IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиди АД (SPDY / 0SP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
    Интересно какви са намеренията на купувача от петък, да не се окаже че 30+ са ни ОК другата седмица ))
    Каквото сабя покаже и честта, майко, юнашка!
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • Интересно какви са намеренията на купувача от петък, да не се окаже че 30+ са ни ОК другата седмица ))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Още ли не си продал ски скокчето. С тези намазани ски...
        Аз съм един от ного малкото хора, дето са на плюс от ски-скокченцето. А и повечето бройки ги продадох на цена, възстановяваща ми вкараните пари в, така че останалите ми на практика са ми безплатни. Държа ги ако напримерно успеят да шитнат секси сградата.
        Last edited by Императорът; 21.11.2014, 20:04.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Браво на Спиди и Евала на предвидливо инвестиралите в тази компания!
          Ето такива ИПО-та са нужни на БФБ за да се възроди пак пазара!

          Нямам акции тук, но искрено желая успех и възход на компанията и акционерите й!
          Подобни положителни примери са от полза за всички интересуващи се и инвестиращи в БГ публични компании!
          Съгласен съм с теб на 100%

          Коментар


          • Яхууууууууууууу

            Коментар


            • Браво на Спиди и Евала на предвидливо инвестиралите в тази компания!
              Ето такива ИПО-та са нужни на БФБ за да се възроди пак пазара!

              Нямам акции тук, но искрено желая успех и възход на компанията и акционерите й!
              Подобни положителни примери са от полза за всички интересуващи се и инвестиращи в БГ публични компании!

              Коментар


              • Сега смешно ли е не нали

                Коментар


                • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
                  Фонд имоти АДСИЦ

                  Олеле майко! Това се превърна в супер добра инвестиция благодарение на творческите дръзновения в архитектурата. Технологично проектът се оказа пълен провал.
                  “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                    Ако не ме лъже паметта си мисля че беше ФНИБ(любимата акция на бате Тони)
                    Фонд имоти АДСИЦ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      кое беше ски скокчето, че вече ги изтървах неговите .......
                      Ако не ме лъже паметта си мисля че беше ФНИБ(любимата акция на бате Тони)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Още ли не си продал ски скокчето. С тези намазани ски...
                        кое беше ски скокчето, че вече ги изтървах неговите .......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Ами да речем – защото не продавам.
                          Още ли не си продал ски скокчето. С тези намазани ски...
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            Ти все влизаш по дъната и продаваш на върха !!! Ако аз бях толкова успешен - отдавна нямаше да ходя на работя !! Чудя се ти защо го правиш?????
                            Ами да речем – защото не продавам.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                              Тони, След няколко години е доста вероятно да съжаляваш повече.

                              Компаниппята е адекватно оценена към момента, но има доста потенциал, защото тук ръстът в продажбите добавя стойност, възвращаемостта на инвестирания капитал е доста по-висок от цената на капита и е нормално тази компания да се търгува на тези коефициенти.

                              Net profit margin, payout ratio и ROE са свързани с p/s, p/e и p/b.

                              Не гледайте само сухи коефициенти. Малко са компаниите като спийди на родната сергия.

                              Поздрави и лека вечер.
                              Потенциал наистина има. Тепърва ще се разработва румънския пазар, а и в България се надявам да се засилят още повече онлайн продажбите. Освен това компанията генерира добри идеи на Parcel One и SPS и това носи допълнително увеличение на продажбите.

                              Въпреки това, смятам че текущото повишение е по-скоро изкуствено и се дължи на малкото предлагане на пазара. Гледам отчета за 9-месечието и в най-добрия случай печалбата на акция ще бъде около тази за 2013 година. И това при положение, че имаме дивидент от дъщерната компания. Payout ratio ще е около 50%, както казаха на последното ОСА, което при цената от вчера прави 3,5% дивидентна доходност. Преди да видим как се случват нещата в Румъния, не мисля да допълвам изобщо.

                              Имам акции.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Влязох на около 17 кинта и половина. Аз: доволен.
                                Ти все влизаш по дъната и продаваш на върха !!! Ако аз бях толкова успешен - отдавна нямаше да ходя на работя !! Чудя се ти защо го правиш?????

                                Коментар

                                Working...
                                X