IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
    тук да няма някаква новина?
    Цената е близо до върховете от 44 лв. (с последните дивиденти текущо 42 лв.), аск-а избяга нагоре, бида-надолу
    да не би да знаете нещо?

    Поздрави
    Е то ти ако не ни кажеш драги Осло, кой да знае? Цената при тези символични обороти изобщо не е показател. Този проблем съществува не от скоро и не само при "Спиди". Типичната за БФБ, по това време на годината, "лятна летаргия" властва и дори скромен инвеститор с малко повече свободен кеш може да изстреля която си пожелае акция в небесата. Това е според мен. В края на миналата година приключих със "Спиди", като продавах в диапазона 42-43 лв. с много добра печалба. Може би някой ден ще се завърна пак, но всичко зависи от финансовите резултати на дружеството. По тази причина продължавам да го следя и затова ценя твоите мнения и коментари. Поздрави и успех!
    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • тук да няма някаква новина?
      Цената е близо до върховете от 44 лв. (с последните дивиденти текущо 42 лв.), аск-а избяга нагоре, бида-надолу
      да не би да знаете нещо?

      Поздрави

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        Ами - купил на 17 - разпродал средно на около 42-43 кинта - отделно нагувичените дивиденти. Не се оплаквам.

        По ми се ще да те науча да инвестираш в Неогняндонев...
        А в Газпром на какви цени си купувал и на какви продавал?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

          Искам, много искам да ме научиш да хващам примерно 20% от твоята рентабилност. Тогава няма да имам спирка!!!! Поршетата ще са ми в гаража !!!!
          Ами - купил на 17 - разпродал средно на около 42-43 кинта - отделно нагувичените дивиденти. Не се оплаквам.

          По ми се ще да те науча да инвестираш в Неогняндонев...
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

            Аз - тук - вече: 0.

            Колкото нагувичил - най-вече капиталово - нагувичил. Паричките: прехвърлени в неизмеримо по-могъщият и перспективен Gazprom. Успехи на всички любители на Бръзият мишок.
            Искам, много искам да ме научиш да хващам примерно 20% от твоята рентабилност. Тогава няма да имам спирка!!!! Поршетата ще са ми в гаража !!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
              Дивидентът е дошъл, само 8 дни след датата за дивидент (10 юли)

              Респект
              Аз - тук - вече: 0.

              Колкото нагувичил - най-вече капиталово - нагувичил. Паричките: прехвърлени в неизмеримо по-могъщият и перспективен Gazprom. Успехи на всички любители на Бръзият мишок.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Дивидентът е дошъл, само 8 дни след датата за дивидент (10 юли)

                Респект

                Коментар


                • Първоначално изпратено от oslo
                  Айде да си замълча многозначително

                  Не е препоръка
                  Защо - Ослов - драги: кажи си думата
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    Спиди има потенциал за растеж над средното ниво на компаниите от БФБ. Ръстът обаче няма да е лесен предвид насищането на пазара с конкуренти фирми. Пазарен дял лесно не се взема особено ако искаш да си запазиш и рентабилността.
                    За мен пречки са високата цена на акцията сега спрямо бизнеса и създаденото недоверие в собственика.
                    Много бих искал нещата да се изчистят и Спиди да е една от добрите компании на нашата борса.
                    + 638

                    И аз харесвам Бръзият мишок, ама не на тая цена - когато го купувах на 17 кинта - беше секси, ама сега всичко друго е по-сгодно от него. Е, всичко друго, което си имам аз, де. Потенциал за растеж на бизнесът има - ама на цената....
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Спиди има потенциал за растеж над средното ниво на компаниите от БФБ. Ръстът обаче няма да е лесен предвид насищането на пазара с конкуренти фирми. Пазарен дял лесно не се взема особено ако искаш да си запазиш и рентабилността.
                      За мен пречки са високата цена на акцията сега спрямо бизнеса и създаденото недоверие в собственика.
                      Много бих искал нещата да се изчистят и Спиди да е една от добрите компании на нашата борса.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Какво стана днес на сборището, бе - що никой не казва?

                        Аз не можах да пъкна на.
                        Или ще е на добре, или няма да е.

                        Коментар


                        • Какво стана днес на сборището, бе - що никой не казва?

                          Аз не можах да пъкна на.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Поредно доказателство, че нещата са на мах
                            вдигат дивидента за 2017 г. до рекордните 1,2 лв. брутно на акция
                            Поканата е обявена днес чрез БФБ

                            Не е препоръка
                            Имам акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                              Купуваме Рапидо с кредит, който ще се плаща няколко години. Дългът в случая няма значение. купуваме и още нещо в Румъния - пак с кредит. През 2019 EBITDA скача и с коефициент 8 прави цена на акция - примерно 65 лв. Значи сме на печалба от цялата работа?
                              Обаче французите се отказват от сделка и........

                              Рапидо на кого е собственост?? Дали мажоритарят ще гласува на ОС за придобиването или закона ще го ограничи?
                              Доста мътно стана тук относно действията на мажоритаря.
                              Но от самолет се вижда, че рентабилността на бизнеса спада, за което е виновен пазара - насити се яко и още ще се насища. Може обемите да нарастват, но рентабилността ще си пада.
                              Нещо подобно стана и в зърнопроизводството - вдигнаха се цените на зърната, след тях рентите и всички разходи и сега ела та гледай.
                              Французите няма да се откажат, мин година си затвориха подобната сделка в Русия, въпреки Путин и евросанкцииге!!! По спомен, проверете

                              Напротив, рентабилността расте
                              за Q1 EBITDA с 47% ръст до 4,8 млн. лв.
                              печалбата е нагоре със 110% до 2,41 млн. лв.
                              Продажбите нагоре с 10,6%

                              Не е препоръка
                              Имам акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                                При хипотеза за сделка през 2020 по резултатите от 2019 при евентуална ЕБИТДА от 8, очаквам и придобиване в Румъния и къде ли не просто всичко под 8 ебитда е дюшеш за сегашните акционери остават 2 години, чисто хипотетично преди голяма сделка се правят подобни акуизишъни правят се изпилвания на маржове за постигане на ебитда скоро ще се сетите накъде духа вятъра виждали сте сделки и знаете какво се прави преди тях Не е препоръка за каквото и да е, покупки продажби или очаквания за сделка Имам акции
                                Купуваме Рапидо с кредит, който ще се плаща няколко години. Дългът в случая няма значение. купуваме и още нещо в Румъния - пак с кредит. През 2019 EBITDA скача и с коефициент 8 прави цена на акция - примерно 65 лв. Значи сме на печалба от цялата работа?
                                Обаче французите се отказват от сделка и........

                                Рапидо на кого е собственост?? Дали мажоритарят ще гласува на ОС за придобиването или закона ще го ограничи?
                                Доста мътно стана тук относно действията на мажоритаря.
                                Но от самолет се вижда, че рентабилността на бизнеса спада, за което е виновен пазара - насити се яко и още ще се насища. Може обемите да нарастват, но рентабилността ще си пада.
                                Нещо подобно стана и в зърнопроизводството - вдигнаха се цените на зърната, след тях рентите и всички разходи и сега ела та гледай.

                                Коментар

                                Working...
                                X