IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не бива да се подценява държавния бизнес. Все пак той може да генерира загуби, да е неефективен и въпреки това да съществува

    15% и мен това ме привлича в тази акция. Въпреки високото P/B, от друга страна P/E е доста приемливо, компанията няма големи задължения, а и тепърва мажоритаря ще се освобождава от част от капитала и позицията ще става все по-ликвидна.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      Ще си имате нов конкурент:

      Български пощи стъпва на куриерския пазар

      В. Стандарт

      Български пощи влиза в силно конкурентния пазар на куриерски услуги, на който действат над 100 оператори, с амбицията да бъде един от лидерите. Това заяви зам.-министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Героги Тодоров, който откри поредния самостоятелен офис на Булпост в Стара Загора. Само от началото на годината са отворили врати 6 нови офиса на предприятието за куриерски услуги, а намерението на Български пощи е да покрие цялата страна.
      Батя, прави впечатление, че хвърлящ по едно око тук, въпреки непримамливото P/B / на което съм забелязал, че ти много държиш/ и над 100те оператора.
      Едва ли ще се направят големите печалби при Спиди, но за съставянето на един балансиран портфейл мисля е подходящо.......
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Ще си имате нов конкурент:

        Български пощи стъпва на куриерския пазар

        В. Стандарт

        Български пощи влиза в силно конкурентния пазар на куриерски услуги, на който действат над 100 оператори, с амбицията да бъде един от лидерите. Това заяви зам.-министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Героги Тодоров, който откри поредния самостоятелен офис на Булпост в Стара Загора. Само от началото на годината са отворили врати 6 нови офиса на предприятието за куриерски услуги, а намерението на Български пощи е да покрие цялата страна.
        Тези са толкова зле, че не могат да конкурират и пощенските гълъби.

        Коментар


        • Ще си имате нов конкурент:

          Български пощи стъпва на куриерския пазар

          В. Стандарт

          Български пощи влиза в силно конкурентния пазар на куриерски услуги, на който действат над 100 оператори, с амбицията да бъде един от лидерите. Това заяви зам.-министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Героги Тодоров, който откри поредния самостоятелен офис на Булпост в Стара Загора. Само от началото на годината са отворили врати 6 нови офиса на предприятието за куриерски услуги, а намерението на Български пощи е да покрие цялата страна.

          Коментар


          • Pall-Ex в търсене на бизнес партньор в България... Нещо са я позатрили тая новина в Инвестор-а... Що ли?
            Vanitas vanitatum...

            Коментар


            • http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...gariia,167095/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                що арменски бе
                другата арменска хартия - Синергон и Топливо си трейдват на 0.1-0.2 Р/В
                те като че ли разликите не свършват само дотук

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
                  нещо много арменски ) ми се види тоз показател ) P/B (неконс. / конс.) 7.24 / 6.56 )
                  що арменски бе
                  другата арменска хартия - Синергон и Топливо си трейдват на 0.1-0.2 Р/В

                  Коментар


                  • нещо много арменски ) ми се види тоз показател ) P/B (неконс. / конс.) 7.24 / 6.56 )
                    Умереният риск винаги печели ! ))))))

                    Коментар


                    • Подсказва, че има голямо желание за сделка, но държи, тази сделка да се характеризира като покупка, а не като продажба!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        Идеален спред поддържа продавача цял ден, а и преди това: 0,001 при цена 22 + лв !

                        Нещо се бъзика ли, нещо подсказва ли или просто плаши
                        и аз това се чудя

                        Коментар


                        • Идеален спред поддържа продавача цял ден, а и преди това: 0,001 при цена 22 + лв !

                          Нещо се бъзика ли, нещо подсказва ли или просто плаши
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sa60o0 Разгледай мнение
                            според мен, ако всичко е нормално тук, един дивидент в рамките на 1лв - 1,20лв ще бъде напълно в реда на нещата
                            при сегашната цена ще е около 5% - което е повече от добре

                            Не е препоръка !
                            Ако на мажо му се дава, ще има, ако не му се дава - няма
                            По-скоро ще има някакъв дивидент, защото най-вероятно ще иска да продължи да продава от акциите си, И с дивидент акцийката ще е по-секси, както един от форума вика
                            Last edited by melon; 13.02.2014, 13:11.

                            Коментар


                            • според мен, ако всичко е нормално тук, един дивидент в рамките на 1лв - 1,20лв ще бъде напълно в реда на нещата
                              при сегашната цена ще е около 5% - което е повече от добре

                              Не е препоръка !
                              Не е препоръка за търговия с акции и ЦК !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                                Начеф, не мисля, че Спиди имат оперативни лизинги. Просто са задължени да направят разграничение между финансов и оперативен в спечетводната си политика. Но дори и да има не е проблем, защото при него всичко се вижда в ОПР и директно се отразява в резултата за годината.
                                Прав си, не би било проблем, дори да ги има.

                                Силно се надявам по тази позиция да има дивидент. Защото още при самото излизане на борсата, Мектупчиян заяви, че около 50% от печалбата ще се изплаща на акционерите. Ако не спази това обещание, че покаже некоректно отношение към миноритарите. Може и да не е в същия % дивидента, защото очевидно яко се инвестира в автопарка, но поне да сподели част от печалбата.
                                Всъщност и аз се надявам.
                                Познавайки човешката природа, обаче, нямам абсолютно никакви съмнения, че с нарастването на частта от компанията, която Мектупчиян вече е продал, ще нараства и неговата болка, че се налага "да дава" част от печалбата на разни външни и чужди елементи.
                                Десетки години вече го гледам това, в какви ли не варианти.
                                Или с други думи, не поставям на съмнение, че при излизането на борсата Мектупчиян е заявил, че около 50% от печалбата ще се изплаща на акционерите. Към онзи момент това обаче директно е имало силата на обещание да плаща сам на самия себе си. Подобна конфигурация е много устойчива, убедително защитима и силно успешна

                                За бъдещето прогноза нямам.

                                Най обичам обяснения за неспазени обещания и неслучили се прогнози, ама нейсе.
                                Дано да няма негативни изненади.

                                Коментар

                                Working...
                                X