IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хм, бисерът сред кочината на борсата отишъл на втора страница - е, нищо де, на първа страница обикновено е помията за прасетата Ще пробвам и тук да развия една теза, дето са ми я подсказали шестимата индианци с дълги бради, дето си пращат сигнали от кораба-майка. Според това, което виждам на борсата, някой с много акции (дали е НН?) подпира цената на 75, така както я качи и на няколко скока до тази цифричка, с ясната идея да направи средната в последните 6 месеца на тази цена, ерго, второто, реалното търгово за нас, дребосъка (и за него - големия) да е над 75 кинта, щото по закон няма как да е под среднопретеглената цена за последните 6 месеца на борсата. Трябва му само малко време и не много желаещи да се разделят с акциите си на тази цена.

    И какво по-логично от това, ако имаш 200 000 акции на цена от 45-47 лева средно - всеки лев нагоре в цената на търговото ти е 200 000 лева за теб, а разходите не са нищо особено - най-много да купиш още 10-15 000 акции макс, които после мажо пак ще ти ги купи горе-долу на същата цена. Е, шо да не издоиш максимално франсетата - качването на цената с 15 лева (от 60 на 75) ти носи сигурни 3 милки, а франсетата няма как да не платят, задължени са от закона. Даже, ако си пич, ги замотаваш, за да ти платят и дивидентчето и им обжалваш търговото до есента. А защо да не надуеш цената и още?

    та такива разговори върят из Женския пазар, ма ще намина и към магазин 80 балона,, да видя и там какви ги хортуват. От мен ХОДЛ и ще ги чекам да ми дойдат на горната граница на прогнозата или над нея, пък който иска, да си продава 50 или 100 акции и да ходи да увеличава капитала в Доверие или където му е кеф - свят голям, борса богата, само тук е балон

    НАЙ! И не е препоръкЪ
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Мечке, под 80 няма да продавам, та какво ще да става - те хората ясно си го казват, че акцията ще си расте с по 10% годишно и 4-5% дивидент башка (на майчин език), при това в сектор, който ще си расте още поне 10-на години от само себе се, да не говорим и че мамалигарския бизнес вече достигна нивата у нас, а са 3-3,5 по-голяма държава от нашата. Ми като за акция на децата с хоризонт от 15+ години пред инвестицията, не мисля, че нещо на БФБ може да я бие към днешна дата, отчитайки и перЕспективи, и стабилност, и коректност на мажото, и дЕвидент, ма който каквото си е купил де.
      Структурата на конкуренцията в Румъния е различна. Тамошният пазар е почти 4 пъти по-голям от нашия (отчасти и заради повече пратки за износ) и расте по-бързо. Обаче, има един изявен лидер плюс няколко сравнително по-нови, но агресивни фирми, които успяват да скъсят разликата до ДПД по пазарен дял. Дали всички са устойчиви и докъде ще успеят да изкарат, това не знам. Вероятно в даден момент някои ще отпаднат или ще се консолидират. Затова останах изненадан, че румънското дружество се справя толкова добре и толкова бързо гони маржовете на Спиди. Тоест, не очаквам бизнесът там да стане дори близък до българския по приходи, но пък ще допринася за по-бързия ръст на групата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Ич, ич не ги разбирам - удри, уйно, както казваше Агресивния Софикс - лупнахме 75 кинта, дейва и балоняка, дейва, 80 зове!
        Браво Груеч, ти си най-големия разбирач. Всичките ти прогнози се сбъдват, еле чезки, елани, пибаджийки, софарми и в общи линии всички инвестиции, които си правил. Една не си сбъркал, евала!

        Коментар


        • Удари уйнее, вуйчо е запас.. Груйче викаш 80..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение

            бе тебе ич те нема в инвестициЙте от датата на раждане, както и да е. Шокова терапия
            Ич, ич не ги разбирам - удри, уйно, както казваше Агресивния Софикс - лупнахме 75 кинта, дейва и балоняка, дейва, 80 зове!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Както бе казал аватарът ти 4Д - дето се появиш, е яко бичи сигнал
              бе тебе ич те нема в инвестициЙте от датата на раждане, както и да е. Шокова терапия
              Не е препоръка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение
                Пак ще го кажа шоково - Ако това тук е на макс, - това е яко мечи сигнал !
                Както бе казал аватарът ти 4Д - дето се появиш, е яко бичи сигнал
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                  А какво значи собствен капитал? Стойност на портфейла на бфб ли? Или и останалите активи като нива, ремарке или включва и положителна репутация като здраве, хубост и късмет? Питам за един приятел.
                  п.с. Сдипи е НАЙ!
                  Евалата, хареса ми, един път и аз да ти сложа + - накъде отива този свят!

                  Дидак, и за теб плюсче - мани, колко съм се драл и с двама ви, а сега плюсове раздавам, верно е станало нещо - ще трябва да проверя ретроградния Меркурий и трета луна в четвърти дом какво ми го говорят

                  Мечке, под 80 няма да продавам, та какво ще да става - те хората ясно си го казват, че акцията ще си расте с по 10% годишно и 4-5% дивидент башка (на майчин език), при това в сектор, който ще си расте още поне 10-на години от само себе се, да не говорим и че мамалигарския бизнес вече достигна нивата у нас, а са 3-3,5 по-голяма държава от нашата. Ми като за акция на децата с хоризонт от 15+ години пред инвестицията, не мисля, че нещо на БФБ може да я бие към днешна дата, отчитайки и перЕспективи, и стабилност, и коректност на мажото, и дЕвидент, ма който каквото си е купил де.

                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Пак ще го кажа шоково - Ако това тук е на макс, - това е яко мечи сигнал !
                    Не е препоръка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                      Нима мозъчната сила на fortiss-а няма стойност? Защо да оценяваме само хубостта му, както, изглежда, предлагаш ти? Нека гледаме през прозореца, не в огледалото....


                      Машала

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                        Когато мъдростта е подплатена с богатство и опит, то съветите винаги блестят като изумруд в морето от посредственост.


                        евалата бат Дидо

                        Коментар


                        • Нима мозъчната сила на fortiss-а няма стойност? Защо да оценяваме само хубостта му, както, изглежда, предлагаш ти? Нека гледаме през прозореца, не в огледалото....

                          Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                          А какво значи собствен капитал? Стойност на портфейла на бфб ли? Или и останалите активи като нива, ремарке или включва и положителна репутация като здраве, хубост и късмет? Питам за един приятел.
                          п.с. Сдипи е НАЙ!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                            Когато мъдростта е подплатена с богатство и опит, то съветите винаги блестят като изумруд в морето от посредственост.


                            А какво значи собствен капитал? Стойност на портфейла на бфб ли? Или и останалите активи като нива, ремарке или включва и положителна репутация като здраве, хубост и късмет? Питам за един приятел.
                            п.с. Сдипи е НАЙ!

                            Коментар


                            • Когато мъдростта е подплатена с богатство и опит, то съветите винаги блестят като изумруд в морето от посредственост.

                              Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                              Като минеш някога 500хилки собствен капитал , чак тогава ще трябва да можеш да дадеш мнение на хора от бизнеса. Сега си гледай портфейлченцето и се скрий надълбоко някъде.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Е, то у нас е така - отчетите рядко влияят на цената. Но пък всичко си върви повече от отлично и по план - почвам да се замислям, че може и на 80 да не продам, зависи от ситуацията дотогава. Гледаме мача.

                                Тракиец, аз също се замислих да вкарам още някой лев от предвидените за децата, но всички акции, които ми харесват, са скъпи, ерго, добре оценени, не видях нито една подценена, затова и добавих само малко тук, за да закръгля (обикновено купувам или кратни на 500, или еднакви цифрички тип 2222 или 3333) и толкова. Спиди обаче мнгоо кефи - като обяснявах за 60 милки ебитда, ми се смееха, но за мен не са никаква изненада, виж печалбата от 31 милки ме изненада, очаквах да е към 25. Да ни е жив и здрав Валеркото и пазарът все така да не оценява и да ходи към разни други, дето щели да ги уредят с мега печалба
                                На 80 задължително е за продаване, ако се получи опцията.
                                Но търгово над 74 за мене - като за баба меца е тотал-утопия.
                                Междувпрочем има и по-подценени

                                Коментар

                                Working...
                                X