадя конс минус неконс, което е консервативно)
                                като умножим по 4 и после по 8 получаваме 42 млн. лв. оценка на новопридобития бизнес от Geopost. Мисля, че го придбиха за 25 млн. лв. Със синергичния ефект от DPD Balkans върху неконс. отчет на Спиди, сделката става .... А бъдещето е пред нас

                                Имам акции и оферта Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

                                П.С.: Пичове, видяхте, че само отчета на Amazon изненада позитивно. Е амазон какво е? Електронна търговия. А кой доставя поръчките от електронната търговия?

                                П.С. 2 : Аз какво ви разяснявам отчета, вместо да се натъргувам на воля? Явно съм с добра душа и ограмотявам.
                                Last edited by oslo; 31.07.2018, 14:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X