IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Capo Разгледай мнение
    И какво е общото на тази история със Спиди????
    ами щом се повтаря случката с обира...може и да има нещо общо

    Обран е централният офис на спедиторската фирма „Спиди“.
    Задигнати са касети с пари.
    Въоръжените бандити са обрали централния офис на спедиторската фирма „Спиди“, на изхода на столицата в района на Горубляне...
    Маскираните мъже са нахлули в сградата и са задигнали касети с пари, но точния брой предстои да бъде уточнен.
    Няма сериозно пострадали служители, казаха от СДВР, като не посочиха колко хора е имало в офиса по време на грабежа. От Столичната полиция уточниха, че сигналът е подаден в 20.20 ч.
    Не е препоръка
    Last edited by padre Bonaventura; 13.01.2014, 16:39.

    Коментар


    • Моята лична надежда за цена в края на годината без новина за екзит или придобиване в Румъния е за 30 лв. на акция, като си го смятам така. Сега P/E е 10, а за растяща с 20% компания е по-удачно да е 12 или повече. И като сложим и 20% ръст, излиза общо 40%, което прави около 30 лв. на акция, а ще се надявам и на 1 лв. дивидент или 1,2 лв./акция

      Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Не възнамерявам да търгувам акциите на Спиди до края на седмицата поне.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
        И какво лошо е направил мажото, след като веднъж е платил ? Мажовците на еконта по колко пъти плащат?
        И какво е общото на тази история със Спиди????
        "Купуването и продаването на гласове е престъпление"

        Коментар


        • Спиди АД (0SP / 0SP)

          Това е големия проблем, няма приемственост.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Que Pasa Разгледай мнение
            Имало едно време един мажо. Въртял си бизнеса добре и когато пораснал, решил да влезе в Клуба на едрите рибоци. По него време началник на клуба бил един царски син с глава като топлийка а секретар му бил танцуващ с вълци пожарникар. Разбрал се мажо със секретаря за членския внос и бизнеса му тръгнал още по-добре. Минали години и всичко било добре докато не дошли пичовете дето седят до километричните камъни край пътя. (Какво чакат там не знам, не съм ги питал и не препоръчвам на никой да пита.) Началник на Клуба на едрите рибоци станал един пич дето не можел да реши кой бряг на любовната река му приляга по-добре. Та проводил неориентирания началник своя секретар ( не знам как му е името, затова ще го наричам Янаки) при мажо да го "помоли" да си плати членскиот внос. Да обаче мажо вече бил платил на един друг секретар, който работел за танцуващия с вълци пожарникар. Та този, екс вице секретар на танцуващия, имал два мустака първият бил там където му е мястото под носа, (секретаря явно недолюбвал долния си мустак, защото редовно го бръснел) а втория мустак бил над носа му (стават такива грешки понякога) и той гордо разнасял тази своя забележителност. И така мажо пуснал янаки по пързалката и продължил да си гледа неговите си мажовски работи. Много ли време минало или малко, не знам обаче янаки изпратил баба яга да стресне мажо, белким се сети да си плати членскиот внос. Развихрила се баба яга и гепила на мажо касетките со кеша. Дека са ми касетките бре тюхка се мажо и търчи при двата мустака ама нанайси касетки. Срам не срам отива той в новия Клуб на едролюспестите рибоци да си дири собствения капитал. А там янаки му дума: ех мажо, мажо не си плати членскиот внос на промоция и виждаш сега каква стана. ти касетки , че нема да видиш това едно на ръка, ама и членскио внос сега е два пъти по-скъп. земи да си платиш че баба яга и дома че ти долази тъй да знаеш, аде със здраве.

            П.С. Всички лица и събития в тази история са измислени. Всяка прилика с действителни лица и събития е случайна.
            П.П.С. Не плащам членски внос
            И какво лошо е направил мажото, след като веднъж е платил ? Мажовците на еконта по колко пъти плащат?

            Коментар


            • Спиди АД (0SP / 0SP)

              Имало едно време един мажо. Въртял си бизнеса добре и когато пораснал, решил да влезе в Клуба на едрите рибоци. По него време началник на клуба бил един царски син с глава като топлийка а секретар му бил танцуващ с вълци пожарникар. Разбрал се мажо със секретаря за членския внос и бизнеса му тръгнал още по-добре. Минали години и всичко било добре докато не дошли пичовете дето седят до километричните камъни край пътя. (Какво чакат там не знам, не съм ги питал и не препоръчвам на никой да пита.) Началник на Клуба на едрите рибоци станал един пич дето не можел да реши кой бряг на любовната река му приляга по-добре. Та проводил неориентирания началник своя секретар ( не знам как му е името, затова ще го наричам Янаки) при мажо да го "помоли" да си плати членскиот внос. Да обаче мажо вече бил платил на един друг секретар, който работел за танцуващия с вълци пожарникар. Та този, екс вице секретар на танцуващия, имал два мустака първият бил там където му е мястото под носа, (секретаря явно недолюбвал долния си мустак, защото редовно го бръснел) а втория мустак бил над носа му (стават такива грешки понякога) и той гордо разнасял тази своя забележителност. И така мажо пуснал янаки по пързалката и продължил да си гледа неговите си мажовски работи. Много ли време минало или малко, не знам обаче янаки изпратил баба яга да стресне мажо, белким се сети да си плати членскиот внос. Развихрила се баба яга и гепила на мажо касетките со кеша. Дека са ми касетките бре тюхка се мажо и търчи при двата мустака ама нанайси касетки. Срам не срам отива той в новия Клуб на едролюспестите рибоци да си дири собствения капитал. А там янаки му дума: ех мажо, мажо не си плати членскиот внос на промоция и виждаш сега каква стана. ти касетки , че нема да видиш това едно на ръка, ама и членскио внос сега е два пъти по-скъп. земи да си платиш че баба яга и дома че ти долази тъй да знаеш, аде със здраве.

              П.С. Всички лица и събития в тази история са измислени. Всяка прилика с действителни лица и събития е случайна.
              П.П.С. Не плащам членски внос

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Que Pasa Разгледай мнение
                Не съм разбирач, но за мен мажо ще продаде на някой шаран (панопа примерно) и ще си кара кефа на малдивите още следващата коледа.
                И защо да го прави точно сега, като 15 години е създавал компанията с най-големия пазарен дял в поръчките у нас
                Ако го направи едва ли ще е "на всяка цена" (т.е на ниска цена) според мен и вероятно би следвало да се очаква и профит за акционерите

                Коментар


                • Спиди АД (0SP / 0SP)

                  Не съм разбирач, но за мен мажо ще продаде на някой шаран (панопа примерно) и ще си кара кефа на малдивите още следващата коледа.

                  Коментар


                  • По-голямата мрежа от офиси (двойно по-голямата спрямо преди 6 месеца)
                    вече се отплаща

                    Спиди е единствен доставчик и на
                    emag.bg

                    emag.bg е сайт който се рекламира по телевизията (един познат ми каза за него, все едно че е открил топлата вода.... и днес в офис на Спиди видях ел. уред поръчан чрез emag.bg, така че явно emag.bg не е съвсем умрял сайт.

                    тук пише, че доставките са само чрез Спиди
                    http://info.emag.bg/porchka-i-dostav...a-na-porchkite

                    Досега Хиполенд и get.bg, а вече и emag.bg работят със Спиди

                    Все си мисля, че големият магазин е Prodavalnik и те са голямата риба, а те работят само с Еконт, така че отстрани погледнато ми се струва, че Спиди, трябва да се хване и с Продавалник, но това стане ли, офисите на Спиди ще прелеят и качеството на услугата им ще се срути. Освен това Продавалник едва ли ще е съгласен, тъй като Спиди нямат "отвори, виж и реши дали да платиш"

                    Спиди си знаят, няма да им се бъркам, само споделям какво съм видял като ходих до техен офис днес. Отделно беше препълнен със стока и 3 баничарки стояха отпред Пуървият път като минах имаше опашка и се върнах след 2 часа, няма да вися я, като мога да мина по-късно, тогава нямаше никой.

                    За придобиването в Румъния

                    Освен това явно нещо се пече в Румъния. Отскоро имат нова услуга за там. Може би с фирмата, която искат да поглъщат
                    http://www.speedy.bg/begin.php?page=...ID=134&lang=bg
                    Още неназована. Някой ако знае с коя фирма правят наложения платеж там, то да каже, вероятно именно тази фирма е таргета за поглъщане.

                    Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                    Last edited by oslo; 10.12.2013, 13:50.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 123456 Разгледай мнение
                      Шефа няма ли да пусне малко коледна промоция на 20
                      Е - който купил: купил.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Шефа няма ли да пусне малко коледна промоция на 20
                        Game Over...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          То не се спихна - то: балонизира.

                          Ама нищо - от Любовното съм печелил предостатъчно в продължение на 11 години - изтръка са тая либоф.
                          Аааа недей така Импе, старата "либоф" ръжда не хваща. . Ще си навлечеш някое проклятие от любовното послание за тези ти приказки и току виж обхванало целия ти портфейл - недай боже.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            Импе, само стискай палци да не спихне като любовното ти послание (MCH)
                            То не се спихна - то: балонизира.

                            Ама нищо - от Любовното съм печелил предостатъчно в продължение на 11 години - изтръка са тая либоф.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Е-е-е - не се нервете де...

                              Пазарувайте си Бръзи мишоци и се радвайте на Яхо-о-о-о-о-о-о - то.
                              Импе, само стискай палци да не спихне като любовното ти послание (MCH)
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Е-е-е - не се нервете де...

                                Пазарувайте си Бръзи мишоци и се радвайте на Яхо-о-о-о-о-о-о - то.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X