IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Куриерската компания „Спиди“ АД увеличава цените на основните си куриерски услуги от 1 септември с 4,85%.

    https://www.investor.bg/novini-i-ana...temvri-334262/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Мерси, инта, но бутикова акция тип Коравото не ми се държи, дето с 5 акции се качва цената с 10%, а ако искаш да продадеш 1000 бройки, ще я сринеш нейде и без обаждания по телефона не става. Аз си купих бреф (и вчера пак, и преди това отново, ще закръглям на 100 000 бройки там явно, щото ме кефят) - и да ти кажа честно, доволен съм, нищо че средната ми отлетя към 2,10 вече, ма път към 4-5 лева до 2-3 години си има не трасиран, ми направо магистрален.

      А за Спиди - лоша дума никога, все апк почти нов апартамент купих с печалбата тук - да ви радва много акцията и още по-големи дивиденти да дава!
      Туй ще да е апартамент във Факултета явно.

      Коментар


      • Не си ги "мерете", а тихо и кротко си допълвайте. Тук е по-трудно, но при БРЕФ-чето предлагане бол. И при двете посоката е една. След 3-4 години, живот и здраве, ще стане ясно кой, какво и защо... Имам и от двете - номер 1 и номер 2 в партафеля...
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Мерси, инта, но бутикова акция тип Коравото не ми се държи, дето с 5 акции се качва цената с 10%, а ако искаш да продадеш 1000 бройки, ще я сринеш нейде и без обаждания по телефона не става. Аз си купих бреф (и вчера пак, и преди това отново, ще закръглям на 100 000 бройки там явно, щото ме кефят) - и да ти кажа честно, доволен съм, нищо че средната ми отлетя към 2,10 вече, ма път към 4-5 лева до 2-3 години си има не трасиран, ми направо магистрален.

          А за Спиди - лоша дума никога, все апк почти нов апартамент купих с печалбата тук - да ви радва много акцията и още по-големи дивиденти да дава!

          Не нее, аз тук седях в храсталака до 13,01, от после апартаментите ми са от другите, по с югозападно, че поспивам до късно и средни да не са подветрени

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
            Груйче бре учи, Груйче и не слуша!
            Груйче не продавай всичко;- раздели на три!
            Груйча има принципи, де чинат пари!
            Ама той ще си плати!
            Мерси, инта, но бутикова акция тип Коравото не ми се държи, дето с 5 акции се качва цената с 10%, а ако искаш да продадеш 1000 бройки, ще я сринеш нейде и без обаждания по телефона не става. Аз си купих бреф (и вчера пак, и преди това отново, ще закръглям на 100 000 бройки там явно, щото ме кефят) - и да ти кажа честно, доволен съм, нищо че средната ми отлетя към 2,10 вече, ма път към 4-5 лева до 2-3 години си има не трасиран, ми направо магистрален.

            А за Спиди - лоша дума никога, все апк почти нов апартамент купих с печалбата тук - да ви радва много акцията и още по-големи дивиденти да дава!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Груйче бре учи, Груйче и не слуша!
              Груйче не продавай всичко;- раздели на три!
              Груйча има принципи, де чинат пари!
              Ама той ще си плати!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                Ох, котьооооо
                А някои хора бързаха да продават !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                  Извънредно общо събрание на акционерите на Спиди АД, което ще се проведе на 17-09-2021г. от 10:00 часа в София 1138, бул. “Брюксел” №11, Бест Уестърн Премиер Летище София Хотел, при следния дневен ред:

                  1. Разпределение на печалбата на дружеството:
                  Проект за решение: «Общото събрание на акционерите взема решение да разпредели за изплащане на дивидент на акционерите цялата печалба на дружеството за 2020 г., както и част от неразпределената печалба на дружеството за предходни години, в общ размер на 28 232 499.75 лв. - по 5.25 лв. за всяка акция преди облагане. В съответствие с чл.115в, ал.7 от ЗППЦК изплащането на дивидента да се извърши в 60-дневен срок от провеждането на общото събрание.

                  2. Избор на регистриран одитор...
                  Ох, котьооооо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                    Бях ги отписал вече. Затова, малко като "извънреден приход" ми идват...
                    Е как така ще отписваш нещо, което още не е отписано ! Я виж какъв мазен дивидент ще получим !

                    Коментар


                    • Бях ги отписал вече. Затова, малко като "извънреден приход" ми идват...
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Браво..

                        Коментар


                        • Извънредно общо събрание на акционерите на Спиди АД, което ще се проведе на 17-09-2021г. от 10:00 часа в София 1138, бул. “Брюксел” №11, Бест Уестърн Премиер Летище София Хотел, при следния дневен ред:

                          1. Разпределение на печалбата на дружеството:
                          Проект за решение: «Общото събрание на акционерите взема решение да разпредели за изплащане на дивидент на акционерите цялата печалба на дружеството за 2020 г., както и част от неразпределената печалба на дружеството за предходни години, в общ размер на 28 232 499.75 лв. - по 5.25 лв. за всяка акция преди облагане. В съответствие с чл.115в, ал.7 от ЗППЦК изплащането на дивидента да се извърши в 60-дневен срок от провеждането на общото събрание.

                          2. Избор на регистриран одитор...

                          Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                          Според чл. 221, ал. 7 от Търговския закон общото събрание на акционерите „взема решение за разпределяне на печалбата, за попълване на фонд "Резервен" и за изплащане на дивидент“.

                          Т.е. какво ще се случи с печалбата, би следвало да мине през санкцията на общото събрание. Може би ще има друго събрание, по-късно през годината...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Очаквано и съвсем логично, затова и говорих за кръглата цена, която явно е съгласувана, където трябва. Е, и с малко надбавка за неполучения дивидент за 2020 Много, много успехи на всички, останали тук - най-доброто откъм перспективи дружество на БФБ!
                            Хартишката няма особени перспективи, да не казвам почти никакви,
                            За дружеството не знам, но и почти не ме касае, ако се очертава отписване ...
                            Не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                              Нещо такова се получава, като си поиграе човек с ексела, бройките от 17/06/2019 са взети от списъка с акционерите на ОСА, след това са приблизително сметнати на база последната цена към съответната дата. Така за 2 години от 3.30% са се смъкнали до около 1.30%...
                              17/06/2019 31/12/2020 31/03/2021 30/06/2021
                              ППФ 7,845 0.15% 9,780 0.18% 9,785 0.18% 3,065 0.06%
                              ДПФ 24,990 0.46% 23,395 0.44% 21,480 0.40% 5,965 0.11%
                              УПФ 144,456 2.69% 156,050 2.90% 161,320 3.00% 62,590 1.16%
                              3.30% 3.52% 3.58% 1.33%
                              аз пък бих казал за 3 месеца

                              Коментар


                              • Нещо такова се получава, като си поиграе човек с ексела, бройките от 17/06/2019 са взети от списъка с акционерите на ОСА, след това са приблизително сметнати на база последната цена към съответната дата. Така за 2 години от 3.30% са се смъкнали до около 1.30%...
                                17/06/2019 31/12/2020 31/03/2021 30/06/2021
                                ППФ 7,845 0.15% 9,780 0.18% 9,785 0.18% 3,065 0.06%
                                ДПФ 24,990 0.46% 23,395 0.44% 21,480 0.40% 5,965 0.11%
                                УПФ 144,456 2.69% 156,050 2.90% 161,320 3.00% 62,590 1.16%
                                3.30% 3.52% 3.58% 1.33%
                                Vanitas vanitatum...

                                Коментар

                                Working...
                                X