IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

    с кой ник беше пандата? започвам да забравям вече, моля напомни
    да си сложа едно + в главата че е точен в басовете
    тук съм, просто ползвам стария ник че не си помня паролите а този е вързан към фб

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      +1
      Балоняк, баце Панда, балоняк 40 милки ебитда за 9 месечието и 20 милки чиста печалба. Това, ако го наложим на миналата година, иде къде 60 милки ебитда и 28-30 чиста печалбица, т.е. 80-те кинта за търговото са си от воле, както и поне 3 кинта дЕвидент на акция - дейба шибания балоняк, дето всички чакат търгово под 50 кинта. Я пак да видим любимото ми м+с, дето било световен лидер, ма никой не знаел, че е такова - проектна дивидентна доходност към 4%, тук ще е 5% от сегашната цена, чиста печалбица 10 милки (при това с държаваната помощ по мярките 60/40, иначе сигурно щеше да е наполовина), тук е 20 милки и маркет кап 200 милики, тук е 300 милки. Та кое е балонякът, че не се сещам нещо, шото съм тъп грую
      Просто е смешно да сравняваш две несравними дружества. И двете са много добри като дружества. Очевадно е, че перспективите за развитие пред Спиди са много по-големи, не нужно да си тъп, за да го знаеш.

      Коментар


      • Ето го забравилата парола ПАНДА- преименувана в-Phoenixheart

        Коментар


        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
          Сега малко прочит на отчета, Q3 супер добре с продажбите или 32% ръст на продажбите на годишна база. Мисля, че всички магазини ще мигрират онлайн, хората се научиха как да купуват дрехи и обувки онлайн, и нещата са добре. Вчера поръчахме дрехи от люксембургски сайт с 8 лв. за доставка, така че не знам, света става абсолютно село с развитие на куриерите и интернет търговията.

          В доклада на няколко места пише ефективност поради "въведени нови технологии и оптимизация на процеси", това е яко. С времето очаквам оптимизациите да са такива, че да е по-добре да държа нещо в Спиди в някое хранилище, отколкото заринато на тавана ми, където не мога да го намеря, когато поискам... Ако оптимизират толкова, че да си купувам брашно по Спиди, а не от Била, ще е найс. Брашно, ориз, леща, олио и други трайни стоки, въпреки че сега доставката я изкарвам левче на килограм, а самото брашно е лев и малко на колограм... Но за неща от 10 лв. на кг. нагоре май ще си струва. Не знам къде може да сме след 10 г.

          Ебитда расте бавно или с 12%, но е 57 млн. лв. за последните 4 тримесечия, представете си ако умножавахме по 8 , щеше да стане такъв живот, че само си викам "дано", както се казваше в една песен
          нетната печалба е нагоре с 61%, ако върви така ще е към 25 млн. неконс. и 30 млн. лв. конс за годината. Ако половината от неконс е за дивидент или 12,5 млн. лв., това ще прави по 2,3 лв. за дивидент, а може и 2,5 и 3 лв. (защото обикновено разпределят повече) не знам

          Q3 на 2020 г. е с продажби от 68 млн. лв.,колкото и през Q2, тоест лятото не е било слабо, въпреки отслабването на пандемията през юли и август и септември

          С две думи, никак не е лошо, но не знам как ще се отрази на цената

          Чудя се защо се забавиха толкова с конс. отчет този път, може би е нещо игра около сделката с Франсетата, не знам

          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам.

          Eе, и аз това се питах по доле, а другото всичко си е на Мах ..., та ша жъните,- дано е сухо зърното !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            С Пандата - вече е изпълнен и всичко е точно Балоняк, баце!
            с кой ник беше пандата? започвам да забравям вече, моля напомни
            да си сложа едно + в главата че е точен в басовете

            Коментар


            • Сега малко прочит на отчета, Q3 супер добре с продажбите или 32% ръст на продажбите на годишна база. Мисля, че всички магазини ще мигрират онлайн, хората се научиха как да купуват дрехи и обувки онлайн, и нещата са добре. Вчера поръчахме дрехи от люксембургски сайт с 8 лв. за доставка, така че не знам, света става абсолютно село с развитие на куриерите и интернет търговията.

              В доклада на няколко места пише ефективност поради "въведени нови технологии и оптимизация на процеси", това е яко. С времето очаквам оптимизациите да са такива, че да е по-добре да държа нещо в Спиди в някое хранилище, отколкото заринато на тавана ми, където не мога да го намеря, когато поискам... Ако оптимизират толкова, че да си купувам брашно по Спиди, а не от Била, ще е найс. Брашно, ориз, леща, олио и други трайни стоки, въпреки че сега доставката я изкарвам левче на килограм, а самото брашно е лев и малко на колограм... Но за неща от 10 лв. на кг. нагоре май ще си струва. Не знам къде може да сме след 10 г.

              Ебитда расте бавно или с 12%, но е 57 млн. лв. за последните 4 тримесечия, представете си ако умножавахме по 8 , щеше да стане такъв живот, че само си викам "дано", както се казваше в една песен
              нетната печалба е нагоре с 61%, ако върви така ще е към 25 млн. неконс. и 30 млн. лв. конс за годината. Ако половината от неконс е за дивидент или 12,5 млн. лв., това ще прави по 2,3 лв. за дивидент, а може и 2,5 и 3 лв. (защото обикновено разпределят повече) не знам

              Q3 на 2020 г. е с продажби от 68 млн. лв.,колкото и през Q2, тоест лятото не е било слабо, въпреки отслабването на пандемията през юли и август и септември

              С две думи, никак не е лошо, но не знам как ще се отрази на цената

              Чудя се защо се забавиха толкова с конс. отчет този път, може би е нещо игра около сделката с Франсетата, не знам

              Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                С Пандата - вече е изпълнен и всичко е точно Балоняк, баце!
                Груйче ще моем ли да хванем едни 60 кинта у таз книжка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                  Грую спечели бас, не помня с кого
                  Консолидацията добави 1,2 млн. нетна печалба и добави 5,2 млн. лв. ебитда
                  печелиш баса
                  С Пандата - вече е изпълнен и всичко е точно Балоняк, баце!
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Грую спечели бас, не помня с кого
                    Консолидацията добави 1,2 млн. нетна печалба и добави 5,2 млн. лв. ебитда
                    печелиш баса

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      +1
                      Балоняк, баце Панда, балоняк 40 милки ебитда за 9 месечието и 20 милки чиста печалба. Това, ако го наложим на миналата година, иде къде 60 милки ебитда и 28-30 чиста печалбица, т.е. 80-те кинта за търговото са си от воле, както и поне 3 кинта дЕвидент на акция - дейба шибания балоняк, дето всички чакат търгово под 50 кинта. Я пак да видим любимото ми м+с, дето било световен лидер, ма никой не знаел, че е такова - проектна дивидентна доходност към 4%, тук ще е 5% от сегашната цена, чиста печалбица 10 милки (при това с държаваната помощ по мярките 60/40, иначе сигурно щеше да е наполовина), тук е 20 милки и маркет кап 200 милики, тук е 300 милки. Та кое е балонякът, че не се сещам нещо, шото съм тъп грую


                      Така такааа, кога си прав - дума да няма, а и явно денонощно са работили арменчетата с писалките!
                      От друга страна ти разби форума за туй що си влезнал тук от нема и гОдин, и реално виртуално сбираш печалби и кога ги видиш динамит отзат ли ще си запалиш? И пак тъй като си реален видиш греда у Оку ближния кой прибрал е
                      M+Chi> +42 000
                      cEnhl + 14 500
                      от де може и притурил де сака ма не казва- и на доле не показва!
                      HES 20170x0,11046= 2228
                      M+C->aLu >aLu 3990x5,304= 21165
                      Мене мъ устъй, ама има други дето за туй са учили и правят висше мене и нема ти покажат!
                      Сполай ти Груйче и да знаеш че тъ дебна с таз засукана задница, не за лошо де , а за споделим радоста си!
                      И да знаеш че не свършена ази ич не я оставям, ама туй и показване си иска!
                      Last edited by inta53; 28.11.2020, 11:22.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Phoenixheart Разгледай мнение
                        ах грую беше прав, разликата в печалбата е 1.4 милиона. добре, заслужи си титлата бай, разбираш ги повече от мен нещата


                        http://www.x3news.com/download/?id=489299
                        +1
                        Балоняк, баце Панда, балоняк 40 милки ебитда за 9 месечието и 20 милки чиста печалба. Това, ако го наложим на миналата година, иде къде 60 милки ебитда и 28-30 чиста печалбица, т.е. 80-те кинта за търговото са си от воле, както и поне 3 кинта дЕвидент на акция - дейба шибания балоняк, дето всички чакат търгово под 50 кинта. Я пак да видим любимото ми м+с, дето било световен лидер, ма никой не знаел, че е такова - проектна дивидентна доходност към 4%, тук ще е 5% от сегашната цена, чиста печалбица 10 милки (при това с държаваната помощ по мярките 60/40, иначе сигурно щеше да е наполовина), тук е 20 милки и маркет кап 200 милики, тук е 300 милки. Та кое е балонякът, че не се сещам нещо, шото съм тъп грую
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • ах грую беше прав, разликата в печалбата е 1.4 милиона. добре, заслужи си титлата бай, разбираш ги повече от мен нещата


                          http://www.x3news.com/download/?id=489299

                          Коментар


                          • Не че съм пряко заинтересован, но забелязвам, че консолидата се бави нещо, в сравнение с предходни Qюта...-

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                              друго нещо което практикувам е да го оставят в някой от многото приятели магазинери, счетодни къщи, кафенета и фризьорски салони наоколо
                              самите куриери предлагат "може ли да го оставя в счетоводната къща до вас"
                              казвам "оставяй, ако не има още опции"

                              Днес трябваше да дойде нещо между 10:20 и 11:20, въобще не го мисля. Има къде да го оставят на много места.
                              Още не е дошло а е 13:14
                              Няма проблем, където и да е приятелите ще го поемат
                              като тръгна наляво и надясно по улицата ме заболява устата от здрасти

                              но това в квартали като Дружба, Младост, и голяма част от Лозенец, където съм живял, не можеше да стане. Нямаше атмосферата. Не знам дали вярваш на обектите около теб и дали въобще има такива, защото в много райони положението е "на прибежки"
                              Надежда

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                                друго нещо което практикувам е да го оставят в някой от многото приятели магазинери, счетодни къщи, кафенета и фризьорски салони наоколо
                                самите куриери предлагат "може ли да го оставя в счетоводната къща до вас"
                                казвам "оставяй, ако не има още опции"

                                Днес трябваше да дойде нещо между 10:20 и 11:20, въобще не го мисля. Има къде да го оставят на много места.
                                Още не е дошло а е 13:14
                                Няма проблем, където и да е приятелите ще го поемат
                                като тръгна наляво и надясно по улицата ме заболява устата от здрасти

                                но това в квартали като Дружба, Младост, и голяма част от Лозенец, където съм живял, не можеше да стане. Нямаше атмосферата. Не знам дали вярваш на обектите около теб и дали въобще има такива, защото в много райони положението е "на прибежки"
                                аз съм в дружба 1

                                Коментар

                                Working...
                                X