IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

    Какви предизвикателства? Тук ще стане компанията с най-големият стратегически инвеститор на БФБ, Френските пощи. Компанията е защитена със специален устав, който гарантира 50% дивидент пей аут реишио и защитава малкия акционер, покрай него и нас цаците.
    При упражняване на опцията от страна на Френските пощи мислиш ли, че ще го оставят дружеството на БФБ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

      Хубаво е, че не си продал нито една бройка.
      Но напиши малко и за минусите и предизвикателствта на компанията, за да си по-обективен.
      Какви предизвикателства? Тук ще стане компанията с най-големият стратегически инвеститор на БФБ, Френските пощи. Компанията е защитена със специален устав, който гарантира 50% дивидент пей аут реишио и защитава малкия акционер, покрай него и нас цаците.

      Не те разбирам, какви минуси, какви предизвикателства? Сектора е стандартен, няма предизвикателства.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
        Спиди АД е доста перспективна компания.
        Защото:
        Куриерството е единственият начин човек да се възползва от растящата електронна търговия и мега оптимизирането на разходите в бизнеса и домакинствата. Преди ако в дадена компания са правили сами всичките си доставки с баничарки, бусове или камиони, сега разчитат много на куриерите.

        Чух че в Китай последните 5 милиардера са станали такива покрай куриерските си бизнеси.

        Това е единственият начин да се възползваш от успеха на Амазон и Алибаба и другите, освен разбира се да купиш акциите им, който са твърде надути.

        Видяхме Спиди с 18% ръст на продажбите през четвъртото тримесечие на годишна база, до рекордните 36,8 млн. лв. За сравнение 2012 г. по същото време са само 16 млн. лв. Тоест имаме бурен растеж върху бурен растеж. И отделно в консолидацията ще има приходи и ЕБИТДА на ДПД Румъния и Рапидо.

        И ръстът с 18% е въпреки че намалиха цените на доставките от офис до офис до смешни и супер конкурентни цени.

        Тук съм от години и оставам оптимист. Ползвам ги все по-често и оптимизирам личните си и бизнес операции.

        Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции. Честит пореден рекорд. Въобще не съм продал и 1 бройка.
        Хубаво е, че не си продал нито една бройка.
        Но напиши малко и за минусите и предизвикателствта на компанията, за да си по-обективен.

        Коментар


        • Спиди АД е доста перспективна компания.
          Защото:
          Куриерството е единственият начин човек да се възползва от растящата електронна търговия и мега оптимизирането на разходите в бизнеса и домакинствата. Преди ако в дадена компания са правили сами всичките си доставки с баничарки, бусове или камиони, сега разчитат много на куриерите.

          Чух че в Китай последните 5 милиардера са станали такива покрай куриерските си бизнеси.

          Това е единственият начин да се възползваш от успеха на Амазон и Алибаба и другите, освен разбира се да купиш акциите им, който са твърде надути.

          Видяхме Спиди с 18% ръст на продажбите през четвъртото тримесечие на годишна база, до рекордните 36,8 млн. лв. За сравнение 2012 г. по същото време са само 16 млн. лв. Тоест имаме бурен растеж върху бурен растеж. И отделно в консолидацията ще има приходи и ЕБИТДА на ДПД Румъния и Рапидо.

          И ръстът с 18% е въпреки че намалиха цените на доставките от офис до офис до смешни и супер конкурентни цени.

          Тук съм от години и оставам оптимист. Ползвам ги все по-често и оптимизирам личните си и бизнес операции.

          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции. Честит пореден рекорд. Въобще не съм продал и 1 бройка.

          Коментар


          • Спиди май скачат и набират скорост и на борсата и с услугите си, че досега не можеха да стагнат Еконт

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
              Хубав некон. отчет:

              Предприетите мерки по оптимизиране на процесите и съкращаване на разходите имат ефект и през настоящата година. Ефектът се отразява в разходите, с най-голяма тежест в общите разходи - за подизпълнители и възнаграждения, които нарастват с по-ниски темпове от приходите. Най-значителното намаление се постига в „Други оперативни разходи“, където намалението е по всички пера – обезщетения за пратки, представителни и други. В резултат, рентабилността значително се подобрява, като EBITDA маржин нараства до 17.6% спрямо 16.3% през 2017, а на чистата печалба 10.4% спрямо 7.8% през 2017. В абсолютна стойност EBITDA се увеличава с 27.7% на годишна база, а нетната печалба нараства с 58.4%. Върху нетната печалба ефект оказват и увеличените с близо 0.5 млн. лв. финансови приходи – получени девиденти и лихви. През Q4 2018 като текущ разход са отчетени закупено техническо оборудване в размер на нд 800 хил. лв. Поради това се отчита значителен скок в разходите на материали, особено през последните две тримесечия на годината. Реално, при елиминирането на този еднократен ефект, увеличението на разходите за материали също е с по-нисък темп от изменението на приходите.

              http://www.x3news.com/?page=Company&...MESSAGE_TYPE=1
              EBITDA за Q4 е само 5,5 млн. лв., което е под Q3 и Q2, но е нормално, защото се готвим за 2019-та
              Оле
              Който разбрал разбрал

              Имам акции, не е препоръка

              Коментар


              • Хубав некон. отчет:

                Предприетите мерки по оптимизиране на процесите и съкращаване на разходите имат ефект и през настоящата година. Ефектът се отразява в разходите, с най-голяма тежест в общите разходи - за подизпълнители и възнаграждения, които нарастват с по-ниски темпове от приходите. Най-значителното намаление се постига в „Други оперативни разходи“, където намалението е по всички пера – обезщетения за пратки, представителни и други. В резултат, рентабилността значително се подобрява, като EBITDA маржин нараства до 17.6% спрямо 16.3% през 2017, а на чистата печалба 10.4% спрямо 7.8% през 2017. В абсолютна стойност EBITDA се увеличава с 27.7% на годишна база, а нетната печалба нараства с 58.4%. Върху нетната печалба ефект оказват и увеличените с близо 0.5 млн. лв. финансови приходи – получени девиденти и лихви. През Q4 2018 като текущ разход са отчетени закупено техническо оборудване в размер на нд 800 хил. лв. Поради това се отчита значителен скок в разходите на материали, особено през последните две тримесечия на годината. Реално, при елиминирането на този еднократен ефект, увеличението на разходите за материали също е с по-нисък темп от изменението на приходите.

                http://www.x3news.com/?page=Company&...MESSAGE_TYPE=1

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  Най-важно е портфейла да се покачва, какво значение има какво мислят и казват другите? Поздрави за инвестицията, дано и по-висока да стане цената.
                  Безкрайно си прав

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                    47,4 лв.
                    от години пиша
                    сега защо никой не каза "браво умно пишеше, благодарим за мъдрите коментари, да си жив и здрав"

                    имам акции от 17,8 лв. с 3-4 дивидента. не е препоръка за покупко продажба на ценни книжа
                    Най-важно е портфейла да се покачва, какво значение има какво мислят и казват другите? Поздрави за инвестицията, дано и по-висока да стане цената.

                    Коментар


                    • 47,4 лв.
                      от години пиша
                      сега защо никой не каза "браво умно пишеше, благодарим за мъдрите коментари, да си жив и здрав"

                      имам акции от 17,8 лв. с 3-4 дивидента. не е препоръка за покупко продажба на ценни книжа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                        Не ме разбирайте погрешно, не мисля, че Speedy е лоша компания. Напротив, но ще се радвам, ако има повече подобни компании листнати на борсата. Защото вярвам, че тепърва интернет пазаруването в световен мащаб и Бг ще има сериозно развитие.

                        п.п Работил съм с всички изредени компании над 10 години + някой други. Всички имат плюсове и минуси
                        И аз нямам нищо против Еконт да излезе на борсата, не знам дали ще взема акции, но ще успеят да предизвикат интерес и да привлекат капитал.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                          Работя в Интер Експо Център и докато пуша пред сградата гледам какви ванове пристигат. Съотношението е горе долу такова: Спиди/Рапидо по 3-4 на ден. Еконт -- един на 2-3 дена. DHL, In-time, UPS и други подобни бутикови за България -- веднъж седмично. Средно за последната година-две.
                          Не ме разбирайте погрешно, не мисля, че Speedy е лоша компания. Напротив, но ще се радвам, ако има повече подобни компании листнати на борсата. Защото вярвам, че тепърва интернет пазаруването в световен мащаб и Бг ще има сериозно развитие.

                          п.п Работил съм с всички изредени компании над 10 години + някой други. Всички имат плюсове и минуси
                          Last edited by Innocent; 08.01.2019, 20:37.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                            Виждам, че сте фенове на Speedy, но ще се радвам, ако листнат и Еконт на борсата
                            Работя в Интер Експо Център и докато пуша пред сградата гледам какви ванове пристигат. Съотношението е горе долу такова: Спиди/Рапидо по 3-4 на ден. Еконт -- един на 2-3 дена. DHL, In-time, UPS и други подобни бутикови за България -- веднъж седмично. Средно за последната година-две.

                            Коментар


                            • Виждам, че сте фенове на Speedy, но ще се радвам, ако листнат и Еконт на борсата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение

                                Подател ЕМАГ офис 159 Русе Рапидо
                                Прав си, работят с Рапидо, пише го в сайта на emag
                                https://www.emag.bg/info/dostavka-na-porachkite

                                Поръчаните продукти, предлагани от eMAG, се доставят в цялата страна, чрез куриер на Econt, Рапидо и Европът до вратата на посочения от получателя адрес. За целта получателят следва да посочи етажа, до който продуктите следва да бъдат доставени в полето за адреса в електронния формуляр на emag.bg, определено за това. В противен случай, доставаката ще бъде извършена до сградата, посочена като адрес за доставка. Поръчки до офис на куриера се доставят от куриерска фирма Еконт. Клиентът използва услугите на доставчика, посочен от eMAG или Marketplace партньорите, без опция да избере друга фирма за доставка.
                                Обаче че пращат само до офиси на Еконт е старо....
                                Обаче сега тествах и може да се взима и от офиси на Спиди
                                Всички офиси на Спиди са въведени в сайта на Емаг
                                Last edited by oslo; 08.01.2019, 20:14.

                                Коментар

                                Working...
                                X