IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 30,5% годишен ръст на общите приходи през Q1 2021 (46,1% ръст на външен и 28,3% ръст на вътрешен пазар).

    6,295 млн. лв. нетна печалба - 68,8% годишен ръст.

    11,3 млн. лв. EBITDA - с 41% повече на годишна база.

    Тримесечен отчет за първо тримесечие на 2021г.
    Last edited by Свилен Колев; 05.05.2021, 16:04.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
      Решения от заседание на КФН на 27.04.2021 г.

      5. Издава временна забрана за публикуване на търгово предложение от „Геопост” СА, Франция, за закупуване чрез инвестиционен посредник „Елана Трейдинг“ АД на 1 623 711 броя акции от капитала на „Спиди” АД от останалите акционери на дружеството. На основание чл. 13, ал. 3 от ЗКФН решението може да бъде обжалвано пред Административен съд – София област в 14 – дневен срок от съобщаването му. Обжалването на решението не спира изпълнението на индивидуалния административен акт. При обжалване чл. 166 от Административнопроцесуалния кодекс не се прилага.


      п.п BB50 прав се оказа, че ще има доста забележки. Предполагам, че ще се наложи да вдигнат цената. Може би и дивидент
      Идеално - нека дадат и дивидентец, не е лошо, одобрявам
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Да видим ще има ли бонуси.
        Last edited by Kiro; 27.04.2021, 18:56.

        Коментар


        • Решения от заседание на КФН на 27.04.2021 г.

          5. Издава временна забрана за публикуване на търгово предложение от „Геопост” СА, Франция, за закупуване чрез инвестиционен посредник „Елана Трейдинг“ АД на 1 623 711 броя акции от капитала на „Спиди” АД от останалите акционери на дружеството. На основание чл. 13, ал. 3 от ЗКФН решението може да бъде обжалвано пред Административен съд – София област в 14 – дневен срок от съобщаването му. Обжалването на решението не спира изпълнението на индивидуалния административен акт. При обжалване чл. 166 от Административнопроцесуалния кодекс не се прилага.


          п.п BB50 оказа се прав, че ще има доста забележки. Предполагам, че ще се наложи да вдигнат цената. Може би и дивидент
          Last edited by Innocent; 27.04.2021, 21:02.

          Коментар


          • Привет Здравко! Тази услуга е добре да я има, но трябва да е по желание според мен. Не може да е задължително условие за получаване на пратка.
            Vanitas vanitatum...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

              То хубаво, но колко от българите над 70 г. няма да могат да си получат пратката защото:

              а). нямат смартфон, респективно Вайбър, на който на получат въпросния ПИН
              б). имат от старите мобилни телефони (т.нар. Нокия с бутончета), на който вероятно ще получават СМС, но за тях ще е изключително сложно, да не кажа невъзможно, да боравят с менюто на този телефон и да си прочетат съобщението. Познавам много такива хора.

              За тях остават Български пощи ли?
              Чичо Манчо, едва ли някой би отказал да предаде пратка срещу представяне на лична карта. Този ПИН малко безсмислен ми се вижда за мен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                Спиди въвежда уникален ПИН при получаване на пратки

                "Спиди" АД въвежда уникален ПИН код при всяка доставка, който ще е задължително условие за предаване на пратката на получателя от страна на куриера на компанията. Четирицифреният ПИН ще бъде изпращан на клиентите като част от съобщението за предстояща доставка, което те получават на мобилния си телефон.

                https://news.bg/bulgaria/spidi-vavez...p--Q1tU8ZlaAWY

                п.п Има ли срок в който КФН трябва да се произнесе за търговото ?
                То хубаво, но колко от българите над 70 г. няма да могат да си получат пратката защото:

                а). нямат смартфон, респективно Вайбър, на който на получат въпросния ПИН
                б). имат от старите мобилни телефони (т.нар. Нокия с бутончета), на който вероятно ще получават СМС, но за тях ще е изключително сложно, да не кажа невъзможно, да боравят с менюто на този телефон и да си прочетат съобщението. Познавам много такива хора.

                За тях остават Български пощи ли?
                Vanitas vanitatum...

                Коментар


                • Спиди въвежда уникален ПИН при получаване на пратки

                  "Спиди" АД въвежда уникален ПИН код при всяка доставка, който ще е задължително условие за предаване на пратката на получателя от страна на куриера на компанията. Четирицифреният ПИН ще бъде изпращан на клиентите като част от съобщението за предстояща доставка, което те получават на мобилния си телефон.

                  https://news.bg/bulgaria/spidi-vavez...p--Q1tU8ZlaAWY

                  п.п Има ли срок в който КФН трябва да се произнесе за търговото ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Innocent

                    Къде Geopost показва/блокира 90 милиона лв ? Може ли повече инфо. Поздрави
                    Кат праиш търгово, требе да да докажеш, че ги имаш парите до края на търговото по сметка. Това се има предвид под блокиране.

                    Коментар


                    • Last edited by 0; 08.04.2021, 15:58.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Доста йезуитско изказване (да не кажа пейразко), е излязло снощи като становище на СД на Спиди. Значи, при предишното търгово Валеркото е заявил, че не притежава акции пряко, ма като непряко притежава една торба акции и ще приеме търговото за онази част от тях, за която са се договорили. При сегашното търгово обаче Валеркото вика, че просто не притежава пряко акции, ма за тези 20%, дето ги държи непряко, - ни дума, ни вопъл, ни стон! Бе като в онзи виц:

                        В офиса на Спиди, след Черния петък
                        - Изивнявайте, кога ще ми дойде пратката?
                        - Не мога да ви кажа с точност, господине.
                        - Добре де, грубо ми кажи.
                        - Ева ли му майката бе, пейраз нещастен!

                        Та и тук сега - дали наистина валерко няма да вземе да приеме търговото? А и друготе, дето имат по 1000-2000 акции в мениджмънта - преди казаха, че със сигурност няма да приемат, сега викат, че щели да мислят още. Интересна работа
                        И аз си мисля, че Валерко може да приеме. Иначе щеше да подпише споразумение с Геопост и нямаше да има нужда Геопост да показва/блокира едни 90млн.лв за акциите на Валерко

                        Коментар


                        • Доста йезуитско изказване (да не кажа пейразко), е излязло снощи като становище на СД на Спиди. Значи, при предишното търгово Валеркото е заявил, че не притежава акции пряко, ма като непряко притежава една торба акции и ще приеме търговото за онази част от тях, за която са се договорили. При сегашното търгово обаче Валеркото вика, че просто не притежава пряко акции, ма за тези 20%, дето ги държи непряко, - ни дума, ни вопъл, ни стон! Бе като в онзи виц:

                          В офиса на Спиди, след Черния петък
                          - Изивнявайте, кога ще ми дойде пратката?
                          - Не мога да ви кажа с точност, господине.
                          - Добре де, грубо ми кажи.
                          - Ева ли му майката бе, пейраз нещастен!

                          Та и тук сега - дали наистина валерко няма да вземе да приеме търговото? А и друготе, дето имат по 1000-2000 акции в мениджмънта - преди казаха, че със сигурност няма да приемат, сега викат, че щели да мислят още. Интересна работа
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Inocent, излизането на борса се прави за пари. Възможните варианти не са много. Въпроса е на кого му трябват парите. Дали на акционерите или на компанията. Когато е на компанията за развитие съм по-спокоен. Трябва да преценя дали проекта е перспективен. В случай, че се излиза на борсата защото на сегашните акционери им трябват пари имам пак два варианта. При единият се прави листване за да се продаде след време и да се спести данък печалба, което е приемливият вариант, или вариант две сегашните собственици искат да излязат от бизнеса като аз съм им насрещна страна. Последното хич не ми харесва като идея. Очевидно няма да успея да взема оптимална за мен цена. Много е вероятно листването да се прави защото пазара е във фаза при която поддържа оценки над справедливите. Затова съм скептичен че листване на компании, които нямат нужда от пари за развитие ще оправдаят надеждите. Аз ще съм безкрайно доволен от такова листване поради две причини. Имам акции в БФБ и това е допълнителен оборот от комисионни и в даден момент на вторичен пазар акциите дори да са листнати надценени е вероятно да станат подценени и аз да мога да спечеля от тях. Но поради тези причини изразих умерен скептицизъм, че листване на компании като Еконт няма да ти разрешат проблема на борсата, защото биха го направили само ако могат да вземат цена над справедливата. Защо да го правят иначе. На тях не им трябват пари за развитие а собствениците им не са благотворително дружество да раздава пари на дребни спекуланти. Затова пътя е през десетина листвания годишно на бързо растящи компании с надеждата, че някое от тях може да стане втори потенциален еднорог след Алтерко. Алтерко се случи. Дали ще се случи Биодит е още рано да се каже, но ни трябват още такива.
                            Дали им трябват пари ? Не знам. Може би, ако искат да се развиват. До момента имат горе-долу едни и същи резултати със Спиди с тази разлика, че последните са вече част от най-големия доставчик в Европа. Очаквам до година, две местата да се разменят на Бг пазар. Дали искат да се развиват? Според мен да. Не случайно оперират в Гърция, Румъния и Кипър, т.е Бг пазар им е тесен. Разликата е че Спиди в лицето на DPD ще имат много сериозна подкрепа в Бг и в чужбина. Пазара навън иска сериозни инвестиции, т.е трябва им нов кеш или да си намерят "тяхното DPD". В противен случай остават в България, Гърция, Румъния и Кипър. В конкуренция с всички местни малки и големи международни компании. За 10-те листвания на година ... надявам се да стане. Ще се радвам. Поздрави и успешна търговия.
                            Last edited by Innocent; 08.04.2021, 10:10.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                              Нещата със Спиди са ясни. Някой има ли инфо как може да се инвестира в DPD, GeoPost или Le Groupe La Poste ?

                              https://www.groupelaposte.com/en/financial-key-figures
                              Имат в сайта новини за експанзия към други региони. Аз тръгнах да проверявам дали компании в които имат дял са публични. И не намерих нито една такава. Ако някой е набелязал такава, моля да сподели

                              Коментар


                              • Inocent, излизането на борса се прави за пари. Възможните варианти не са много. Въпроса е на кого му трябват парите. Дали на акционерите или на компанията. Когато е на компанията за развитие съм по-спокоен. Трябва да преценя дали проекта е перспективен. В случай, че се излиза на борсата защото на сегашните акционери им трябват пари имам пак два варианта. При единият се прави листване за да се продаде след време и да се спести данък печалба, което е приемливият вариант, или вариант две сегашните собственици искат да излязат от бизнеса като аз съм им насрещна страна. Последното хич не ми харесва като идея. Очевидно няма да успея да взема оптимална за мен цена. Много е вероятно листването да се прави защото пазара е във фаза при която поддържа оценки над справедливите. Затова съм скептичен че листване на компании, които нямат нужда от пари за развитие ще оправдаят надеждите. Аз ще съм безкрайно доволен от такова листване поради две причини. Имам акции в БФБ и това е допълнителен оборот от комисионни и в даден момент на вторичен пазар акциите дори да са листнати надценени е вероятно да станат подценени и аз да мога да спечеля от тях. Но поради тези причини изразих умерен скептицизъм, че листване на компании като Еконт няма да ти разрешат проблема на борсата, защото биха го направили само ако могат да вземат цена над справедливата. Защо да го правят иначе. На тях не им трябват пари за развитие а собствениците им не са благотворително дружество да раздава пари на дребни спекуланти. Затова пътя е през десетина листвания годишно на бързо растящи компании с надеждата, че някое от тях може да стане втори потенциален еднорог след Алтерко. Алтерко се случи. Дали ще се случи Биодит е още рано да се каже, но ни трябват още такива.

                                Коментар

                                Working...
                                X