IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако падне пак ще купим, компанията е добра..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение

      ПАС!
      всичко коз
      кен купе

      Коментар


      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

        еми супер

        искам да видя утре търговията
        аз ще пасувам
        ПАС!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

          Те според мен и сега го придобиват на 8х ЕБИТДА
          не баш
          сега добиват по резултата от 2019та и са добавили към 4 лв. от печалбата за деветмесечието
          защото аз цената по 2019та за мен си я смятах и си я изкарвах 54-55 лв., но не продадох там, ето че правилно

          не съм смятал по деветмесечието за 2020 защото няма значение
          но поне са вдигнали с 4 лв. , така че не очаквам бърз дивидент с екс дивидент преди края на търговото

          просто Мектупчиян е най готиния и не играя цигания като другите мажовци

          Коментар


          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

            еми както и очаквах
            ще има още едно търгово ако вземат 45%

            нищо чудно да вдигнат цената
            било да я вържат към новата 8х ебитда (може и регулатора да ги задължи)
            било от мерак да вземат книжа

            няма да им дам
            Говори се за доброволна продажба. Не мисля че регулатора може да направи нещо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
              Дотук излиза, че второ търгово ще има , но най-вероятно на ниска цена ,защото не се очертава да го свалят от борсата.
              Ако в резултат на търгово преминат 2/3 ме мисля, че ще има друго търгово. Арменеца си оставя 20% като дългосрочна инвестиция.
              всички спекули за търгово над 70 лв както твърдяха някои недоразбрали, се оказаха непразни.

              П.с. поправям се. Ако минат 50% или 2/3, то ще правят ново търгово. Изрично са си го написали в документа за търговото.
              Last edited by top; 21.01.2021, 09:00.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                Виж по-добре т. 19 от търговото предложение. Или иначе чл. 149 и следващите от ЗППЦК.


                еми както и очаквах
                ще има още едно търгово ако вземат 45%

                нищо чудно да вдигнат цената
                било да я вържат към новата 8х ебитда (може и регулатора да ги задължи)
                било от мерак да вземат книжа

                няма да им дам

                Коментар


                • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                  еми супер
                  значи след до 9 години по 8 пъти ебитда
                  баси якото
                  мерси, днес бях малко оф

                  продължаваме напред, както се казва напоследък

                  това оттоваря на въпроса дали ще го свалят от борсата СЕГА? или пропускам нещо?

                  искам да видя утре търговията
                  аз ще пасувам
                  Те според мен и сега го придобиват на 8х ЕБИТДА

                  Коментар


                  • Дотук излиза, че второ търгово ще има , но най-вероятно на ниска цена ,защото не се очертава да го свалят от борсата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                      Има ново инфо в x3news

                      ГЕОПОСТ С.А. (Франция) (“ГЕОПОСТ”) е взело решение да упражни своите договорни права и да изиска СПИДИ ГРУП АД („СПИДИ ГРУП“) да продаде, респективно да осигури продажбата, на ГЕОПОСТ (“Опция за придобиване”) на такъв брой акции на Спиди АД ( “ДРУЖЕСТВОТО”), които представляват 45% (четиридесет и пет процента) от издадените и регистрирани акции на ДРУЖЕСТВОТО (“Акции, предмет на Опцията за придобиване”). Продажбата от страна на СПИДИ ГРУП и покупката от страна на ГЕОПОСТ на Акциите, предмет на Опцията за придобиване, ще бъде осъществено чрез доброволно търгово предлагане по реда на член 149б, алинея 1 и другите приложими разпоредби на Закона за публично предлагане на ценни книжа, проектът за което ще бъде внесен от ГЕОПОСТ в Комисията за финансов надзор на България, при предлагана цена за акция от 58,67 лв. (петдесет и осем лева и шестдесет и седем стотинки), предмет на съответното регулаторно одобрение ("Търгово предложение").

                      Във връзка с гореизложеното, ГЕОПОСТ и СПИДИ ГРУП са сключили Опционен догвор за продажба и придобиване на акции, влизащ в сила на датата на придобиване от ГЕОПОСТ на Акциите, предмет на Опцията за придобиване, съгласно който СПИДИ ГРУП ще има право да изиска ГЕОПОСТ да придобие от СПИДИ ГРУП останалите му акции в ДРУЖЕСТВОТО, представляващи минимум 20,09% (двадесет цяло и девет стотни процента), която опция има срок на действие от 8 (осем) години, считано от начална дата през 2023 г. Ако СПИДИ ГРУП не упражни това свое право през посочения период, ГЕОПОСТ ще има право да изиска СПИДИ ГРУП да му продаде останалите си акции в ДРУЖЕСТВОТО, представляващи минимум 20,09% (двадесет цяло и девет стотни процента), която опция има срок на действие от 1 (една) година, считано от начална дата през 2032 г. Оценката на предложените за продажба или придобиване акции ще бъде в размер на 8x нормализираната EBITDA, намалена с консолидирания нетен финансов дълг, за финансовата година, която предхожда датата на упражняване на съответната опция.

                      http://www.x3news.com/?page=News
                      еми супер
                      значи след до 9 години по 8 пъти ебитда
                      баси якото
                      мерси, днес бях малко оф

                      продължаваме напред, както се казва напоследък

                      това оттоваря на въпроса дали ще го свалят от борсата СЕГА? или пропускам нещо?

                      искам да видя утре търговията
                      аз ще пасувам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                        Някой да се зарови в закона че го промениха 100 пъти. Вече не знам дали търговото е задължително при 50% при 2/3 и т.н.
                        Но мисля че е. Затова ще има още едно търгово, ако закона ги задължава на 1/2 и или 2/3.
                        19-та точка обяснява нещата.

                        Коментар


                        • Виж по-добре т. 19 от търговото предложение. Или иначе чл. 149 и следващите от ЗППЦК.

                          Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                          Някой да се зарови в закона че го промениха 100 пъти. Вече не знам дали търговото е задължително при 50% при 2/3 и т.н.
                          Но мисля че е. Затова ще има още едно търгово, ако закона ги задължава на 1/2 и или 2/3.

                          Коментар


                          • Има ново инфо в x3news

                            ГЕОПОСТ С.А. (Франция) (“ГЕОПОСТ”) е взело решение да упражни своите договорни права и да изиска СПИДИ ГРУП АД („СПИДИ ГРУП“) да продаде, респективно да осигури продажбата, на ГЕОПОСТ (“Опция за придобиване”) на такъв брой акции на Спиди АД ( “ДРУЖЕСТВОТО”), които представляват 45% (четиридесет и пет процента) от издадените и регистрирани акции на ДРУЖЕСТВОТО (“Акции, предмет на Опцията за придобиване”). Продажбата от страна на СПИДИ ГРУП и покупката от страна на ГЕОПОСТ на Акциите, предмет на Опцията за придобиване, ще бъде осъществено чрез доброволно търгово предлагане по реда на член 149б, алинея 1 и другите приложими разпоредби на Закона за публично предлагане на ценни книжа, проектът за което ще бъде внесен от ГЕОПОСТ в Комисията за финансов надзор на България, при предлагана цена за акция от 58,67 лв. (петдесет и осем лева и шестдесет и седем стотинки), предмет на съответното регулаторно одобрение ("Търгово предложение").

                            Във връзка с гореизложеното, ГЕОПОСТ и СПИДИ ГРУП са сключили Опционен догвор за продажба и придобиване на акции, влизащ в сила на датата на придобиване от ГЕОПОСТ на Акциите, предмет на Опцията за придобиване, съгласно който СПИДИ ГРУП ще има право да изиска ГЕОПОСТ да придобие от СПИДИ ГРУП останалите му акции в ДРУЖЕСТВОТО, представляващи минимум 20,09% (двадесет цяло и девет стотни процента), която опция има срок на действие от 8 (осем) години, считано от начална дата през 2023 г. Ако СПИДИ ГРУП не упражни това свое право през посочения период, ГЕОПОСТ ще има право да изиска СПИДИ ГРУП да му продаде останалите си акции в ДРУЖЕСТВОТО, представляващи минимум 20,09% (двадесет цяло и девет стотни процента), която опция има срок на действие от 1 (една) година, считано от начална дата през 2032 г. Оценката на предложените за продажба или придобиване акции ще бъде в размер на 8x нормализираната EBITDA, намалена с консолидирания нетен финансов дълг, за финансовата година, която предхожда датата на упражняване на съответната опция.

                            http://www.x3news.com/?page=News

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                              не е магария а единствения начин договорена сделка да не е данъчно облагаема с 10%
                              не може на регулиран пазар да мине договорена сделка
                              има закони пич
                              Изобщо не ме разбра. За мен "магария" е цената. И онези цяло и шейсе и седем стинки Дори не четох останалото, как са го нагласили. Успех и на тебе в продължението с франсетата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                                То търговото си е търгово. Въпросът е ще има ли сваляне от борсата. Това е по-същественият въпрос.
                                Да, тук си прав. Ако не го вадят от борсата, цената може да навакса с изоставането

                                Коментар

                                Working...
                                X