IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
    Някой да се зарови в закона че го промениха 100 пъти. Вече не знам дали търговото е задължително при 50% при 2/3 и т.н.
    Но мисля че е. Затова ще има още едно търгово, ако закона ги задължава на 1/2 и или 2/3.
    19-та точка обяснява нещата.

    Коментар


    • Виж по-добре т. 19 от търговото предложение. Или иначе чл. 149 и следващите от ЗППЦК.

      Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
      Някой да се зарови в закона че го промениха 100 пъти. Вече не знам дали търговото е задължително при 50% при 2/3 и т.н.
      Но мисля че е. Затова ще има още едно търгово, ако закона ги задължава на 1/2 и или 2/3.

      Коментар


      • Има ново инфо в x3news

        ГЕОПОСТ С.А. (Франция) (“ГЕОПОСТ”) е взело решение да упражни своите договорни права и да изиска СПИДИ ГРУП АД („СПИДИ ГРУП“) да продаде, респективно да осигури продажбата, на ГЕОПОСТ (“Опция за придобиване”) на такъв брой акции на Спиди АД ( “ДРУЖЕСТВОТО”), които представляват 45% (четиридесет и пет процента) от издадените и регистрирани акции на ДРУЖЕСТВОТО (“Акции, предмет на Опцията за придобиване”). Продажбата от страна на СПИДИ ГРУП и покупката от страна на ГЕОПОСТ на Акциите, предмет на Опцията за придобиване, ще бъде осъществено чрез доброволно търгово предлагане по реда на член 149б, алинея 1 и другите приложими разпоредби на Закона за публично предлагане на ценни книжа, проектът за което ще бъде внесен от ГЕОПОСТ в Комисията за финансов надзор на България, при предлагана цена за акция от 58,67 лв. (петдесет и осем лева и шестдесет и седем стотинки), предмет на съответното регулаторно одобрение ("Търгово предложение").

        Във връзка с гореизложеното, ГЕОПОСТ и СПИДИ ГРУП са сключили Опционен догвор за продажба и придобиване на акции, влизащ в сила на датата на придобиване от ГЕОПОСТ на Акциите, предмет на Опцията за придобиване, съгласно който СПИДИ ГРУП ще има право да изиска ГЕОПОСТ да придобие от СПИДИ ГРУП останалите му акции в ДРУЖЕСТВОТО, представляващи минимум 20,09% (двадесет цяло и девет стотни процента), която опция има срок на действие от 8 (осем) години, считано от начална дата през 2023 г. Ако СПИДИ ГРУП не упражни това свое право през посочения период, ГЕОПОСТ ще има право да изиска СПИДИ ГРУП да му продаде останалите си акции в ДРУЖЕСТВОТО, представляващи минимум 20,09% (двадесет цяло и девет стотни процента), която опция има срок на действие от 1 (една) година, считано от начална дата през 2032 г. Оценката на предложените за продажба или придобиване акции ще бъде в размер на 8x нормализираната EBITDA, намалена с консолидирания нетен финансов дълг, за финансовата година, която предхожда датата на упражняване на съответната опция.

        http://www.x3news.com/?page=News

        Коментар


        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

          не е магария а единствения начин договорена сделка да не е данъчно облагаема с 10%
          не може на регулиран пазар да мине договорена сделка
          има закони пич
          Изобщо не ме разбра. За мен "магария" е цената. И онези цяло и шейсе и седем стинки Дори не четох останалото, как са го нагласили. Успех и на тебе в продължението с франсетата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
            То търговото си е търгово. Въпросът е ще има ли сваляне от борсата. Това е по-същественият въпрос.
            Да, тук си прав. Ако не го вадят от борсата, цената може да навакса с изоставането

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

              Подозирахме че ще завъртят някоя френска магария, все пак имаха дългодишен договор
              не е магария а единствения начин договорена сделка да не е данъчно облагаема с 10%
              не може на регулиран пазар да мине договорена сделка
              има закони пич

              Коментар


              • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                То търговото си е търгово. Въпросът е ще има ли сваляне от борсата. Това е по-същественият въпрос.
                според няма да го свалят
                според мен Мектупчият и съдружниците му в "Спиди груп" ще оставят 20% за внуците, отделно има 10% в дребни като Ен Ен

                а ако решат да разкарат всичко ще си търсят адекватна цена

                но това е лично мнение

                имам акции. не е препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  Добре го изиграха франсетата!
                  Защо мислите, че ще има следващо търгово?
                  Подозирахме че ще завъртят някоя френска магария, все пак имаха дългодишен договор, от който едва ли ще пропуснат да се възползват с добра печалба. Спидито е едно от подценените дружества и е много жалко, че тая сделка смачка цената. Опитахме да подскажем на Груеца да не очаква чудеса, но той разтълкува като заяждане и втвърди обратната позиция, та се получи обратен ефект и за двете страни, сори
                  A дали ще има второ търгово, ако е след много време, полза няма. Откакто цената се мъчеше да пробие 60, други акции дадоха по 30% растеж и нагоре. Няма много борсов смисъл заради нова цена да се пропуснат възможности, Ей например от анкетата на форума може да се избере нещо все още подценено от типа хес, емка, алумина, неохим, агрия, доверие, трейдинга и так далее, (не казвам алтерко за да няма дразнене) - да се хванат по-навреме, докато още и те не са направили нови 30% ръст. .... Тук стана като при фармата, сделката пресова книгата.
                  без препоръка все пак. Хубавото е само, че се свършват сагите и тук и при чез и влиянието на договорени сделки да приключи. Според мен растежните борсови книжа харесват повече свободата без договорки
                  Last edited by precakanoto; 20.01.2021, 19:36.

                  Коментар


                  • То търговото си е търгово. Въпросът е ще има ли сваляне от борсата. Това е по-същественият въпрос.

                    Коментар


                    • Някой да се зарови в закона че го промениха 100 пъти. Вече не знам дали търговото е задължително при 50% при 2/3 и т.н.
                      Но мисля че е. Затова ще има още едно търгово, ако закона ги задължава на 1/2 и или 2/3.

                      Коментар


                      • Не съм доволен на първо четене. Добре, че според моите си правила, делът не превишава 10 % от портфейла. Има време за обмисляне, но какво ще предприеме г-н Мектупчиян? .

                        Коментар


                        • Когато прилива премине, всичко ще се види...

                          Коментар


                          • Не знам дали ще има следващо търгово,но това няма да е прието от много инвеститори..Ами нисичко ще е..

                            Коментар


                            • Добре го изиграха франсетата!
                              Защо мислите, че ще има следващо търгово?

                              Коментар


                              • Както бях писал преди, при сметките не са признали промяната в МСС16, която изкуствено увеличава ЕБИТДА. Също така не вземат предвид и 4-то тримесечие от тази година, а смятат за последните 12 месеца към септември 2020 г. Затова цената е такава.

                                Да видим какъв ще е отчетът в края на другата седмица и кой ще продаде на тази цена. Следващото търгово ще е по-интересно за мен.

                                Коментар

                                Working...
                                X